Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    160/49
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Huawei 535 Cat.7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι όπως πάμε μέσα στο 25 το Starlink θα είναι πιο ανταγωνιστικό από τις οπτικές ίνες. Δεν ντρέπονται να έχει η χώρα τόσο χάλια internet
    Το Starlink και γενικα υπηρεσιες που δεν εξαρτωνται απο την ελληνικη αγορα/πραγματικοτητα, ειναι η μοναδικη ελπιδα για το μέλλον. Ειτε λεγεται ιντερνετ, ειτε λεγεται shopping, ειτε λέγεται τράπεζες, κλπ... χρειαζομαστε τις υπηρεσιες απο εταιριες εκτος χώρας, γιατι ειναι οι μονες που μπορουν να παρασχουν ενα προιον με υποστηριξη, σωστους ορους και λογικη τιμολογηση.

    Εδω μεσα γίνεται του καρτελ το καγκελο.
    FRITZ!Box 4060 (AX) + Huawei B535 Cat.7 @ Frog Unlimited

  2. #32
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Δεν ειναι πανακια οι ασυρματες τεχνολογιες, ουτε το φασμα ειναι απεριοριστο.
    Ειναι ομως μια καλη λυση για καποιον που χρειαζεται μια αξιοπρεπης συνδεση εκει που δεν υπαρχει καλυψη.

  3. #33
    Εγγραφή
    10-07-2022
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Εγώ πάντως VDSL που πληρώνω μια χαρά τιμή έχει. Απάντηση σε Gregoir

  4. #34
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά χωριά στην επικράτεια έχουν κακή ή ασταθή κάλυψη mobile internet και ελεεινές ADSL.
    οκ, και εγω οταν το εβαλα επιανε μια γραμμη και αλλες φορες και 2 αλλα γενικοτερα επιανε μια γραμμη σημα και ειτε πιανει 1η γραμμη ειτε 3 παυλες το σημα δεν αλλαζει το ιδιο boost κανει που το φτανει στα 50 και στα 5 up. Οποτε προτεινω να το δοκιμασει καποιος αφου ειναι προσθετο και μετα το κοβει αμα δεν πιανει .

  5. #35
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω χωρις 4-5 γραμμες μη σου πω τι επιανες

  6. #36
    Εγγραφή
    10-06-2010
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    OΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ, και εγω οταν το εβαλα επιανε μια γραμμη και αλλες φορες και 2 αλλα γενικοτερα επιανε μια γραμμη σημα και ειτε πιανει 1η γραμμη ειτε 3 παυλες το σημα δεν αλλαζει το ιδιο boost κανει που το φτανει στα 50 και στα 5 up. Οποτε προτεινω να το δοκιμασει καποιος αφου ειναι προσθετο και μετα το κοβει αμα δεν πιανει .
    Τεχνικός του ΟΤΕ με 2-3 γραμμές σήμα αφού γυρίσαμε όλο το σπίτι μου είπε να μην το βάλω γιατί δεν αξίζει,και +7 ευρώ στο λογαριασμό για μια υπηρεσία με όριο αφού καταναλώσεις τα 200gb πέφτεις στο μισό,ούτε καν.
    Το starlink είναι μονόδρομος πλέον για αυτά που προσφέρει,τιμή/απόδοση και αναβαθμίζεται συνεχώς.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argi1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνικός του ΟΤΕ με 2-3 γραμμές σήμα αφού γυρίσαμε όλο το σπίτι μου είπε να μην το βάλω γιατί δεν αξίζει,και +7 ευρώ στο λογαριασμό για μια υπηρεσία με όριο αφού καταναλώσεις τα 200gb πέφτεις στο μισό,ούτε καν.
    Το starlink είναι μονόδρομος πλέον για αυτά που προσφέρει,τιμή/απόδοση και αναβαθμίζεται συνεχώς.
    μια χαρα αξιζει προτεινω να το δοκιμασεις . Εγω δεν τα φτανω τα 200gb αλλα και το καλοκαρι που τα ξεπερναμε τοτε παει 15mbs απο κινητη +8-10mbs απο το adsl και παλι αυξημενη ταχυτητα εχω ., Οποτε μην το απορριψεις κατι που δεν εχεις δοκιμασει. Εξαλλου σου τονιζω οτι ειναι προσθετη υπηρεσια και μπορεις να την αφαιρεσεις αμα δεν σε καλυπτει ειτε ατελως αμα υπαρχει προβλημα καλυψης ειτε με ενα μικρο κοστος ,εγω που το ηθελα για 4 μηνες μου ειχανε πει γυρω στα 30 ευρω ητανε να το κοψω , τελικα εμενα υπερευχαριστημενως και δεν το εκοψα ποτε . Ειναι 2 ευρω στο λογαριασμο του σταθερου και 4,80 ευρω στον μηναιο λογαριασμο κινητης του booster.

  8. #38
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Painmaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως VDSL που πληρώνω μια χαρά τιμή έχει. Απάντηση σε Gregoir
    Τι πακέτο;
    Και εγώ αν είχα vdsl200 πχ σε λογική τιμή, οκ θα ήμουν...
    Και να φανταστείς ότι στην αρχή περίμενα fttc και στο τέλος το άλλαξαν σε ftth και είχα στραβωσει τότε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argi1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνικός του ΟΤΕ με 2-3 γραμμές σήμα αφού γυρίσαμε όλο το σπίτι μου είπε να μην το βάλω γιατί δεν αξίζει,και +7 ευρώ στο λογαριασμό για μια υπηρεσία με όριο αφού καταναλώσεις τα 200gb πέφτεις στο μισό,ούτε καν.
    Το starlink είναι μονόδρομος πλέον για αυτά που προσφέρει,τιμή/απόδοση και αναβαθμίζεται συνεχώς.
    Αν έχεις πρόσβαση σε ιδιοκτήτη ταράτσα..
    Δεν έχω ψάξει το συγκεκριμένο τι ping έχει...
    Γιατί τα δορυφορικά συνήθως είναι λίγο ψηλά που δημιουργούν θέμα πχ σε voip...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #39
    Εγγραφή
    10-06-2010
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    OΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι πακέτο;
    Και εγώ αν είχα vdsl200 πχ σε λογική τιμή, οκ θα ήμουν...
    Και να φανταστείς ότι στην αρχή περίμενα fttc και στο τέλος το άλλαξαν σε ftth και είχα στραβωσει τότε...

    - - - Updated - - -



    Αν έχεις πρόσβαση σε ιδιοκτήτη ταράτσα..
    Δεν έχω ψάξει το συγκεκριμένο τι ping έχει...
    Γιατί τα δορυφορικά συνήθως είναι λίγο ψηλά που δημιουργούν θέμα πχ σε voip...
    Πρόσβαση σε ταράτσα έχω σε μονοκατοικία μένω αλλά σε ισόγειο.Θυμάμαι ότι μετρούσε το σήμα με ένα μηχάνημα γύρω γύρω από το σπίτι,και μου είπε ότι δεν μπορεί να βρεί σταθερό σήμα σε κανένα σημείο.
    Μέσα στο σπίτι δεν πιάνω ούτε μια γραμμή σήμα,είναι και η μονώσεις που έχω 10ρες οπότε ναι το αφήσαμε,το 2020 αν θυμάμαι καλά έχουν περάσει χρόνια.
    Από ping είναι μια χαρά από τι ξέρω,έτσι μου είχε πει γνωστός μου που το είχε βάλει,αλλά με το starlink στα 40 ευρώ πλέον δεν είναι απαγορευτικό.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας