Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 109
  1. #16
    Εγγραφή
    20-02-2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    US Robotics 9108
    SNR / Attn
    22(dB) / 44(dB)
    Συγνωμη ειχα καιρο να το ανοιξω. Το δίκτυο υπάρχει στη γειτονιά μου ενεργό αλλα δοκιμάζετα ι ακόμα, αυτό σημαίνει οτι συνδέεσαι με ευθυνη σου... NO WAY!

    Τελικα δε θα ασχοληθώ είπα αν δε περάσει κανα 6μηνο πληρης λειτουργιας (του χρόνου δηλαδή). και η forthnet ενα μπάχαλο έγινε (αν σας πω την ιστορία για την ανανέωση μου θα μείνετε χαζοί...), οπότε έβαλα ΟΤΕ στον οποίο τελικά ανήκει η μία οπτική ίνα μπροστά από το σπίτι μου (η άλλη είναι της τελας). 21.5 ευρώ για 1mbit και όλα αυτά με ενα τηλεφώνημα στο 134. lovely...

  2. #17
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    Mόλις επικοινώνησα με την tellas και μου δίνουν με 39 ευρώ shared llu,απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και ταχύτητα 12 mbps στην περιοχή του Ηρακλείου (τουλάχιστον για το δικό μου τηλέφωνο).Σε σύντομο χρονικό διάστημα από ότι μου είπανε θα κάνουν αναβάθμιση και στα 24 (τη στιγμή που ακόμα στη φόρθνετ πάμε από αναβολή σε αναβολή).....Τι λέτε δεν με συμφέρει να συνδεθώ?με line attenuation 27 θόρυβο 34 δεν θα τα πιάνω τα 12?εσείς τι λέτε?

  3. #18
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaspater Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mόλις επικοινώνησα με την tellas και μου δίνουν με 39 ευρώ shared llu,απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και ταχύτητα 12 mbps στην περιοχή του Ηρακλείου (τουλάχιστον για το δικό μου τηλέφωνο).Σε σύντομο χρονικό διάστημα από ότι μου είπανε θα κάνουν αναβάθμιση και στα 24 (τη στιγμή που ακόμα στη φόρθνετ πάμε από αναβολή σε αναβολή).....Τι λέτε δεν με συμφέρει να συνδεθώ?με line attenuation 27 θόρυβο 34 δεν θα τα πιάνω τα 12?εσείς τι λέτε?
    39€ δεν είναι το shared. Full είναι, χωρίς δεύτερο λογαριασμό από ΟΤΕ. Το shared θα κάνει 18,95€ αλλά αυτό είναι +το πάγιο του ΟΤΕ. Για περισσότερα κοίταξε στο www.tellas.gr . Θα τα πιάνεις ψιλοάνετα τα 12.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 27-10-07 στις 12:54.

  4. #19
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    Ναι αλλά εγώ δεν θέλω full llu διότι θέλω να διατηρήσω την isdn γραμμή μου......καλά δεν ξέρουν τα τιμολόγια να μου πούνε για shared τι θα πληρώσω?
    Και για να δούμε αν βάλω shared τι ταχύτητα θα πιάνω?γιατί άμα πέφτει στο 1 δεν με συμφέρει να το κάνω.......

    Υ.Γ.Μήπως ισχύει η τιμή που είπα γιατί σε αυτήν περιλαμβάνεται και οι αστικές και υπεραστικές κλήσεις δωρεάν?ας το ελέγκξει κάποιος να μου πει σίγουρα πόσα θα πληρώνω στην tellas με αστικές υπεραστικές δωρεάν και shared lllu.......
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaspater : 27-10-07 στις 13:00.

  5. #20
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaspater Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά εγώ δεν θέλω full llu διότι θέλω να διατηρήσω την isdn γραμμή μου......καλά δεν ξέρουν τα τιμολόγια να μου πούνε για shared τι θα πληρώσω?
    Και για να δούμε αν βάλω shared τι ταχύτητα θα πιάνω?γιατί άμα πέφτει στο 1 δεν με συμφέρει να το κάνω.......
    Είτε shared είτε full οι ταχύτητες δεν διαφέρουν. Το κομμάτι του ίντερνετ το έχει με τον ίδιο τρόπο η Τελλάς. Γενικά η Τελλάς πάει καλά τελευταία, με ένα μεγάλο ποσοστό να είναι πλέον στα 12Μβιτ, οι ταχύτητες είναι πραγματικές. Δε ξέρουμε για τη συνέχεια βέβαια τι θα γίνει...

  6. #21
    Το avatar του μέλους alexispsa
    alexispsa Guest
    ρε παιδιά στο σιτε της tellas μου δείχνει διαθεσιμότητα για ηράκλειο όπως και για άλλες πόλεις της Ελλάδος π.χ. αγρίνιο, Χανιά που αποδεδειγμένα δεν υπάρχει ιδιόκτητο αυτή τη στιγμή. Μήπως έχει χαλάσι ο wizzard τους ή όντως ισχύει αυτό;;

  7. #22
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    φίλε το site της τελλάς δεν είναι ενημερωμένο.....για το τηλέφωνό μου με έχουν πάρει εδώ και 20 μέρες ότι υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο...αν βάλω τώρα έχω 12 mbps είτε με full είτε με share llu.....

  8. #23
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5883/815
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9(dB) / 44(dB)
    Το site της Tellas ακόμα δείχνει το Zisto Tel+DSL στα 46,95 το μήνα (αυτό το Zisto preview που χουν λέω), ευτυχώς ενημερώσαν το εσωτερικό και δείχνει 39,90.

  9. #24
    Το avatar του μέλους alexispsa
    alexispsa Guest
    τελικά υπάρχει ιδιόκτητο στο Ηράκλειο ή όχι; κάποιος που να ξέρει να απαντήσει υπεύθυνα και όχι ότι να ναι.... έλεος 2 σελίδες thread και συμπέρασμα δεν έχει βγεί.

  10. #25
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    ΟΧΙ (ακόμα τουλάχιστον)

  11. #26
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    κάποιες περιοχές και τηλέφωνα καλύπτονται με 12 mbps ξέρω εγώ.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaspater : 27-10-07 στις 23:16.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    παιδιά εγώ ο ίδιος σας ζητάω συγνώμη.......μάλλον έχω πέσει θύμα πλεκτάνης και εξηγούμαι......πριν από 15 μέρες λαμβάνω τηλέφωνο από μία κυρία που υποτίθεται ότι εκπροσωπεί την tellas και μου λέει ότι υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μου......μου φάνηκε σχετική με το αντικείμενο αρκετές φορές επικοινώνησα μαζί της και μου έλεγε ότι όλα ειναι οκ......μου έδωσε και το δικό της τηλέφωνο από 210 που θα μπορούσα να επικονωνώ μαζί της πιο εύκολα.......αυτό έγινε εδώ και 15 μέρες......
    σήμερα πριν από λίγο παίρνω τηλ. το τμήμα πωλήσεων στο 13800 και μου λένε ότι ακόμα δεν έχουν ιδιόκτητο δίκτυο ούτε για το δικό μου τηλ......όταν τους είπα τη συγκεκριμένη ιστορία μου λένε "εμείς δεν ξέρουμε τίποτα μπορεί να ήταν κάποιος αντιπρόσωπος της εταιρείας......"τι λετε ρε σοβαρα?τους λεω......επί 15 μέρες συζητάμε με το δεδομένο ότι για το δικό μου τηλ. υπάρχει διαθεσιμότητα ιδιόκτητου δικτύου στα 12 mbps αφού έχει αναβαθμιστεί κιόλας και σήμερα μου λέτε ότι "αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει και ίσως ενεργοποιηθεί αργότερα?"δηλαδή κάνε εσύ κορόιδο την αίτηση μπες μέσω ΟΤΕ ξανά εμείς σε κρατάμε ούτως ει άλλως για ένα χρόνο δεμένο και αν κάποτε κάνουμε δικό μας δίκτυο αυτόματα θα μπεις κι εσύ αλλά πότε?παιδιά είμαι αγανακτισμένος γιατί πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό και παραπλάνησα και εσάς......έχω στη διάεσή μου και το ονοματεπώνυμο της κυρίας και το τηλ.της όχι τίποτε άλλο αλλά γιανα σταματήσουν να μας δουλεύουνε ελπίζοντας να ψαρέψουν πελάτες........ντροπή!και αν με ακούει κάποιος από την tellas ας μου δώσει επίσημα μια απάντηση του τι μπορεί να έχει γίνει με το συγκεκριμένο θέμα.......γιατί εγώ κύριοι που ήμουνα έτοιμος να σας κάνω αίτηση θεωρούσα δεδομένο ότι στο τηλεφωνικό μου νούμερο υπάρχει διαθεσιμότητα ιδιόκτητου δικτύου τούτη τη στιγμή......χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα ήταν δυνατόν να υποβάλλω ποτέ αίτηση?μου αρέσει που σας αγόρασε και ο άραβας δεν ντρέπεστε λίγο......ουστ!

  13. #28
    Εγγραφή
    26-08-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256 ετσι λέει ο ΟΤΕ
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Router
    USR 9107
    Και εμένα με πήρε κάποια κυρία πριν καμιά βδομάδα τηλέφωνο για να με ενημερώσει οτι το zisto είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου (καμίνια-dslam θερίσσου).Αργότερα τσέκαρα το site της τελλάς με τον αριθμό μου και έλεγε οτι θα είναι σύντομα διαθέσιμο όπως λέει εδώ και μήνες.παρ ολα αυτά απο προχθές που το ξανατσέκαρα λέει πλεον οτι είναι διαθέσιμο.Το κατα πόσο ανταποκρίνεται αυτο στην πραγματικότητα ή αν είναι εικονική διαθεσιμότητα για να μαζέψουν πελάτες δεν το γνωρίζω

  14. #29
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από insane_obsession Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επειδη προνοησα και τα καλωδια για τηλεφωνο ειναι υπογεια στο σπιτι μου, οποτε συνδεομαι απευθειας γιατι το κουτακι με την οπτικη ινα ειναι ακριβως απεναντι!!!...
    και τί είναι η οπτική ρε insane, χαλκός, που κάνει μάτιση και το περνάς και λίγη μονωτική και είσαι οκ.... Μην ακούς τις @@ της κάθε τηλεφωνήτριας....


    Είχαμε κανα νεότερο....?

    Χαιρετίσματα στο δμοκρατικό Ηράκλειο!!!!
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  15. #30
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaspater Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά εγώ ο ίδιος σας ζητάω συγνώμη.......μάλλον έχω πέσει θύμα πλεκτάνης και εξηγούμαι......πριν από 15 μέρες λαμβάνω τηλέφωνο από μία κυρία που υποτίθεται ότι εκπροσωπεί την tellas και μου λέει ότι υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μου......μου φάνηκε σχετική με το αντικείμενο αρκετές φορές επικοινώνησα μαζί της και μου έλεγε ότι όλα ειναι οκ......μου έδωσε και το δικό της τηλέφωνο από 210 που θα μπορούσα να επικονωνώ μαζί της πιο εύκολα.......αυτό έγινε εδώ και 15 μέρες......
    Επίσημα από την Tellas και να σου δώσουν αριθμό 210 είναι πολύ χλωμό, φίλε μου... Μάλλον κάποιος πήγε να κάνει κάποια κομπίνα. Δε νομίζω ότι μπορείς να κατακρίνεις την Tellas την ίδια από τη στιγμή που στην κατιδίαν συνομιλία στο 13800 (που είναι η πραγματική εταιρεία) σου είπαν την πραγματικότητα.

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. forthnet στο ηράκλειο κρήτης
    Από orenn στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 21:45
  2. Vivodi στο Ηρακλειο Κρητης
    Από nikos1984 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-06, 21:02
  3. hol στο ηρακλειο κρητης?
    Από lefterism στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-06, 00:10
  4. Vivodi στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από arigram στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-05, 15:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας