Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 143
  1. #1
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας ειμαι νεα στην παρεα και πραγματικα θα με ενδιεφερε η αποψη σας στο ερωτημα

    " ποσο ευχαριστημενοι ειστε απο το πακετο double play "

    Εγω φορτωθηκα το παραπανω πακετο απο το καλοκαιρι (τον Ιουλιο ) .Μονο η λεξη φορτωθηκα νομιζω εξηγει τις δικες μου εντυπωσεις...

    Περιμενω να ακουσω και τις δικες σας...

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας ειμαι νεα στην παρεα και πραγματικα θα με ενδιεφερε η αποψη σας στο ερωτημα

    " ποσο ευχαριστημενοι ειστε απο το πακετο double play "

    Εγω φορτωθηκα το παραπανω πακετο απο το καλοκαιρι (τον Ιουλιο ) .Μονο η λεξη φορτωθηκα νομιζω εξηγει τις δικες μου εντυπωσεις...

    Περιμενω να ακουσω και τις δικες σας...
    τι προβλήματα αντιμετωπίζεις δηλαδή ?


  3. #3
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0


    ας αρχισουμε απο τα πιο προσφατα....
    1ον) με αποσυνδεει συνεχεια απο το ιντερνετ

    2ον) καθε λιγο και λιγακι μενω χωρις σταθερο τηλεφωνο, απο οταν γυρισα απο διακοπες αντιμετωπισα για πρωτη φορα το εξης : προσπαθουσα να παρω τηλεφωνο και εκανε ενα ηχο περιεργο σα fax αφου ειχα καλεσει τον αριθμο και μετα εδειχνε οτι μιλαει το τηλεφωνο που καλουσα. επισης οποιος προσπαθουσε να με καλεσει δειχνει συνεχως οτι μιλαω....

    οταν λοιπον το αντιμετωπισα αυτο μωλις ειχα γυρισει απο διακοπες , πηρα το τμημα τεχνικης υποστηριξης και μου ειπανε οτι το εκανε επειδη ελειπα καιρο και δε χρησιμοποιουσα τη γραμμη ( 3 μερες έλειπα ) τελοσπαντων μου ειπαν να βγαλω το βυσμα απο το router οπωσ και εκανα ..και μετα δουλεψε.!!! ομωσ απο τότε το κάνει συνεχεια και ειναι πολυ σπαστικό γιατι δεν το παιρνουμε χαμπάρι, μεχρι καποιος τελικά να πάρει στο κινητό και να μασ πει οτι προσπαθει ωρες να μας καλέσει στο σταθερο

    3ον ) όταν εγινε η συνδεση αρχικά δεν ενημερώθηκα οτι θα γίνει η αλλαγή από ΟΤΕ σε ΗΟΛ όπωσ αρχικα΄μου ειχε πει ο πωλητήσ και αυτό ειναι το λιγότερο οταν πηρα στο τμήμε υποστήριξης μου ελεγαν οτι ΟΧΙ δεν εχει γίνει η αλλαγή και οτι μάλλον ητανε βλάβη του ΟΤΕ...Τώρα εγω να μη βγάλω συμπερασμα οτι ειναι ασχετοι ????? τελικά οντως γινότανε η αλλαγη και την άαλη μέρα είχα τηλέφωνο...κάποιοα στιγμή μάλιστα εκείνη την ημέρα βρέθηκε ένας τεχνικός που μου ειπε οτι ισως γίνετε η αλλαγη και οτι επειδή ητανε παρασκευη και ο ΟΤΕ εβγαλε το καλώδιο πρεπει η ΗΟΛ να παει απο Δευτέρα να το βάλει στο δικό της δίκτιο....???????εγο ειδική δεν έιμαι και η αλήθεια είναι οτι εχω πολά κενα οσον αφορα τισ τηλεπικοινωνίες και τισ adsl συνδέσεις ...

    4on) η γρηγορη και αμεση εξυπηρετηση που τοσο διαφημιζουνε εχει τα χαλια της....αρχικα ειχα χρεθει ενα καρο κλησεις απο το κινητό μου..Η μέση ωρα αναμονησ στο τεχνικο τμημα ητανε 15 λεπτα.....τωρα παιρνεις στην εξυπηρετηση και σου λενε να τουσ στείλεισ mail γιατι έχουνε φορτο εργασίας...και τι γίνετε με αυτούσ που δε ξέρουν απο mail ργω θα λείψβ απο΄το σπιτι οι γονείς μου πως θα επικοινωνησουν μαζι τους για καποιο προβλημα αφου θα τουσ μείνει η σταθερή τηλαφωνία τησ hol

    5on) ειμαι 2 μηνες συνδρομητρια και δεν έχει ερθει ακόμη ο λογαριασμός.....

  4. #4
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Επειδή βλέπω ότι σε αρκετά από τα προβλήματά σου χρησιμοποιείς παρελθοντικό χρόνο,αυτή τη στιγμή τι ακριβώς προβλήματα έχεις;

    Σου είπαν από την ΤΥ αν μπορούν να κάνουν κάτι για να τα λύσουν;

  5. #5
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα προβλημτα ισχυουν και στο ΠΑΡΟΝ..οσον αφορα την ΤΥ τους εχω στειλει mail και καμια απαντηση..η μαλλον μου στείλανε ως αποντηση το mail που τους εστειλα..στο 13844 που παιρνω δεν το σηκωνουν....

  6. #6
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να προσθεσω οτι ακόμη και τώρα η σύνδεση σέρνεται...μου θυμίζει όταν είχα απλή σύνδεση dial up...τωρα μη με ρωτλησεις απο ταχύτητεσ και τέτοια δεν τα γνωρίζω καλά ..Όμωσ είχα dial yp απλή σύνδεση και πήγαινε όπως και τώρα σα χελώνα ...με τη διαφο΄ρα οτι τωρα υποτίθεται οτι έχω adsl συνδεση...

  7. #7
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προβλημτα ισχυουν και στο ΠΑΡΟΝ..οσον αφορα την ΤΥ τους εχω στειλει mail και καμια απαντηση..η μαλλον μου στείλανε ως αποντηση το mail που τους εστειλα..στο 13844 που παιρνω δεν το σηκωνουν....
    Αυτό που σου στείλανε είναι ότι και καλά το λάβανε και λογικά κάπου θα σου γράφει και τη σημείωση "ανάθεση σε μηχανικό".Μη χαίρεσαι.σε όλους μας τα ίδια στέλνουνε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να προσθεσω οτι ακόμη και τώρα η σύνδεση σέρνεται...μου θυμίζει όταν είχα απλή σύνδεση dial up...τωρα μη με ρωτλησεις απο ταχύτητεσ και τέτοια δεν τα γνωρίζω καλά ..Όμωσ είχα dial yp απλή σύνδεση και πήγαινε όπως και τώρα σα χελώνα ...με τη διαφο΄ρα οτι τωρα υποτίθεται οτι έχω adsl συνδεση...
    Γεγονός είναι ότι κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν είμαι στα παλιά μου στάνταρ.Ωστόσο,αυτό συμβαίνει μόνο στο άνοιγμα των σελίδων και όχι στο download.

    Εσύ που συναντάς περισσότερα προβλήματα;

  8. #8
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    στο άνοιγμα σελίδων και ειδικά σήμερα ήτανε πολύ έντονο..... αν και download δεν έχω κάνει τις τελευτα'ιεσ μέρες......

  9. #9
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Μάλιστα.

    Ποιο πρόγραμμα έχεις;Το 12/1 ή το 6/1;Αν έχεις το 1ο,το καλύτερο που έχεις να κάνεις,είναι να ζητήσεις να σε μεταφέρουν στο 2ο προσωρινά,μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Κάποια άλλα παιδιά που το έχουν κάνει,έχουν δει αποτέλεσμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ελα ντε ????? ποιο προγραμμα εχω ???

    οταν λες 12/1 ή 6/1 εννοεις την ταχυτητα ? Απο οσο θυμαμαι δεν είχα πειλεξει το ακριβό με την μεγιστη ταχύτητα αλλα το λίγο πιο κάτω !!!

    δεν ξέρω, εαν σου απάντησα! το είπα οτι τα κενα μου πανω στο θέμα ειναι μεγάλα!!

  11. #11
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα ντε ????? ποιο προγραμμα εχω ???

    οταν λες 12/1 ή 6/1 εννοεις την ταχυτητα ? Απο οσο θυμαμαι δεν είχα πειλεξει το ακριβό με την μεγιστη ταχύτητα αλλα το λίγο πιο κάτω !!!

    δεν ξέρω, εαν σου απάντησα! το είπα οτι τα κενα μου πανω στο θέμα ειναι μεγάλα!!
    Ναι την ταχύτητα εννοώ και από αυτά που μου λες μάλλον στο 6/1 είσαι.Άρα το πρόβλημά σου απ'ότι φαίνεται πρέπει να λυθεί με άλλο τρόπο από αυτούς.Σε ποια περιοχή είσαι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grsaint13 : 22-09-07 στις 18:37.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    περιοχη Ζωγραφου _ Ιλισια που νομιζω οτι αυτό ειναι πού καλό επειδή οι εγκαταστασεις είναι κοντα ??? ετσι μου ειχανε πει !!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιοχη Ζωγραφου _ Ιλισια που νομιζω οτι αυτό ειναι πού καλό επειδή οι εγκαταστασεις είναι κοντα ??? ετσι μου ειχανε πει !!!!
    Το κοντά είναι σχετικό. Μπορεί να είσαι και δίπλα αλλά μπορεί και να είσαι πάνω απο 2 χιλιόμετρα μακρυά απο το DSLAM της Σινώπης και Μικράς Ασίας.


  14. #14
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    FritzBox
    Την καλημέρα μου...

    Επειδή τυγχάνω να ξέρω την περίπτωση της Κατερίνας, μιας και μένουμε κοντά και χρησιμοποιώ εδώ και 2 περίπου χρόνια την HOL, και γι' αυτό επέλεξε την συγκεκριμένη εταιρεία.


    Νομίζω όμως ότι το πρόβλημα περισσότερο της HOL, έγκειται στην έλειψη οργάνωσής της και τίποτε παραπάνω.
    Πιθανότατα από έλειψη προσωπικού, πιθανότατα από την απότομη αύξηση της δουλειάς της, δεν μπορεί να ανταπεξέλθει και να ανταποκριθεί στους πελάτες της, όσο αναφορά τα προβλήματα και την αντιμετώπισή τους.

    Η αλήθεια είναι ότι δεν επιδιώκω πια να καλέσω στο τηλέφωνο, κάθε φορά που έχω πρόβλημα (ιδιαίτερα με το τηλέφωνο), γιατί την τελευταία φορά που είχα πρόβλημα κατανάλωσα 100 λεπτά χρόνου ομιλίας με το κινητό μου.

    Και όσον αφορά τους λογαριασμούς, όντως έχουν πρόβλημα οι άνθρωποι. Από την αλλαγή μου σε Doyble-Play εδώ και 3 μήνες δεν έχω πληρώσει τίποτα. Πληρώνω την παλιά μου σύνδεση ακόμα που είχα Dsl μέσω ΟΤΕ.
    Σε τηλεφώνημά μου, που τους ρώτησα αν θέλουν να παρουν τα λεφτά τους, μου απάντησαν ότι θα με χρεώσουν μόλις γίνει η σύνδεση (!!!!!!). Αλλά ήμουν ήδη συνδεδεμένος 2,5 μήνες (!!!!!!). Μόλις εχθές πήρα και πάλι λογαριασμό, αλλά πάλι με την παλιά μου χρέωση....

    Το σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να μπορέσει κάποιος να βγάλει άκρη ούτε με το τηλέφωνο ούτε με e-mail...


    Ένα τελευταίο: Το Σάββατο το απόγευμα είχαμε διακοπή στα τηλέφωνα (το ίδιο και η Κατερίνα). Ούτε ειδοποίηση (έστω ένα e-mail) ούτε τίποτα.
    Αυτά αν θα διορθώσει πιστεύω ότι όλα θα γίνουν καλύτερα με την εταιρεία αυτή....

    Σε άλλο post (που θα έχω τον χρόνο) θα σας πω τι τράβηξα την ημέρα (ημέρες) της ενεργοποίησης του Double-Play....

    Ως τότε να είστε καλά....

  15. #15
    Εγγραφή
    30-08-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG200
    SNR / Attn
    6(dB) / 42(dB)
    Έχω ενεργοποιηθεί 6/9/2007 και μέχρι σήμερα δεν έχει δουλέψει ούτε 1 δευτερόλεπτο το τηλέφωνο
    Έκανα αίτηση πλέον να γυρίσω στον ΟΤΕ με ημ/νια μεταφοράς
    10/10/2007 μέχρι τότε !!!!

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL double play vs Tellas Double Play
    Από therock003 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 18:39
  2. Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-08, 18:22
  3. hol double-play με τηλεφωνία hol gr unlimited
    Από striker07 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-08, 12:45
  4. HOL Double Play: Φταίει ο οτε ή η hol?
    Από Kotsolis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 23:00
  5. Είστε ευχαριστημένοι με το double play?
    Από iraklis_dv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-07, 18:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας