Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Ότι θέλει λέει ο καθένας... Η αλήθεια βρίσκεται στο υστερόγραφο. Η κατάργηση γίνεται στο τέλος κάθε μήνα, κάτι που αναφέρεται και στους όρους σύμβασης.
    Σωστό και η ΟΤΕΝΕΤ έχει αποδείξει οτι πράτει ορθά οταν μέτα την πληρωμή των λογαριασμών μου λογώ καθυστέρησης της υποβολής αιτησης κατάργησης χρέωνει κανονικά και τον επόμενο μήνα και το μεθεπόμενο κτλ. Γιατι στην αρχή δεν έστειλες λέει την αίτηση ontime μετά δεν φαίνεται η φωτοτυπία της ταυτότητος, μετά δεν έπρεπε να το στείλεις σε αυτο το fax αλλά σε άλλο κτλ. Φίλε μου κάνουν ότι μπορούν για να στα πάρουν και θέλουν κυνηγητό. Εγω για να φτάσω να κάνω καταγγελία έφαγα πολλές ώρες στα τηλέφωνα και τελικά εκεί που λέγαμε οτι έληξε ξαναήρθε λογαριασμός. Ήμαρτον.

  2. #17
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    ντροπη τους ... ειναι κ καλα κ θυγατρικη κρατικης...
    καλυτερα 2 ευρω παραπανω με οτε το μηνα... και παω κ απο εκει!!

  3. #18
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό και η ΟΤΕΝΕΤ έχει αποδείξει οτι πράτει ορθά οταν μέτα την πληρωμή των λογαριασμών μου λογώ καθυστέρησης της υποβολής αιτησης κατάργησης χρέωνει κανονικά και τον επόμενο μήνα και το μεθεπόμενο κτλ. Γιατι στην αρχή δεν έστειλες λέει την αίτηση ontime μετά δεν φαίνεται η φωτοτυπία της ταυτότητος, μετά δεν έπρεπε να το στείλεις σε αυτο το fax αλλά σε άλλο κτλ. Φίλε μου κάνουν ότι μπορούν για να στα πάρουν και θέλουν κυνηγητό. Εγω για να φτάσω να κάνω καταγγελία έφαγα πολλές ώρες στα τηλέφωνα και τελικά εκεί που λέγαμε οτι έληξε ξαναήρθε λογαριασμός. Ήμαρτον.
    Ναι φίλε μου, σε καταλαβαίνω... Μερικοί όμως φαίνεται έχουν και μετοχές στον OTE και ανησυχούν...

    Με πήραν τηλέφωνο τελικά από το "αρμόδιο τμήμα". Για να κάνουν τι λέτε? Να μου πουν να στείλω το fax! Αυτό! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ δεν είπαν! Μιλάμε για τρελλή γελοιότητα, λες κι αυτό δεν μπορούσαν να το πουν στο πρώτο τηλεφώνημα! Αν ΑΥΤΟ δεν είναι ξεκάθαρη πονηριά για να σε καθυστερήσουν τότε ΤΙ είναι?!? (Φυσικά το fax το είχα στείλει ήδη χάρη στο tip του φίλου salo)

    Αλλά είπαμε, μερικοί φαίνεται έχουν μετοχές!
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  4. #19
    Εγγραφή
    01-11-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τωρα εγω να μην φανω προκατελημενος απλως για να μην σου κανει εντυπωση μετα ελπιζω να ειδες οτι πρεπει να την στειλεις την αιτηση μεχρι τις 20 του μηνα για να γινει η διακοπη στο τελος του συγκεκριμενου μηνα... Παρτους ενα τηλ. αφου την εστειλες να σου πουν αν εχει περαστει και ποτε θα γινει διακοπη, τελος Οκτωβρη ή Νοεμβρη...

  5. #20
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Posedon2468 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα εγω να μην φανω προκατελημενος απλως για να μην σου κανει εντυπωση μετα ελπιζω να ειδες οτι πρεπει να την στειλεις την αιτηση μεχρι τις 20 του μηνα για να γινει η διακοπη στο τελος του συγκεκριμενου μηνα... Παρτους ενα τηλ. αφου την εστειλες να σου πουν αν εχει περαστει και ποτε θα γινει διακοπη, τελος Οκτωβρη ή Νοεμβρη...
    Η διαδικασία ξεκίνησε στις 19 του μήνα. Τότε ζήτησα να κάνουν την διακοπή. Ας στείλουν όσους λογαριασμούς θέλουν για μετά τις 31. Δεν πρόκειται να πληρωθούν ποτέ. Ας με πάνε δικαστικά αν θέλουν.
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  6. #21
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Σήμερα με πήρε μια ευγενέστατη κύρια απο την ΟΤΕΝΕΤ η οποία με ρώτησε γιατι έκανα καταγγελία και αφου της εξήγησα τι είχε γίνει μου ζήτησε συγνώμη εκ μέρους της εταιρείας που εργάζεται. Με ρώτησε αν επιθυμώ να διακόψω την σύνδεση (αυτο ειχα ζήτησει απο την αρχη) μου είπε οτι θα βγεί και επιταγή για την επιστροφή των χρημάτων που χρεώθηκα απο τον Ιουλιο. Αυτα προς το παρόν και βλέπουμε. Οι παλιοί έλεγαν και ο αγιος φοβέρα θέλει. Μάλλον είχαν δικιο.

  7. #22
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα με πήρε μια ευγενέστατη κύρια απο την ΟΤΕΝΕΤ η οποία με ρώτησε γιατι έκανα καταγγελία και αφου της εξήγησα τι είχε γίνει μου ζήτησε συγνώμη εκ μέρους της εταιρείας που εργάζεται. Με ρώτησε αν επιθυμώ να διακόψω την σύνδεση (αυτο ειχα ζήτησει απο την αρχη) μου είπε οτι θα βγεί και επιταγή για την επιστροφή των χρημάτων που χρεώθηκα απο τον Ιουλιο. Αυτα προς το παρόν και βλέπουμε. Οι παλιοί έλεγαν και ο αγιος φοβέρα θέλει. Μάλλον είχαν δικιο.
    Έτσι ακριβώς φίλε μου...

    Τέρμα το να κάνουμε τα κορόιδα και να είμαστε στο έλεος τους. Πλέον η καταγγελία είναι πολύ εύκολο να γίνει στην ΕΕΤΤ, υπάρχει έτοιμη φόρμα στο site τους, την κατεβάζεις, αφιερώνεις 10 λεπτά να γράψεις το τι έγινε, το στέλνεις σε ένα email και τέλος.

    Και αν θέλουν μετά ας πάνε δικαστικά οι "νταβατζήδες".

    ΥΓ. Καλό είναι στα φαξ διακοπής που στέλνετε να σας βγάζει το φαξ που χρησιμοποιείτε μια αναφορά παράδοσης μαζί με αντίγραφο του φαξ.
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  8. #23
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Εγώ φίλε μου τους έστειλα τα φάξ μάζι με τα απαντητικά και την καταγγελία την έκανα κοινοποίηση και στην ΟΤΕΝΕΤ.

  9. #24
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φίλε μου τους έστειλα τα φάξ μάζι με τα απαντητικά και την καταγγελία την έκανα κοινοποίηση και στην ΟΤΕΝΕΤ.
    Σωστός, το ΥΓ το έγραψα παραπάνω για να έχουμε μια απόδειξη ότι στείλαμε το φαξ και το έλαβαν επιτυχώς στην ΟΤΕnet...
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  10. #25
    Το avatar του μέλους alexandros24
    alexandros24 Guest
    Καλησπέρα και απο μένα,
    εμένα λήγει η συνδρομή τέλος Ιαν 08, να κάνω από τώρα την αίτηση διακοπής μιας και θέλω να πάω στην 4νετ, όταν με το κάλο έρθει. Τελευταία ενημέρωση:

    Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
    Αναμενόμενη κάλυψη: 15/01/2008
    Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

    Tελευταία ενημέρωση:05/11/2007

    ΥΓ: Πάντως έχω δεί και στις 2 εξόδους (προς Λαρίσα και προς Αθηνα) να σκάβουν και να βάζουν οπτικές ίνες, βλ. πηγαίνω συνέχεια Λάρισα και βλέπω καθημερινά να σκάβουν προς εθνική για Λάρισα.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Ξέχασα να γράψω τι έγινε τελικά!

    Όλα πήγαν οκ, στις 31/10 μου έκοψαν την DSL πρόσβαση από την OTEnet. Προς το παρόν όμως λειτουργεί η DSL γραμμή του ΟΤΕ μια και αυτή από ότι θυμάμαι από τον λογαριασμό της OTEnet προπληρωνόταν, δλδ την έχω ήδη πληρώσει για όλο τον Νοέμβριο οπότε δεν το έκοψαν ακόμα.

    Θα μου πείτε γιατί να μην μου επέστρεφαν τα χρήματα και να το έκοβαν κι αυτό? Σωστό αλλά αλλάζω σπίτι αυτές τις μέρες και δεν με πολυένοιαξε καθώς εκεί τώρα θα κάνω νέα αίτηση στην On (με 100% δικιά της γραμμή). Με 10€ δεν θα σωνόμουν και δεν άξιζε την φασαρία.

    Επίσης με βόλεψε το γεγονός ότι η γραμμή λειτουργούσε αυτό το μήνα καθώς με μια καρτούλα έχω πρόσβαση όταν την χρειάζομαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stako : 27-11-07 στις 17:12.
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  12. #27
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    TP LINK W8970
    SNR / Attn
    6/9(dB) / 0.4(dB)
    καλησπερα και απο εμενα ....

    έχω ένα "οτενετ" on dsl kit που ενεργοποιήθηκε 28.6.07 πήρα τηλ και μου είπαν ότι το συμβόλαιο είναι 6+6 .

    εγώ δεν θέλω να καθίσω 12 μήνες. τους ειπα ότι θέλω 6 μήνες , και να διακόψω και να το κάνω connx. και μου είπε η τηλεφωνήτρια ότι δεν χρειάζεται να ζητήσω διακοπή σύνδεσης, γιατί έχει βγει νέος νομος, και μπορώ λέει να πάρω στο 134 και να ζητήσω να γίνει μετατροπή του "οτενετ" on dsl κιτ σε conx.

    Είναι σίγουρα όντως έτσι?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-07, 16:45
  2. Προσπάθεια διακοπής σύνδεσης...
    Από letomarinou στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-07, 15:17
  3. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  4. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας