Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 112
  1. #31
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7160/760
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    D-link DSL-2640B
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η νετ1 πρεπει να στείλει βλάβες εσύ τι να πιέσεις τον ΟΤΕ?
    Υποθέτω αν είναι σα τη δική μου περίπτωση που η Netone ανοίγει βλάβες και ο ΟΤΕ τις κλείνει, ισώς μια επίσκεψη (με μολότωφ ) να έκανε καλο

  2. #32
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Εαν συμβαίνει αυτό που αναφέρεις θα πρέει να ενημερώσεις την ΕΕΤΤ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος No-Name : 09-10-07 στις 17:05.

  3. #33
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    THOMSON ST780
    Καλά η ΕΕΤΤ κάνει τιποτά ? βγάζουμε άκρη ή είναι χαμένος χρόνος ?

  4. #34
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4999/704
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780
    SNR / Attn
    9-10(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrus74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά αντιμετωπίζω τεράστια προβλήματα εδώ και πάνω από ένα μήνα.
    Μετά από πολλά τηλεφωνήματα και e-mail διαμαρτυρίας αποφασίσανε να μου κατεβάσουν την ταχύτητα στα 3Mb από 5 που είχα .
    Το αποτέλεσμα είναι να έχω τρελές καθυστερήσεις στο τηλέφωνο όταν κάνω download και η απάντησή τους τελικά ήταν ότι υπάρχει πρόβλημα στον βρόγχο και ότι κάνανε αίτηση για αλλαγή στον ΟΤΕ λέγοντας ότι αυτό θα λύσει όλα τα προβλήματα .
    Έχει κανείς από σας καμιά αντίστοιχη εμπειρία να μου πει αν είναι όντως έτσι ?
    και μενα απο σημερα με κατεβασαν στα 3, οταν ημουν στα 5 δουλευε καλα για πεντε και χωρις ιδιαιτερα προβληματα στο τηλεφωνο. Απο χθες ομως χαλασε το margin, επεσε στα 6. Μου ειπαν οτι με κατεβασαν και αλλο για να ειναι σταθερο. Οσον αφορα την αλλαγη του βροχου μου ειχαν πει οι τεχνικοι που με συνεδεσαν οτι θα ζηταγαν αλλο απο την αρχη γιατι λογω αποστασης (1500 μετρα) δεν θα επρεπε να εχω τετοια αποδοση. Αλλα μαλλον δεν ζητησαν, τωρα δεν ξερω τι ακριβως γινεται, η τελευταια ενημερωση που εχω ειναι οτι θα ερθουν τεχνικοι για ελεγχο παλι και βλεπουμε.
    Να σημειωσω οτι η ενεργοποιηση μου εκανε 3 μηνες για να πραγματοποιηθει !!!

  5. #35
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    THOMSON ST780
    Εγώ φίλε μου ευτυχώς δεν είχα προβλήματα ενεργοποίησης , σε ένα μήνα ήμουνα οκ αλλά ξεκίνησαν με τη μία τα προβλήματα .
    Σήμερα μίλησα με netone και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ θα έπρεπε είχε φτιάξει τον βρόγχο 1-10-07 και σήμερα έχουμε 10-10-07.
    Μου δώσανε τον αριθμό της αίτησης μου να πάρω ο ίδιος τον ΟΤΕ για να μάθω οπότε αύριο θα έχω νέα.





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtr1000f Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μενα απο σημερα με κατεβασαν στα 3, οταν ημουν στα 5 δουλευε καλα για πεντε και χωρις ιδιαιτερα προβληματα στο τηλεφωνο. Απο χθες ομως χαλασε το margin, επεσε στα 6. Μου ειπαν οτι με κατεβασαν και αλλο για να ειναι σταθερο. Οσον αφορα την αλλαγη του βροχου μου ειχαν πει οι τεχνικοι που με συνεδεσαν οτι θα ζηταγαν αλλο απο την αρχη γιατι λογω αποστασης (1500 μετρα) δεν θα επρεπε να εχω τετοια αποδοση. Αλλα μαλλον δεν ζητησαν, τωρα δεν ξερω τι ακριβως γινεται, η τελευταια ενημερωση που εχω ειναι οτι θα ερθουν τεχνικοι για ελεγχο παλι και βλεπουμε.
    Να σημειωσω οτι η ενεργοποιηση μου εκανε 3 μηνες για να πραγματοποιηθει !!!

  6. #36
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4999/704
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780
    SNR / Attn
    9-10(dB) / 42(dB)
    @atrus74

    εχεις κανα νεο απο την αλλαγη του βροχου;

    εγω περιμενω τηλεφωνο απο ΝΕΤΟΝΕ να δουμε τι θα γινει. Παντως αποτι μαθαινω ο ΟΤΕ δινει πολυ δυσκολα νεο βροχο.......

    Με βλεπω καταδικασμενο με μια χαλια γραμμη

  7. #37
    Το avatar του μέλους gmmour
    gmmour Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι η αλλαγη βροχου θελει μεγαλα αποθεματα υπομονης. Και εγω τραβιομουν σχεδον 3 μηνες.
    ...
    Ξανα-ματα-λέω την ατάκα των ημερών:
    Ε ρε Βιβιάν (και διαχωρισμός) που τους χρειάζεται!

  8. #38
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.004
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmmour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανα-ματα-λέω την ατάκα των ημερών:
    Ε ρε Βιβιάν (και διαχωρισμός) που τους χρειάζεται!
    Υπο τις παρουσες συνθηκες και το παρον ιδιοκτησιακο καθεστως (Κρατος) δεν θα κουνηθει τιποτα οσο μπορουν να παιρνουν παρατασεις απο την Ε.Ε.

    Μεχρι τοτε

    α)Θα εχουν αναπτυχθει τοσο οι παροχοι που δεν θα χρειαζεται

    β)Θα εχει αλλαξει το ιδιοκτησιακο καθεστως και ο ιδιωτης-αφεντικο δεν θα θελει ενα ζημιογονο γιγαντα αλλα θα τον σπασει σε μικρες ευελικτες εταιρειες

    γ)Ο ΟΤΕ θα εχει χασει αρκετα στα μεγαλα αστικα κεντρα που θα δραστηριοποιουνται οι παροχοι που θα το καταλαβει απο μονος του

    δ)Συνδυασμος των ανωτερω


    Το θεμα ειναι οτι αν παρει ιδιωτης τον ΟΤΕ, ανεξαρτητα απο το τι θα κανει δεν θα δεχθει παρεμβασεις τυπου ΕΕΤΤ οπως τωρα.Οποτε ενδεχεται το πακετο πωλησης να περιλαμβανει απο τη μερια του κρατους σιωπηρη παρεμβαση στην ΕΕΤΤ ή ψαλιδισμο των αρμοδιοτητων της ή πληρη ανδρεικελοποιηση της διοικησης της για να υπαρχει μονο για τα ματια του κοσμου και τις παλιες καλες μερες.

    Επισης αν ο ΟΤΕ σπασει στα 2 η εταιρεια παροχος ΟΤΕ αν ειναι εξυπνη κατ'εμε θα πρεπει να σπασει σε μικροτερες εταιρειες ειτε ανα δραστηριοτητα(πχ adsl,οπτικες,τηλεφωνια κτλ) ειτε ανα περιοχες με στοχο να παψει να θεωρειται παροχος με ισχυ και να ξεφυγει απο την μεγγενη της ΕΕΤΤ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 15-10-07 στις 00:13.

  9. #39
    Εγγραφή
    17-05-2007
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtr1000f Εμφάνιση μηνυμάτων
    @atrus74

    εχεις κανα νεο απο την αλλαγη του βροχου;

    εγω περιμενω τηλεφωνο απο ΝΕΤΟΝΕ να δουμε τι θα γινει. Παντως αποτι μαθαινω ο ΟΤΕ δινει πολυ δυσκολα νεο βροχο.......

    Με βλεπω καταδικασμενο με μια χαλια γραμμη

    Μία ιδέα (αν και λίγο ακριβή) είναι να παραγγείλεις στον ΟΤΕ νέα τηλεφωνική σύνδεση. Συνήθως ο ΟΤΕ για τα δικά του τα αιτήματα σκίζεται! θα πληρώσεις τέλος ενεργοποίησης στον ΟΤΕ και ένα πάγιο νομίζω, και μετά κάνεις αίτηση στη Νet One για να σου ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην καινούργια γραμμή. Λογικά η καινούργια γραμμή θα είναι καλύτερη από την υπαρχουσα (αν και αυτό δεν είναι σίγουρο!)

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Astaroth7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία ιδέα (αν και λίγο ακριβή) είναι να παραγγείλεις στον ΟΤΕ νέα τηλεφωνική σύνδεση. Συνήθως ο ΟΤΕ για τα δικά του τα αιτήματα σκίζεται! θα πληρώσεις τέλος ενεργοποίησης στον ΟΤΕ και ένα πάγιο νομίζω, και μετά κάνεις αίτηση στη Νet One για να σου ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην καινούργια γραμμή. Λογικά η καινούργια γραμμή θα είναι καλύτερη από την υπαρχουσα (αν και αυτό δεν είναι σίγουρο!)
    Προσοχή με αυτά γιατί υπάρχουν και pcm

  11. #41
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4999/704
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780
    SNR / Attn
    9-10(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Astaroth7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία ιδέα (αν και λίγο ακριβή) είναι να παραγγείλεις στον ΟΤΕ νέα τηλεφωνική σύνδεση. Συνήθως ο ΟΤΕ για τα δικά του τα αιτήματα σκίζεται! θα πληρώσεις τέλος ενεργοποίησης στον ΟΤΕ και ένα πάγιο νομίζω, και μετά κάνεις αίτηση στη Νet One για να σου ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην καινούργια γραμμή. Λογικά η καινούργια γραμμή θα είναι καλύτερη από την υπαρχουσα (αν και αυτό δεν είναι σίγουρο!)
    Το σκεφτηκα, αλλα μου φαινεται πολυ χρονοβορα και δεν ξερω ποσο θα κοστισει, λογικα θελει ο ΟΤΕ τελη ενεργοποιησης, η ΝΕΤ τελη ενεργοποιησης για την καινουρια και τελη απενεργοποιησης για την παλια.

    Εχω κουραστει τοσο καιρο να ασχολουμαι με αυτα..... Ετσι οπως παει θα τα διακοψω ολα να βρω την ηρεμια μου. Ακομα περιμενω τηλεφωνο απο την εταιρεια να δουμε τι θα κανουμε. Εντωμεταξει αυτες τις μερες ειμαι με margin κοντα στο 6, με οτι προβληματα δημιουργει αυτο.!!!!

  12. #42
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    email έχεις στείλει να τους ενημερώνεις για την επιθυμία σου να αλλάξεις βρόχο?

  13. #43
    Εγγραφή
    17-05-2007
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtr1000f Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκεφτηκα, αλλα μου φαινεται πολυ χρονοβορα και δεν ξερω ποσο θα κοστισει, λογικα θελει ο ΟΤΕ τελη ενεργοποιησης, η ΝΕΤ τελη ενεργοποιησης για την καινουρια και τελη απενεργοποιησης για την παλια.

    Εχω κουραστει τοσο καιρο να ασχολουμαι με αυτα..... Ετσι οπως παει θα τα διακοψω ολα να βρω την ηρεμια μου. Ακομα περιμενω τηλεφωνο απο την εταιρεια να δουμε τι θα κανουμε. Εντωμεταξει αυτες τις μερες ειμαι με margin κοντα στο 6, με οτι προβληματα δημιουργει αυτο.!!!!

    Από την στιγμή που έχεις πρόβλημα με την υπηρεσία και το ξέρει και η εταιρία αυτό, το πιο πιθανό είναι να σου κανουν κατάργηση της υπηρεσίας της υπάρχουσας γραμμής και ενεργοποίηση της υπηρεσίας στην καινούργια γραμμή δωρεάν. Λογικά το μόνο που θα επιβαρυνθείς θα είναι η ενεργοποίηση και το ένα πάγιο από τον ΟΤΕ που νομίζω ότι ανέρχεται γύρω στα 50€, και ο χρόνος ενργοποίησης νομίζω ότι έιναι πολύ γρήγορος. Αλλά μίλα μαζί τους καλύτερα να δούμε τι θα σου πουν και αυτοι!!

  14. #44
    Εγγραφή
    20-12-2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 13.869
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 8,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Astaroth7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την στιγμή που έχεις πρόβλημα με την υπηρεσία και το ξέρει και η εταιρία αυτό, το πιο πιθανό είναι να σου κανουν κατάργηση της υπηρεσίας της υπάρχουσας γραμμής και ενεργοποίηση της υπηρεσίας στην καινούργια γραμμή δωρεάν.
    Εμένα πάντως για την ίδια διαδικασία μου ζητούν να ξαναπληρώσω αλλά 50 Ευρώ και γνωρίζουν πως αντιμετωπίζω προβλήματα από την πρώτη μέρα.
    Hiro Hiro όλοι !

  15. #45
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    όπως και να έχει μη ξεχνάτε ότι και ο πάροχος πληρώνει στον ΟΤΕ για τον νέο βρόχο...

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έγκριση κατασκευής βρόχου
    Από irinimienie στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 14:35
  2. Μη διαθεσιμοτητα Ενεργου Βροχου-Οn
    Από chrisfinl στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-07, 17:01
  3. Αλλαγή Βρόχου
    Από Passakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-07, 00:31
  4. Μεταφορά βρόχου
    Από kostas_pav στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-07, 20:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας