Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport 724
    Παιδια καλησπερα,μολις εγκατεστησα το παραπανω belkin,και θα ηθελα την αποψη σας.Λετε να με περιμενουν βασανα?
    Αντικατεστησα ενα 585v6του conexx,πολυ πεσιμο ρε παιδια,αγανακτησα!!
    Ελπιζω να μην εχω τα ιδια και με αυτο!!
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport 724
    Καλησπερα σε ολους!!
    Τελικα μετα δυο ημερες δεν εχει πεσει ουτε μια φορα
    Το προβλημα ειναι οτι ανα 6-7 ωρες κανει αποσυνδεση απο το δυκτιο,και χρειαζεται επανεκινηση για να συνδεθει!!
    Καποιος να εχει μπλεξει ξανα με τετοια περιπτωση?
    Οποια βοηθεια δεκτη!!
    Ευχαριστω πολυ.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια χαρά, κι εγώ το ίδιο modem/router έχω, με firmware v1.00.04 και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Ένα άλλο πρόβλημα όμως που έχω είναι ότι δε μπορώ να ενεργοποιήσω το UPnP και το Firewall του router ταυτόχρονα. Για να συνδεθεί στο internet, το ένα από τα δυό πρέπει να είναι απενεργοποιημένο...

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sks13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντικατεστησα ενα 585v6του conexx,πολυ πεσιμο ρε παιδια,αγανακτησα!! Ελπιζω να μην εχω τα ιδια και με αυτο!
    Το Speedtouch 585 θεωρείται από τα καλά και αξιόπιστα.
    Το γεγονός ότι το δικό σου ήταν ελαττωματικό ή δεν το είχες ρυθμίσει σωστά δε σημαίνει ότι όλα είναι για πέταμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 19-10-07 στις 01:57.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-05-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Έχω κι εγώ το εν λόγω router. Το χρησιμοποιούμε στο σπίτι 2 pc (το δικό μου με ethernet, το άλλο με wireless).

    Αυτό που θέλω είναι να έχω τη μερίδα του λέοντος του bandwidth (γύρω στο 90% δλδ ).

    Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ να ορίσω το πoσοστό bandwidth που χρησιμοποιεί το άλλο pc και πως!

    Έχω φάει το menu του router και το manual αλλά μάταια... Παρακαλώ βοηθήστε!
    Μεγαλοφυϊα είναι κάποιος που σε μία παραλία γυμνιστών, μπορεί να θυμάται φάτσες!

  6. #6
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά πώς καταφέρατε να συνδεθείτε στο internet????


    Δεν υπάρχει πιό άχρηστο πράγμα απ΄αυτό!!!


    Έχω τον D5F7633-4 και δεν τον ξέρει ούτε η μαμά του.

    Δεν βρίσκω firmware πουθενά!
    Αισθάνθηκα πολύ κορόιδο που τον πήρα!!

    Πάω να συνδεθώ και μου βγάζει ‘User name and password authentication failed’
    Βάζω otenet@otenet.gr /otenet και συνδέεται κανονικά!!!
    Θα τρελαθώ!!!
    Έχετε να προτείνετε κάτι πριν το πετάξω?

  7. #7
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Πανόραμα, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    linksys wag200g
    Χαλια!!!Το πηρα κ μετα απο 3 μερες δεν δουλευε το wireless...Το επιστρεφω μου το αλλαζουνε κ παλι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα....Χαλια!
    Human existence is the struggle to find our Golden Ratio - me :P

  8. #8
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπόν για να τελειώνει το θέμα των αποσυνδέσεων και των συνεχόμενων προβλημάτων με το συγκεκριμένο modem ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα:

    1) Στον Internet Explorer γράφουμε http://192.168.2.1
    2) Κάνουμε Click στο "Connection Type".
    3) Απιλέγουμε "PPPoA" και πατάμε "Next".
    4) Αλλάζουμε το MTU value σε "1400", τσεκάρουμε το "Dial on Demand" και αλλάζουμε το Idle Time (Minute) σε "999" και πατάμε "Next" και "Save/Reboot".
    5) Μετά κατεβάζουμε το πρόγραμμα "DrTCP021.exe" απο το website "http://www.dslreports.com/drtcp".
    6) τρέχουμε το πρόγραμμα και στο "Adapter Settings" επιλέγουμε τον δικό μας particular Ethernet Adapter και βάζουμε για MTU το 1400, και πατάμε "Save".
    7) κάνουμε επανεκίνηση τον υπλολογιστή.

    Πριν ακολουθήσω τα παραπάνω βήματα είχα συνεχόμενα προβλήματα αποσυνδέσεων, δεν μπορούσα να μπω σε δεκάδες (μην πω εκατοντάδες) σελίδες και δεν δούλευε καθόλου το messenger. Από τότε που έκανα ολα αυτά ... προβλήματα τέλος!!

  9. #9
    Καλημέρα,
    Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, έχω και εγώ το εξής προβλήμα με το συγκεκριμένο modem-router:
    Ο ISP είναι η Forthnet, η σύνδεση είναι forthnet2play. Η σύνδεση δουλεύει κανονικά, όμως δεν μπορεί να μπει σε κάποιες σελίδες, π.χ. www.msn.com και γενικά όλες τις σελίδες της Microsoft. Η τεχνική υποστήριξη της Forthnet μου είπε ότι είναι θέμα firewall του Norton 360 και των Windows. Το έψαξα αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

    Ευχαριστώ,

    gha

  10. #10
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    κανε ping στο www.msn.com και εαν δεν σε βγαλει μαλλον σε δουλευει η forthnet

  11. #11
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannhs1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε ping στο www.msn.com και εαν δεν σε βγαλει μαλλον σε δουλευει η forthnet
    Η απάντηση έχει ήδη δοθεί στις 02-02-08, 12:25 (κοίτα δύο μηνύματα πάνω). Δεν φταίει η forthnet αλλά το modem!!

  12. #12
    @str74
    Καλημέρα,
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως λέω και στο post μου, έχω forthnet2play που σημαίνει ότι στο Connection type είναι τσεκαρισμένο το PPoE όπως μου έχει υποδείξει και η Forthnet. Έχοντας αυτό υπόψη ισχύουν κατά τα άλλα τα όσα λές?

  13. #13
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gha Εμφάνιση μηνυμάτων
    @str74
    Καλημέρα,
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως λέω και στο post μου, έχω forthnet2play που σημαίνει ότι στο Connection type είναι τσεκαρισμένο το PPoE όπως μου έχει υποδείξει και η Forthnet. Έχοντας αυτό υπόψη ισχύουν κατά τα άλλα τα όσα λές?

    και εγώ forthnet2play έχω. Και μένα μου είχαν πει να είναι τσεκαρισμένο το PPoE. Ακολούθησε τα βήματα ένα προς ένα και όλα θα διορθωθούν. Αν έχεις αμφιβολία κράτα σε ένα χαρτί τις τρέχουσες ρυθμίσεις έτσι ώστε να το επαναφέρεις το modem αν κάτι δεν πάει καλά. Πάντως το σύστημα λειτουργεί άψογα. Εγώ να φανταστείς για 3 μήνες όχι μόνο δεν είχα messenger αλλά και σε πολλές (100αδες) σελίδες δεν έμπαινα με τίποτα...

  14. #14
    @str74
    Σ' ευχαριστώ και πάλι! Θα το προσπαθήσω και θα σου πώ

  15. #15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από str74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν για να τελειώνει το θέμα των αποσυνδέσεων και των συνεχόμενων προβλημάτων με το συγκεκριμένο modem ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα:

    1) Στον Internet Explorer γράφουμε http://192.168.2.1
    2) Κάνουμε Click στο "Connection Type".
    3) Απιλέγουμε "PPPoA" και πατάμε "Next".
    4) Αλλάζουμε το MTU value σε "1400", τσεκάρουμε το "Dial on Demand" και αλλάζουμε το Idle Time (Minute) σε "999" και πατάμε "Next" και "Save/Reboot".
    5) Μετά κατεβάζουμε το πρόγραμμα "DrTCP021.exe" απο το website "http://www.dslreports.com/drtcp".
    6) τρέχουμε το πρόγραμμα και στο "Adapter Settings" επιλέγουμε τον δικό μας particular Ethernet Adapter και βάζουμε για MTU το 1400, και πατάμε "Save".
    7) κάνουμε επανεκίνηση τον υπλολογιστή.

    Πριν ακολουθήσω τα παραπάνω βήματα είχα συνεχόμενα προβλήματα αποσυνδέσεων, δεν μπορούσα να μπω σε δεκάδες (μην πω εκατοντάδες) σελίδες και δεν δούλευε καθόλου το messenger. Από τότε που έκανα ολα αυτά ... προβλήματα τέλος!!
    Αγόρασα αυτό το modem και μου κάνει και εμένα τα ίδια προβλήματα. Ακολούθησα τα βήματα σου αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "τον δικό μας particular Ethernet Adapter". Εμένα μου βγάζει 4 επιλόγες! Ποιο να διαλέξω?


    Σας παρακαλώ βοηθήστε με, είμαι άσχετη...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Belkin] Bandwidth Management σε Belkin Wireless G+ MIMO Router
    Από chameleon στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-08, 16:20
  2. Forthnet 2play και Belkin Wireless G+ MIMO Modem Router
    Από gha στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 14:42
  3. belkin wireless mimo router
    Από bafiaris13 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-07, 23:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας