Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Καλησπερα σας,

    Δυστυχως παρουσιαστηκε stuck pixel σε ενα λαπτοπ που αγορασα στις 6/3 απο τα Public.

    Ειναι περιπου στο κεντρο της οθονης και ειναι μωβ, εχω δοκιμασει το JScreenFix για περιπου 1 ωρα, δεν αλλαξε κατι, δυστυχως ενω με το μασαζ που προτεινεται να κανεις σε αυτες τις περιπτωσεις, δεν ειδα την παραμικρη διαφορα (ισως δεν το εκανα αρκετα δυνατα, δε ξερω).

    Μηπως υπαρχει καμια εναλλακτικη / καποιο application που δεν εχω υποψιν καθως η προταση των Public ειναι να το στειλουν στην αντιπροσωπεια, να παρει η διαδικασια του ελεγχου περιπου 10 ΗΜΕΡΕΣ χωρις να ξερουμε τελικα αν θα γινει κατι, καθως οπως μου ειπαν, αν κρινουν οτι δεν καλυπτεται, απλα θα γυρισουν το λαπτοπ πισω? Εγιναν διαφορα κατα την επικοινωνια μας τα οποια δεν ειναι της παρουσης καθως το μονο που αισθανομαι ειναι απογοητευση.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    διαβασες την πολιτική του κατασκευαστή αναφορικά με τα pixels?

  3. #3
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Δεν ξερω που να το βρω αυτο, ομως εγινε το εξης:

    Τα Public μου ειπαν να μιλησω με την HP, μιλησα με την HP, μου ζηταει καποιες φωτογραφιες απο την οθονη, τις στελνω, μου απαντουν μεσω email οτι σε αυτη την περιπτωση υπαρχερι δυνατοτητα να γινει αντικαταταση αλλα εξαρταται απο την πολιτικη του καταστηματος (??).

    Μιλαω με τα Public, μου λενε οτι μπορουν να κανουν, πολυ ευχαριστως, αντικατασταση αλλα πρεπει να σταλει το σχετικο εγγραφο απο τη HP στο email μου.

    Μιλαω παλι με την HP, μου λενε οτι αυτο δεν ισχυει καθως ειναι οικιακης χρησης laptop και οχι επαγγελματικης.

    Μιλαω παλι με τα Public και μου λενε οτι σε αυτη την περιπτωση πρεπει να το δουν εσωτερικα το θεμα, και θα με καλεσουν εντος μιας εργασιμης ημερας.

    Δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος οτι θα γινει το οτιδηποτε, γι αυτο ψαχνω εναλλακτικες καθως τωρα πεφτει το ματι μου συνεχεια και ειναι πολυ ενοχλητικο.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω που να το βρω αυτο
    ζητα απ την hp που μιλας να σου στειλουν το pixel policy για τα laptops.
    απο αυτο θα εξαρτηθει.
    απο 6/3 λογικά πας για επισκευή εντός εγγύησης αν καλύπτεται απ το pixel policy της hp
    (εχουν περασει ακομα και οι 14 μερες της υπαναχωρησης, οχι οτι θα σε καλυπτε απαιραιτητα)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να σταλει το σχετικο εγγραφο απο τη HP στο email μου.

    Μιλαω παλι με την HP, μου λενε οτι αυτο δεν ισχυει καθως ειναι οικιακης χρησης laptop και οχι επαγγελματικης..
    τι σχεση εχει με το αν ειναι οικιακης ή οχι, με το αν θα σου στειλει ενα mail η hp?

    πιο πανω λες οτι σου απαντησε με mail η hp οτι χρηζει αντικαταστασης.
    γιατι δεν αρκει αυτο το mail στο κατ/μα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Public μου ειπαν να μιλησω με την HP, μιλησα με την HP, μου ζηταει καποιες φωτογραφιες απο την οθονη, τις στελνω, μου απαντουν μεσω email οτι σε αυτη την περιπτωση υπαρχερι δυνατοτητα να γινει αντικαταταση αλλα εξαρταται απο την πολιτικη του καταστηματος (??).
    δε βγαζει νοημα η απαντηση
    αν η hp κρινει απο τις φωτογραφιες οτι μπορει να γινει αντικατασταση, δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με την πολιτικη του καταστηματος.
    ας το καλυψει η hp στα πλαισια της εγγυησης χωρις να μπλεκει το καταστημα, αφου η ιδια η hp κρινει οτι χρηζει διορθωσης

  5. #5
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Mου ειπαν απο την HP οτι μονο τα επαγγελματικα laptops γινονται αντικατασταση απο την HP απευθειας, και σε αυτη την περιπτωση ειναι 30 ημερες το περιθωριο αντι για 14.

    Ειλικρινα, δε καταλαβαινω που ειναι το προβλημα απο τη στιγμη που η HP ειπε οκ αλλα...γενικα ο καθενας μου λεει αλλα πραγματα.

    Αλλα λεει η HP, αλλα το καταστημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anasazi : 20-03-24 στις 23:40.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mου ειπαν απο την HP οτι μονο τα επαγγελματικα laptops γινονται αντικατασταση απο την HP απευθειας, και σε αυτη την περιπτωση ειναι 30 ημερες το περιθωριο αντι για 14.

    Ειλικρινα, δε καταλαβαινω που ειναι το προβλημα απο τη στιγμη που η HP ειπε οκ αλλα...γενικα ο καθενας μου λεει αλλα πραγματα.

    Αλλα λεει η HP, αλλα το καταστημα.
    πες τους δεν θελω αντικατασταση, αλλαξτε την οθονη εντος εγγυησης.
    ειναι οκ με αυτο;

  7. #7
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τους δεν θελω αντικατασταση, αλλαξτε την οθονη εντος εγγυησης.
    ειναι οκ με αυτο;
    Αυτο δε το διευκρινισα αλλα απο την αλλη, δε νομιζω οτι ο πελατης πρεπει να κανει ΟΛΗ αυτη τη διαδικασια.

    Δηλαδη τα Public υπαρχουν σε αυτη την περιπτωση για να μου πουν οτι θα το στειλουν στην HP, δεν ξερουν ποσες μερες θα κανει, δε ξερουν αν καλυπτεται η συγκεκριμενη βλαβη οποτε το στελνουμε, μενω χωρις λαπτοπ 10 μερες (ΙΣΩΣ, δεν ηξεραν να μου πουν ουτε αυτο συγκεκριμενα), χωρις να ξερω αν τελικα θα διορθωθει.

    Χωρις καμια πλακα, αυτο ηταν το συμπερασμα, οτι μπορει να το στειλουν και να μου πει η HP οτι δεν καλυπτουμε περιπτωσεις ενος ελαττωματικου pixel και απλα να μου το στειλουν πισω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας