Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Πανελλαδική έρευνα καταναλωτών με αντικείμενο τη χρήση προγραμμάτων απεριόριστων δεδομένων κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, πραγματοποίησε η ΕΕΤΤ, την περίοδο Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2023. Η έρευνα πραγματοποιήθηκε με χρήση δομημένου ερωτηματολογίου, τηλεφωνικά και με online συνεντεύξεις σε αντιπροσωπευτικό δείγμα 1.005 ατόμων, ανδρών και γυναικών 18-65 ετών, που είναι κάτοχοι συσκευής smartphone.

    Στόχος της έρευνας ήταν να αναδείξει βασικές τάσεις στην αγορά κινητών επικοινωνιών, εστιάζοντας κυρίως στα προγράμματα απεριόριστων δεδομένων. Ειδικότερα, αντικείμενο της έρευνας αποτέλεσε η διερεύνηση της διείσδυσης και των ανταγωνιστικών χαρακτηριστικών των προγραμμάτων απεριόριστων δεδομένων, η ανίχνευση των προτιμήσεων των χρηστών, καθώς και η ανάδειξη των τάσεων στο συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς.

    Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της έρευνας:

    • Οι χρήστες κινητής τηλεφωνίας δηλώνουν ότι όταν πρόκειται να επιλέξουν πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας, ενημερώνονται μέσω αναζήτησης στο Internet (44%), διαδικτυακών διαφημίσεων (40%) και μέσω των ιστοσελίδων των παρόχων (39%), ενώ βασικά κριτήρια επιλογής είναι οι χαμηλές χρεώσεις (77%) και η καλή κάλυψη δικτύου (70%).
    • Το 74% των χρηστών εκτιμούν ότι θα ήταν εύκολο να ενημερωθούν για τις προσφορές των εταιρειών και το 73% να αλλάξουν πάροχο αν ήθελαν στο μέλλον.
    • Αναφορικά με τις συνήθειες χρήσης, το 24% δηλώνει ότι χρησιμοποιεί το κινητό τηλέφωνο για πρόσβαση στο internet για πάνω από 5 ώρες, ενώ η πλοήγηση στο internet και η χρήση social media αποτελούν τον βασικό λόγο πρόσβασης (83%), με την αποστολή μηνυμάτων (79%), τις συνομιλίες (64%) και τις online αγορές / internet banking (60%) να ακολουθούν.
    • Το 13% του δείγματος της έρευνας είχε κατά την περίοδο αναφοράς ένα πρόγραμμα απεριόριστων δεδομένων κινητής τηλεφωνίας. Η διείσδυση ενισχύεται σε άνδρες, ηλικίας 45-54 ετών, ελεύθερους επαγγελματίες και άτομα ανώτερης κοινωνικο-οικονομικής τάξης. Οι χρήστες απεριόριστων δεδομένων δεν διαφέρουν στις περισσότερες καταναλωτικές συνήθειες και στάσεις απέναντι στην κινητή τηλεφωνία από τον μέσο χρήστη, αλλά είναι περισσότερο δραστήριοι στις ηλεκτρονικές αγορές και στην online ψυχαγωγία με video ή ταινίες, ενώ δίνουν μικρότερη βαρύτητα στο κόστος του προγράμματος. Επίσης, παρουσιάζονται σημαντικά πιο ικανοποιημένοι από τον πάροχό τους σε όλους τους δείκτες ικανοποίησης που μετρήθηκαν.
    • Η κατοχή προγράμματος απεριόριστων δεδομένων, δίνει την δυνατότητα στους χρήστες να υποκαθιστούν το wifi με τα δεδομένα τους σε μεγαλύτερο βαθμό (αν και όχι πλειοψηφικό) σε σχέση με τους υπόλοιπους χρήστες. Πιο συγκεκριμένα, το 41% των χρηστών που διαθέτουν απεριόριστα δεδομένα, δηλώνει ότι κάνει μεγαλύτερη χρήση δεδομένων όταν βρίσκεται σε χώρο που έχει διαθέσιμο wifi, έναντι μόλις 16% των χρηστών που δεν διαθέτουν απεριόριστα δεδομένα.
    • Το 25,7% των χρηστών δηλώνει ότι, εάν αποκτούσαν απεριόριστα δεδομένα, θα ήταν πιθανή η υποκατάσταση / κατάργηση του σταθερού οικιακού internet με τα δεδομένα κινητής.
    • Το 58% των χρηστών που διαθέτουν απεριόριστα δεδομένα θεωρούν πιθανό να αλλάξουν πάροχο, εάν τους προσφέρει αντίστοιχο πρόγραμμα με 10% χαμηλότερη τιμή.
    • Σε ό,τι αφορά την πολιτική ορθής χρήσης των προγραμμάτων, περίπου 6 στους 10 χρήστες απεριόριστων δεδομένων, δεν έλαβαν ή δεν θυμούνται να έλαβαν κάποια σχετική ενημέρωση. Το υπόλοιπο 40% θυμάται ότι η ενημέρωση αφορούσε κυρίως τον περιορισμό δεδομένων στο εξωτερικό και την προσωρινή μείωση ταχύτητας για κατανάλωση πάνω από κάποιο όριο. Το 56% αναφέρει ότι έλαβε την ενημέρωση αυτή από τον ίδιο τον πάροχο κατά την αγορά του προγράμματος, ενώ το 33% των ερωτώμενων αναφέρει ότι η αναζήτηση της πληροφορίας προέκυψε μετά από πρωτοβουλία των ιδίων.
    • Το 49% όσων δεν διαθέτουν πρόγραμμα απεριόριστων δεδομένων δηλώνει ότι δεν είναι ακόμα ενημερωμένο για τέτοιου είδους προγράμματα.
      8 στους 10 μη χρήστες απεριόριστων δεδομένων επιδεικνύουν ενδιαφέρον για την αγορά ενός τέτοιου προγράμματος στο μέλλον. Όταν ωστόσο, τίθεται ως ενδεχόμενο αύξηση τιμής της τάξης του 10%, το ενδιαφέρον περιορίζεται σε μόλις 1 στους 3 μη χρήστες.


    Η έρευνα, που πραγματοποιήθηκε από τη Metron Analysis για λογαριασμό της ΕΕΤΤ, εντάσσεται στο πλαίσιο παρακολούθησης της αγοράς ηλεκτρονικών επικοινωνιών από την Αρχή. Η παρουσίαση των πορισμάτων αποσκοπεί στην ενημέρωση της αγοράς και των καταναλωτών αναφορικά με την εμπειρία χρήσης προγραμμάτων απεριόριστων δεδομένων κινητής τηλεφωνίας, καθώς και την ανάδειξη των μελλοντικών τάσεων, με δεδομένη την ολοένα αυξανόμενη ανάγκη για δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και τις αλλαγές που αυτή επιφέρει στις καθημερινές συνήθειες χρήσης της τεχνολογίας.


    Παρουσίαση αποτελεσμάτων έρευνας
    Infographic

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.183
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Πολύ ενδιαφέρουσα έρευνα με λογικά αποτελέσματα για μένα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Από 1η Ιουνίου 2023 με απεριόριστα Nova.

    Instagram: 154GB
    Hotspot: 70GB
    Safari: 35.7GB
    YouTube: 21GB
    Euroleague TV: 11GB
    System Services: 8.65GB
    AppStore: 8.32GB
    Viber: 2.09GB
    Signal: 1.92GB
    Photos: 1.52GB
    Maps: 1GB
    Teams: 842MB
    Gmail: 803MB
    Skroutz: 696MB
    ProtonMail: 400MB
    Από αυτά, τα 28.2BG roaming, σε διάφορες χώρες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #4
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 25,7% των χρηστών δηλώνει ότι, εάν αποκτούσαν απεριόριστα δεδομένα, θα ήταν πιθανή η υποκατάσταση / κατάργηση του σταθερού οικιακού internet με τα δεδομένα κινητής.
    Το σημαντικότερο εύρημα ίσως

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σημαντικότερο εύρημα ίσως
    Μάιο τελειώνει το 100ftth. Λογικά δεν θα ανανεώσω και δεν μπαίνω καν στον κόπο να ασχοληθώ με 4g/5g router. Hotspot και τέλος, τις λίγες φορές που μπαίνω από σταθερό.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2017
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    μετα τη απαξιωση του σταθερου τηλεφωνου λογικα ερχεται και η σειρα του σταθερου του internet

  7. #7
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σημαντικότερο εύρημα ίσως
    Από την άλλη όμως θα έπρεπε να υπάρχουν και συμπληρωματικά ερωτήματα, "Μέχρι πόσα Mbps θα θεωρούσατε αποδεκτά ως πτώση μετά την μονιμη μετάβαση τέτοιου ποσοστού στην κινητή?", σε συνδυασμό με "Αν πιτάρει τόσο μελλοντικά και ταυτόχρονα πέσουν αρκετά οι τιμές των FTTH, τι θα κάνατε?"

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv1bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα τη απαξιωση του σταθερου τηλεφωνου λογικα ερχεται και η σειρα του σταθερου του internet
    Λογικό όταν συγκρίνει ο κόσμος εισοδήματα και τιμές Ελλάδας με άλλες χώρες παρόμοιας "δυναμικής".

  8. #8
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από 1η Ιουνίου 2023 με απεριόριστα Nova.

    Instagram: 154GB
    Hotspot: 70GB
    Safari: 35.7GB
    YouTube: 21GB
    Euroleague TV: 11GB
    System Services: 8.65GB
    AppStore: 8.32GB
    Viber: 2.09GB
    Signal: 1.92GB
    Photos: 1.52GB
    Maps: 1GB
    Teams: 842MB
    Gmail: 803MB
    Skroutz: 696MB
    ProtonMail: 400MB

    Από αυτά, τα 28.2BG roaming, σε διάφορες χώρες.
    Αυτά από 1η Φεβ. μέσα σε 22 μέρες δηλαδή. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τόσα GB αλλά αυτό το μήνα είχα πολύ ελέυθερο χρόνο κυρίως εκτός σπιτιού οπότε...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0045.jpeg 
Εμφανίσεις:  135 
Μέγεθος:  402,8 KB 
ID: 254219

    Αν και έβλεπα πολύ youtube και instagram πλέον πιο πολύ τηλεόραση βλέπω παρά youtube. Μου τη σπάνε και οι διαφημίσεις στο youtube. Επίσης κάνουμε και κάτι μικροspeedtest

    Με πρόγραμμα Nova Unlimited είμαι και εγώ.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά από 1η Φεβ. μέσα σε 22 μέρες δηλαδή. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τόσα GB αλλά αυτό το μήνα είχα πολύ ελέυθερο χρόνο κυρίως εκτός σπιτιού οπότε...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0045.jpeg 
Εμφανίσεις:  135 
Μέγεθος:  402,8 KB 
ID: 254219

    Αν και έβλεπα πολύ youtube και instagram πλέον πιο πολύ τηλεόραση βλέπω παρά youtube. Μου τη σπάνε και οι διαφημίσεις στο youtube. Επίσης κάνουμε και κάτι μικροspeedtest

    Με πρόγραμμα Nova Unlimited είμαι και εγώ.
    Τους ξέσκισες
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #10
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη όμως θα έπρεπε να υπάρχουν και συμπληρωματικά ερωτήματα, "Μέχρι πόσα Mbps θα θεωρούσατε αποδεκτά ως πτώση μετά την μονιμη μετάβαση τέτοιου ποσοστού στην κινητή?", σε συνδυασμό με "Αν πιτάρει τόσο μελλοντικά και ταυτόχρονα πέσουν αρκετά οι τιμές των FTTH, τι θα κάνατε?"
    Τα κινητά hotspot και τα 5G gateways θα χρειαστούν μια 5ετία για να πάνε σε wifi 7, οπότε το bottleneck θα είναι το wifi και όχι το δίκτυο 5G.

    Για παράδειγμα σήμερα το καλύτερο iphone που κυκλοφορεί όταν το κάνεις hotspot έχει wifi 5. Πως να καταφέρει να πιτάρει το δίκτυο της κινητής όταν το wifi 5 φτάνει μέχρι 400Mbps;

  11. #11
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κινητά hotspot και τα 5G gateways θα χρειαστούν μια 5ετία για να πάνε σε wifi 7, οπότε το bottleneck θα είναι το wifi και όχι το δίκτυο 5G.
    Καλά κάτσε να μεταφερθεί "άμεσα" το 25% της σταθερή στην κινητή με αντίστοιχη χρήση και θα δεις πως θα μπουκώσουν οι κεραίες.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.183
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά από 1η Φεβ. μέσα σε 22 μέρες δηλαδή. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τόσα GB αλλά αυτό το μήνα είχα πολύ ελέυθερο χρόνο κυρίως εκτός σπιτιού οπότε...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0045.jpeg 
Εμφανίσεις:  135 
Μέγεθος:  402,8 KB 
ID: 254219

    Αν και έβλεπα πολύ youtube και instagram πλέον πιο πολύ τηλεόραση βλέπω παρά youtube. Μου τη σπάνε και οι διαφημίσεις στο youtube. Επίσης κάνουμε και κάτι μικροspeedtest

    Με πρόγραμμα Nova Unlimited είμαι και εγώ.
    Είσαι σχεδόν 1tb ΣΕ ΚΙΝΗΤΌ και κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν πως όριο 1ΤΒ στις έξτρα sim της Cosmote που τις έχουμε στα 5G router που μας πούλησαν οι ίδιοι είναι κάτι λογικό.

  13. #13
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει δεν είμαι κάθε μήνα κοντά στο 1TB από το κινητό συνήθως 200-300GB είναι η μηνιαία χρήση, τώρα στο σπίτι δεν ξέρω πιστεύω γύρω στα 2-3TB/μήνα είμαι.
    Θα έλεγα πως η χρήση ιντερνετ είναι παραπάνω του μέσου χρήστη αλλά extraSIM για χρήση σε Router με 1TB είναι λίγο, ειδικά αν κάνεις streaming η έχεις το steam και κανένα ps5 να κατεβάζει συνέχεια.

    Η extraSIM βέβαια σαν πρόγραμμα ήταν για συσκευές όπως tablet και φορητές συσκευές αυτοκινήτων δεν προορίζονταν για να δίνουν internet σε Router και να το μοιράζουν σε όλο το σπίτι.

  14. #14
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.183
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δεν είμαι κάθε μήνα κοντά στο 1TB από το κινητό συνήθως 200-300GB είναι η μηνιαία χρήση, τώρα στο σπίτι δεν ξέρω πιστεύω γύρω στα 2-3TB/μήνα είμαι.
    Θα έλεγα πως η χρήση ιντερνετ είναι παραπάνω του μέσου χρήστη αλλά extraSIM για χρήση σε Router με 1TB είναι λίγο, ειδικά αν κάνεις streaming η έχεις το steam και κανένα ps5 να κατεβάζει συνέχεια.

    Η extraSIM βέβαια σαν πρόγραμμα ήταν για συσκευές όπως tablet και φορητές συσκευές αυτοκινήτων δεν προορίζονταν για να δίνουν internet σε Router και να το μοιράζουν σε όλο το σπίτι.
    Φοιτητής δηλαδή θα πήγαινε να δώσει 480€ να πάρει το Huawei CPE Pro2 που μου πούλησε εμένα η ίδια η Cosmote για να βάλω την κάρτα μέσα και θα πλήρωνε unlimited συμβόλαιο συν μια εξτρα sim?
    Δεν ξέρω μπορεί, αλλά οι φοιτητές που ήξερα εγώ ήταν πάντα τσιμα τσιμα οικονομικά.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ την οπτική στο σπίτι πάντως δεν τη κόβω... Το σκέφτηκα, όπως και άλλοι φίλοι, αλλά δεν τη κόβω..
    Έτσι κ αλλιώς θέλω μια δεύτερη γραμμή και μετά η κινητή μόνο για backup είναι... Δεν είναι να βασιστεί κανείς επάνω της για κύρια γραμμή.... Το πρωί μπουκωνει κάπως.... Το βράδυ μόνο παίζει πιο καλά...
    Επομένως θα κρατήσω την οπτική σε συνδυασμό με τη κινητή σε ρούτερ backup χρήση για τις κάμερες... Σε περίπτωση που πέσει μια από τις δύο γραμμές με περισσότερο κίνδυνο να ξηλώσει κάποιος την ίνα, να πέσουν στη κινητή μετά οι συσκευές....

    Τώρα στο εξοχικό τη vdsl50 την έκοψα για χάρη του gigamax που το έχω πάντα μαζί μου....
    Δεν βλέπω στο άμεσο μέλλον να μπαίνει ξανά σταθερή εκεί ότι και να γίνει με το unlimited...
    Επομένως θα συνεχίσω με την κινητή με τις όποιες ταχύτητες.... Η τον οποιοδήποτε πάροχο.... Σε ρούτερ και κινητό....

    Τέλος, αν και δε νομίζω ότι εδώ είναι το σωστό μέρος για να μιλήσουμε για το gigamax, εγώ ακόμα και με 1ΤΒ όριο και μετά μείωση σε 15/5 με κόστος 6,80€ η έξτρα όπως το booster, θα ήμουν οκ....
    Βέβαια το booster είναι τραγικό που το έχουν και αυτό στα 200γιγα... Αλλά ούτε αυτό είναι για συζήτηση εδώ.....
    Προσωπικά δεν θεωρώ ότι το δίκτυο της κοτε χρήζει κόφτη ταχύτητος όπως τα δίκτυα των άλλων 2.... Ούτε θεωρώ σωστό τώρα που αφαίρεσαν το όριο των 100-200ΤΒ να εφαρμόσουν κάποιο άλλο οριο.... Πόσο δε μικρότερο.....
    Επομένως με μια αύξηση τιμής γύρω στα 6,80€ θα ήμουν απολύτως σύμφωνος και θα το κρατούσα... Χωρίς φυσικά μείωση στον αριθμό των έξτρα.... 4+1=5.....

    Αλλά για να δούμε τι θα μας φέρει το μέλλον.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-02-24 στις 05:55.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας