Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Εχοντας δοκιμάσει την ΟΝ από το ξεκλείδωτο ασύρματο του γείτονα μου για περίπου 4 μήνες είπα να γίνω συνδρομητρια τους..
    Εχω κάνει την αίτηση εδώ και 2 βδομάδες και περιμένω... Ειπα χθές να κάνω ένα τηλεφωνάκι να δω τι γίνεται με τον εξοπλισμό αλλα και την σύνδεση...
    Στην ερώτηση μου για την σύνδεση... η απάντηση του βαριεστημένου υπαλλήλου ήταν "οταν ο ΟΤΕ παραδώσει το χαλκο θα σας ενημερωσουμε" ( ελα ρε μεγάλε.. εγω νόμιζα οτι δεν θα με ενημερώσετε..) του εξηγώ οτι αυτά τα ξέρω πριν ακόμα υποβάλλω την αίτηση... μου λέει ¨δεν μπορω να σας πω κάτι αλλο" του εξηγώ ευγενικά οτι θα μείνει μεταξύ μας!! μήπως στροφάρει και ξυπνήσει αλλα ουτε από χιουμορ μπορούσε να καταλάβει... τεσπα... ρωταω για τον εξοπλισμο λοιπον... και μου απαντα " λιγες μερες πριν συνδεθείτε θα σας τηλεφωνησουν απο την εταιρια να τον παραλάβετε " του απαντω οτι αυτό ειναι σίγουρο γιατί πληρώνω και κερατιάτικα 100€ για χρησιδάνειο αλλα ΠΟΤΕ θα ειναι αυτή η στιγμη???? και επιμένει "λιγο πριν παραδοθεί η γραμμή...!!!!!!!!! Μη θέλοντας να εκνευριστώ άλλο τον ευχαρίστησα και έκλεισα το τηλέφωνο!
    Μετά από λίγο έστειλα μειλ στην εταιρία εξηγώντας τους το περιστατικό και ζητώντας καλύτερη ενημέρωση που να αξίζει το 20λεπτο της αναμονής..!!!! Για να δούμε....
    Αναρωτιέμαι πιο call center έχει αυτή την υπέροχη εξυπηρέτηση !!!!
    Και κάτι ακόμα... θέλοντας να κάνω αίτηση... κάλεσα 4 φορες γιατί μάλλον έχουν αρκετους πελάτες και δεν θέλουν άλλους...
    Aν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτας!

  2. #2
    Εγγραφή
    28-06-2007
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.446
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17/1
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Καλώς όρισες στον υπέροχο κόσμο του cc της ΟΝ

  3. #3
    Εγγραφή
    14-02-2006
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    17300/1020
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 13.6(dB)
    απο ιστοριες απο την ΟΝ αλλο τιποτα...

    12/9 αιτηση τηλεφωνικη
    13/9 στελνω με φαξ τα απαραιτητα - μου στελνουν sms
    17/9 τηλεφωνο - ρωτω πού βρισκομαι - απαντηση: απορριφθηκε η αιτηση σας λογω λαθους στα στοιχεια...τους λεω γιατι δεν με πηρατε να με ρωτησετε? καμια απαντηση...επαναυποβολη αιτησης μετα απο διορθωση στοιχειων
    20/9 τηλεφωνο - ρωτω που βρισκομαι - αναμενουμε απο ΟΤΕ γραμμη - ΟΚ λεω ευχαριστω
    25/9 τηλεφωνο - που ειμαι - ακομα τον ΟΤΕ
    28/9 τηλεφωνο - που ειμαι - α! ο ΟΤΕ απερριψε την αιτηση σας λογω λανθασμενων στοιχειων...ερωτηση: ποτε εγινε αυτο? ποια στοιχεια? δεν ηξεραν...και τι κανουμε? θα την ξαναυποβαλουμε! Μα καλα τους λεω αν την ξαναστειλουμε χωρις διορθωση παλι δεν θα την απορριψουν???!! Καμια απαντηση...

    Θες υπομονη αυτο ειναι το σιγουρο...να δω τι θα κανω που απο αυριο μου κοβει και η Βιβο το DSL!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mjah132 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θες υπομονη αυτο ειναι το σιγουρο...να δω τι θα κανω που απο αυριο μου κοβει και η Βιβο το DSL!!!
    αν έχεις ασύρματο ευχομαι να έχεις κανενα γείτονα με ανοιχτό ρουτέρ.. θα σωθείς..!!!!
    η αλήθεια ειναι οτι έχεις κάνει πολύ υπομονη.. που εγώ μετα απο οσα τράβηξα με την vodafone και τις καταγγελιες μου στην ΕΕΤΤ δεν θα τα τραβηξω εδώ.. ήδη στην vodafone μου δωσαν μεχρι να με συνδεσει η ΟΝ προσβαση με vmc δική τους χωρίς κόστος για την καθυστέρηση και το λάθος τους...
    οσο για το call center μου μυρίζει teleperformance !!! για τέτοια ασχετοσύνη μιλάμε στην εξυπηρέτηση!!!
    τεσπα.. 2 βδομαδούλες μένουν... μετά αρχήζει το πάρτυ ή με σύνδεση ή με καταγγελίες!!! Διαλέγουν και πέρνουν!!! Το μονο που σκέφτομαι είναι ο δυστυχής γείτονας μου που τόσο καιρο μοιραζεται μαζί μου την σύνδεση του... αλλά τι να κάνουμε.. γι αυτο ειναι οι γείτονες!
    Aν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτας!

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    mjah132 υπαρχει αληθεια καποιο προβλημα που εντοπιζεται στην vivodi και πραγματικα εχει να κανει με απορριψη απο ΟΤΕ, δεν ξερω ολα τα στοιχεια αλλα εχει συμβει σε μενα προσωπικα, με ανθρωπο μεσα στην ΟΝ να δουλευει στο θεμα μου.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-02-2006
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    17300/1020
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 13.6(dB)
    grphoto δεν ξερω αν αυτο που λες πρεπει να με κανει να χαρω ή να στεναχωρηθω...και πώς ακριβως ευθυνεται η βιβο?? οπως και να χει, νομιζω οτι ο κυβος βιβο μου τελειωνει σημερα 1 Οκτ οποτε στην τριτη επαναυποβολη δεν θα υπαρχει βιβο στη λοοπ-α μου για να δημιουργησει προβλημα, σωστα? ;-)

    Παντως αν εχεις κανα tip, θα ηταν ευπροσδεκτο...

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Αμα μαθω περισσοτερα ευχαριστως να σου πω, παντως παλιοτερα ισχυε και η λογικη του ΟΤΕ οτι ηθελε 12 μερες να καθαρισει την γραμμη απο τον παροχο.
    Ειχες αληθεια καμια προεπιλογη για τα τηλεφωνα?

  8. #8
    Εγγραφή
    14-02-2006
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    17300/1020
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 13.6(dB)
    Οχι για τηλεφωνα δεν ειχα τιποτα...εκανα μια σκεψη μηπως και την απορριπτει ο ΟΤΕ γιατι προσφατα εκδοθηκε λογαριασμος για την γραμμη απο ΙΤΕ και ειναι πληρωτεος...θα χε πλακα (!!) αν ο λογος απορριψης ειναι οτι περιμενουν να τα εισπραξουν πρωτα (απιθανα αλλα πΟΤΕ δεν ξερεις!)... καληνυχτα

  9. #9
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι... Πέρα από την πρώτη φορά που πήρα τηλ και το παλικάρι δεν ήξερε τι έλεγε σήμερα κάλεσα και μου έδωσαν και ημερομηνια.. τον εξοπλισμό ήδη τον παρελαβα και περιμενω σε 5 μέρες και την σύνδεση.. αν επιβεβαιωθουν κιόλας θα το εκτιμήσω πάααααρρρραααααααα πολυ!!
    Aν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτας!

  10. #10
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedtouch 780w
    SNR / Attn
    10(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psps Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι... Πέρα από την πρώτη φορά που πήρα τηλ και το παλικάρι δεν ήξερε τι έλεγε σήμερα κάλεσα και μου έδωσαν και ημερομηνια.. τον εξοπλισμό ήδη τον παρελαβα και περιμενω σε 5 μέρες και την σύνδεση.. αν επιβεβαιωθουν κιόλας θα το εκτιμήσω πάααααρρρραααααααα πολυ!!
    Κοίτα μπορεί να μην είχε δώσει ο (Π)Ο.Τ.Ε. τότε που τηλεφώνησες ημερομηνία για την αλλαγή φορητότητας του τηλεφώνου σου στην ΟΝ, γι αυτό να μην ήξερε...

Παρόμοια Θέματα

  1. εξυπηρετηση πελατων
    Από dakula750 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-08, 10:07
  2. Εξυπηρετηση πελατων
    Από freak27 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-08, 23:32
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-07, 06:08
  4. εξυπηρέτηση πελατών
    Από raspoutiv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 18:28
  5. Εξυπηρέτηση Πελατών
    Από dyrer στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-06, 20:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας