Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    Exclamation
    παιδια εμεινα με ανοιχτο το στομα.εχοντας πληιρωσει ολους τους λογαργιασμους της ΟΝ στης 4/10/07 κ ωρα 16:28:45 ακριβος ερχετε στο κινητο μου ενα sms απο την ΟΝ κ λεει οτι να πληρωσω 43.35 εφοσον δεν εγινε μεχρι την ληψη του παροντος μηνυματος.ωστοσο ο λογαργιασμος δεν εχει ερ8ει ακομα στα χερια μου.αφου μπηκα μεσα στο ΜΥ ΟΝ κ το ειδα οτι ειναι 43.35 παιρνω τηλ να ρωτησω γιατι δεν εχει ερ8ει ως τωρα ο λογαργιασμος.σημερα εχουμε 9 δλδ μετα απο 5 μερες ανελειτα τηλ επι ωρες καταφερα να πιασω γραμμη διοτι ηταν απασχολημενει στο cc()μιλαω με μια κοπελια της λεω τα παραπανω κ μου λεει οτι δεν ειναι 43.35 αλλα 92.10 κ πα8ενω εγκεφαλικο.ε ως συνη8ος δεν κραταω τα νευρα μου κ της λεω ολες της πληρωμες μου μεσω
    ελτα κ της αποδειξεις που εχω με της ημερομινιες που εχω πληρωσει.αφου με εχει για 10 λεπτα αναμονη τελικα αρχισε να μου λεει οτι εχω ενα υπολοιπο 52 ευρο.εκει δεν αντεξα αλλω κ παρατρηχα να ακουγε χρηστουγενιατικα καλαντα.....μετα απο αυτο της ειπα οτι αν μεχρι την παρασκευει δεν με παρει καποιος υπευ8ηνος η ο κ.Γκικας η ερ8ει ο λογαργιασμος στα χερια μου να το δω αυτο που λεει οτι χρωσταω 52 ευρο εξτρα(+43.35)να το κοψουν κ 8α κινη8ω κ εγω αναλογα.....ολα αυτα σε μια κλησει 45 λεπτον....ελεος ετσι....

  2. #2
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη-Ηλιούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    US Robotics
    Κάποιο λάθος θα έχει γίνει!

  3. #3
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedtouch 780w
    SNR / Attn
    10(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas__p Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...οτι εχω ενα υπολοιπο 52 ευρο.εκει δεν αντεξα αλλω κ παρατρηχα να ακουγε χρηστουγενιατικα καλαντα.....μετα απο αυτο της ειπα οτι αν μεχρι την παρασκευει δεν με παρει καποιος υπευ8ηνος η ο κ.Γκικας η ερ8ει ο λογαργιασμος στα χερια μου να το δω αυτο που λεει οτι χρωσταω 52 ευρο εξτρα(+43.35)να το κοψουν κ 8α κινη8ω κ εγω αναλογα.....ολα αυτα σε μια κλησει 45 λεπτον....ελεος ετσι....
    Εσύ πλήρωσε τα 43,35 που βλέπεις και στο myon και άστους να κουρεύονται... Θα την βρουν την άκρη , κάτι ανάλογο είχα πάθει με την tellas , ώσπου στο τέλος κατάφεραν να βρουν το σωστό υπόλοιπο που είχα... Οι πληρωμές με τα ελτα αργούν λίγο να φτάσουν και αν στο λογιστήριο δουλεύουν με αργούς ρυθμούς καταλαβαίνεις ότι το σύστημα τους μπορεί να μην βλέπουν την πληρωμή.
    Εσύ αφού έχεις τις αποδήξεις μην φοβάσαι τπτ.

  4. #4
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη-Ηλιούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    US Robotics
    Αφού έχεις τις αποδείξεις μην φοβάσαι! Συνήθως τέτοια λάθη γίνονται απο τα ΕΛΤΑ!

  5. #5
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas__p Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εμεινα με ανοιχτο το στομα.εχοντας πληιρωσει ολους τους λογαργιασμους της ΟΝ στης 4/10/07 κ ωρα 16:28:45 ακριβος ερχετε στο κινητο μου ενα sms απο την ΟΝ κ λεει οτι να πληρωσω 43.35 εφοσον δεν εγινε μεχρι την ληψη του παροντος μηνυματος.ωστοσο ο λογαργιασμος δεν εχει ερ8ει ακομα στα χερια μου.αφου μπηκα μεσα στο ΜΥ ΟΝ κ το ειδα οτι ειναι 43.35 παιρνω τηλ να ρωτησω γιατι δεν εχει ερ8ει ως τωρα ο λογαργιασμος.σημερα εχουμε 9 δλδ μετα απο 5 μερες ανελειτα τηλ επι ωρες καταφερα να πιασω γραμμη διοτι ηταν απασχολημενει στο cc()μιλαω με μια κοπελια της λεω τα παραπανω κ μου λεει οτι δεν ειναι 43.35 αλλα 92.10 κ πα8ενω εγκεφαλικο.ε ως συνη8ος δεν κραταω τα νευρα μου κ της λεω ολες της πληρωμες μου μεσω
    ελτα κ της αποδειξεις που εχω με της ημερομινιες που εχω πληρωσει.αφου με εχει για 10 λεπτα αναμονη τελικα αρχισε να μου λεει οτι εχω ενα υπολοιπο 52 ευρο.εκει δεν αντεξα αλλω κ παρατρηχα να ακουγε χρηστουγενιατικα καλαντα.....μετα απο αυτο της ειπα οτι αν μεχρι την παρασκευει δεν με παρει καποιος υπευ8ηνος η ο κ.Γκικας η ερ8ει ο λογαργιασμος στα χερια μου να το δω αυτο που λεει οτι χρωσταω 52 ευρο εξτρα(+43.35)να το κοψουν κ 8α κινη8ω κ εγω αναλογα.....ολα αυτα σε μια κλησει 45 λεπτον....ελεος ετσι....
    Ως συνήθως λογιστικό λάθος.. Δεν είναι κάτι απίθανο..
    Αντι να φωνάζεις κλπ σε πρώτη φάση απλά στείλε τις αποδείξεις με φάς..

  6. #6
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Ναι, λάθος. Δεκτόν, μόνο που τώρα τελευταία τα λάθη και τα προβλήματα αυξάνονται επικύνδινα...

    @ kostas_p
    Φίλε μην το σκέφτεσαι καθόλου. Πήγαινε Μαρούσι να βγάλεις άκρη, γιατί αν το αφήσεις τηλεφωνικά και ειδικά στο cc...You Know...

  7. #7
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedtouch 780w
    SNR / Attn
    10(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαινε Μαρούσι να βγάλεις άκρη, γιατί αν το αφήσεις τηλεφωνικά και ειδικά στο cc...You Know...
    LOL

  8. #8
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    αμα πας μαρουσι 8α γινει πανικος..δεν ελενχο τα νευρα μου ποτε οποτε 8α περιμενς να ερ8ει ο λογαργιασμος πρωτα κ μετα 8α δειτε......

  9. #9
    Το avatar του μέλους original21paul
    original21paul Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas__p Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα πας μαρουσι 8α γινει πανικος..δεν ελενχο τα νευρα μου ποτε οποτε 8α περιμενς να ερ8ει ο λογαργιασμος πρωτα κ μετα 8α δειτε......
    ειχα και εγω ενα τετοι θεμα στην αρχη και μου ειπαν απο τα καντρικα πως εφ'οσον εχει πληρωθει να βαλω μονο το ποσο που αντιστοιχει χωρις το υπολοιπο και θα διωρθοθει στον επομενο λογαριασμο!αν εχει τις αποδειξεις δεν πιστευω οτι υπαρχει προβλημα!με το να απειλεις απλα χανεις οσο δικιο μπορει να εχεις..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος original21paul : 10-10-07 στις 03:26.

  10. #10
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    original21paul δεν απειλω απλα τωρα τελευταια γινονται πολλα κ τα νευρα μου γινονται τσαταλια ασε που επεμενε η κοπελια στο cc οτι ειναι 92 ευρο.....εσυ ειχες προβλημα τωρα απο της 2 κ μετα γιατι εγω ειχα στην συνδεση

  11. #11
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    Ρε συ κώστα αφού έχεις αποδειξεις, όπως λες, τι σκιάζεσαι?????

  12. #12
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Όταν έγραψα παραπάνω να πας Μαρούσι να δεις τι γίνεται, δεν εννοούσα να πας εκεί να τσακωθείς μαζί τους. Τη στιγμή που έχεις αποδείξεις σαφώς και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε.
    Απλά επειδή με το cc η κατάσταση είναι τραγική και μπορεί να δημιουργήσουν από εκεί πρόβλημα χωρίς να υπάρχει, πας Μαρούσι και ξεκαθαρίζεις τη θέση σου. Χωρίς τσακωμούς και ακρότητες...

  13. #13
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    7(dB) / 26(dB)
    Καποια προπληρωμη θα ειναι μαλλον.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-09-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    Pirelli
    Εχετε παρατηρήσει ότι στους λογαριασμούς προ-χρεώνουν (και πληρώνουμε) τον επόμενο μήνα.
    Δηλ. στις 28/9/07 βγήκε ο 1ος λογαριασμός μου και έχουν χρεώσει την αναλογία του 9ου που ενεργοποιήθηκα,
    τα τλφ που έκανα ως 27/9 και ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ τα τέλη του 10ου.
    Εχει κανένας υπόψιν αν αυτό είναι νόμιμο;

  15. #15
    Εγγραφή
    06-10-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Όλες οι εταιρίες τηλεφωνίας το ίδιο κάνουν. Κινητές και σταθερές (και ΟΤΕ, ο πρώτος διδάξας). Στον ΟΤΕ μάλιστα προπληρώνεις 2 μήνες.!!!!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-06, 22:29
  2. Κι όμως ... Γυρίζει !!!!
    Από AkakioS στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-06, 20:38
  3. Aπιστευτο!!!!!
    Από Weskers στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-05, 15:08
  4. AΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΟ ΝΕΟ FIRMWARE TOY JETSPEED ΕΧΕΙ ΚΟΝΣΟΛΑ!!!
    Από ikonsgr στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-04, 14:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας