Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 74
  1. #16
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    όποιος δεν είναι ευχαριστημένος κ θέλει να κατεβάζει νυχθημερόν !! να κάνει καταγγελία κ να πάει σε καναν άλλον πάροχο μπας κ ηρεμήσει το δίκτυο κ κατεβάζουμε κ εμείς οι πιο προσγειωμένοι καλύτερα
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  2. #17
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Eπειδη βλεπω πολλους που δεν ειναι ικανοποιημενοι τη στιγμη που συγχρονιζουν απο 15 και πανω...
    Γιατι ρε παιδια δεν πατε στον οτε που θα σας δινει 1 mbit με τα ιδια λεφτα?
    Επιτελους καθιστε και διαβαστε μερικα πραγματα σχετικα με το dsl και μετα κραξτε αν ειναι...
    Αυτα που ζητατε μερικοι ειναι φυσει αδυνατα, σε οποιον isp και να πατε...
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  3. #18
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Siemens CL 110
    SNR / Attn
    5.3(dB) / 44.5(dB)
    Ειπα και σε αλλο θρεντ, οτι αυτοι που παραπονιουνται οτι εχουν μεγαλο κλειδωμα πχ 16-17 και κατεβαζουν με 100-200Κβ σημαινει οτι ναι μεν δεν εχουν μεγαλη αποσταση απο το DSLAM, αλλα το ιδιοκτητο της 4νετ στην περιοχη τους εχει μπουκωσει, δεν θα επρεπε να δεχτει κ αλλους χρηστες με τις υπαρχουσες υποδομες, ομως επειδη εδω ειναι Ελλαδα και οταν πεφτει ο παρας, ποιος τα σκεφτεται τα υπολοιπα, μας βαζει ολους στο ηδη μπουκωμενο δικτυο, και αντιο ταχυτητουλες...

    Αναβαθμιση υποδομων ΤΩΡΑ!

  4. #19
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14200/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    USRobotics 9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slaughter Εμφάνιση μηνυμάτων
    όποιος δεν είναι ευχαριστημένος κ θέλει να κατεβάζει νυχθημερόν !! να κάνει καταγγελία κ να πάει σε καναν άλλον πάροχο μπας κ ηρεμήσει το δίκτυο κ κατεβάζουμε κ εμείς οι πιο προσγειωμένοι καλύτερα
    Πολύ σωστός !!
    Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι κάποτε ήθελες ένα Σ/Κ για να κατεβάσεις μια ταινία. Και στην τελική τα downloads που κάνουμε αφορούν καθαρά διασκέδαση (για να μην αναφερθούμε και στην νομιμότητα των αρχείων που κατεβάζουμε...) και πάνω από όλα μιλάμε για οικιακή χρήση και όχι για δουλειά, έτσι ώστε κάποιος να δικαιούται να διαμαρτυρηθεί ότι υφίσταται ζημία. Νομίζω ότι το να κατεβάζεις ένα αρχείο 100 MB από rapidshare και να κάνεις αντί για 5 λεπτά 12, δεν λέει και τίποτα και τι έγινε;
    Απλά θεωρώ ότι κολλήσαμε όλοι με την ταχύτητα (και εγώ) και ξεχάσαμε την ουσία, η οποία είναι ότι έχουμε δωρεάν κλήσεις και internet με 80 € το δίμηνο.
    Για μένα το σοβαρό πρόβλημα με την 4νετ, πραγματικά άξιο καταγγελίας και πραγματική ζημία, είναι να σε αφήνουν χωρίς τηλέφωνο ή να υπολειτουργεί.

  5. #20
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amermi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστός !!
    Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι κάποτε ήθελες ένα Σ/Κ για να κατεβάσεις μια ταινία. Και στην τελική τα downloads που κάνουμε αφορούν καθαρά διασκέδαση (για να μην αναφερθούμε και στην νομιμότητα των αρχείων που κατεβάζουμε...) και πάνω από όλα μιλάμε για οικιακή χρήση και όχι για δουλειά, έτσι ώστε κάποιος να δικαιούται να διαμαρτυρηθεί ότι υφίσταται ζημία. Νομίζω ότι το να κατεβάζεις ένα αρχείο 100 MB από rapidshare και να κάνεις αντί για 5 λεπτά 12, δεν λέει και τίποτα και τι έγινε;
    Απλά θεωρώ ότι κολλήσαμε όλοι με την ταχύτητα (και εγώ) και ξεχάσαμε την ουσία, η οποία είναι ότι έχουμε δωρεάν κλήσεις και internet με 80 € το δίμηνο.
    Για μένα το σοβαρό πρόβλημα με την 4νετ, πραγματικά άξιο καταγγελίας και πραγματική ζημία, είναι να σε αφήνουν χωρίς τηλέφωνο ή να υπολειτουργεί.
    σωστά τα λές φίλε. Κ εμένα δεν με νοιάζει να πιάνω 24x7 full speeds αλλά να μην έχω προβλήματα (disconnects, χωρίς τηλέφωνο, να μην μπορώ να συνδεθώ και τετοια!)
    τώρα αν μου πάρει κ μισή ωρίτσα παραπάνω δεν έγινε κ κατι δεν είναι οτι δεν θα προλάβω την προθεσμια ή κατι τέτοιο. Κ άλλοστε εγώ το περίμενα ότι δεν θα μπορούσε η Forthnet κ η κάθε Forthnet να μας δώσει ακόμα τις καλύτερες ταχύτητες (πέρυσι με το ζόρι φτάσαμε να δουλεύουνε καλα οι 2ΜΒ ... τώρα θέλουμε κ full 24???)
    Αυτά .... .αν λοιπον κάποιος θέλει μοναδικες ταχύτητες, full download 24x7 του λέω να μην έρθει στη Forthnet και να πάρει μισθωμένη γραμμή !!!
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  6. #21
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ??????
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    siemens cl 110
    Μηπως προσεξατε οτι δεν μιλαει κανεις για full 24?Εστω και το 60% της (12-!3)θα το θεωρουσα μια χαρα.Οταν ομως κι'αυτο το 60% ειναι ανυπαρκτο....Εμεις εχουμε μεγαλες απαιτησεις απο τη ζωη μας,ή καποιοι μας δουλευουν κανονικοτατα?

  7. #22
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Madmagnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως προσεξατε οτι δεν μιλαει κανεις για full 24?Εστω και το 60% της (12-!3)θα το θεωρουσα μια χαρα.Οταν ομως κι'αυτο το 60% ειναι ανυπαρκτο....Εμεις εχουμε μεγαλες απαιτησεις απο τη ζωη μας,ή καποιοι μας δουλευουν κανονικοτατα?
    Ακόμα δεν μας έδωσες τα στατιστικα του router σου! Όταν λες κατεβάζεις με 50kb/s, απο που εννοεις;

  8. #23
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ??????
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    siemens cl 110
    Line rate:19490 down.,509up.Attainable line rate:18840down.,1276 up.Noise margin:5.3db down.,10.5 up.Line attenuation 22db down.,10.5 up

  9. #24
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14200/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    USRobotics 9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Madmagnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως προσεξατε οτι δεν μιλαει κανεις για full 24?Εστω και το 60% της (12-!3)θα το θεωρουσα μια χαρα.Οταν ομως κι'αυτο το 60% ειναι ανυπαρκτο....Εμεις εχουμε μεγαλες απαιτησεις απο τη ζωη μας,ή καποιοι μας δουλευουν κανονικοτατα?
    O.k. προφανώς έχεις δίκιο να διαμαρτύρεσαι αλλά μήπως στην περίιπτωσή σου δεν ευθύνεται η 4νετ(δεν είμαι υπάλληλος της) αλλά κάτι τρέχει με το pc σου; Λέω μήπως ..., καμιά παλιά παιδική ασθένεια, ιλαρά, ανεμοβλογιά κλπ..

  10. #25
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ??????
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    siemens cl 110
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amermi Εμφάνιση μηνυμάτων
    O.k. προφανώς έχεις δίκιο να διαμαρτύρεσαι αλλά μήπως στην περίιπτωσή σου δεν ευθύνεται η 4νετ(δεν είμαι υπάλληλος της) αλλά κάτι τρέχει με το pc σου; Λέω μήπως ..., καμιά παλιά παιδική ασθένεια, ιλαρά, ανεμοβλογιά κλπ..
    Δεν νομιζω,αλλα θα το κοιταξω.Λογικα ομως δεν θα ειχα κι'αλλα προβληματα?

  11. #26
    Εγγραφή
    01-11-2006
    Περιοχή
    Χολαργοs city
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ισως φταιει το ρουτερ εμενα πολλες φορες κατεβαζει με 40 και οταν το ανοιγοκλεινω επανερχεται.....
    Σου προτεινω να δοκιμασεις και με ρουτερ φιλου να δεις αποτελεσματα

  12. #27
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18212/ 508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Linksys WAG200G EU
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Εγω θα πω κάτι απλό και ας μην έχω ενεργοποιηθεί ακόμα...
    Πέρυσι τέτοιο καιρό θα έδινα τουλάχιστον 20 ευρώ για 1-2 mbps και +το πάγιο του οτέ.(Ας μην αναφέρω την πατάτα του "φοιτητικού" internet)
    Φυσικά απότι διαβάζω οι περισότεροι πιάνουν πάνω από 5 mbps.
    Δεν νομίζεται ότι είναι πολύ καλύτερη η προσφορά της forthnet αυτή τη στιγμή?
    Αυτό φένεται και από τον αριθμό των αιτήσεων ο οποίος είναι και ο λόγος που έχει
    φρακάρει το σύστημα της forthnet (απο όσο κατάλαβα δλδ.).
    Φρικάρω όταν έρχονται άτομα και λένε "Μα έχω 15 mbps που είναι τα 24 που μας τάξανε??",
    αλλά το καταλαβαίνω απόλυτα γιατί η γκρίνια είναι χαρακτηριστικό του κάθε έλληνα!!

  13. #28
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Κι εγώ παρατηρώ μία πτώση στην ταχύτητα, αλλά επισημαίνω ότι δεν έχω παράπονο.

    Συγχρονίζω στα 22 Mbps σταθερά. Τον Αύγουστο έβλεπα στην πράξη 12-13 Mbps σκαι τώρα διαπιστώνω ότι η ταχύτητα είναι στα 2-4 Mbps. Τώρα π.χ. από ntua κατεβάζω με 350 KBps. Αισθητή πτώση σε σχέση με τα 850 που κατέβαζα πριν από 3 εβδομάδες. Το ίδιο ισχύει και με συνδέσεις στο εξωτερικό. Επαναλαμβάνω, ότι δεν έχω παράπονο, απλά διαπιστώνω το γεγονός ότι πέσαμε πολλοί στη FORTHnet απότομα και δεν έχει κάνει τις απαραίτητες αναβαθμίσεις, είτε σε επίπεδο διασύνδεσης με εξωτερικό και AIX, είτε σε επίπεδο DSLAM-BRAS.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 14-09-07 στις 02:29.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  14. #29
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διαβάζοντας αυτα που λετε υποθετω δεν θα πρεπει να εχω παραπονο παρολο που και γω σκεφτηκα που ειν'τα 24..

    Ειμαι καινουργιος 5-6 μερες τώρα με τα ακολουθα που δεν τα καταλαβαινω και ολα: Τι λετε?

    Line Mode ADSL2+ Line State Show Time
    Line Power State L0 Line Up Time 00:07:01:54
    Line Coding Trellis On Line Up Count 1

    Statistics Downstream Upstream
    Line Rate 14553 Kbps 1085 Kbps

    Attainable Line Rate 16860 Kbps 1200 Kbps

    Noise Margin 6.0 dB 7.3 dB
    Line Attenuation 24.0 dB 10.0 dB
    Output Power 12.9 dBm 0.0 dBm

  15. #30
    Εγγραφή
    22-05-2007
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15010/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    U.S Robotics ADSL2+
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpoeng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ειναι σαν moderator που είσαι να μαθεις και λιγο τρόπους. Δεν απαντάνε έτσι σε ερώτηση κάποιου που στο φιναλε μπορει να μην έχει σχέση με τον χώρο των τηλεπικοινωνιων και απλά να βασίζεται σε αυτα που βλέπει σε μια διαφήμιση.

    Δεν ζήτησε κανεις 24Mbps, αλλα να δουλεύεις 4Mbps όταν σου τάζουν μέχρι 24Mbps ειναι λίγο παραπληροφόρηση. Απο τις τυχών απώλειες που μπορεί κάποιος να έχει δεν δικαιόλογειται απώλεια 20Mbps.

    Ο κολητός μου που αγόρασε και αυτος την προσφορα του Ιουνιου (θύμα σαν και εμενα και αυτος, μονο που εγω ακομα περιμενω να με συνδεσουν) μένει 60 μέτρα απο τον κόμβο στην Αγ. Βαρβαρα. Πάλι μεχρί 3Mbps συγχρονίζει με ADSL2 router/modem και με καλώδια στο σπίτι ηλικίας maximum 3 χρόνων (καινουργιο σπιτι). Πόσες ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολες μπορεί να έχει για απώλεια 20 Mbps ??? Αν έφταιγαν τα ηλεκτρομαγνυτικα πεδία για τέτοια απώλεια ο φίλος μου θα έπρεπε να έχει βγάλει ουρά μεχρι τώρα και να την κουναγε καθε φορά που χαιρόταν !!!

    Μην μου πεις για φίλτρα στις τηλεφ συσκευες και για τυχόν αλλες συσκευες (μικροκύματα κλπ) γιατι εχει σε όλες και ειναι απλα αστεια δικαιολογία.

    Καλο θα ήταν να μην καλύπτουμε ερασυτέχνες οπως η Forthnet.

    Αγαπητε μου φιλε ο mod εχει δικιο και αν δεν γνωριζει ο φιλος παραπανω να μην πετα αερολογιες ας μαθει πρωτα δυο πραγματα και μετα ας μιλησει.
    δευτερον και εγω εχω παραπονα απο τον συχρονισμο μου αλλα με attenuation downstream στα 38db δεν μπορω να εχω και πολλες απαιτησεις ισα ισα εχω πιασει και ενα 12αρι και παλι καλα λεω και εγω παραπονιεμαι αλλα τι να κανουμε,ο φιλος πιο πανω δεν μας ανεφερε καν τα στατιστικα στοιχεια της γραμμης του να δουμε αν φταιει η forthnet η αποσταση απο το dslam και λοιπα λοιπα που ηδη γνωριζεις.αλλα εχω μια ιδεα αφου η forthnet εχει ιδιοκτιτο δικτυο οπτικων ινων δεν της λεμε να το φερει και μεσα στο σπιτι μας καλο θα ηταν.εσεις τι λετε??? λοι θελουμε τα 24 αλλα δυστυχως δεν γινεται.και κατι τελευταιο αν νομιζεις οτι η forthnet ειναι ερασιτεχνης πηγαινει στον οτε να δωσεις για μια 8192/384 48Ε ενω εδω δινεις 21,50 και καμια φορα πιανεις και 22 σε παραδειγμα δικου μου φιλου..

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παγιδευμένοι στο γρήγορο Internet
    Από UK_ADSL στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-07, 21:52
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-06, 13:09
  3. ΟΤΕ: Φροντιστήριο με γρήγορο Internet
    Από EvilHawk στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-06, 15:46
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-06, 13:26
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-05, 02:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας