Εμφάνιση 1-5 από 5

Θέμα: usr9112

  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    usr9112
    παιδια εχω προσπαθησει να συνδεσω το modem τουλαχιστον 15 φορες χωρις υπερβολη και δεν το αναγνωρζουν τα windows,μου λεει οτι εγκατασταθηκε ενα νεο υλικο αλλα δεν λειτουργει σωστα και οτι υπαρχει προβλημα στην ενοτητα INF.το συνδεσα με τη θυρα ethernet αλλα με πεταει μερικες φορες εξω απο το ιντερνετ.εννοειται οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις μεσα απο υποστηριξη της forthnet στην ιστοσελιδα της αλλα τπτ.μηπως μου εστειλαν χαλασμενο modem?δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,αυτη τι στιγμη εχω το παλιο modem απο την OTENET που δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε,αλλα με ιδια ταχυτητα που ειχα πριν.μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?τι πρεπει να κανω?
    thanks

  2. #2
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κανονικα δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις drivers απλως συνδεεις το ethernet καλωδιο στον υπολογιστη κανεις επανεκινηση για να παρει ip διευθυνση απο τον routerκαι για να κανεις τις ρυθμισεις ανοιγεις εναν internet explorer και δωσε για διευθυνση το ip που σου βγαζει στο παραθυρο που σου περιγραφω.
    ανοιξε ενα παραθυρο ms-dos
    δωσε ipconfig
    το νουμερο που σου βγαζει στο gateway το δινεις στον internet explorer που σου περιεγραψα πιο πανω
    εκει σου βγαζει τις ρυθμισεις του ρουτερ.
    απο εκει και μετα διαβαζεις οδηγιες και προχωρας

  3. #3
    Γεια σας αυρο ειναι το πρωτο μου ποστ!
    Λοιπον εχω και εγω το ιδιο προβλημα με την Georgia οταν παω να το συνδεσω με usb, το εχω ηδη συνδεμενο με εθερνετ στο λαπτοπ μου και θελω να το συνδεσω με usb στο pc μου αλλα μου βγαζει ακριβως το ιδιο προβλημα σας παρακαλω καποιος ας με βοηθήσει.

    Ευχαριστω για τον χρονο σας.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.428
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Tα μοντεμ που εχουν και usb και ethernet θυρες συνδεονται μονον με τον ενα τροπο και οχι και με τους δυο και μαλιστα ταυτοχρονα. Για πολλους λογους ( εχουν αναφερθει πολλες φορες ) προτιμοτερο παντα ειναι να τα συνδεουμε με ethernet.

    Αν τωρα εχουμε πανω απο ενα pc και δεν εχουμε καρτες δικτυου, μπαινουμε στο εξοδο της αγορας ενος switch ( 20€ ) και καρτων ( 20€ η μια ). Σεταρουμε το μοντεμ/ ρουτερ μια φορα ( δεν θα ξαναχρειαστει ) ρυθμιζουμε τα pc μας και ειμαστε ετοιμοι.

  5. #5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgia Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχω προσπαθησει να συνδεσω το modem τουλαχιστον 15 φορες χωρις υπερβολη και δεν το αναγνωρζουν τα windows,μου λεει οτι εγκατασταθηκε ενα νεο υλικο αλλα δεν λειτουργει σωστα και οτι υπαρχει προβλημα στην ενοτητα INF.το συνδεσα με τη θυρα ethernet αλλα με πεταει μερικες φορες εξω απο το ιντερνετ.εννοειται οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις μεσα απο υποστηριξη της forthnet στην ιστοσελιδα της αλλα τπτ.μηπως μου εστειλαν χαλασμενο modem?δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,αυτη τι στιγμη εχω το παλιο modem απο την OTENET που δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε,αλλα με ιδια ταχυτητα που ειχα πριν.μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?τι πρεπει να κανω?
    thanks
    Εδω ειναι η λυση: Οταν τρεχεις το cd με τους drivers μην ξεκινησεις εγατασταση απο το μενου που εμφανιζεαι αλλα ανοιξε το cd πηγαινε βρες τον driver και εκτελεσε απο εκει το setup του..

    ετσι δουλεψε σε εμενα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβληματικό usr9112
    Από hurin στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 17:28
  2. login σε usr9112
    Από gikos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-07, 16:30
  3. ρυθμίσεις usr9112
    Από lamprosv στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 19:29
  4. Πρόβλημα με USR9112
    Από Sheik στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-07, 12:33
  5. Πρόβλημα με το USR9112
    Από dolph στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-07, 12:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας