Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-88 από 88
  1. #76
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το εργοστασιο γιατι χρεωνεται κοστος και βαζει το σιγαστηρα; Επειδη στοχευει στην εξαφανιση των πελατων του; Και το ελληνικο ΚΤΕΟ εχει διαφορα πχ με το Γαλλικο; Αλλαορια στα ντεσιμπελ το ενα και αλλα το αλλο;
    Γιατί ο καθένας έχει άλλες απαιτήσεις και χρήση. Κατά τα άλλα είναι εκεί, modular, και είναι μια βίδα για να το βγάλεις (ή να το ξαναβάλεις).

    Και είναι οι premium μάρκες που σε αφήνουν να το βγάλεις, ή με option από τον κατάλογο εξατμίσεις. Κοινώς, το έχεις πληρώσει το προνόμιο του να μπορείς να το κάνεις χωρίς να αλλάξεις τελικό, παραμένοντας homologated.

    Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το Ελληνικό, αλλά από το βρετανικό σε διαφορετικά test locations και διαφορετικά countries μια χαρά έχω περάσει 3 μηχανές χωρίς db killer, πάντα με 0 παρατηρήσεις.

    Όσο για το ποιο είναι το επιχείρημα το γράφω καθαρά. Δεν ξέρω τι λέει ο Ελληνικός ΚΟΚ για μηχανές, αλλά δε μίλησα πουθενά για διήθηση έτσι κι αλλιώς.

    Στο UK πάντως το filtering επιτρέπεται από τον εδώ ΚΟΚ, αν πηγαίνεις μέχρι 15 μίλια παραπάνω από τα αυτοκίνητα που περνάς, αλλά ας μη μιλήσουμε έτσι κι αλλιώς για το τι ΟΥΚ περνάς και πόσα λεφτά δίνεις για να καταφέρεις να πάρεις Α δίπλωμα.

    Αρέσει δεν αρέσει, loud pipes save lives. Και αυτό έχει διαφορά από τα κόβω όλα ελεύθερα και ξυπνάω τον κόσμο 3 το πρωί επειδή μ αρέσει να με ακούνε, εκεί μιλάμε για γιδοπρόβατα.

    Μην τα τσουβαλιάζετε όλα. Αν το κάνετε, είτε έχετε άγνοια, είτε πρέπει να γίνετε ΚΑΙ δίτροχοι να γουστάρετε λίγο και να έρθετε στα ίσια σας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 09-02-24 στις 19:11.

  2. #77
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ο καθένας έχει άλλες απαιτήσεις και χρήση. Κατά τα άλλα είναι εκεί, modular, και είναι μια βίδα για να το βγάλεις (ή να το ξαναβάλεις).

    Και είναι οι premium μάρκες που σε αφήνουν να το βγάλεις, ή με option από τον κατάλογο εξατμίσεις. Κοινώς, το έχεις πληρώσει το προνόμιο του να μπορείς να το κάνεις χωρίς να αλλάξεις τελικό, παραμένοντας homologated.

    Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το Ελληνικό, αλλά από το βρετανικό σε διαφορετικά test locations και διαφορετικά countries μια χαρά έχω περάσει 3 μηχανές χωρίς db killer, πάντα με 0 παρατηρήσεις.

    Όσο για το ποιο είναι το επιχείρημα το γράφω καθαρά. Δεν ξέρω τι λέει ο Ελληνικός ΚΟΚ για μηχανές, αλλά δε μίλησα πουθενά για διήθηση έτσι κι αλλιώς.

    Στο UK πάντως το filtering επιτρέπεται από τον εδώ ΚΟΚ, αν πηγαίνεις μέχρι 15 μίλια παραπάνω από τα αυτοκίνητα που περνάς, αλλά ας μη μιλήσουμε έτσι κι αλλιώς για το τι ΟΥΚ περνάς και πόσα λεφτά δίνεις για να καταφέρεις να πάρεις Α δίπλωμα.

    Αρέσει δεν αρέσει, loud pipes save lives. Και αυτό έχει διαφορά από τα κόβω όλα ελεύθερα και ξυπνάω τον κόσμο 3 το πρωί.

    Μην τα τσουβαλιάζετε όλα. Αν το κάνετε, είτε έχετε άγνοια, είτε πρέπει να γίνετε δίτροχοι να γουστάρετε λίγο και να έρθετε στα ίσια σας
    15 μιλια παραπανω απο την κινηση η για κινηση που κινεται μεχρι 15 μιλια; Το εχεις καπου προχειρο;

    Επισης εισαι σιγουρος πως ο λογος που σου επιτρεπει να βγαλεις τον σιγαστηρα δεν ειναι αποκλειστικα για πιστα;

  3. #78
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Σίγουρος γιατί περνάω ΜΟΤ κανονικά με κάθε μηχανή που το έχω κάνει, και κάθε χρόνο. Η πίστα επίσης έχει κανόνες θορύβου, και πρέπει να βγάζεις και τους καθρέφτες σου (και να έχεις και 1 piece στολή ή homologated).

    Όσο περί filtering γενικά ισχύει αυτό που περιγράφεται εδώ https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...on_a_motorbike

    Για τα 15 μίλια οβερ, από το traffic παραπάνω από την κίνηση (είτε moving είτε stationary), είναι συμβουλή της αστυνομίας από το τελευταίο bikesafe course που έκανα μαζί τους στη Βόρεια Ιρλανδία πριν 1 μήνα https://bikesafe.co.uk/northernireland/

  4. #79
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και σε οτι αφορα το "loud pipes save lives" υπαρχει καποιο στατιστικο, αναφορες καπου απο διαφορους ή ειναι δικη σου πεποιθηση; Εαν ειναι δικη σου, μηπως, λεω μηπως, εκφραζεις κατι σαν το "δεν ειμαι εγω ο περιεργος, ολοι οι υπολοιποι ειναι"; Και ξανα, τα εργοστασια γιατι βαζουν σιγαστηρες; Για να εχουν περισσοτερα εξοδα και κοστη ή μηπως υπαρχει αλλος λογος;

    Και κατι για το επιχειρημα του ΚΤΕΟ που περασες και ξαναπερασες. Οπως δεν μπορεις να γνωριζεις τι κανω εγω ή οι αλλοι συνομιλητες, δηλαδη τι οχημα λειτουργουν και πως, πως και με ποιο τροπο μπορω εγω ας πουμε να γνωριζω αν καθε φορα που περνας το ελληνικο ΚΤΕΟ δεν "επιστρεφεις" στο εργοστασιακο για να το αλλαξεις αμεσως μετα την πιστοποιηση και το ΟΚ. Και φυσικα δεν ειναι προσωπικο το ερωτημα αλλα αναρωτιεμαι για ολους οσους κυκλοφορουν θορυβωντας, ανεξαρτητως οχηματος, και με περασμενα τα ΚΤΕΟ.

  5. #80
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αμφιβάλλω πολύ αν η ακράπα είναι νόμιμη χωρίς τάπα.
    Για δές πάλι το μανουαλ.

    Και η εξάτμιση με 2-3 βίδες βγαίνει. Τί σημαίνει αυτό? Αυτό είναι το επιχείρημα σου?

    Και εγώ μηχανόβιος είμαι αλλά όλες οι ξετάποτες μου είναι ενοχλητικές.
    Περνάει τα δικά μου όρια "loud pipe saves lives" που το υποστηρίζω και γίνεται ξεκάθαρα καγκουριά.

  6. #81
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κατι για το επιχειρημα του ΚΤΕΟ που περασες και ξαναπερασες. Οπως δεν μπορεις να γνωριζεις τι κανω εγω ή οι αλλοι συνομιλητες, δηλαδη τι οχημα λειτουργουν και πως, πως και με ποιο τροπο μπορω εγω ας πουμε να γνωριζω αν καθε φορα που περνας το ελληνικο ΚΤΕΟ δεν "επιστρεφεις" στο εργοστασιακο για να το αλλαξεις αμεσως μετα την πιστοποιηση και το ΟΚ. Και φυσικα δεν ειναι προσωπικο το ερωτημα αλλα αναρωτιεμαι για ολους οσους κυκλοφορουν θορυβωντας, ανεξαρτητως οχηματος, και με περασμενα τα ΚΤΕΟ.
    Το "πέρασα από ΚΤΕΟ" σε Μπανανίες όπως η ΕΛ-λάδα είναι τουλάχιστον αστείο.
    Σε συνεργείο που πήγαινα παλιότερα την μηχανή, μου είχαν πει κατ'επανάληψη πως "αν έχετε πρόβλημα με το ΚΤΕΟ, μπορούμε να σας περάσουμε εμείς το μηχανάκι με 30 ευρώ".

  7. #82
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Δεν γίνεται διάλογος γιατί έχει πέσει οπαδισμός, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

    Όταν είναι κάτω από 90db είναι νόμιμη.

    Πρέπει να το είπα αρκετές φορές ως τώρα. Αυτό, στο UK. Στο μπανανιστάν δεν γνωρίζω, και να υπάρχει κάτι μπορεί να μην εφαρμόζεται.

    Τους αστυνομικούς εδώ, και το ΜΟΤ ξανά και ξανά δεν τους πείραξε ούτε για παρατήρηση. Και το ΜΟΤ στη ΒΙ είναι δημόσιο, αν δεν πρέπει δεν περνάς ούτε νύχτα.

    Είπα και άλλα που προσπεράστηκαν, αλλά δεν πειράζει. Ας είμαστε όλοι καλοί οδηγοί και όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται.

  8. #83
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρος γιατί περνάω ΜΟΤ κανονικά με κάθε μηχανή που το έχω κάνει, και κάθε χρόνο. Η πίστα επίσης έχει κανόνες θορύβου, και πρέπει να βγάζεις και τους καθρέφτες σου (και να έχεις και 1 piece στολή ή homologated).

    Όσο περί filtering γενικά ισχύει αυτό που περιγράφεται εδώ https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...on_a_motorbike

    Για τα 15 μίλια οβερ, από το traffic παραπάνω από την κίνηση (είτε moving είτε stationary), είναι συμβουλή της αστυνομίας από το τελευταίο bikesafe course που έκανα μαζί τους στη Βόρεια Ιρλανδία πριν 1 μήνα https://bikesafe.co.uk/northernireland/
    Δεν την ξερω την διαδικασια, αλλα εδω διαβαζω πως ο ελεγκτης εχει αρκετη ευελιξια αλλα και τροπο να φυλαει τον κωλο του αν γινει στραβη.
    Strangely the guidelines that MOT testers have for passing a motorcycle when it comes to the exhaust are less stringent than the actual law.

    When your motorcycle goes in for an MOT, the tester will test the noise emitted.

    If an aftermarket exhaust is fitted, the motorcycle will pass, provided the tester thinks it isn’t any louder than a standard fit exhaust.

    It is a system that is solely down to the specific MOT tester.

    If they think the exhaust is too loud, they may pass the motorcycle, but make an advisory note that it is borderline too noisy to cover themselves.
    Και λενε κιολας οι αστυνομικοι επισης δειχνουν ανεκτικοτητα.
    In the UK, motorcycles can emit noise levels up to around 80dB, with engine size being the determining factor.

    It is said that most police forces account for bigger engine sizes and will allow noise emissions to go up to around 89 dB.
    Οπως και να εχει οι αλλαγες σε αυτου του τυπου τα μοντελα ειναι συνηθως οι απολυτως απαραιτητες για να τα κανουν νομιμα για κυκλοφορια και οχι για την ανεση του χειριστη. Οποτε ακομα και αν με την αφαιρεση να τυχαινει να πεφτει στα πλαισια της ανεκτης παρεκκλισης, θεωρω πως αν θελουν ανετα το ριχνουν το προστιμο.

    Οσο για το filtering, το ειδα αυτο που λες, αλλα κραταω πως προκειται και αυτο για γκριζα περιοχη.
    It is legal in the UK, but it’s a grey area. The Highway Code says “when filtering in slow-moving traffic, take care and keep your speed low” so it all depends on the definition of slow-moving and what speed is low. So, technically, you can’t say that filtering at 70mph is careless driving, but it’s important to consider if you’re being reasonable – if you’re hit when filtering, that’s what you’ll have to prove.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 10-02-24 στις 17:26.

  9. #84
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται διάλογος γιατί έχει πέσει οπαδισμός, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

    Όταν είναι κάτω από 90db είναι νόμιμη.

    Πρέπει να το είπα αρκετές φορές ως τώρα. Αυτό, στο UK. Στο μπανανιστάν δεν γνωρίζω, και να υπάρχει κάτι μπορεί να μην εφαρμόζεται.

    Τους αστυνομικούς εδώ, και το ΜΟΤ ξανά και ξανά δεν τους πείραξε ούτε για παρατήρηση. Και το ΜΟΤ στη ΒΙ είναι δημόσιο, αν δεν πρέπει δεν περνάς ούτε νύχτα.

    Είπα και άλλα που προσπεράστηκαν, αλλά δεν πειράζει. Ας είμαστε όλοι καλοί οδηγοί και όλα τα υπόλοιπα φτιάχνονται.
    Ε ναι τι ψάχνεις.
    Σου λένε αυτός για να περνάει ΚΤΕΟ, μάλλον έχει κάνει αλλαγές στην εξάτμιση πριν τον έλεγχο ή πλήρωσε φακελάκι. Κλασικοί ελληναράδες μερικοί που σκέφτονται μόνο πονηρά για τους άλλους.
    Λες και αν ανέβει ο θόρυβος μερικά ντεσιμπέλ είναι αιτία για κόψιμο. Ή έχουν στο μυαλό τους τίποτα ελεύθερες εξατμίσεις και σου λένε όλες έτσι είναι.
    Αλλά είπαμε, όποιος δεν καβαλάει μηχανή κρίνει χωρίς να ξέρει και γενικά δεν έχει νόημα η κουβέντα τότε.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #85
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμφιβάλλω πολύ αν η ακράπα είναι νόμιμη χωρίς τάπα.
    Για δές πάλι το μανουαλ.

    Και η εξάτμιση με 2-3 βίδες βγαίνει. Τί σημαίνει αυτό? Αυτό είναι το επιχείρημα σου?

    Και εγώ μηχανόβιος είμαι αλλά όλες οι ξετάποτες μου είναι ενοχλητικές.
    Περνάει τα δικά μου όρια "loud pipe saves lives" που το υποστηρίζω και γίνεται ξεκάθαρα καγκουριά.
    Δεν ειναι νομιμη καμια εξατμιση χωρις ταπα για κυκλοφορια σε δημοσιους δρομους. Το βλεπεις και απ τα χαρτια με τις μετρησεις και την εγκριση που εχουν. Υπαρχουν εξατμισεις π.χ. leovince με εξτρα σιγαστηρες για να πουληθουν σε ορισμενες χωρες.

    Απλα χωρις την ευκολη αφαιρεση θα τις αγοραζανε ελαχιστοι.

  11. #86
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν την ξερω την διαδικασια, αλλα εδω διαβαζω πως ο ελεγκτης εχει αρκετη ευελιξια αλλα και τροπο να φυλαει τον κωλο του αν γινει στραβη.


    Και λενε κιολας οι αστυνομικοι επισης δειχνουν ανεκτικοτητα.


    Οπως και να εχει οι αλλαγες σε αυτου του τυπου τα μοντελα ειναι συνηθως οι απολυτως απαραιτητες για να τα κανουν νομιμα για κυκλοφορια και οχι για την ανεση του χειριστη. Οποτε ακομα και αν με την αφαιρεση να τυχαινει να πεφτει στα πλαισια της ανεκτης παρεκκλισης, θεωρω πως αν θελουν ανετα το ριχνουν το προστιμο.

    Οσο για το filtering, το ειδα αυτο που λες, αλλα κραταω πως προκειται και αυτο για γκριζα περιοχη.
    Καμία γκρίζα περιοχή το filtering στο UK, παραβλέπεις την πρώτη πρόταση και νομίζεις πως λέει κάτι άλλο. Το grey area σε αυτό που γράφεις αφορά την σχέση ταχύτητας/ασφάλειας. Διάβασε το προσεκτικά.

    Το highway code το έχω κάνει φύλλο και φτερό πρόσφατα επί του πρακτέου για να περάσω το AR από την ΙΑΜ. Δεν τα λέω στον αέρα ούτε έχω καμια ατζέντα.

    Όσο γι αυτό που λες για την εξάτμιση καλό είναι να το ξέρει όποιος βάζει after market, αλλά εδώ δεν μίλησα ποτέ για after market.

    Οι Akrapovic στις BMW, είναι fitted factory option και το έγραψα και πιο πριν.

    Επίσης τα ΜΟΤ τεστ centres στη Βόρεια Ιρλανδία είναι δημόσια, και δεν είναι σε ποιον θα πετύχεις, ή αν στα Halfords εκείνη τη μέρα πετούσαν τάπες στο βαρέλι.

  12. #87
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οι Akrapovic στις BMW, είναι fitted factory option και το έγραψα και πιο πριν.

    Επίσης τα ΜΟΤ τεστ centres στη Βόρεια Ιρλανδία είναι δημόσια, και δεν είναι σε ποιον θα πετύχεις, ή αν στα Halfords εκείνη τη μέρα πετούσαν τάπες στο βαρέλι.
    fitted factory είναι και ο σιγαστήρας

    το έχεις δεί στο μανουαλ ότι παραμένει νόμιμη χωρίς αυτόν ή το υποθέτεις?

  13. #88
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.916
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία γκρίζα περιοχή το filtering στο UK, παραβλέπεις την πρώτη πρόταση και νομίζεις πως λέει κάτι άλλο. Το grey area σε αυτό που γράφεις αφορά την σχέση ταχύτητας/ασφάλειας. Διάβασε το προσεκτικά.

    Το highway code το έχω κάνει φύλλο και φτερό πρόσφατα επί του πρακτέου για να περάσω το AR από την ΙΑΜ. Δεν τα λέω στον αέρα ούτε έχω καμια ατζέντα.

    Όσο γι αυτό που λες για την εξάτμιση καλό είναι να το ξέρει όποιος βάζει after market, αλλά εδώ δεν μίλησα ποτέ για after market.

    Οι Akrapovic στις BMW, είναι fitted factory option και το έγραψα και πιο πριν.

    Επίσης τα ΜΟΤ τεστ centres στη Βόρεια Ιρλανδία είναι δημόσια, και δεν είναι σε ποιον θα πετύχεις, ή αν στα Halfords εκείνη τη μέρα πετούσαν τάπες στο βαρέλι.
    Το διαβασα. Λεει συγκεκριμενα πως η ασαφεια βρισκεται στο οτι δεν οριζεται τι ειναι χαμηλη ταχυτητα στην περιπτωση της "κινησης" και τι ειναι η χαμηλη ταχυτητα στην περιπτωση της προσπερασης.

    Για την εξατμιση μαλλον σε αλλον απαντας γιατι δεν εγραψα για aftermarket. Αυτο που εγραψα ειναι πως πολυ αμφιβαλλω πως προβλεπεται να κυκλοφορεις χωρις σιγαστηρα ακομα και αν τα ντεσιμπελ ειναι στο ευρος της ανεκτης παρέκκλισης.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας