Σελ. 50 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 304045484950
Εμφάνιση 736-743 από 743
  1. #736
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφέστατα. Ούτε όλα τα Ghostbusters ήταν καλά. Όπως αυτό που βγήκε με τις γυναίκες.
    Ο κόσμος δε γούσταρε και ευτυχώς οι παραγωγοί άκουσαν και έφεραν τον γιο του αρχικού παραγωγού και γύρισε τα 2 τελευταία που έκανε να γυρίσουν πίσω οι αρχικοί πρωταγωνιστές, αφού ουσιαστικά έγιναν οι νέες ταινίες, ως συνέχεια των παλιών.
    Ούτε αυτό σημαίνει κάτι. Αλλά αν εσένα σου άρεσε όλα σούπερ γιατί απλά αυτά αρκεί. Οι εκλογικεύσεις όμως άστοχες.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #737
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί για σένα.
    Πάλι τα ίδια.
    Προφανώς για εμένα.
    Λες να γράφω την δική σου άποψη;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #738
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    The Warlords

    Ένας στρατηγός χωρίς στρατό μετά από μία συντριπτική ήττα, γίνεται κολλητός με δύο οπλαρχηγούς (bandits) και τους πείθει να καταταγούν στο στρατό της αυτοκρατορίας που πολεμάει κάτι επαναστάτες. Εκεί τα πάνε τόσο καλά, που αλλάζουν τη ροή του πολέμου, αλλά με τεράστιο προσωπικό τίμημα.

    Πολύ τίμια ταινία, με εξαιρετικές μάχες και πολύ καλά δουλεμένους χαρακτήρες. Περιέχει και μία (ανεκπλήρωτη) ιστορία αγάπης, μου θύμισε αμυδρά το Braveheart, η οποία δε χρειαζόταν να πω την αλήθεια... Το έργο είναι αληθινή ιστορία, οπότε επιφυλάσσομαι για το ότι μπορεί να υπήρχε η συγκεκριμένη γυναίκα στην πραγματικότητα (δεν έχω ιδέα). Το τέλος πολύ δυνατό, στην ουσία δείχνει το πόσο καταστρέφει τους ανθρώπους ο πόλεμος. Αξίζει να το δείτε.

    - - - Updated - - -

    The Town

    Μία ομάδα ιδιοφυών ληστών τραπεζών και χρηματαποστολών τα χαλάει λίγο σε μία τράπεζα και παίρνει όμηρο την διευθύντρια, την οποία αφήνει να φύγει πολύ σύντομα. Ένας από τους ληστές όμως δαγκώνει τη λαμαρίνα μαζί της, και η κατάσταση περιπλέκεται.

    Δε μου αρέσει ο Ben Affleck και δε βρίσκω εύκολα ενδιαφέρον σε ταινίες αυτής της θεματολογίας, αλλά λατρεύω τον Jeremy Renner και το έργο έχει πολύ καλή βαθμολογία, οπότε είπα να το δω. Επικράτησαν τα κατά. Δεν ήταν κακή, αλλά πραγματικά μου τη δίνει ο Ben Affleck, και παρ' όλη τη δράση, απλά περίμενα να τελειώσει. Μη μου δίνετε σημασία, δεν είμαι ο κατάλληλος να την κρίνω αντικειμενικά, αν σας αρέσουν αυτού του είδους τα έργα πιστεύω θα την απολαύσετε.

  4. #739
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Town

    Μία ομάδα ιδιοφυών ληστών τραπεζών και χρηματαποστολών τα χαλάει λίγο σε μία τράπεζα και παίρνει όμηρο την διευθύντρια, την οποία αφήνει να φύγει πολύ σύντομα. Ένας από τους ληστές όμως δαγκώνει τη λαμαρίνα μαζί της, και η κατάσταση περιπλέκεται.

    Δε μου αρέσει ο Ben Affleck και δε βρίσκω εύκολα ενδιαφέρον σε ταινίες αυτής της θεματολογίας, αλλά λατρεύω τον Jeremy Renner και το έργο έχει πολύ καλή βαθμολογία, οπότε είπα να το δω. Επικράτησαν τα κατά. Δεν ήταν κακή, αλλά πραγματικά μου τη δίνει ο Ben Affleck, και παρ' όλη τη δράση, απλά περίμενα να τελειώσει. Μη μου δίνετε σημασία, δεν είμαι ο κατάλληλος να την κρίνω αντικειμενικά, αν σας αρέσουν αυτού του είδους τα έργα πιστεύω θα την απολαύσετε.
    Ωραία ταινία.
    Μου άρεσε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #740
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Warlords

    Ένας στρατηγός χωρίς στρατό μετά από μία συντριπτική ήττα, γίνεται κολλητός με δύο οπλαρχηγούς (bandits) και τους πείθει να καταταγούν στο στρατό της αυτοκρατορίας που πολεμάει κάτι επαναστάτες. Εκεί τα πάνε τόσο καλά, που αλλάζουν τη ροή του πολέμου, αλλά με τεράστιο προσωπικό τίμημα.

    Πολύ τίμια ταινία, με εξαιρετικές μάχες και πολύ καλά δουλεμένους χαρακτήρες. Περιέχει και μία (ανεκπλήρωτη) ιστορία αγάπης, μου θύμισε αμυδρά το Braveheart, η οποία δε χρειαζόταν να πω την αλήθεια... Το έργο είναι αληθινή ιστορία, οπότε επιφυλάσσομαι για το ότι μπορεί να υπήρχε η συγκεκριμένη γυναίκα στην πραγματικότητα (δεν έχω ιδέα). Το τέλος πολύ δυνατό, στην ουσία δείχνει το πόσο καταστρέφει τους ανθρώπους ο πόλεμος. Αξίζει να το δείτε.

    - - - Updated - - -

    The Town

    Μία ομάδα ιδιοφυών ληστών τραπεζών και χρηματαποστολών τα χαλάει λίγο σε μία τράπεζα και παίρνει όμηρο την διευθύντρια, την οποία αφήνει να φύγει πολύ σύντομα. Ένας από τους ληστές όμως δαγκώνει τη λαμαρίνα μαζί της, και η κατάσταση περιπλέκεται.

    Δε μου αρέσει ο Ben Affleck και δε βρίσκω εύκολα ενδιαφέρον σε ταινίες αυτής της θεματολογίας, αλλά λατρεύω τον Jeremy Renner και το έργο έχει πολύ καλή βαθμολογία, οπότε είπα να το δω. Επικράτησαν τα κατά. Δεν ήταν κακή, αλλά πραγματικά μου τη δίνει ο Ben Affleck, και παρ' όλη τη δράση, απλά περίμενα να τελειώσει. Μη μου δίνετε σημασία, δεν είμαι ο κατάλληλος να την κρίνω αντικειμενικά, αν σας αρέσουν αυτού του είδους τα έργα πιστεύω θα την απολαύσετε.
    Δεν είναι κακή ταινία, βέβαια είναι λίγο σα να βλέπεις το Heat με Boston accents
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #741
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Το Ελληνικό "Μην ανοίγεις την πόρτα" υπάρχει κάπου online;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #742
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    The Egyptian

    Ελαφρώς κουτσουρεμένη μεταφορά από το αγαπημένο βιβλίο του Mika Waltari. Ένας πιτσιρικάς γίνεται γιατρός στα χνάρια του πατέρα του, και βιώνει τα μεγαλύτερα σκαμπανεβάσματα της ζωής, από το τίποτα στην κορυφή και πάλι στο τίποτα.

    Πολύ αξιοπρεπής μεταφορά, αν και καμία σχέση με τα επικά έργα παρόμοιας θεματολογίας που γυρνούσαν την εποχή εκείνη. Μέτρια ηθοποιία, πολύ καλά σκηνικά κλπ, και ιστορία που ρέει, αν και παραμένει στην επιφάνεια σε σχέση με το βιβλίο. Μόνο για φαν ταινιών της εποχής.

  8. #743
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ελληνικό "Μην ανοίγεις την πόρτα" υπάρχει κάπου online;
    Μόνο στους κινηματογράφους αυτή την στιγμή.
    Νομίζω ότι κάπου είπαν ότι θα προσπαθήσουν για netflix αργότερα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 50 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 304045484950

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας