Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Πρόσφατα (πρίν καμία εβδομάδα)έληξε προκύρηξη για 250 θέσεις τεχνικών ειδικοτήτων στην συγκεκριμένη εταιρεία.

    Πιστεύεται ότι γίνεται αξιοκρατική επιλογή δίχως παρεμβάσεις;
    Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία ας μας το αναφέρει.

    ΥΓ: Δεν γνωρίζω αν έβαλα το θέμα στην πιο κατάλληλη κατηγορία. Αν δεν το έκανα αναμένω τιμωρία

  2. #2
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psaxtiri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύεται ότι γίνεται αξιοκρατική επιλογή δίχως παρεμβάσεις;
    Όχι.

    Στις προηγούμενες προκυρήξεις τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Έπαιρνε άτομα κατευθείαν ο ΟΤΕ, με σαφέστατους όρους σχετικά με τις τοποθεσίες, τις ειδικότητες και τα μόρια που συγκέντρωνε ο κάθε υποψήφιος. Οι πρώτοι περνούσαν σε συνέντευξη και έπειτα γινόταν η τελική επιλογή. Όλα αυτά καθώς και η τελική θέση κάθε υποψήφιου είχαν ανακοινωθεί.
    Τώρα παίρνει άτομα η OTEplus για τον ΟΤΕ και οι όροι της διαδικασίας είναι άφαντοι. Να μην σχολιάσω καν ότι έγινε σε προεκλογική περίοδο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 14-09-07 στις 12:25.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Τις θέσεις τις είχαν στην ιστοσελίδα της OTEplus. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν υπήρχε πουθενά αναλυτικά τι προσόντα ζητάνε. Ούτε αριθμός θέσεων.

    Η αποστολή αιτήσεων γινότανε και μέσω e-mail.

    Πάντως νομίζω πως οι θέσεις είναι για την OTEplus και οχι για τον ΟΤΕ. Αυτό μικρή σημασία έχει βέβαια.

  4. #4
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Οι υπάλληλοι της OTEplus δουλεύουν στον ΟΤΕ. Η συγκεκριμένη εταιρία έχει δημιουργηθεί για να παίρνουν συμβασιούχους και υπαλλήλους που θα είναι έξω από τις συλλογικές συμβάσεις. Δεν έχει αντικείμενο εργασίας σαν εταιρία. Σε μια υπηρεσία του ΟΤΕ, ο ένας μπορεί να είναι υπάλληλος της ΟΤΕ ΑΕ και ο άλλος της OTEplus.
    Οι θέσεις δεν ήταν ούτε μία εβδομάδα στο site.

  5. #5
    Το avatar του μέλους dcim
    dcim Guest
    καλησπερα

    ειναι λιγο παλιο το θεμα αλλα θα ηθελα να μοιραστω σας καποιες εμπειριες συνεντευξεων που εχω απο την OTEPLUS.

    ειμαι πτυχιουχος ΤΕΙ πληροφορικης και κατοχος μεταπτυχιακου τιτλου σχετικου με την πληροφορικη.

    εχω παει σε αρκετες συνεντευξεις της OTEPLUS για διαφορες θέσεις οπως θεσεις τηλεφωνητων, τεχνολογων τηλεπικοινωνιων κλπ.

    μεχρι στιγμης δεν επιλεχθηκα για καμια θεση. το διαστημα που εκανα το μεταπτυχιακο τους ενοχλουσε που εκανα μεταπτυχιακο και θα τους δημιουργουσα προβλημα με το ωραριο μου ειπαν (δεκτο).

    αλλο θεμα ηταν οτι επειδη δουλεψα στην εκπαιδευση ειμαι εκπαιδευτικος και οχι τεχνικος (οπως μου ειπαν σε αλλη συνεντευξη).

    σε καποιες αλλες συνεντευξεις μου φερθηκαν αρκετα ειρωνικα!!!

    αυτη την περιοδο εστειλα το βιογραφικο μου για καποιες νεες θεσεις. περιμενω να με καλεσουν σε συνεντεξη.

    επειδη ξερω παλι την καταληξη σκεφτομαι αυτη τη φορα να το κυνηγησω το θεμα νομικα.

    τι λετε αξειζει το κοπο ή θα χασω τζαμπα χρονο και χρημα????

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dcim Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα

    ειναι λιγο παλιο το θεμα αλλα θα ηθελα να μοιραστω σας καποιες εμπειριες συνεντευξεων που εχω απο την OTEPLUS.

    ειμαι πτυχιουχος ΤΕΙ πληροφορικης και κατοχος μεταπτυχιακου τιτλου σχετικου με την πληροφορικη.

    εχω παει σε αρκετες συνεντευξεις της OTEPLUS για διαφορες θέσεις οπως θεσεις τηλεφωνητων, τεχνολογων τηλεπικοινωνιων κλπ.

    μεχρι στιγμης δεν επιλεχθηκα για καμια θεση. το διαστημα που εκανα το μεταπτυχιακο τους ενοχλουσε που εκανα μεταπτυχιακο και θα τους δημιουργουσα προβλημα με το ωραριο μου ειπαν (δεκτο).

    αλλο θεμα ηταν οτι επειδη δουλεψα στην εκπαιδευση ειμαι εκπαιδευτικος και οχι τεχνικος (οπως μου ειπαν σε αλλη συνεντευξη).

    σε καποιες αλλες συνεντευξεις μου φερθηκαν αρκετα ειρωνικα!!!

    αυτη την περιοδο εστειλα το βιογραφικο μου για καποιες νεες θεσεις. περιμενω να με καλεσουν σε συνεντεξη.

    επειδη ξερω παλι την καταληξη σκεφτομαι αυτη τη φορα να το κυνηγησω το θεμα νομικα.

    τι λετε αξειζει το κοπο ή θα χασω τζαμπα χρονο και χρημα????
    Δεν είναι υποχρεωμένοι να σε πάρουν,
    τι θα τους πεις δηλαδή;

  7. #7
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Νομικά πως θα το στηρίξεις;

    Έχεις κάποια στοιχεία που να δείχνουν παράνομες πράξεις;

    Επίσης τι καθεστώς διέπει την οτεplus ;

    Είναι δημόσια ή ιδιωτική; γιατί αν είναι το δεύτερο μπορεί να προσλάβει όποιον θέλει.

  8. #8
    Το avatar του μέλους dcim
    dcim Guest
    ιδιωτικη ειναι...εχεις δικο σε αυτα που λες αλλα μου τη δινει που με τα προσοντα που εχω δεν εχω προσληφθει ποτε εδω και 2 χρονια που τρεχω σε συνεντευξεις τησ συγκεκτιμενης ετερειας.

    επισης να προσθεσω οτι αν παρεις τηλ να ρωτησεις για αποτελεσματα δεν λενε ποτε.

    ή θα πουν οτι δεν ξερουν ή οτι δεν βγηκαν ή διαφορες αλλες δικαιολογιες προκειμενου να σε αποφυγουν

    τελος να πω κατι που εχω ακουσει με ιδιαιτερη επιφυλαξη βεβαια γιατι ειναι λιγο χοντρο.

    εμαθα οτι τα ατομα που θελουν να παρουν τα εχουν ετοιμα απλα βγαζουν τις προκυρηξεις ετσι για να φαινεται οτι εχει γινει αυτη η διαδικασια

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dcim Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιδιωτικη ειναι...εχεις δικο σε αυτα που λες αλλα μου τη δινει που με τα προσοντα που εχω δεν εχω προσληφθει ποτε εδω και 2 χρονια που τρεχω σε συνεντευξεις τησ συγκεκτιμενης ετερειας.

    επισης να προσθεσω οτι αν παρεις τηλ να ρωτησεις για αποτελεσματα δεν λενε ποτε.

    ή θα πουν οτι δεν ξερουν ή οτι δεν βγηκαν ή διαφορες αλλες δικαιολογιες προκειμενου να σε αποφυγουν

    τελος να πω κατι που εχω ακουσει με ιδιαιτερη επιφυλαξη βεβαια γιατι ειναι λιγο χοντρο.

    εμαθα οτι τα ατομα που θελουν να παρουν τα εχουν ετοιμα απλα βγαζουν τις προκυρηξεις ετσι για να φαινεται οτι εχει γινει αυτη η διαδικασια

    ραδίο αρβύλα,

    μάλλον απλά δεν είναι αρκετά τα δικά σου στοιχεία

  10. #10
    Φίλε dcim κι εγώ στην ίδια φάση είμαι.Πέρασα βέβαια από συνέντευξη.Μιλάς για τις θέσεις που είχαν προθεσμία μέχρι 12/8;Εμένα μου είπαν στη συνέντευξη ότι θα με ειδοποιήσουν μέχρι τέλη Αυγούστου και ξεκινάω δουλειά από 1/9.Μήπως για κάποιο λόγο καθυστερούν γενικότερα;Σκεφτόμουν να τους τηλεφωνήσω αύριο αλλά από ότι γράφεις δε θα βγάλω άκρη.Μήπως παίζει τίποτα τώρα με τον ανασχηματισμό και καθυστερούν;

    ........Auto merged post: tasbojo πρόσθεσε 9 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σόρυ λάθος ημερομηνία έγραψα.Κάπου στα τέλη Ιουλίου έληγε και συνέντευξη πήγα 4/8.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tasbojo : 12-09-10 στις 11:55. Αιτία: auto merged post

  11. #11
    Το avatar του μέλους dcim
    dcim Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasbojo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε dcim κι εγώ στην ίδια φάση είμαι.Πέρασα βέβαια από συνέντευξη.Μιλάς για τις θέσεις που είχαν προθεσμία μέχρι 12/8;Εμένα μου είπαν στη συνέντευξη ότι θα με ειδοποιήσουν μέχρι τέλη Αυγούστου και ξεκινάω δουλειά από 1/9.Μήπως για κάποιο λόγο καθυστερούν γενικότερα;Σκεφτόμουν να τους τηλεφωνήσω αύριο αλλά από ότι γράφεις δε θα βγάλω άκρη.Μήπως παίζει τίποτα τώρα με τον ανασχηματισμό και καθυστερούν;

    ........Auto merged post: tasbojo πρόσθεσε 9 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σόρυ λάθος ημερομηνία έγραψα.Κάπου στα τέλη Ιουλίου έληγε και συνέντευξη πήγα 4/8.
    εννοεις οτι σε καλεσαν να πας για δουλεια?

    εγω ενδοαφερομαι για καποιες πιο προσφατες προκυρηξεις

  12. #12
    οχι δεν με καλεσαν. μου ειπαν αν με καλεσουν θα ειδοποιηθω τελη αυγουστου και η δουλεια θα αρχισει 1 σεπτεμβριου. αν ομως..... δυσκολα το βλεπω

  13. #13
    Το avatar του μέλους dcim
    dcim Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasbojo Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν με καλεσαν. μου ειπαν αν με καλεσουν θα ειδοποιηθω τελη αυγουστου και η δουλεια θα αρχισει 1 σεπτεμβριου. αν ομως..... δυσκολα το βλεπω
    τα ιδια ακριβως μου λενε κι εμενα καθε φορα. και οσες φορες εχω παρει τηλ να ρωτησω αν βγηκαν τα αποτελεσματα μου λενε οτι δεν ξερουν ή βρισκουν δοαφορες αλλες δικαιολογιες.

    αυτη τη φορα εκει θελω να πατησω. στο γιατι δεν λενε αποτελσματα και μια σειρα καταταξης ετσι ωστε να δω τι προσοντα εχουν οι αλλοι παραπανω απο μενα

  14. #14
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είναι ΑΣΕΠ για να κάνεις ένσταση. Όποιον θέλουν παίρνουν και αν θέλουν παίρνουν.

  15. #15
    Το avatar του μέλους dcim
    dcim Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ΑΣΕΠ για να κάνεις ένσταση. Όποιον θέλουν παίρνουν και αν θέλουν παίρνουν.
    αυτα να μου τα πουνε οταν θα καθησουν στο σκαμνι

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OTEPLUS Τι παίζει.......
    Από chomsky στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 16:26
  2. Παρουσίαση των τεχνικών της OTEPLUS
    Από chomsky στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 404
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-08, 22:57
  3. Η αξιοκρατία στην εκπαίδευση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-08, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας