Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 63
  1. #1
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6940/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    netgear Dg834Gv3
    SNR / Attn
    3-6(dB) / 42(dB)
    Eπειδη εχω κουραστει με τα προβληματα με την τηλεφωνια,μια δν μπορω να καλεσω, μια καλω και κλεινει μετα απο 30'' , την αλλη με παιρνουν και δν χτυπαει, καμια φορα δν μου βγαζει αναγνωριση, αναρωτιεμαι αξιζει να γλυτωνω καποια ευρω (σε σχεση με αυτα που εδινα πριν στον οτε) για να τρελαινομαι ολη την ωρα με ολα αυτα...?ημαρτον...

  2. #2
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    εγώ θα έλεγα ( δεν το πιστεύω που το λέω ) ναι . Είναι προβλήματα του νηπιακού στην Ελλάδα double play ( φαντάζομαι αυτό έχεις για να το βάζεις στο "Forthnet ADSL"). Άλλοι είχαν χρόνια να το αναπτύξούν , στην Ελλάδα έγινε μέσα σε δύο χρόνια .
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6940/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    netgear Dg834Gv3
    SNR / Attn
    3-6(dB) / 42(dB)
    τουλαχιστον εχει στρωσει το ιντερνετ σε μενα και δεν εχω αποσυνδεσειις τωρα..τον πρωτο καιρο το πεθαναν το θεμα....ωρα και disconnect....αν ξεκινησουν τα προβληματα σε μενα παλι και στο ιντερνετ δν με βλεπω να αντεχω....

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14200/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    USRobotics 9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ θα έλεγα ( δεν το πιστεύω που το λέω ) ναι . Είναι προβλήματα του νηπιακού στην Ελλάδα double play ( φαντάζομαι αυτό έχεις για να το βάζεις στο "Forthnet ADSL"). Άλλοι είχαν χρόνια να το αναπτύξούν , στην Ελλάδα έγινε μέσα σε δύο χρόνια .
    Ναι ο.κ. αλλά τελικά είναι σαν να σου δίνουν ένα αυτοκίνητο στην μισή τιμή (2Play) το οποίο κάθε λίγο και λιγάκι χαλάει και όταν χαλάει δεν μπορείς να το πας για σέρβις γιατί δεν υπάρχουν ανταλλακτικά (τεχνική υποστήριξη της 4νετ) και αναγκάζεσαι να δανειστείς άλλο αμάξι για να κάνεις τη δουλειά σου (δηλ. κινητό), το οποίο και χρυσοπληρώνεις. Εγώ νομίζω πάντως ότι θα το πούλαγα!!
    Αν και κουφό το παράδειγμα νομίζω ότι κάπως έτσι είναι, δυστυχώς...

  5. #5
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Πόσο καιρό έχεις forthnet?? Εγώ έχω αποσυνδέσεις κάθε μέρα ( πέντε έξι , παλιότερα ήταν αμέτρητες ) και κυρίως όταν με παίρνουν τηλέφωνο ( το router τα χάνει και ξανασυνδέεται !!)

    (τεχνική υποστήριξη της 4νετ)
    Καλά εδώ δίνουν ρεσιτάλ !Είναι θεοί , έιναι καταπληκτικοί !! ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΟΤΕ !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flamelab : 28-10-07 στις 00:38.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bakas
    Eπειδη εχω κουραστει με τα προβληματα με την τηλεφωνια,μια δν μπορω να καλεσω, μια καλω και κλεινει μετα απο 30'' , την αλλη με παιρνουν και δν χτυπαει, καμια φορα δν μου βγαζει αναγνωριση, αναρωτιεμαι αξιζει να γλυτωνω καποια ευρω (σε σχεση με αυτα που εδινα πριν στον οτε) για να τρελαινομαι ολη την ωρα με ολα αυτα...?ημαρτον...
    Άμα τρελαίνεσαι για πάνω από 2άρα ή είναι αναγκαία για τη δουλειά σου, είναι μονόδρομος.
    Για σταθερή δεν αξίζει μιας και το όποιο οικονομικό κέρδος (αν υπάρχει) είναι ελάχιστο μπροστά στα προβλήματα που αντιμετωπίζεις.

    Αν μπορούσες μόνο μια μέρα να διαχειρισθείς παράπονα συνδρομητών σε σχέση με παρόχους που σκάνε καθημερινά στον ΟΤΕ δεν θα το κουβέντιαζες καν. Ιδιαίτερα αν άκουγες πως βρέθηκαν οι περισσότεροι στις συγκέκριμένες εταιρείες και τι τους υποσχέθηκαν.

    Περίμενε τα πρώτα νταραβέρια με την On μιας και γίνεται το έλα να δεις από παράπονα και το να την κάνεις είναι πάνω από 300 €. Εκεί θα γίνει το μεγάλο γέλιο/δράμα.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-08-2007
    Περιοχή
    Εκεί στο νότο.....
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    Έλα μου ντε..../512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εδώ δίνουν ρεσιτάλ !Είναι θεοί , έιναι καταπληκτικοί !! ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΟΤΕ !

    Εγω παίρνω πάντα μετά τις 12-1 τα μεσάνυχτα.... υπήρχε φορά που στις 3 το ξημέρωμα με είχαν 15' στην αναμονή...

  8. #8
    Εγγραφή
    20-09-2007
    Περιοχή
    Βορειονοτιοδυτικοανατολικα...
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    675
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    13996/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    crypto f360
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 17.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδη εχω κουραστει με τα προβληματα με την τηλεφωνια,μια δν μπορω να καλεσω, μια καλω και κλεινει μετα απο 30'' , την αλλη με παιρνουν και δν χτυπαει, καμια φορα δν μου βγαζει αναγνωριση, αναρωτιεμαι αξιζει να γλυτωνω καποια ευρω (σε σχεση με αυτα που εδινα πριν στον οτε) για να τρελαινομαι ολη την ωρα με ολα αυτα...?ημαρτον...
    Παρατηρησεις...
    Ιδιοκτητο δεν πας για την τηλεφωνια...
    Πας για το ιντερνετ...
    Αυτο πληρωνεις στην ουσια... Αρα (σε σχεση με ΟΤΕ) αξιζει τον κοπο η μεταβαση...

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, το σταθερο ειναι ειδος πρωτης αναγκης... Ειναι αναγκαιο... Αν το ιδιοκτητο δεν μπορει να στο προσφερει, χιλιες φορες μακρια...

    ΕΣΥ αποφασιζεις.
    It is better to keep your mouth shut and appear stupid, than to open it and remove all doubt.
    - Mark Twain

    Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.
    - Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikkoDaPappi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παίρνω πάντα μετά τις 12-1 τα μεσάνυχτα.... υπήρχε φορά που στις 3 το ξημέρωμα με είχαν 15' στην αναμονή...

    15 λεπτα στην αναμονη σημαινει chat στο msn σερφαρισμα σελιδων και τετια... και μετα δηθεν σου λεει οτι ναι το κοιταξαμε θα λυθει απο αυριο μετα τις 5 που θα εχω σχολασει χαχαχαχα τρελο δουλεμα... παντου οχι μονο στην forthnet...


    συμφωνα με ολα αυτα που εχουμε διαβασει στο forum πιστευω οτι δεν αξιζουν τα ευρω που γλυτωνουμε. δεν θα εχουμε και τηλεφωνο στις γιορτες... χαλια μαυρα...

  10. #10
    Εγγραφή
    30-05-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6940/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    netgear Dg834Gv3
    SNR / Attn
    3-6(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο καιρό έχεις forthnet?? Εγώ έχω αποσυνδέσεις κάθε μέρα ( πέντε έξι , παλιότερα ήταν αμέτρητες ) και κυρίως όταν με παίρνουν τηλέφωνο ( το router τα χάνει και ξανασυνδέεται !!)


    Καλά εδώ δίνουν ρεσιτάλ !Είναι θεοί , έιναι καταπληκτικοί !! ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΠΟΤΕ !

    ενεργοποιηθηκα τον ιουλιο....με ολα τα router που ειχα δοκιμασει ειχα συνεχεια αποσυνδεσεις ωσοτου βγηκε το τελευταιο firmware για το netgear που αφησα τελικα πανω και πραγματικα σχεδον σε 2 μηνες εχω 2 αποσυνδεσεις...(ελπιζω να μη το διαβασει αυτο το μνμ η forthnet γιατι θα δει οτι της γλυτωσα και θα αρχισει παλι να με πεταει)

  11. #11
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    H απάντηση στο ερώτημα "αξίζουν τον κόπο τα ευρώ που γλυτώνουμε ?" που θέτεις, είναι καθαρά υποκειμενική.
    Για μένα, η προσωπική ηρεμία και η αποφυγή προβλημάτων / ταλαιπωρίας, είναι πρώτη προτεραιότητα και δεν κοστολογείται ούτε με λίγα ούτε με πολλά ευρώ.
    Ο καθένας κρίνει, αξιολογεί και αποφασίζει με βάση τα δικά του κριτήρια, αλλά και αντοχές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jazzer : 28-10-07 στις 12:53.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  12. #12
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22524/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Siemens CL-110
    Εννοείται πως όχι!!!! Από Ιούλιο είμαι στο 2play και μονίμως το τηλέφωνο μια λειτουργεί μια όχι. Μια κόβεται η γραμμή όταν μιλάω μια όχι. Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι καλεί κανονικά και σε μένα δεν χτυπάει καν το τηλέφωνο. Άλλοι με παίρνουν και μου λένε ότι τους δείχνειτο τηλέφωνο μου κατειλλημένο ενώ δεν είναι. Η αναγνώριση κλήσης είναι επιλεκτική μετα από 5 μήνες και μετά από αλλεπάλληλα τηλ. που έχω κάνει στην ΤΥ. Τι Internet όσο περνάει ο καιρός μειώνεται. Και όλα αυτά για τί????


    Για καμιά 20αριά ευρώ το μήνα??? Και μην μου πεί κανείς ότι καθε μέρα κατεβάζει gb...... Βλακείες ότι ήταν να κατεβάσω το κατέβασα με την 1mbps που είχα 2 χρόνια. Άσε που μέχρι και το σερφάρισμα εκτός από επιλεκτικό, έχει γίνει και πολύ αργό.......


    Να γιατί ο ΟΤΕ δεν κατεβάζει τιμές ..... σου λέει άσε τους κεφτέδες να ψάχνονται και πάλι με καιρούς με χρόνια σε μένα θα γυρίσουνε......

  13. #13
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lakislalakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γιατί ο ΟΤΕ δεν κατεβάζει τιμές ..... σου λέει άσε τους κεφτέδες να ψάχνονται και πάλι με καιρούς με χρόνια σε μένα θα γυρίσουνε......
    Θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να δίδονται ετησίως στη δημοσιότητα στοιχεία από την Ε.Ε.Τ.Τ., για την μετακίνηση πελατών από εναλλακτικές εταιρίες πίσω στον ΟΤΕ ή σε άλλη εταιρία σε διάστημα 1-12 μηνών από την ενεργοποίηση υπηρεσιών.
    Διότι υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις αν κρίνουμε και από τα posts πολλών φίλων του forum, ότι ο αριθμός πελατών που αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα σε εταιρίες έχει αυξηθεί δραματικά, όπως επίσης και οι μετακινήσεις από εταιρία σε εταιρία, σε μια προσπάθεια απεμπλοκής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jazzer : 28-10-07 στις 13:12.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  14. #14
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να δίδονται ετησίως στη δημοσιότητα στοιχεία από την Ε.Ε.Τ.Τ., για την μετακίνηση πελατών από εναλλακτικές εταιρίες πίσω στον ΟΤΕ ή σε άλλη εταιρία σε διάστημα 1-12 μηνών από την ενεργοποίηση υπηρεσιών.
    Διότι υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις αν κρίνουμε και από τα posts πολλών φίλων του forum, ότι ο αριθμός πελατών που αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα σε εταιρίες έχει αυξηθεί δραματικά, όπως επίσης και οι μετακινήσεις από εταιρία σε εταιρία, σε μια προσπάθεια απεμπλοκής.
    Υπαρχουν αρκετοι που θελουν να εχουν την μεγιστη ποιοτητα-εξυπηρετηση-παροχη με τα λιγοτερα λεφτα. Αυτο το πραγμα ειναι ανεφικτο. Οτι πληρωνεις παιρνεις. Αυτοι που ζηταν τα παραπανω θα γυρνανε απο εταιρια σε εταιρια. Συνεχως.
    Οποιος ξερει τι θελει ξερει και που θα παει. Αλλιως θα το καταλαβει the hard way οταν δεν θα εχει τηλεφωνο μερα παρα μερα, οταν δεν θα δουλευουν τα μηχανακια των πιστωτικων, οταν τα 24 ειναι ουσιαστικα 4 , οταν δει οτι τα ποσα που πληρωσε για αναμονη στα cc ισοφαριζουν το οποιο κερδος , οταν χασει την ψυχικη του ηρεμια.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  15. #15
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Λοιπόν. Εγώ είμαι ευχαριστημένος με τη forthnet. Δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση την ημέρα, οι ταχύτητές μου είναι ικανοποιητικές και το τηλέφωνο, τώρα που φτιάχτηκε και η αναγνώριση, μια χαρά. Και να πω την αλήθεια, δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα με την σύνδεση (να κοπεί για αρκετό χρονικό διάστημα) ούτε με το τηλέφωνο (εκτός από τις μέρες που έκαναν εργασίες, που υπενθυμίζω ότι στον ΟΤΕ υπήρχαν νεκρά τηλέφωνα). Η ποιότητα είναι άριστη και παίρνει τηλέφωνα και πιο γρήγορα από τη vivodi που χρησιμοποιούσα παλαιότερα σαν εναλλακτικό πάροχο για το σταθερό (pstn τηλεφωνία) όπου είχα και αποτυχία σε μερικές κλήσεις κυρίως σε κινητά. Εξαρτάται από την περιοχή βέβαια. Αυτά ισχύουν για το Γκύζη.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 768 σε 1024 Αξίζει τον Κόπο?
    Από yannhs0 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-07, 13:10
  2. Forthnet 24M αξίζει τον κόπο?
    Από cyberdad στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-07, 09:17
  3. ati-drivers 8.8.25 -> Αξίζουν τον κόπο;
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-05, 23:21
  4. GigaBit Ethernet -> Αξίζει τον κόπο;
    Από WAntilles στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-04, 03:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας