Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    06-11-2004
    Περιοχή
    Στην εξωχή...
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15.469/793
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 31,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν πριν μια βδομάδα, με πείρανε τηλέφωνο λέγοντας μου ότι είναι εκ μέρους της Forthnet, για αίτηση 2play. Επειδή το είχα στο μυαλό μου αλλά δεν είχα χρόνο να πάω να το κάνω μόνος μου αποφάσισα να δεχθώ μιας και θα μου είπαν ότι θα μου στείλουν την αίτηση με courier... ως εδώ όλα ωραία... ήρθε ο courier, έδωσα τα χαρτιά συμπλήρωσα και υπέγραψα την αίτηση κι όλα ok. Η ανησυχία μου ξεκινά από εδώ όμως. Στο πρώτο τηλέφωνο που έγινε στο σταθερό είχε απόκρυψη του αριθμού, το δεύτερο που έγινε όμως στο κινητό για να επιβεβαιωθεί ότι είμαι σπίτι
    , είχε ένα σταθερό. Έλεγξα τον αριθμό και ανήκει στην "Edit: [ ]", (αν δεν επιτρέπεται η αναφορά σε επωνυμίες παρακαλώ του συντονιστές να με συγχορέσουν), επειδή ότι πληροφορίες κατάφερα να βρω για την εν λόγο εταιρία δεν ήταν και ότι καλύτερο, θα ήθελα να μάθω αν είχε κανείς άλλος κάποια παρόμοια εμπειρία, αν ή αίτηση μου θα φτάσει τελικά στην FORTHNET και τέλος αν τυχόν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για εμένα μιας και αυτή η εταιρία έχει στα χέρια της κάποια ευαίσθητα προσωπικά μου δεδομένα.. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 12-10-07 στις 22:08.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kelsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν πριν μια βδομάδα, με πείρανε τηλέφωνο λέγοντας μου ότι είναι εκ μέρους της Forthnet, για αίτηση 2play. Επειδή το είχα στο μυαλό μου αλλά δεν είχα χρόνο να πάω να το κάνω μόνος μου αποφάσισα να δεχθώ μιας και θα μου είπαν ότι θα μου στείλουν την αίτηση με courier... ως εδώ όλα ωραία... ήρθε ο courier, έδωσα τα χαρτιά συμπλήρωσα και υπέγραψα την αίτηση κι όλα ok. Η ανησυχία μου ξεκινά από εδώ όμως. Στο πρώτο τηλέφωνο που έγινε στο σταθερό είχε απόκρυψη του αριθμού, το δεύτερο που έγινε όμως στο κινητό για να επιβεβαιωθεί ότι είμαι σπίτι
    , είχε ένα σταθερό. Έλεγξα τον αριθμό και ανήκει στην "Edit: [ ]", (αν δεν επιτρέπεται η αναφορά σε επωνυμίες παρακαλώ του συντονιστές να με συγχορέσουν), επειδή ότι πληροφορίες κατάφερα να βρω για την εν λόγο εταιρία δεν ήταν και ότι καλύτερο, θα ήθελα να μάθω αν είχε κανείς άλλος κάποια παρόμοια εμπειρία, αν ή αίτηση μου θα φτάσει τελικά στην FORTHNET και τέλος αν τυχόν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για εμένα μιας και αυτή η εταιρία έχει στα χέρια της κάποια ευαίσθητα προσωπικά μου δεδομένα.. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Μάλλον για μεταπωλητή της Forthnet πρόκειται.
    Θα έπρεπε βέβαια προτού δώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία σε έναν άγνωστο, να ελέγξεις που θα παραδώσει το courier το φάκελο, ή από που σε πήραν, άλλα τώρα είναι μάλλον αργά.
    Για τον αν θα φτάσει η αίτησή σου στη Forthnet, θα το μάθεις από το site της forthnet ή επικοινωνόντας μαζί τους κάποιες μέρες μετά την αποστολή της αίτησης.
    Πάντως αν ψάξεις για "Edit: [ ]" στο Google (με τα εισαγωγικά) το πρώτο αποτέλεσμα δεν έχει και πολύ καλά σχόλια για τις πρακτικές του συγκεκριμένου μεταπωλητή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 12-10-07 στις 22:09.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-11-2004
    Περιοχή
    Στην εξωχή...
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15.469/793
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 31,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξέρω για τα μη τόσο καλά για τον συγκεκριμένο μεταπωλητή τα είδα, γι αυτό και ανησυχώ... όντως έκανα βλακεία... Έστειλα επιπλέον και ένα e-mail στη forthnet μπας και μου απαντήσουν περισσότερα... Απλά ρώτησα και εδώ για να δω μήπως είχε κανείς παρόμοια εμπειρία... Ειλικρινά αν δεν πάρω απάντηση από τη forthnet δεν νομίζω πως θα ηρεμήσω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kelsos : 12-10-07 στις 01:05.

Παρόμοια Θέματα

  1. ιντερνετ μεσω κινητου τηλεφωνου
    Από xeimwnia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-08, 08:53
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-07, 13:11
  3. Τιμοκαταλογος τηλεφωνου για 2Play?
    Από terryk στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-07, 18:43
  4. Έρευνα μέσω τηλεφώνου
    Από pantakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-06, 14:11
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-05, 13:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας