Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 137
  1. #16
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport Plus
    Παραθετω και μια μετρηση που εκανα. Τα σχολια δικα σας!


  2. #17
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport Plus
    Μου ήρθε και ο πρωτος λογαριασμός απο 23/10/2007 έως 24/11/2007 στο πακετο των 5gb ως εξης: 34,95ευρω + 5ευρω(τελη κινητης τηλεφωνιας) + 19%φπα = 47,54ευρω συνολο. Ειχα την εντυπωση οτι η τιμη συμφωνα με τα λεγομενα τους ηταν 39,90 κομπλε με φπα μεσα, αλλα οπως φαινεται ποτε δεν σε ενημερωνουν σωστα.

  3. #18
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O πρωτος λογαριασμος ηρθε 48,85Ε, αλλα δεν ειδα την αναλυση.
    Ο δευτερος ηρθε 31,99E
    [ΣΥΝΟΛΟ ΤΕΛΩΝ 24,88Ε (εστειλα και ενα sms=0.09E)
    ΤΕΛΟΣ ΣΥΝ/ΤΩΝ ΚΙΝ.ΤΗΛ. 2,00
    ΣΥΝΟΛΟ ΦΠΑ 5,11
    ]
    Ο πρωτος λογαριασμος εκδοθηκε 2-3 μερες μετα την αιτηση μου για τη συνδεση και ο δευτερος ενα μηνα μετα και περιλαμβανει αναλυση του μηνα που περασε.
    Ο πρωτος λογαριασμος δε θα επρεπε να ειναι μηδενικος η κανω εγω καποιο λαθος;Μηπως ειναι καποιο ποσο που πληρωνουμε εφαπαξ;
    Θα περιμενω σε ενα μηνα τον επομενο λογαριασμο να δω τι θα πληρωνω τελικα.

    Υ.Γ: Οποιος κανει εγγραφη στο Vodafone Online το λογαριασμο του Ιντερνετ καλα θα κανει να δωσει ενα εγκυρο τηλεφωνο για να επικοινωνησουν μαζι του 1-2 μερες μετα την εγγραφη για επιβεβαιωση, γιατι προφανως δε μπορουν να μας καλεσουν στον αριθμο του Ιντερνετ.
    Παρεπιπτοντως πολυ βολικο το Vodafone Online.

  4. #19
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    +1 για online, πολύ βολικό, το θέμα ΦΠΑ δεν θυμάμαι τι γράφει η διαφήμιση, πάντως και μένα μου την δίνει...

    τώρα για την επικοινωνία που λες, εγώ έχω να πώ , ότι με παίρνουν τηλ όταν κοιμάμαι ή όταν ταξιδεύω.... πότε το πρώι που δουλεύω .....

    επίσης παλιά που μου στέλναν sms για το vodafone unlimited [το οποίο και δεν είχα χρησιμοποιήσει και το ακύρωσα τελικά,], τα μηνύματα ότι ανανεώθηκα για άλλο ένα μήνα, πάντα στις 5:30 το πρώι!!!!! τους είχα βρίσει στο call center .......




  5. #20
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σημερα δε μπορουσα να ανοιξω καμια σελιδα. Πηρα εκνευρισμενος στη Vodafone, συνδεθηκα με το τεχνικο τμημα και μου ειπαν τις παρακατω ρυθμισεις οι οποιες φαινεται να ελυσαν το προβλημα προς το παρον:

    1.Αποπσυνδεθειτε

    2.Πηγαινετε στις Ρυθμισεις

    3.Επιλεξτε ΑΡΝ

    4.Επιλεξτε Μη αυτοματες ρυθμισεις ΑΡΝ

    5.Συμπληρωστε τα πεδια ως εξης:
    α.Στο πεδιο ΑΡΝ γραψτε με κεφαλαια αγγλικα INTERNET
    β.Τα δυο επομενα πεδια κενα
    γ.Στο πεδιο DNS1 γραψτε τον αριθμο 213.249.17.10
    δ.Στο πεδιο DNS2 γραψτε τον αριθμο 213.249.17.11

    6.Συνδεθειτε και ολα πρεπει να δουλευουν κανονικα

  6. #21
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asc9076 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα δε μπορουσα να ανοιξω καμια σελιδα. Πηρα εκνευρισμενος στη Vodafone, συνδεθηκα με το τεχνικο τμημα και μου ειπαν τις παρακατω ρυθμισεις οι οποιες φαινεται να ελυσαν το προβλημα προς το παρον:

    1.Αποπσυνδεθειτε

    2.Πηγαινετε στις Ρυθμισεις

    3.Επιλεξτε ΑΡΝ

    4.Επιλεξτε Μη αυτοματες ρυθμισεις ΑΡΝ

    5.Συμπληρωστε τα πεδια ως εξης:
    α.Στο πεδιο ΑΡΝ γραψτε με κεφαλαια αγγλικα INTERNET
    β.Τα δυο επομενα πεδια κενα
    γ.Στο πεδιο DNS1 γραψτε τον αριθμο 213.249.17.10
    δ.Στο πεδιο DNS2 γραψτε τον αριθμο 213.249.17.11

    6.Συνδεθειτε και ολα πρεπει να δουλευουν κανονικα
    Εχω ριξει πολυ μπινελικι απο την Τεταρτη που ειμαι χωρις internet. Tην Παρασκευη μου ανοιγε μονο το site του google και το msn. Εκανα τις ρυθμισεις που ειπες και μεχρι τωρα δουλευει ρολοι.Thanks!

  7. #22
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport Plus
    Απιστευτο και ομως ελληνικο! Σε καταστημα της vοdafone στην Κερκυρα ακομα περιμενουν ενημερωση απο τα κεντρικα της Αθηνας προκειμενου να τους στειλουν τις ρυθμισεις που ηδη εχει ποσταρει ο φιλος σε αυτο το site. Εχει περασει 1 εβδομαδα και θα ημουν ακομα χωρις internet οπως πολλοι αλλοι ακομα χρηστες αν δεν γνωριζα αυτο το site. Για αλλη μια φορα πολλες ευχαριστιες!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alexpag : 26-11-07 στις 23:29.

  8. #23
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    η ολη ουσια ειναι στο προγραμμα που λεει αν εχεις 3g σημα να υπαρχει και ενα + απο διπλα.

    δηλαδη να γραφει<<vodafone GR 3G+>> Ετσι μονο εχεις καλες ταχυτητες..

    Ο φιλος Alexpag προφανως εχει αυτο το σημα,οι υπολοιποι ομως??

    η wind εχει εγγυημενα 3g+ οπου υπαρχει δικτυο 3ης γενιας η βοντα μπουρδες..
    την αλλη βδομαδα θα παω να πληρωσω τον πρωτο μηνα(παρεπιπτωντος εμενα μου ηρθε 72 ευρω χωρις να εχω ξεπερασει τα 5gb!!) και θα καταγγειλω την συμβαση αφου δεν μπορει να μου εγγυηθει η βοντα τουλαχιστον ικανοποιητικες ταχυτητες..θα <<σπασω>> το συμβολαιο και θα παω στην wind!!

    αντε γιατι παρατραβηξε το κακο με τη βοντα..

    φιλε Alexpag δες στη σελιδα που μπηκες και εκανες το τεστ να δεις στην παναφον ολες τις μετρησεις που εχουν γινει και θα δεις οτι αυτα που πιανεις τα πιανεις μονο..εσυ!!!

    ........Auto merged post: ntinosss2003 added 10 Minutes and 4 Seconds later........

    μια ερωτηση παιδια..

    υπαρχει καποιος τροπος να κανω το μοντεμ της βοντα (huawei e220) να πιασει καλυτερο σημα με καμμια μοντα??

    το ανοιξα αλλα δεν ειδα τιποτα που να με βοηθησει!!
    ειναι απο μεσα οπως ενα κινητο με ενσωματωμενη κεραια...

    και θα ηθελα να μαθω ποια υλικα ειναι πιο καλα για το σημα των κινητων!!σκεφτομαι να το ανοιξω και να ακουμπησω κατι μεταλλικο πανω στη κεραια μπας και τελικα βρω το πολυποθητο σημα που ψαχνω!!

    οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ntinosss2003 : 28-11-07 στις 04:46. Αιτία: auto merged post

  9. #24
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απο περιεργεια εκανα κι εγω μια μετρηση



    Εμενα δειχνει παντα Vodafone 3G. Εδω κι εναμιση μήνα 3-4 φορες ειχα ολη τη μερα μονο 2g αλλα την επομενη μερα επανερχοταν (Σχηματαρι). Η Wind εχει μονο 2g εδω ενω η Cosmote σχεδον παντα 3g και 2g. Οποτε εγω δεν εχω αλλη επιλογη απο Vodafone & Cosmote.

    Οσον αφορα την καταγγελια της συνδεσης, δυστυχως παροτι διαβασα το συμβολαιο πριν το υπογραψω, δε ζητησα αντιγραφο με τους ορους. Μήπως το εχει κρατησει κανεις να το μελετήσουμε; Φιλε ntinosss2003 φοβαμαι πως την υπαρξη η οχι σηματος 3g την καλυπτουν με το δικτυο 2g. Δυστυχως η ευτυχως αγορασαμε φορητο internet (οχι για συγκεκριμενη περιοχη) και μια πιθανη απαντηση τους ισως να ειναι να μετακινηθουμε σε αλλη περιοχη!!!Νομιζω στο συμβολαιο δεν εγραφε οτι εγγυώνται σημα παντου...
    Οιι υπαλληλοι στα καταστηματα ειναι εντελως ανενημερωτοι και επιμενουν ακομα και σημερα οτι καθε μηνα θα πληρωνω μονο 39Ε συμπεριλαμβανομενου του ΦΠΑ.Οπως ειπα αναμένω τον επομενο λογαριασμο.
    Κατι τελευταιο. Γνωριζει κανεις τι γινεται με την ακτινοβολια που εκπεμπει το μοντεμ; Μηπως ειναι σαν να εχω ενα κινητο που μιλαει συνεχως διπλα στο κεφαλι μου χωρις να το ξερω; Η ακτινοβολια 2g και 3g ειναι ιδια η οχι;
    ''Only those who attempt the absurd will achieve the impossible...'' M. C. Escher

  10. #25
    Εγγραφή
    06-10-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asc9076 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω είμαι Σχηματάρι. Έχει καλό σήμα εδώ.Εδώ και 10 ημέρες 1-2 φορές δεν είχα 3g και εμπαινα με gprs. Γενικά ευχαριστημένος γιατί δεν έχω σταθερό. Συν τοις άλλοις δεν μπορώ να κάνω live update στο AVG και δε μπορεσα να συνδεθώ μέσω outlook στα mail.
    Χθες μετά τις 12 το βράδυ δε μπορούσα να συνδεθώ πουθενα και το παρατησα.
    Το πρόβλημα είναι στο πρόγραμμα μέτρησης του όγκου των δεδομένων. Αν κάνεις σύνδεση χωρίς το πρόγραμμα μέτρησης όγκου δεδομένων όλα θα δουλέψουν κανονικά δηλ το Outlook express και το AVG. Άλλη λύση είναι να απενεργοποιήσεις το Mail Scanner. Τότε θα πάρεις τα mail σου κανονικά. Το πρόβλημα αυτό τους το έχω αναφέρει από το καλοκαίρι αλλά με έγραψαν. Ακόμη σε σελίδες με https (ασφαλείς συνδέσεις) δεν βγάζει το λουκέτο κάτω δεξιά. Λέτε να παρακολουθούν και το Internet?

  11. #26
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μετα απο τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο τη vodafone το avg δουλευει κανονικοτατα, το outlook δε δοκιμασα. Ευχαριστω,θα δοκιμασω αυτα που μου ειπες με την πρωτη ευκαιρια.
    ''Only those who attempt the absurd will achieve the impossible...'' M. C. Escher

  12. #27
    Εγγραφή
    06-10-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexpag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε και ο πρωτος λογαριασμός απο 23/10/2007 έως 24/11/2007 στο πακετο των 5gb ως εξης: 34,95ευρω + 5ευρω(τελη κινητης τηλεφωνιας) + 19%φπα = 47,54ευρω συνολο. Ειχα την εντυπωση οτι η τιμη συμφωνα με τα λεγομενα τους ηταν 39,90 κομπλε με φπα μεσα, αλλα οπως φαινεται ποτε δεν σε ενημερωνουν σωστα.
    Ο πρώτος λογαριασμός περιλαμβάνει αναλογικά τα τέλη του χρόνου από τη σύνδεση ως την έκδοσή του καθώς και προκαταβολικά τα τέλη του επόμενου μήνα.
    Π.Χ. Αν κάποιος συνδεθεί στις 10 του μήνα και ο λογαριασμός εκδοθεί στις 20, τότε θα πληρώσεις 39,90/3=13,30 + 39,90=53,20. Βέβαια ίσως στην περίπτωση αυτή ανέβουν και τα τελη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας γιατί αλλάζει η κλίμακα του λογαριασμού.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dek1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πρώτος λογαριασμός περιλαμβάνει αναλογικά τα τέλη του χρόνου από τη σύνδεση ως την έκδοσή του καθώς και προκαταβολικά τα τέλη του επόμενου μήνα.
    Π.Χ. Αν κάποιος συνδεθεί στις 10 του μήνα και ο λογαριασμός εκδοθεί στις 20, τότε θα πληρώσεις 39,90/3=13,30 + 39,90=53,20. Βέβαια ίσως στην περίπτωση αυτή ανέβουν και τα τελη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας γιατί αλλάζει η κλίμακα του λογαριασμού.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asc9076 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O πρωτος λογαριασμος ηρθε 48,85Ε, αλλα δεν ειδα την αναλυση.
    Ο δευτερος ηρθε 31,99E
    [ΣΥΝΟΛΟ ΤΕΛΩΝ 24,88Ε (εστειλα και ενα sms=0.09E)
    ΤΕΛΟΣ ΣΥΝ/ΤΩΝ ΚΙΝ.ΤΗΛ. 2,00
    ΣΥΝΟΛΟ ΦΠΑ 5,11
    ]
    Ο πρωτος λογαριασμος εκδοθηκε 2-3 μερες μετα την αιτηση μου για τη συνδεση και ο δευτερος ενα μηνα μετα και περιλαμβανει αναλυση του μηνα που περασε.
    Ετσι μπορω να εξηγησω το υψος του πρωτου λογαριασμου για καθυστερηση τριων ημερων.
    Βεβαια δε μπορω να καταλαβω γιατι ο δευτερος ηρθε τοσο χαμηλος...
    ''Only those who attempt the absurd will achieve the impossible...'' M. C. Escher

  14. #29
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    μήπως γιατί πέρασε αυτόματα στις νέες χρεώσεις ή κάνει χρήση φοιτητικού;




  15. #30
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το δευτερο ειναι απιθανο, μαλλον το πρωτο ισχυει.Εχεις δικιο τωρα που το ξανασκεφτομαι. Απλα ειχα την εντυπωση οτι το παγιο παραμενει το αρχικο (οπως στις συνδεσεις κινητης αν δεν κανω λαθος). Παντως με τις καινουριες χρεωσεις τοσο βγαινει. Παρεπιπτοντως νομιζω πως στο συμβολαιο δεν αναγραφονται οι τιμες, μονο το προγραμμα χρησης.
    ''Only those who attempt the absurd will achieve the impossible...'' M. C. Escher

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 17:57
  2. Vodafone: Νέα προγράμματα Vodafone Mobile broadband.
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-07, 19:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας