Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Εγγραφή
    26-05-2007
    Περιοχή
    agios dimitrios
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    pirelli
    κι εμενα δουλευει μια χαρα μεχρι στιγμης.αλλα 57 ευροπουλα ειναι πολλα!θα το κοψω τελοσ του μηνα

  2. #47
    Εγγραφή
    12-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14300/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ελληνικά κανάλια δεν παρέχονται από ΝΟΒΑ γιατί ήδη μας παρέχονται από την ΟΝ ....
    Αυτα...
    τωρα που τα ελληνικα καναλια εφυγαν απο την ON θα μας τα δωσει η NOVA?????

  3. #48
    Εγγραφή
    17-07-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsagod Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα που τα ελληνικα καναλια εφυγαν απο την ON θα μας τα δωσει η NOVA?????
    Όχι.
    Αν βλέπεις NOVA μέσω του TV BOX έχεις μόνο το MEGA.
    Για να τα δεις πρέπει να βάλεις εξοπλισμό της NOVA

  4. #49
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    382
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19387/907
    ISP
    On Telecoms
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 20.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickflakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εμενα δουλευει μια χαρα μεχρι στιγμης.αλλα 57 ευροπουλα ειναι πολλα!θα το κοψω τελοσ του μηνα
    εχεις απολυτο δικιο φιλαρακι,σκεφτομουν να βαλω το πακετο,ελεγα οτι θα ειναι πιο οικονομικο σε συνδρομητες Ον αλλά μπα...πολυ τσιμπημένη η τιμή τους.καπνός εγινα οτα ντο ειδα
    ΘΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΠΛΕ ΞΟΔΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ

  5. #50
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Εγώ ακόμη δεν κατάλαβα, αφού οι συνδρομητές της ον πληρώνουμε τα ίδια στην multichoice με τους συνδρομητές με πιάτο, γιατί παίρνουμε λιγότερα κανάλια.
    Που είναι τα ελληνικά κανάλια, που είναι το ERT Europe, rai2, rai3, CCTV 9, Arirang, aljazeera αραβικό, κτλ; κι αντί αυτών μας βάζουν τα ίδια κανάλια που υπάρχουν μέσω ον;
    Πού είναι το ραδιόφωνο, τα 5 mad κανάλια και τα παιχνίδια;
    Γιατί να πληρώνω ολόκληρη τιμή για μισές υπηρεσίες;
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  6. #51
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τα κανάλια που αναφέρεις (με εξαίρεση τα ραδιόφωνα, τα MAD, και τις interactive υπηρεσίες) φίλε beatnick ΔΕΝ ανήκουν στο πακέτο της Nova. Είναι ελεύθερης λήψης από τον καθένα που έχει κάποιο δορυφορικό δέκτη και δεν χρειάζονται καμιά συνδρομή στην συγκεκριμένη εταιρεία. Η Nova όμως για να φαίνεται στους υποψήφιους συνδρομητές της ότι παρέχει πολλά κανάλια τα βάζει κι αυτά στη σούμα κι ας μην είναι δικά της...

  7. #52
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Με την λογική ότι δεν ανήκουν στο πακέτο της νόβα, δεν θα έπρεπε να βλέπουμε ούτε τα RUSSIA TODAY, AL JAZEERA, TV5 Europe, France 24, Bloomberg, κλπ, κι όμως τα βλέπουμε. Ποιά είναι η διαφορά;
    Γιατί μας προσφέρουν το άχρηστο Bloomberg (που το έχουμε ήδη μέσω ον) αντί για το rai2 για παράδειγμα;
    Και γιατί τα διαφημίζουν στο site τους αφού δεν τα παρέχουν αυτοί; Πρέπει να βάλω δορυφορική κεραία δηλαδή; Υποτίθεται ότι η ον είναι για όσους δεν έχουν την δυνατότητα να βάλουν κεραία..
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  8. #53
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κανάλια που αναφέρεις (με εξαίρεση τα ραδιόφωνα, τα MAD, και τις interactive υπηρεσίες) φίλε beatnick ΔΕΝ ανήκουν στο πακέτο της Nova. Είναι ελεύθερης λήψης από τον καθένα που έχει κάποιο δορυφορικό δέκτη και δεν χρειάζονται καμιά συνδρομή στην συγκεκριμένη εταιρεία. Η Nova όμως για να φαίνεται στους υποψήφιους συνδρομητές της ότι παρέχει πολλά κανάλια τα βάζει κι αυτά στη σούμα κι ας μην είναι δικά της...

    Οπά που τα είδες δωρεάν να πάω να πάρω και εγώ!!

  9. #54
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τα ERT Europe, rai1, rai2, rai3 (με εξαίρεση κάποιες εκπομπές που κλειδώνουν τα τρία αυτά ιταλικά), CCTV 9, Arirang, aljazeera που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω είναι όλα FTA (δωρεάν), μη μου πεις ότι δεν τα βλέπεις!

    Με την λογική ότι δεν ανήκουν στο πακέτο της νόβα, δεν θα έπρεπε να βλέπουμε ούτε τα RUSSIA TODAY, AL JAZEERA, TV5 Europe, France 24, Bloomberg, κλπ, κι όμως τα βλέπουμε. Ποιά είναι η διαφορά; Γιατί μας προσφέρουν το άχρηστο Bloomberg (που το έχουμε ήδη μέσω ον) αντί για το rai2 για παράδειγμα; Και γιατί τα διαφημίζουν στο site τους αφού δεν τα παρέχουν αυτοί; Πρέπει να βάλω δορυφορική κεραία δηλαδή; Υποτίθεται ότι η ον είναι για όσους δεν έχουν την δυνατότητα να βάλουν κεραία..
    Δεν μπορώ να ξέρω γιατί η ON επιλέγει τα συγκεκριμένα κανάλια κι όχι άλλα, πάντως ούτε τα μεν ούτε τα δε ανήκουν στη Nova. Τι να πω, όσοι είναι συνδρομητές της ΟΝ ας ρωτήσουν, παραπονεθούν, στείλουν τις δικές τους προτάσεις...

  10. #55
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Προτίνω να αφαιρεθούν όσα βλέπουμε διπλά και να αντικατασταθούν με αυτά που μας τάζουν και δεν μας δίνουν.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  11. #56
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    η ον δινει αλλα καναλια και η νοβα εχει δικο της πακετο καμια σχεση μεταξυ τους........

  12. #57
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10011/1160
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΡΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    15(dB) / 25(dB)
    o φίλος beatnick έχει δίκιο... επειδή έχω νόβα στο πατρικό μου βλέπω ότι λείπουν κανάλια και υπηρεσίες από το πακέτο που προσφέρεται μέσω της ΟΝ. νομίζω ότι θέμα είναι τεχνικό αφού κάποιες αμφίδρομες υπηρεσίες και κάποια ειδικά κανάλια όπως του mad ίσως να μην μπορούν να ανέβουν μέσω iptv. Όπως και να έχει όμως το θέμα είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι δίνεται με τα ιδια χρήματα.
    Επίσης και σε μένα μου φένεται περίεργο που δεν δίνονται τα ελληνικά κανάλια. (τα οποία να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν είναι ελεύθερα δορυφορικά αλλά παρέχονται αποκλειστικά μέσω της νοβα μετά από συμφωνία).
    Οι ανόητοι ισχυρίζονται ότι μαθαίνουν με την πείρα τους. Εγώ προτιμώ να επωφελούμαι από την πείρα των άλλων.

  13. #58
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ERT Europe, rai1, rai2, rai3 (με εξαίρεση κάποιες εκπομπές που κλειδώνουν τα τρία αυτά ιταλικά), CCTV 9, Arirang, aljazeera που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω είναι όλα FTA (δωρεάν), μη μου πεις ότι δεν τα βλέπεις!



    Δεν μπορώ να ξέρω γιατί η ON επιλέγει τα συγκεκριμένα κανάλια κι όχι άλλα, πάντως ούτε τα μεν ούτε τα δε ανήκουν στη Nova. Τι να πω, όσοι είναι συνδρομητές της ΟΝ ας ρωτήσουν, παραπονεθούν, στείλουν τις δικές τους προτάσεις...

    Δεν τα είχα προσέξει, ευχαριστώ

  14. #59
    Το avatar του μέλους oxyd
    oxyd Guest
    Η Nova είναι μια κοροϊδία. Πολλά λεφτά για 3/4 ελεύθερο περιεχόμενο (FTA).

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-07, 03:26
  2. nova,καινουργια καναλια;
    Από stelpas στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-07, 16:59
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-06, 18:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας