Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 88
  1. #46
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    ¨Εδώ που μένω υπάρχουν πολλά ηλεκτρικά μηχανάκια, πατίνια και ποδήλατα και έρχονται αθόρυβα πίσω σου με δολοφονικές διαθέσεις. φορώντας over ears ακουστικά.

  2. #47
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξήγησα ένα φαινόμενο που προφανώς σου είναι άγνωστο.
    Ή καταλαβαίνεις ή όχι.
    Δυστυχώς, όσοι δεν οδηγούν / δεν γνωρίζουν από μηχανές, έχουν μία αυθόρμητη αποστροφή έως και έχθρα θα έλεγα προς τις μηχανές και τους οδηγούς μηχανής.

    Ίσως αυτό να έχει να κάνει με την άσχημη οδηγική συμπεριφορά μεγάλου μέρος των οδηγών μηχανής
    Κάτι ανάλογο με τους ταξιτζήδες.

    Ας είναι. Όσοι είμαστε του χώρου, γνωρίζουμε πόσο σημαντικό είναι να είναι αισθητή η παρουσία μας στο δρόμο.
    Που ξαναλέω, έχω αθόρυβη εξάτμιση τόσα χρόνια και κακώς που δεν την έχω αλλάξει τόσο καιρό.

    Τώρα αν πιάσουμε να ξεχειλώνουμε την έννοια και τα όρια του σεβασμού, θα πάει μακριά η βαλίτσα και θα καταλήγουμε να ασχολούμαστε με ανουσιότητες.

    Και τα απορριμματοφόρα κάνουν θόρυβο και σκάνε μύτη γύρω στις 5 τα ξημερώματα και σε ξυπνάνε απ'τον γλυκό τον ύπνο. Να τα καταργήσουμε κι αυτά.

    Και οι εκσκαφείς / μπουλντόζες το ίδιο. Και οι γάτες που ουρλιάζουν το βαθύ σκοτάδι. Να τις μαζέψει κι αυτές ο μπόγιας.

    Πείτε κι εσείς καμιά άλλη ιδέα. Τόσες πηγές θορύβου έχουμε στις πόλεις/χωριά. Ας τις απαγορέψουμε όλες για να μη γκρινιάζει κανείς. Btw, και η γκρίνια, θόρυβος και ηχορύπανση είναι (η λεκτική).
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #48
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξήγησα ένα φαινόμενο που προφανώς σου είναι άγνωστο.
    Ή καταλαβαίνεις ή όχι.
    Δεν υποστηρίζω όσους κάνουν φασαρία. Τα τελευταία >20 χρόνια έχω τις εργοστασιακές εξατμίσεις εξάλλου.

    Καγκουριά είναι όταν αυτό που κάνεις είναι για επίδειξη.

    ΥΓ. Αφού μίλησες για σεβασμό, οι απρόσεκτοι οδηγοί ΙΧ που βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή των μοτοσικλετιστών δεν ενοχλούν? Όταν έρχεται η μηχανή και ακούγεται "επιβάλλει" περισσότερη προσοχή.
    Δεν υποστηρίζω τη φασαρία εντός κατοικημένων περιοχών.
    Βασικά δεν υποστηρίζω τις ξετάποτες...οι υπόλοιπες συνήθως δεν ενοχλούν τόσο.
    Κάποιοι απλά ζούνε στον δικό τους κόσμο, δεν έχουν εμπειρία και από τις 2 πλευρές, αλλά νομίζουν ότι έχουν άποψη για όλα.
    Δεν πειράζει. Τους αγνοείς και σημασία έχει να καταλαβαίνεις τι γίνεται γύρω σου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #49
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς, όσοι δεν οδηγούν / δεν γνωρίζουν από μηχανές, έχουν μία αυθόρμητη αποστροφή έως και έχθρα θα έλεγα προς τις μηχανές και τους οδηγούς μηχανής.

    Ίσως αυτό να έχει να κάνει με την άσχημη οδηγική συμπεριφορά μεγάλου μέρος των οδηγών μηχανής
    Περίμενα κάποιος να το πει επιτέλους, για να μην το πω εγώ και δεχτώ διάφορους χαρακτηρισμούς (btw δεν έχω πια, αλλά υπήρξα δίτροχος παλιά).

    Και τα απορριμματοφόρα κάνουν θόρυβο και σκάνε μύτη γύρω στις 5 τα ξημερώματα και σε ξυπνάνε απ'τον γλυκό τον ύπνο. Να τα καταργήσουμε κι αυτά.

    Και οι εκσκαφείς / μπουλντόζες το ίδιο.
    Συγγνώμη φίλε μου αλλά αυτό το επιχείρημα είναι εντελώς άκυρο, εξισώνει το αναγκαίο κακό με την καθόλου αναγκαία καγκουριά, που σκοπό έχει απλά την (κακώς εννοούμενη) επίδειξη - θυμίζω ότι αυτό έθεσε προς συζήτηση ο νηματοθέτης.

  5. #50
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς, όσοι δεν οδηγούν / δεν γνωρίζουν από μηχανές, έχουν μία αυθόρμητη αποστροφή έως και έχθρα θα έλεγα προς τις μηχανές και τους οδηγούς μηχανής.
    Πέραν αυτού, έχω ακούσει την άποψη από διάφορους ανθρώπους (μορφωμένους κιόλας), ότι το να καβαλάει κανείς μηχανή, είναι κάποιου είδους βίτσιου ή φετίχ!
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  6. #51
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και μετα απο μια απο μια ωραιοτατη κι ηλιολουστη ημερα σαν και την σημερινη, οπου σε διαστημα 10 λεπτων θα περασαν και 100 δικυκλα και αυτοκινητα σε εναν κεντρικο δρομο της Αθηνας, εκ των οποιων μονον δυο και δυο ηταν αυτα που ειτε ετρεχαν καλυτερα ειτε οι οδηγοι τους λαμβαναν μετρα ασφαλειας τους εναντι ΟΛΩΝ των αλλων των ανιδεων, μπορω επιτελους να αλλαξω, για δικη μου χρηση αλιμονο και φτου κακα σε καμια περιπτωση δεν το γραφω για αλλους, την λεξη λοιπον "σεβασμος" με την λεξη "ΕΓΩ".

  7. #52
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέραν αυτού, έχω ακούσει την άποψη από διάφορους ανθρώπους (μορφωμένους κιόλας), ότι το να καβαλάει κανείς μηχανή, είναι κάποιου είδους βίτσιου ή φετίχ!
    Εντάξει. Ο καθένας με τα βίτσια του. Άλλοι έχουν βίτσιο/φετίχ να μένουν κολλημένοι στην κίνηση και να ψάχνουν για πάρκινγκ με τις ώρες
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #53
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath

  9. #54
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Φανταστείτε, κυρίως σε επαρχιακές πόλεις, όλες οι μηχανές που χρησιμοποιούνται για απαιτούμενες μετακινήσεις (όχι για βόλτα) να αντικατασταθούν με αυτοκίνητα.

  10. #55
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει. Ο καθένας με τα βίτσια του. Άλλοι έχουν βίτσιο/φετίχ να μένουν κολλημένοι στην κίνηση και να ψάχνουν για πάρκινγκ με τις ώρες
    Χαχαχα, έτσι ακριβώς φίλε. Ειδικά η κίνηση στην Αθήνα, τα τελευταία χρόνια μετά το lockdown, έχει γίνει πραγματικά απάλευτη.
    Πάντα υπήρχε βέβαια, αλλά πλέον νομίζω ότι είναι σε εντελώς άλλο level...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  11. #56
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Το προβλημα ειναι πως εχει γινει και η κατοικηση απαλλευτη με την ηχορρυπανση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταστείτε, κυρίως σε επαρχιακές πόλεις, όλες οι μηχανές που χρησιμοποιούνται για απαιτούμενες μετακινήσεις (όχι για βόλτα) να αντικατασταθούν με αυτοκίνητα.
    Με την θορυβωδη εξατμιση και τις ξερογκαζιες στην επαρχια απο ποιον ακριβως προστατευεσαι;

  12. #57
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την θορυβωδη εξατμιση και τις ξερογκαζιες στην επαρχια απο ποιον ακριβως προστατευεσαι;
    Από τις 07:00 έως τις 20:00 γίνονται κυρίως οι απαραίτητες (επαγγελματικές, αγορές, συναλλαγές με τράπεζες Δημόσιο κλπ) μετακινήσεις οι οποίες δεν περιλαμβάνουν συνήθως τα παραπάνω. Αν αντικατασταθούν οι μηχανές με αυτοκίνητα, λόγω κυκλοφοριακού φόρτου σχεδόν θα σταματήσει η κυκλοφορία.
    Αυτό γίνεται (τουλάχιστον στο μέρος που μένω) όταν βρέχει, που οι περισσότερες μηχανές δεν κυκλοφορούν.

  13. #58
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 07:00 έως τις 20:00 γίνονται κυρίως οι απαραίτητες (επαγγελματικές, αγορές, συναλλαγές με τράπεζες Δημόσιο κλπ) μετακινήσεις οι οποίες δεν περιλαμβάνουν συνήθως τα παραπάνω. Αν αντικατασταθούν οι μηχανές με αυτοκίνητα, λόγω κυκλοφοριακού φόρτου σχεδόν θα σταματήσει η κυκλοφορία.
    Αυτό γίνεται (τουλάχιστον στο μέρος που μένω) όταν βρέχει, που οι περισσότερες μηχανές δεν κυκλοφορούν.
    Αλλο συζηταμε ομως φιλε μου. Δεν ειναι το θεμα η χρηση δικυκλου, αλλα η ηχορυπανση. Οσοι εχουν εργοστασιακη εξατμιση, κανουν μια υποτυπωδη συντηρηση και δεν κανουν καγκουριες δεν ειναι προβλημα. Για παραδειγμα τα παπακια που απλα ακουγονται λιγο. Τα τζογκακια και τα σκουτερ ειναι καπως εκνευριστικά απο την μανα τους, αλλα δεν συγκρινονται με τις aftermarket και πειραγμενες εξατμισεις η με τα ξερογκαζα με τις μεγαλου κυβισμου. Αντιστοιχα αναισθητοι υπαρχουν αλλωστε και με αυτοκινητα.

  14. #59
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε εφοσον αυτο ισχυει και επειδη στο συγκεκριμενο νημα, αναφορα στη δευτερη λεξη του τιτλου του που ειναι η λεξη "σεβασμος" δεν ειδα να υπαρχει, ενω αντιθετα διαβαζω πολλα αλλα οπως πχ και σε μεταφορα το εξαιρετικο "οταν αυξανω τις στροφες των fan το pc μου αισθανομαι πως ειναι πιο γρηγορο", αλλα ομως καμια απολυτως αναφορα σε "σεβασμο" που κατα την ταπεινη μου γνωμη σημαινει οτι το δικαιωμα μου, αν κι εφοσον το εχω, παυει να ειναι δικαιωμα απο τη στιγμη που καταπατει τα δικαιωματα ΟΛΩΝ των ΑΛΛΩΝ συμπολιτων μου και γινεται δικαιωματισμος και νεοελληνιστι καγκουρια, νομιζω πως το νημα εχει δειξει και μαλιστα απολυτα το ποιο ειναι ΤΟ προβλημα.
    Για αυτό θέλω να βάλω κι εγώ μια ζόρικη ελεύθερη εξατμισούλα (και για να με ακούει ο Σταρχίδας)

  15. #60
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό θέλω να βάλω κι εγώ μια ζόρικη ελεύθερη εξατμισούλα (και για να με ακούει ο Σταρχίδας)
    Βάλε βάλε ελευθέρας να βάλω μετά κι εγώ spikes στο ΙΧ
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας