Σελ. 47 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 273742454647484952 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 795
  1. #691
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    πολυ ενδιαφερον

  2. #692
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.692
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    It's Kind of a Funny Story

    Ένας 16χρονος με τάσεις αυτοκτονίας λόγω κατάθλιψης πηγαίνει εθελοντικά στο νοσοκομείο για να ζητήσει βοήθεια. Εκεί παίρνει μαθήματα ζωής, που τον κάνουν άλλο άνθρωπο.

    Φοβερή ανακάλυψη η ταινία, ο ορισμός του dramedy, καθώς ένα πολύ δύσκολο θέμα γίνεται (εν μέρει) κωμωδία με γνήσιο γέλιο χωρίς βλακείες και με απόλυτο σεβασμό στο θέμα. Εξαιρετικές ερμηνείες, μουσική, και ορισμένες σκηνές που θα μείνουν αξέχαστες. Δείτε το!

  3. #693
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    The Greatest Hits 6/10

    Σχετικά εντάξει είναι αλλά μου έκατσε λίγο βαριά και με έπιασε λίγο μιζέρια.Ωραίο γκομενάκι η πρωταγωνίστρια πάντως.

    - - - Updated - - -

    If You Were the Last 6,5/10

    Καλούλα ήταν.

  4. #694
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Yesterday

    Τζακ Μάλικ είναι ένας νεαρός Βρετανός ινδικής καταγωγής, ο οποίος προσπαθεί ανεπιτυχώς να κάνει καριέρα μουσικού. Κανείς, ακόμη και η οικογένειά του, δεν εκτιμά το ταλέντο και την αγωνία του, εκτός από τη φίλη του Έλι, η οποία είναι κρυφά ερωτευμένη μαζί του κι εκτελεί χρέη μάνατζέρ του. Ώσπου μια νύχτα με ένα παράξενο παγκόσμιο μπλακάουτ προκαλείται ένα ατύχημα και ο Τζακ καταλήγει στο νοσοκομείο. Όταν ξυπνάει, με δύο μπροστινά δόντια λιγότερα, διαπιστώνει με τεράστια έκπληξη πως κανείς γύρω του δεν γνωρίζει την ύπαρξη των Beatles και δεν υπάρχει άνθρωπος που να ξέρει έστω ένα τραγούδι τους! Ξεκινώντας από το «Yesterday», αρχίζει να τα οικειοποιείται, το ένα μετά το άλλο, τραβώντας την παγκόσμια μουσική προσοχή πάνω του.

    Πολυ καλο μου αρεσε

  5. #695
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.273
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yesterday

    Τζακ Μάλικ είναι ένας νεαρός Βρετανός ινδικής καταγωγής, ο οποίος προσπαθεί ανεπιτυχώς να κάνει καριέρα μουσικού. Κανείς, ακόμη και η οικογένειά του, δεν εκτιμά το ταλέντο και την αγωνία του, εκτός από τη φίλη του Έλι, η οποία είναι κρυφά ερωτευμένη μαζί του κι εκτελεί χρέη μάνατζέρ του. Ώσπου μια νύχτα με ένα παράξενο παγκόσμιο μπλακάουτ προκαλείται ένα ατύχημα και ο Τζακ καταλήγει στο νοσοκομείο. Όταν ξυπνάει, με δύο μπροστινά δόντια λιγότερα, διαπιστώνει με τεράστια έκπληξη πως κανείς γύρω του δεν γνωρίζει την ύπαρξη των Beatles και δεν υπάρχει άνθρωπος που να ξέρει έστω ένα τραγούδι τους! Ξεκινώντας από το «Yesterday», αρχίζει να τα οικειοποιείται, το ένα μετά το άλλο, τραβώντας την παγκόσμια μουσική προσοχή πάνω του.

    Πολυ καλο μου αρεσε
    Ναι αυτό μου άρεσε και εμένα όταν το είχα δει.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #696
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.393
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yesterday

    Τζακ Μάλικ είναι ένας νεαρός Βρετανός ινδικής καταγωγής, ο οποίος προσπαθεί ανεπιτυχώς να κάνει καριέρα μουσικού. Κανείς, ακόμη και η οικογένειά του, δεν εκτιμά το ταλέντο και την αγωνία του, εκτός από τη φίλη του Έλι, η οποία είναι κρυφά ερωτευμένη μαζί του κι εκτελεί χρέη μάνατζέρ του. Ώσπου μια νύχτα με ένα παράξενο παγκόσμιο μπλακάουτ προκαλείται ένα ατύχημα και ο Τζακ καταλήγει στο νοσοκομείο. Όταν ξυπνάει, με δύο μπροστινά δόντια λιγότερα, διαπιστώνει με τεράστια έκπληξη πως κανείς γύρω του δεν γνωρίζει την ύπαρξη των Beatles και δεν υπάρχει άνθρωπος που να ξέρει έστω ένα τραγούδι τους! Ξεκινώντας από το «Yesterday», αρχίζει να τα οικειοποιείται, το ένα μετά το άλλο, τραβώντας την παγκόσμια μουσική προσοχή πάνω του.

    Πολυ καλο μου αρεσε
    Μιλώντας για Ινδικά περιμένω πώς και πώς το Monkey Man.
    Γουστάρω αυτόν τον Ινδό ηθοποιό, έχει πάιξει σε ταινιάρες (Slumdog Millionaire, Lion, Hotel Mumbai κλπ) και έχει βρωμόξυλο σε φάση John Wick!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #697
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλώντας για Ινδικά περιμένω πώς και πώς το Monkey Man.
    Γουστάρω αυτόν τον Ινδό ηθοποιό, έχει πάιξει σε ταινιάρες (Slumdog Millionaire, Lion, Hotel Mumbai κλπ) και έχει βρωμόξυλο σε φάση John Wick!
    Στο οποίο πρωταγωνιστεί, γράφει και σκηνοθετεί

  8. #698
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.273
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο οποίο πρωταγωνιστεί, γράφει και σκηνοθετεί
    Στα διαλείμματα είχε και το κυλικείο για όλο το cast
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #699
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.106
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα διαλείμματα είχε και το κυλικείο για όλο το cast
    Χαχαχαχαχαχααχα χάχαχαχαχαχα
    Εκλαψα διπλά γιατί ήτανε ακριβώς η σκέψη μου!
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  10. #700
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.692
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Civil War σε ΙΜΑΧ

    Η ιστορία μίας ομάδας δημοσιογράφων που προσπαθεί να φτάσει στην πρωτεύουσα Ουάσινγκτον εν μέσω εμφυλίου πολέμου στις ΗΠΑ.

    Ουάου. Ποτέ δεν περίμενα ότι κάποια ταινία με τέτοιο θέμα θα με αγγίξει τόσο πολύ. Η εξήγηση που δίνω είναι γιατί α) ζω στη χώρα και βλέπω την πραγματικότητα που απεικονίζεται και γνωρίζω από πρώτο χέρι τους ανθρώπους, β) δεν είναι ένας πόλεμος από τα παλιά αλλά σημερινός, γ) δεν είναι ένας πόλεμος σε μία μακρινή χώρα αλλά έξω από το σπίτι μου. Πραγματικά συγκλονιστικό, και αν και έχω αρκετές σεναριακές ενστάσεις για το πως δραματοποίησαν ορισμένα πράγματα, είναι ασήμαντα μπροστά στο συνολικό αποτέλεσμα. Απλά πηγαίντε στο σινεμά να τη δείτε.

    ΥΓ: Μη δείτε το trailer, ή αν το είδατε μην του δώσετε σημασία. Δεν έχει spoilers, αλλά δεν απεικονίζει την ουσία του έργου, παρά μόνο την επιφάνεια. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερο βάθος, το trailer αδικεί το αποτέλεσμα.

  11. #701
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.103
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Civil War σε ΙΜΑΧ

    Η ιστορία μίας ομάδας δημοσιογράφων που προσπαθεί να φτάσει στην πρωτεύουσα Ουάσινγκτον εν μέσω εμφυλίου πολέμου στις ΗΠΑ.

    Ουάου. Ποτέ δεν περίμενα ότι κάποια ταινία με τέτοιο θέμα θα με αγγίξει τόσο πολύ. Η εξήγηση που δίνω είναι γιατί α) ζω στη χώρα και βλέπω την πραγματικότητα που απεικονίζεται και γνωρίζω από πρώτο χέρι τους ανθρώπους, β) δεν είναι ένας πόλεμος από τα παλιά αλλά σημερινός, γ) δεν είναι ένας πόλεμος σε μία μακρινή χώρα αλλά έξω από το σπίτι μου. Πραγματικά συγκλονιστικό, και αν και έχω αρκετές σεναριακές ενστάσεις για το πως δραματοποίησαν ορισμένα πράγματα, είναι ασήμαντα μπροστά στο συνολικό αποτέλεσμα. Απλά πηγαίντε στο σινεμά να τη δείτε.

    ΥΓ: Μη δείτε το trailer, ή αν το είδατε μην του δώσετε σημασία. Δεν έχει spoilers, αλλά δεν απεικονίζει την ουσία του έργου, παρά μόνο την επιφάνεια. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερο βάθος, το trailer αδικεί το αποτέλεσμα.
    Δηλαδή είναι πιο σοβαρό από ότι φαίνεται; Είναι στα πολύ υπόψιν.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #702
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.375
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Civil War σε ΙΜΑΧ

    Η ιστορία μίας ομάδας δημοσιογράφων που προσπαθεί να φτάσει στην πρωτεύουσα Ουάσινγκτον εν μέσω εμφυλίου πολέμου στις ΗΠΑ.

    Ουάου. Ποτέ δεν περίμενα ότι κάποια ταινία με τέτοιο θέμα θα με αγγίξει τόσο πολύ. Η εξήγηση που δίνω είναι γιατί α) ζω στη χώρα και βλέπω την πραγματικότητα που απεικονίζεται και γνωρίζω από πρώτο χέρι τους ανθρώπους, β) δεν είναι ένας πόλεμος από τα παλιά αλλά σημερινός, γ) δεν είναι ένας πόλεμος σε μία μακρινή χώρα αλλά έξω από το σπίτι μου. Πραγματικά συγκλονιστικό, και αν και έχω αρκετές σεναριακές ενστάσεις για το πως δραματοποίησαν ορισμένα πράγματα, είναι ασήμαντα μπροστά στο συνολικό αποτέλεσμα. Απλά πηγαίντε στο σινεμά να τη δείτε.

    ΥΓ: Μη δείτε το trailer, ή αν το είδατε μην του δώσετε σημασία. Δεν έχει spoilers, αλλά δεν απεικονίζει την ουσία του έργου, παρά μόνο την επιφάνεια. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερο βάθος, το trailer αδικεί το αποτέλεσμα.
    Την έχω από καιρό στις πρώτες θέσεις από αυτές που θέλω να δω.
    Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #703
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    To περίμενα πολύ καιρό.

    Όμως, ψιλοmeh για εμένα το Civil War μιας και - σύμφωνα με όλες τις κριτικές - δεν δίνει τίποτε ουσιαστικό για τον ίδιο τον εμφύλιο ως αιτία κλπ.

    Αν και προφανώς το κοινό πρέπει να αφήνεται να βγάζει την εικόνα, θα πρέπει όμως να δίνονται και τα απαραίτητα στοιχεία και ενδείξεις και εδώ η ταινία εστιάζεται μάλλον στους χαρακτήρες-δημοσιογράφους.

    Pass από εμένα τουλάχιστον για αίθουσα αλλά μάλλον ναι για οθόνη σπιτιού.

    Αν έχω κάνει λάθος θα φάω το καπέλο μου
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #704
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.103
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν έχω κάνει λάθος θα φάω το καπέλο μου
    Εσύ και ο πρόεδρος της rocket labs. Αν δεν ξέρεις να σου πω.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #705
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.692
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή είναι πιο σοβαρό από ότι φαίνεται; Είναι στα πολύ υπόψιν.
    Απόλυτα. Είναι αντιπολεμικό δράμα, δεν είναι πολεμική περιπέτεια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To περίμενα πολύ καιρό.

    Όμως, ψιλοmeh για εμένα το Civil War μιας και - σύμφωνα με όλες τις κριτικές - δεν δίνει τίποτε ουσιαστικό για τον ίδιο τον εμφύλιο ως αιτία κλπ.

    Αν και προφανώς το κοινό πρέπει να αφήνεται να βγάζει την εικόνα, θα πρέπει όμως να δίνονται και τα απαραίτητα στοιχεία και ενδείξεις και εδώ η ταινία εστιάζεται μάλλον στους χαρακτήρες-δημοσιογράφους.

    Pass από εμένα τουλάχιστον για αίθουσα αλλά μάλλον ναι για οθόνη σπιτιού.

    Αν έχω κάνει λάθος θα φάω το καπέλο μου
    Ο πόλεμος δεν είναι η ουσία, και γι' αυτό κριτικάρω το trailer. Η ουσία είναι οι άνθρωποι. Το γιατί γίνεται ο πόλεμος είναι παντελώς αδιάφορο, και αν οι κριτικοί διαφωνούν απλά πήγαν να δουν λάθος ταινία, προκατειλημμένοι από το trailer. Και να πας στο σινεμά, εκτός αν έχεις καλό ηχοσύστημα στο σπίτι, γιατί ο ήχος συμβάλλει πολύ στην ατμόσφαιρα και το σοκ του πολέμου που προσπαθεί να περάσει.

    - - - Updated - - -

    ΥΓ: Ο ήχος, ή η έλλειψη αυτού, ανά περίσταση.

Σελ. 47 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 273742454647484952 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας