Σελ. 1 από 27 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 391
  1. #1
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιτέλους έχουμε και ανταγωνισμό στην περιοχή μας. Μου τηλεφώνησαν από Tellas και με ενημέρωσαν ότι ήδη προσφέρει full llu στην καραπολύπαθη περιοχή μας... Από αλλού τα περιμέναμε(Forthnet,HOL), από αλλού μας ήρθε....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος katakouzina : 10-10-07 στις 00:02.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ναι ναι, είναι αλήθεια πλέον... Θα ζήσουμε και εμείς στο πετσί μας ότι και οι υπόλοιποι zistάκιδες στην υπόλοιπη Ελλάδα...
    Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο. Θα σας γράψω μια άλλη μέρα την κουβέντα μου με τον τύπο απο το cc για το θέμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19163/984 Kbps
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Siemens cl-110
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 8.0(dB)
    Καλωρίζικα

  4. #4
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    265
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6600/1022
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 40.2(dB)
    Οι τιμές θα πέσουν από ότι φημολογείται,συν ότι θα γίνει αναβάθμιση.
    Αλλά επειδή αναφέρεσαι σε κλέψιμο σε περιοχές που υπάρχει μόνο ο ΟΤΕ γραμμή 768 με πακέτο κλήσεων 105 ευρώ το δίμηνο.
    Και εντός Αττικής αν δεν κάνω λάθος.

    Καλορίζικα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rcs : 12-10-07 στις 12:16.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pa.nik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο.
    Δηλαδή τώρα πόσα πληρώνεις στον ΟΤΕ για 4/512 (που δεν υπάρχει γιατί είναι 256), για πάγια τηλεφωνίας και κλήσεις; Άσε που υπάρχει και το πακέτο με τα 30€ που δεν περιέχει δωρέαν κλήσεις γιαυτούς που δε μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο. Άσε που θα γίνει 12/1 και οι τιμή θα πέσει.

    Θα μας τρελάνετε μερικοί εδω μέσα

  6. #6
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14328/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    τελικά ισχύει???

  7. #7
    Παιδιά, αν κανείς έχει ΗΔΗ βάλει ή ξέρει κάποιον που έχει ήδη βάλει το Zisto στην Πάτρα, θα μπορούσε να μου πει για τι χρόνους αναμονής μιλάμε (από τη στιγμή της αίτησης);

    Η Tellas μού είπε σε ένα μήνα από την αίτηση. Ισχύει;

    Αν υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει ADSL ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ (στην Πάτρα ή έστω γενικά), τι είναι καλύτερο να κάνει; Μήπως να ζητήσει από κάποιον πάροχο να του δώσει ADSL πάνω στην τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ; Π.χ. αν ζητήσω από την Altec αυτό το τρίμηνο που δίνει προσφορά το RAM θα αποκτήσω γρήγορο internet πιο σύντομα απ' ό,τι αν ζητήσω το Zisto;

    Απαντήστε όποιο ερώτημα θέλετε.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-01-2006
    Περιοχή
    Patra
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    FORTHnet
    Router
    linksys WAG354G
    εμένα πάντως με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν πως .. αμα πχ. κάνω αίτηση σήμερα, θα έχει έρθει σε 40 μέρες.. not bad.. not bad.. (από συνήθεια μου ήρθε να βρίσω πρςι πρςι την τηλεφωνήτρια.. αλλά μετά κατάλαβα πως , ειναι για 'καλό' lol )

  9. #9
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Και στο κέντρο σκαγιοπουλίου υπάρχει κάλυψη από ιδιόκτητο Tellas, και απότι μου είπαν στο τηλέφωνο θέλει 1 μήνα από την ημερομηνία της αίτησης για να γίνει ότι κίνηση χρειάζεται από τον ΟΤΕ + 10-15 μέρες για να μπεις στο δίκτυο της Tellas. Αν δεν είχε μείνει κολλημένη στα 4mbit (τόσα έχω από τον ΟΤΕ και πάνε σφαίρα) θα είχα κάνει αμέσως αίτηση. Εν αναμονή των νέων ταχυτήτων-τιμών λοιπόν.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Περιοχή
    Σκαφιδάκι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    73
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΥΛΟΙ
    Καλημερα παιδια,

    Εγω σαν συνδρομητης Τελλας μετα απο αυτα που διαβασα εδω, και ενω μεχρι χτες δεν με ειχαν ενημερωσει απο τελλας, αποφασισα να καλεσω ο ιδιος.
    Τελικα οντως ηρθε το ιδιοκτητο, η κοπελα που με εξυπηρετησε μου τονισε πως θα η τελλας δινει ιντερνετ 4 Μβιτ και οχι εως 4 οπως λενε οι αλλες εταιρειες.
    Επισης μου ειπε πως η εναλλαγη στο ιδιοκτητο θα διαρκεσει 25 μερες, οτι οι τιμες για ζιστο+απεριοριστα αστικα/υπεραστικα θα πεσουν στα 39 ευρω απο 46.95 που ειναι τωρα.
    Εγω εκανα αιτηση τηλεφωνικα χτες, την Δευτερα θα ερθει κουριερ να παραλαβει φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου ΟΤΕ και να βαλω και μια υπογραφη και απο τεταρτη που θα εχει λογικα σταλει η αιτηση πισω στην Τελλας θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση των 25 ημερων....

    Για να δουμε....

  11. #11
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14328/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Με πήραν στο σταθερό από 26210-, και μου ειπαν για το double play και για μόνο internet, αλλά για 12/1.Ούτε λόγος για 4...

  12. #12
    Εγγραφή
    29-04-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26723/6481 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXDSL 931Wll
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pa.nik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι, είναι αλήθεια πλέον... Θα ζήσουμε και εμείς στο πετσί μας ότι και οι υπόλοιποι zistάκιδες στην υπόλοιπη Ελλάδα...
    Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο. Θα σας γράψω μια άλλη μέρα την κουβέντα μου με τον τύπο απο το cc για το θέμα.
    Φίλε μου κι εγώ το ίδιο έκανα περίπου αλλά τελικά βρήκα άκρη. Η τιμή τελικά είναι 39.40 και η ταχύτητα 12/1 με απεριόριστα αστικά και υπεραστικά...και θέλει 40 μέρες για να ενεργοποιηθεί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jasonpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν στο σταθερό από 26210-, και μου ειπαν για το double play και για μόνο internet, αλλά για 12/1.Ούτε λόγος για 4...
    Ακριβώς το ίδιο έγινε και με εμένα..με πήραν από το Πύργο και μου έιπαν τα ίδια. Πήρα ξαναπήρα και τελικά το βρήκαν να με ενημερώσουν σωστά(το ελπίζω δηλαδή!). Η τελική προσφορά είναι αυτή που αναφέρω παραπάνω.

    Το site τους είναι ανενημέρωτο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα αιτηση τηλεφωνικα χτες, την Δευτερα θα ερθει κουριερ να παραλαβει φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου ΟΤΕ και να βαλω και μια υπογραφη και απο τεταρτη που θα εχει λογικα σταλει η αιτηση πισω στην Τελλας θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση των 25 ημερων....
    Εμένα σήμερα ήρθε ο courier. Μάλιστα τους είχα πάρει πριν τηλέφωνο και τους ζήτησα να κρατήσω το συμβόλαιο για να το διαβάσω πριν το υπογράψω και μου είπαν ότι γίνεται να τους το στέιλω και αργότερα. Ρώτησα και τον courier ο οποίος γνώριζε και μου είπε ότι μπορώ να διακόψω την αίτηση εντός 1 μήνα απο τη μέρα που το πήρα. Καλό είναι να το ξέρουμε αυτό νομίζω.

    sorry για το double post...έκανα βλακεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος m4rk : 20-10-07 στις 02:50.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-04-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 45(dB)
    ναι αυτο ειναι πολυ καλο και παλι καλα που το ανεφερες λεω για διακοπη στον 1μηνα...
    εγω παντως ψιλοκολαω με την τηλεφωνια γιατι οκ...σε γενικες γραμμες το ιντερνετ θα ειναι οκ αλλα η τηλεφωνια...? εμενα η κοπελα μου που μενει αθηνα και εχει τελλας οταν με περνει τηλ στη πατρα δεν ειναι και οτι καλυτερο....ακουω αντιλαλο κτλ κτλ...και να σκευτειτε πως στην αθηνα η τελλας ειναι αρκετα χρονια...ενω στη πατρα τωρα αρχιζει...δε ξερω...εγω ειμαι επιφυλακτηκος στο θεμα της τηλεφωνιας οσον αφορα την ποιοτητα...

  14. #14
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m4rk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα σήμερα ήρθε ο courier. Μάλιστα τους είχα πάρει πριν τηλέφωνο και τους ζήτησα να κρατήσω το συμβόλαιο για να το διαβάσω πριν το υπογράψω και μου είπαν ότι γίνεται να τους το στέιλω και αργότερα. Ρώτησα και τον courier ο οποίος γνώριζε και μου είπε ότι μπορώ να διακόψω την αίτηση εντός 1 μήνα απο τη μέρα που το πήρα. Καλό είναι να το ξέρουμε αυτό νομίζω.

    sorry για το double post...έκανα βλακεία.
    νομίζω ότι το δικαίωμα υπαβαχώρησης είναι 14 ημέρες και όχι μήνας
    και από το μυριανάθεμα και την βαριά κατάρα,
    η γης αναταράχθηκε και ο Κωνσταντής εβγήκε

  15. #15
    Εγγραφή
    29-04-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26723/6481 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXDSL 931Wll
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kongas Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω ότι το δικαίωμα υπαβαχώρησης είναι 14 ημέρες και όχι μήνας
    Ίσως και να έχεις δικιο...δεν είμαι σίγουρος...απλά αυτό μου είπε ο courier. Θα κοιτάξω το συμβαόλαιο αναλυτικά και θα επανέλθω.

Σελ. 1 από 27 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-05, 00:25
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-05, 08:59
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-04, 01:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας