Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κάνω αίτηση για ADSL, κόβετε το τηλέφωνο μου για 3 μέρες. Παίρνω το 121 μου λένε δεν έχει καμία σχέση με την αίτηση. Μετά από 1 μήνα και 3 μέρες με παίρνει τηλέφωνο τεχνικός μια ωραία Τρίτη για ραντεβού Τετάρτη από 8 πρωί έως 2 μεσημέρι. Όταν του είπα ότι δεν μπορώ να λείψω μια μέρα από την δουλειά χωρίς να έχω ειδοποιήσει μία με δυο βδομάδες πιο πριν και του πρότεινα ραντεβού σε δυο βδομάδες Τετάρτη η απάντηση που πείρα ήταν : «Δε θα κάνουμε δουλειά έτσι θα σας πάρουμε εμείς τηλέφωνο κάποια στιγμή αργότερα …»

    Τα παίρνω στο κρανίο, γυρνάω σπίτι ακυρώνω την αίτηση ξανά κόβετε το τηλέφωνο μου. Παίρνω πάλι στο 121 μου λένε ότι δεν έχει καμία σχέση με την ακύρωση της αίτησης και μετά από 2 μέρες επανέρχεται η γραμμή.

    Εντωμεταξύ ακριβώς απέναντι από το σπίτι μου οι γειτόνισσα στον πρώτο όροφο δεν έχει τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα. Έρχονται συνεργεία του πΟΤΕ συχνά πυκνά, και η το φτιάχνουν και ξανά χαλάει μέσα σε μία μέρα, ή της λένε να πάρει ηλεκτρολόγο τηλέφωνο γιατί η βλάβη είναι εντός του σπιτιού. Από το τελευταίο συνεργείο που ήρθε της είπαν να φωνάξει ηλεκτρολόγο. Αυτή πάνω στην απελπισία της βγήκε έξω και τους κράταγε την σκάλα που χρησιμοποιούσαν για να δουν το κουτί στο σπίτι όπου έρχονται τα καλώδια του πΟΤΕ δηλώνοντας τους ότι δεν πρόκειται να τους δώσει την σκάλα για να φύγουν αν δεν της φτιάξουν το τηλέφωνο!!! Ένας από το συνεργείο μάλιστα της έδωσε και την εξής καταπληκτική απάντηση «Τι περιμένεις κυρία μου ? Στην Ελλάδα είσαι». Να μην πολυλογώ τελικά της είπαν ότι το φτιάξανε, αυτή τους λέει να περιμένουν για να το δοκιμάζει και τελικά ανακαλύπτει ότι ακόμα δε δουλεύει το τηλέφωνό της. Ξανά κατεβαίνει κάτω τους ψέλνει 2-3 ευαγγέλια και τελικά το φτιάχνουν …

    ΑΛΛΑ

    Την ίδια στιγμή που ήρθε η γραμμή στην κυρία του πρώτου, χάθηκε η γραμμή από αυτούς που μένουν στον ισόγειο …. Τηλέφωνα πάλι στο 121, πρωινές βόλτες στο υπόκεντρο της περιοχής για καφεδάκι με τους τεχνικούς και τελικά την Κυριακή που μας πέρασε ήρθε ένας τεχνικός και έφτιαξε την γραμμή στο ισόγειο …


    Συμπέρασμα ???

    Ο ΠΟΤΕΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ !!!

  2. #2
    Το avatar του μέλους nevian
    nevian Guest
    Ειναι η συνέχεια του

    'Είμαστε όλοι μια μεγάλη οικογένεια, ας μιλήσουμε'

    τώρα επεκτείνετε στο

    'Είμαστε όλοι μια μεγάλη οικογένεια, ας μιλήσουμε, ας βριστούμε, ας τσακωθούμε...' ο ΟΤΕ να'νε καλα...

  3. #3
    Το avatar του μέλους psymaster
    psymaster Guest
    Να κλαις φιλε. Να κλαις.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ ένα ξέρω για τους πΟΤΕτζίδες: Αν δεν τους ρίξουμε μπινιλίκια δεν καταλαβαίνουν και δεν κάνουν σωστή δουλειά (και όχι απλά αλλα βαριά μπινιλίκια).

  5. #5
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει, αλλά αν απλά δεν ξέρουν να κάνουν καλή δουλειά; Γιατί πολύ απλά ποτέ δεν προσπάθησαν/έκαναν/έμαθαν; Δυστυχώς στον πΟΤΕ υπάρχει ακόμα πολύ "σαβούρα", ίσως με ονομαστικές καταγγελίες έχουμε μια πιθανότητα. Δηλαδή αν έρθει κάποιος τεχνικός στο χώρο μας για οποιαδήποτε δουλειά, πρώτα από όλα παίρνουμε το όνομά του. Αν τα κάνει μαντάρα τότε κάνουμε παράπονα εγγράφως στην υπηρεσία του!

  6. #6
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Ένα έχω να πώ:

    Αίσχος

    Αλλά γιατί βρε 'συ ακύρωσες την αίτηση?!?!?

  7. #7
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eMPiRe
    Αλλά γιατί βρε 'συ ακύρωσες την αίτηση?!?!?
    Γιατί ο αρχικός ενθουσιασμός πέρασε, και στην θέση του ήρθαν τα νεύρα. Νεύρα επειδή περίμενα 1 μήνα, νεύρα επειδή η τεχνικοί του πΟΤΕ θεωρούν ότι ο καθένας μπορεί να λείψει από την δουλεία του αρκεί να έχει ειδοποιήσει ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΑ πιο πριν, νεύρα καθώς διάβαζα ότι τα MODEM που προτείνει ο πΟΤΕΣ μετά από δοκιμές ενός και χρόνου δε δουλεύουν και τέλος νεύρα επειδή συνειδητοποίησα ότι για να αντέξει η τσέπη μου το λογαριασμό της 384/128 θα πρέπει να κόψω το τσιγάρο το σινεμά και τις εξόδους εκτός Αθήνας τα σαββατοκύριακα.

    Βάλε σε όλα αυτά το γεγονός ότι ο πΟΤΕΣ γνωρίζει ότι δεν έχω εναλλακτική επιλογή και για αυτό με γράφει στα άγραφα. Βάλε και τις διάφορες διαφημίσεις του πΟΤΕ που ουσιαστικά είναι σαν να μου φωνάζουν «Έλα ηλίθιε κακομοίρη να μας σκάσεις τα λεφτά σου και χαμογέλα από πάνω». Τέλος βάλε και την γνώμη μερικών που λένε ότι ο πΟΤΕΣ είναι μια Α.Ε. και σαν μια Α.Ε. θέλει να βγάλει λεφτά. Ναι οκ … και με πιο κεφάλαιο ξεκίνησε αυτή η Α.Ε. αν όχι με τα δικά μου λεφτά και με τα λεφτά των γωνιών μου ?

    Οπότε την ακύρωσα και αγόρασα ένα DLINK 900 AP να παίξω με το Wi Fi μιας και ο πΟΤΕΣ φάνηκε να προσπαθεί παρα μα ΠΑΡΑ πολύ να με χάσει από πελάτη του …

  8. #8
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Min ta genikevoume pados....kai ego perimena ena mina kai mou eksigisan oti itan kathara thema testarismatos tou diktiou.. (patra here) ti na kanoume tora...pada stin arxi einai diskola!

  9. #9
    Εγγραφή
    21-04-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200M/200M
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF511-TV
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkion
    Min ta genikevoume pados....kai ego perimena ena mina kai mou eksigisan oti itan kathara thema testarismatos tou diktiou.. (patra here) ti na kanoume tora...pada stin arxi einai diskola!
    Ε όχι ρε φίλε "κάθε αρχή και δύσκολη"!!

    Τόσα χρόνια πιλοτικά το δοκίμαζαν το ρημάδι!! Δεν συζητάμε για ψυχρή σύντηξη, για ADSL μιλάμε!

    %tsapi%

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkion
    ...kai mou eksigisan oti itan kathara thema testarismatos tou diktiou...
    Ε τι τεστάρισμα ? Ενάμιση χρόνο τώρα τεστ δεν έκαναν ????

  11. #11
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Μάλλον επειδή είναι μία καινοτόμος τεχνολογία το DSL και δεν υπάρχει σε άλλη χώρα στον κόσμο, χρειάζονται περισσότερο χρόνο τα παιδάκια...

    Βρε δε γα#@$%@#$ λέω εγώ.

    Δεν μπορώ να πω ακριβώς αυτά που αισθάνομαι γιατί δε μου το επιτρέπει η ανατροφή μου.

    #$&$#%^*&$%&(*^%&*%&^#%$!!!!%%&%*^%^&#&*%^&$%@$$!$#*&*^(!@$#%^@%$##*$^%^%&%^(*&(^&)^&**#%^@####!#$!%@%!#@$%#$^#%&^(&^(#% &@$^%@&%$^%$#&#$&%$^*$^&*^%&(&*(^&*)^&*($%^&@$@!!#Ρ^%#$%^*&%#*^%$&($^&((*%*)$^&*#%$^&@$%&^@$#%^@#$^!#^!#%&%$^(*$^&(#%^& @$%@$%&#$*^$%^*%@@^%$&@%@#$%!!!$%&(%^&*#@$&%!%%&^%#&$%^*$%^*$^&)(%^(#@%^&!!%^$%&#*%$^&(^$%&(#%$^&@$^%*&@%$^*#%^(*$^&()%^ *&)(%$*^&#%^#&...

    Με καταλαβαίνετε, έτσι δεν είναι ;

  12. #12
    Το avatar του μέλους Salamandra
    Salamandra Guest
    Re paidia h ADSL 384k kanei 55 euro(zhto o pOTES gi auto) + thn timh tou ISP dhladh guro sta 104 euro ton mhna.Ektos apo auto to modem kanei guro sta 211 euro kai oi eneropoieiseis ktl guro sta 130 euro..Dhladh peripou 11 fores perissotero apo oso kostizei mia 1024k ADSL sthn europh...

    Re paidia polu akribh mou fenetai h adsl...Mhpos upologisa kati lathos?Alla edo einai ellada ola einai pithana......

  13. #13
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Πιο πολύ σε συμφέρει να νοικιάσεις ένα διαμέρισμα στο Βέλγιο και να πετάς εκεί για τα downloads παρά να αγοράσεις 1024 aDSL.

    Ελπίζω να σε φώτισα

  14. #14
    Το avatar του μέλους Johny
    Johny Guest
    Εγώ σου προτείνω αντί για μια 1024kbs adsl να πάεις ένα καλό αυτοκίνητο να κάνεις και φιγούρα

  15. #15
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από not_anonymous
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkion
    ...kai mou eksigisan oti itan kathara thema testarismatos tou diktiou...
    Ε τι τεστάρισμα ? Ενάμιση χρόνο τώρα τεστ δεν έκαναν ????
    Ε... ναι άλλα ΟΛΑ τα τεστ έγιναν με άλλα DSLAM και μόντεμ (Alcatel,Siemens).
    Αφού λοιπόν τα δοκίμασαν και τα ξαναδοκίμασαν, τα σετάρισαν και τα ξανασετάρισαν... αγόρασαν μαζικά άλλα μοντέλα από το Θείο Σ. και ξανάρχισαν τα περί "δοκιμασικής λειτουργίας"
    Quiz: Πόσες φορές αναβαθμίστηκε το firmware των Intrakom DSLAM στο τελευταίο τρίμηνο;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας