Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 49
  1. #1
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails router vood 1.JPG  

    router vood 2.JPG  


  2. #2
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!
    Welcome στο Forum ... Τι να μας "προβληματισεις" ? Μια χαρα εισαι !! το Vood συγχρονιζει στα 20474, τι αλλο θες ... (και φυσικο ειναι, οταν εχεις attenuation 7/13 ... εχεις βεβαια και λιγο θορυβο) ... μα καλα, διπλα στον κομβο της Νεας Ιωνιας μενεις ?! ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Acer : 08-09-07 στις 07:33.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    Router
    SpeedTouch 585
    Thumbs up
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Welcome στο Forum ... Τι να μας "προβληματισεις" ? Μια χαρα εισαι !! το Vood συγχρονιζει στα 20474, τι αλλο θες ... (και φυσικο ειναι, οταν εχεις attenuation 7/13 ... εχεις βεβαια και λιγο θορυβο) ... μα καλα, διπλα στον κομβο της Νεας Ιωνιας μενεις ?! ...


    Θα συμφωνήσω με τον Acer......προσωπικά δεν βλέπω αιτία για προβληματισμό.....!!!!! Και φυσικά θα σε ρωτήσω το ίδιο σχεδόν πράγμα........ πάνω στον κόμβο την Ν. Ιωνίας μένεις.........??? lol

  4. #4
    Το avatar του μέλους BINLADEN
    BINLADEN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!

    Να ξερες φιλε μου ποσοι συνδρομιτες της βιβοδι σε ζηλευουν με αυτα τα στατιστικα???
    Αυτοι να δεις τι προβληματισμους εχουν.............

    Καλυτερα δεν μπορεις να χεις!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Μενω αρκετα κοντα κατω απο χιλιομετρο!Τωρα θελω να κανω μερικες ερωτησεις!Αφου συνχρονιζω σε αυτες τις τιμες δεν θα επρεπε να κατεβαζω με 2 mb το sec.?Δεν ξερω πολλα απο δικτυα για αυτο αν κανω λαθος πειτε μου!Ελα ομως που ανοιγω οταν ανοιγω το utorrent με οριο D:750K γονατιζει ο mozilla!Ειναι λογικο αυτο?Ευχαριστω για το χρονο σας!

  6. #6
    Το avatar του μέλους BINLADEN
    BINLADEN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μενω αρκετα κοντα κατω απο χιλιομετρο!Τωρα θελω να κανω μερικες ερωτησεις!Αφου συνχρονιζω σε αυτες τις τιμες δεν θα επρεπε να κατεβαζω με 2 mb το sec.?Δεν ξερω πολλα απο δικτυα για αυτο αν κανω λαθος πειτε μου!Ελα ομως που ανοιγω οταν ανοιγω το utorrent με οριο D:750K γονατιζει ο mozilla!Ειναι λογικο αυτο?Ευχαριστω για το χρονο σας!
    δοκιμασε να κατεβασεις αρχεια απο servers και οχι απο τορρεντ και ταυτοχρονα να σερφαρεις..
    τα τορρεντ ειναι μεγαλη ιστορια και αν κανεις και ενα search στο forum θα καταλαβεις.το εχουν αναλυσει τα πεδια ουκ ολιγες φορες.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Απο hol ftp επιασα μεχρι και 1000kb και εβλεπα βιντεακια σο youtube με καποια μικρα κολληματα!Εχεις βγαλει καποιο συμπερασμα?Οταν μερικες φορες κανω αποσυνδεση και ξανα συνδεση ειναι πολυ γρηγορο στην αρχη!

  8. #8
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023(?)
    ISP
    Cable TV
    Router
    Vood 452W_A
    Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
    Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
    http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix...6-12-30-DE.iso

  9. #9
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
    Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
    http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix...6-12-30-DE.iso
    Καλύτερα στα 40-45, αφού το upload είναι 512 Kbps. Μη μου πείτε πως ανεβάζετε με 1 Mbit...!

  10. #10
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Εχω ανεβασει με 70ΚΒ σε WLAN οσο για το τεστ θα το κανω σε καμια ωριτσα για τι κατεβαζω σημαντικο!

  11. #11
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
    Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
    http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix...6-12-30-DE.iso

    To κατεβασα το αρχειακι 1350ΚΒ επιασε!Ακουω σχολια!

  12. #12
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    To κατεβασα το αρχειακι 1350ΚΒ επιασε!Ακουω σχολια!
    μια χαρα εισαι ... Κοιταξε, δεν γινεται να πιανεις απο παντου 2ΜΒ/sec που ελεγες πριν, πχ ισως αυτη την στιγμη το ntua να μην μπορεσε να σου δινει σταθερα 2ΜΒ για οση ωρα κατεβαζες (μην ξεχναμε ποσοι και ποσοι κατεβαζουν μαζι με σενα απο ntua ανα πασα στιγμη και τι συνολικο upload εχει), αν πχ δοκιμασεις νυχτερινη ωρα πιθανοτατα να πιασεις και 1.8, κλπ ... οκ ?

  13. #13
    Εγγραφή
    03-09-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα εισαι ... Κοιταξε, δεν γινεται να πιανεις απο παντου 2ΜΒ/sec που ελεγες πριν, πχ ισως αυτη την στιγμη το ntua να μην μπορεσε να σου δινει σταθερα 2ΜΒ για οση ωρα κατεβαζες (μην ξεχναμε ποσοι και ποσοι κατεβαζουν μαζι με σενα απο ntua ανα πασα στιγμη και τι συνολικο upload εχει), αν πχ δοκιμασεις νυχτερινη ωρα πιθανοτατα να πιασεις και 1.8, κλπ ... οκ ?
    Δηλαδη να μην φοβαμαι? Διοτι απο οσα εχω ακουσει για την ΒΙΒΟ εχω αναστατωθει!Παιζουν κανενα ρολο τα καλωδια του ρουτερ να τα αλλαξω?Εχετε καμια προταση για το προβλημα με το utorrent?Παιζει ρολο το WLan στην ταχυτητα?Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!

  14. #14
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023(?)
    ISP
    Cable TV
    Router
    Vood 452W_A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panayotis_Ath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα στα 40-45, αφού το upload είναι 512 Kbps. Μη μου πείτε πως ανεβάζετε με 1 Mbit...!
    Μην μου λες τετοια!!!
    Πριν βδομαδα ειχα πραγματικα 12000/1024 και πηγα και ζητησα να με ανεβασουν στα 16000/1024. Απο τοτε το πραγματικο μου ανεβασμα περιοριστηκε στα 512...
    Λες να μου κανανε π@#$%^ια?
    Τους πηρα τηλ και τους ειπα να το κοιταξουν μηπως εγινε κανα μπερδεμα και ειπαν θα δηλωσουν βλαβη(ΕΕΕΛΑ...)...


  15. #15
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redakhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη να μην φοβαμαι? Διοτι απο οσα εχω ακουσει για την ΒΙΒΟ εχω αναστατωθει!Παιζουν κανενα ρολο τα καλωδια του ρουτερ να τα αλλαξω?Εχετε καμια προταση για το προβλημα με το utorrent?Παιζει ρολο το WLan στην ταχυτητα?Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!
    λοιπον, κοιταξε φιλε μου: τα στατιστικα σου ειναι πολυ καλα και το router σου συγχρονιζει στα 20474 ... απο κει και περα ολα τα αλλα περιττευουν ... Στην περιπτωση σου ο,τι ητανε να κανει η Vivodi το εκανε ... Τα υπολοιπα που αναφερεις εχουν πια να κανουν με αλλους παραγοντες, πχ με το pc σου (locally), με το απο "που" και "τι" κατεβαζεις, κλπ, κλπ, κλπ ... πχ το performance (οι επιδοσεις) του utorrent που ανεφερες εχουν να κανουν με δεκαδες παραγοντες (περισσοτερα θα βρεις σε αλλα σχετικοτερα νηματα), ομοιως και σχετικα με το wlan που εχεις στησει, κλπ ...

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-07, 15:00
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-06, 19:45
  3. screenshots απο video
    Από groove54 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-06, 16:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας