Σελ. 154 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154155156 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.296-2.310 από 2361
  1. #2296
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από όσο ξέρω το Play και το Amazon δεν στέλνουν ηλεκτρονικά εκτός UK, άλλαξε κάτι ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #2297
    Εγγραφή
    23-12-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber ΑΧ
    Μπήκα στο πειρασμό να περάσω το eeebuntu στο δικό μου eeep. Ναι μεν είναι πολύ εφετζίδικο αλλά έχει να περάσει πολλές παιδικές ασθένειες. Μου έκανε τυχαία κολλήματα, δεν δούλευαν πάντα τα fn keys, σε μια επανεκκίνηση έκανε scandisk και διόρθωσε λέει κάποια λάθη και διάφορε τέτοια .....

    Τελικά έβαλα το Mandriva 2008.1 και βρήκα την υγεία μου. Όλα δουλεύουν τέλεια. Τελεία και παύλα.

  3. #2298
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    τελικα ο ΑΤΟΜ μαλλον δεν τα καταφερε... http://laptoping.com/intel-atom-benchmark.html

    λυπαμαι που το λεω αλλα το καλυτερο λειτουργικο ειναι τα XP SP 3 (οχι en lighted) λογω του χωρου που καταλαμβανουν της υποστηριξης και των drivers. εχω δοκιμασει το Xandros, Ubuntu, eee ubuntu eexubuntu, puppeee, mandriva 2008.1 και eee ubuntu gold, και ολα λιγο πολυ επασχαν σε καποιο τομεα και ειδικα στο θεμα υποστηριξης συσκευων, ταχυτητας, ταχυτητας επανεκινησης και του χωρου που καταλαμβαναν στον δισκο.
    Αυτη την στιγμη τρεχω ΧP SP3 με avira antivirus, foxit pdf suite, office 2003, k lite codec pack, maxthon browser, azureus, O&O defrag, dotnetfx1.1&2, direct x9, snes emulator και N64 emulator και εχω 1.9 GB ελευθερα στον δισκο. επισης bootαρει σε 40 ή 55 sec αναλογα αν εχω ανοιχτο το wifi.

    Ιδανικο λειτουργικο θα ηταν ενα Xandros χωρις union FS με kde περιβαλλον, περισσοτερα repositories, πληρη υποστηριξη του hardware, ανανεωσεις του kernel και την επιλογη για το full desktop mode απο την αρχη (και μετα ξυπνησα). τοτε να δεις που θα πηγαινε ο βασιλακης και τα παραθυρια του
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goldeneye215 : 15-06-08 στις 14:44.

  4. #2299
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldeneye215 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα ο ΑΤΟΜ μαλλον δεν τα καταφερε... http://laptoping.com/intel-atom-benchmark.html

    λυπαμαι που το λεω αλλα το καλυτερο λειτουργικο ειναι τα XP SP 3 (οχι en lighted) λογω του χωρου που καταλαμβανουν της υποστηριξης και των drivers.
    Υπάρχουν και τα "Windows Fundamentals" που είναι μια "light" έκδοση των XP την οποία δημιούργησε -επίσημα- η ίδια η Microsoft το 2006. Δεν διατίθενται εμπορικά, και δυστυχώς δεν έχω βρει benchmarks που να συγκρίνουν τις πραγματικές επιδόσεις, αλλά οι θεωρητικές απαιτήσεις τους είναι χαμηλότερες από εκείνες των XP.

    Πάντως, τελικά, μου φαίνεται ότι όσοι αγοράσατε το Eee κάνατε την καλύτερη δουλειά, και όσοι περιμέναμε για την "πλημμύρα ανταγωνιστών" κάναμε την χειρότερη (και πάλι στο Eee θα καταλήξουμε). Γιατί αυτή δεν ήταν "πλημμύρα ανταγωνιστών" με τα διάφορα άλλα ultra-portables, αλλά πλημμύρα ανακοινώσεων και paper-releases χωρίς πραγματική διάθεση. F.U.D. στην χειρότερη εκδοχή του : βγάζουμε πομφώδεις ανακοινώσεις για τα (πολύ ανώτερων χαρακτηριστικών) μηχανήματά μας προκειμένου να κόψουμε πωλήσεις από τον ανταγωνιστή, αλλά δεν διαθέτουμε τίποτα στην αγορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtl : 15-06-08 στις 17:45.

  5. #2300
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Δεν είναι ακριβώς έτσι πάντως. Υπάρχουν τα HP 2130 και τα acer με 9". Απλά δεν υπάρχουν στην Ελλάδα ακόμα, διότι έβγαλαν το συμπέρασμα ότι η αγορά δεν τραβάει, κατά κύριο λόγο διότι όλοι περιμένουν τα άλλα για να πάρουν

    Εγώ πάντως πήρα 12άρι laptop με dual core και 2gb μνήμη και 160gb δίσκο και είμαι super.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  6. #2301
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακριβώς έτσι πάντως. Υπάρχουν τα HP 2130 και τα acer με 9".
    Ακόμα και το HP 2133, που υποτίθεται πως άρχισε να διατίθεται εμπορικά τον Απρίλιο, μόλις τελευταία βγήκε από τις προπαραγγελίες σε κανονική διαθεσιμότητα στο Clove. Και δεν μιλάμε και για το πιο δημοφιλές ultra-portable της αγοράς...

    Απλά δεν υπάρχουν στην Ελλάδα ακόμα, διότι έβγαλαν το συμπέρασμα ότι η αγορά δεν τραβάει, κατά κύριο λόγο διότι όλοι περιμένουν τα άλλα για να πάρουν
    Ή γιατί αρχικά τα έδιναν με mark-up 100%. Αν ήθελαν περιθώρια κέρδους αυτής της τάξης ίσως θα έπρεπε να δραστηριοποιηθούν στην Κρήτη.

    Το "Ελληνικό επιχειρηματικό δαιμόνιο" πρέπει φαίνεται να τοποθετηθεί στην ίδια κατηγορία με την αθλητική νίκη που "είναι εγγεγραμμένη στο dna των Ελλήνων" και άλλα παρόμοια. Θα μου πεις, τα υποφορητά περίμενες για να το διαπιστώσεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtl : 15-06-08 στις 18:46.

  7. #2302
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldeneye215 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα ο ΑΤΟΜ μαλλον δεν τα καταφερε... http://laptoping.com/intel-atom-benchmark.html

    λυπαμαι που το λεω αλλα το καλυτερο λειτουργικο ειναι τα XP SP 3 (οχι en lighted) λογω του χωρου που καταλαμβανουν της υποστηριξης και των drivers.
    κι ομως....εκανα ελαφρως nlight για να κοψω κατι αχρηστα ,και εχω 0,6 gb παραπανω χωρο στο σκληρο....

  8. #2303
    Το avatar του μέλους pancon
    pancon Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlmltrls Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ομως....εκανα ελαφρως nlight για να κοψω κατι αχρηστα ,και εχω 0,6 gb παραπανω χωρο στο σκληρο....
    +1 Ένα σωστό nlite-άρισμα μόνο καλό κάνει imho.

  9. #2304
    Εγγραφή
    07-11-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.690
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritz!Box Fon
    Για αυτούς που μπορούν να αλλάξουν SSD ( μόνο τα 8G νομίζω μπορείς να αλλάξεις ) ο 32GB SSD των 200 ευρώ στο πλαίσιο νομίζω πως θα είναι σημαντικό upgrade χωρίς να χάσει σε ταχύτητα ! μεγάλο το κόστος , αλλά είναι SSD !

  10. #2305
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    και στα 4αρια μπορεις να βαλεις δισκο ssd στην pci-e θυρα αλλα ετσι απενεργοποιειται ο αρχικος δισκος που εχει το eee-pc.

  11. #2306
    Εγγραφή
    27-03-2008
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    1.073
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/512
    ISP
    HOL
    Router
    Fritz!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldeneye215 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στα 4αρια μπορεις να βαλεις δισκο ssd στην pci-e θυρα αλλα ετσι απενεργοποιειται ο αρχικος δισκος που εχει το eee-pc.
    Έχουν και τα 4G/surf θύρα pci-e? Μόνο τα 8G δεν είχαν?

  12. #2307
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=6036

    http://farm3.static.flickr.com/2354/...059a7f4c_o.jpg


    δειτε το site και την photo ειναι mod guide για το τεσσαρι το σερφ και δειχνει ολες τις θυρες συμπεριλαμβανομενης και της mini pci-e

  13. #2308
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχει κανένας αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.560237 την τσάντα να μου πει τη γνώμη του

  14. #2309
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arisdimitriou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανένας αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.560237 την τσάντα να μου πει τη γνώμη του
    οχι αλλα καλη φαινεται :P

  15. #2310
    Το avatar του μέλους pancon
    pancon Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arisdimitriou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανένας αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.560237 την τσάντα να μου πει τη γνώμη του
    Για 12άρι ε, θα προτιμούσα μια πιο μικρή όπως η παρακάτω (αν χωράει), είναι τσαντάκι για φορητό DVD player λέει:

    CASELOGIC DVS7 DVD PLAYER SHUTTLE


    Μέγεθος: 8'' Portable DVD player.

    Εξαντλημένη προς στιγμήν, αυτή που είναι διαθέσιμη είναι πιο μεγάλη.

Σελ. 154 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154155156 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. To NEO Αsus EeePC 8.9"!!
    Από anpetsalis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-08, 23:31
  2. Ερωτήσεις για Αsus EeePC
    Από koprodogis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-08, 22:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας