Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Το avatar του μέλους tzarot
    tzarot Guest
    Thumbs down
    Που ζούμε ?

    Έχουμε 2007 και ΔΕΝ έχουμε πλήρη κάλυψη ADSL εναλλακτικών παρόχων ΕΚΤΟΣ ΟΤΕ σε ολόκληρη την ΑΤΤΙΚΗ !!!
    Να γίνω πιο συγκεκριμένος:

    Πρόσφατα μετακομίζω στον Αγ.Στέφανο. Με γειά μου με χαρά μου. Και θέλω να βρώ παροχέα υπηρεσιών Internet + Τηλεφωνίας που να καλύπτει τις ανάγκες μου στην περιοχή. Έχασα

    Πως ??? Ναί έχασα. Σήμερα ΔΕΝ υπάρχει κάποιος, εκτός βέβαια το εθνικού μας (τρομάρα μας) φορέα που να έχει ιδιόκτητα ή καλύτερα (ίδιας χρήσης) κυκλώματα στον Αγ. Στέφανο. Έτσι αν κάποιος θέλει υπηρεσίες τύπου: "Internet + Απεριόριστες Αστικές και Υπεραστικές κλήσεις..." τότε απλά δεν υπάρχει ακόμα λύση.

    Μπορώ να σας πώ και ένα ανέκδοτο αν δεν γελάσατε ακόμα.

    ΖΩ για την μέρα (και δεν είναι μακριά) που θα δώ τους δημόσιους οργανισμούς να κλείνουν ένας - ένας κατεστραμένοι απο την κακοδιαχείριση και την ψηφοκαπηλία, καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-01-2004
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    777
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    Router
    usr 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ζούμε ?

    ... καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.
    υπάρχει λύση και λέγεται εθελούσια έξοδος!
    στη σύνταξη θα βγουν , ανεξαρτήτως ηλικίας και θα ζουν εις βάρος μας!!!!!


  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ούτε connex talk δεν υπάρχει στην περιοχή σου?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πρόσφατα μετακομίζω στον Αγ.Στέφανο. Με γειά μου με χαρά μου. Και θέλω να βρώ παροχέα υπηρεσιών Internet + Τηλεφωνίας που να καλύπτει τις ανάγκες μου στην περιοχή. Έχασα
    μαλλον η περιοχη δεν καλυπτει τις αναγκες σου

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    507
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΥ
    Router
    Netfaster2
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Εχεις μιλήσει με τους παρόχους μέσω τηλεφώνου? γιατί αν απλά βασίζεσαι στα test στις σελίδες τους άστα να πάνε... απο ότι βλέπω πάντως η forth λέει για κάλυψη αρχές του έτους...

  6. #6
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΖΩ για την μέρα (και δεν είναι μακριά) που θα δώ τους δημόσιους οργανισμούς να κλείνουν ένας - ένας κατεστραμένοι απο την κακοδιαχείριση και την ψηφοκαπηλία, καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.
    Και σου φταίει ο OTE για το αν δεν έχεις τηλ. από εναλλακτικό πάροχο; Και η έλλειψη εναλλακτικής τηλεφωνίας είναι απόδειξη του απόλυτου ελληνικού χάους; Είσαι με τα καλά σου;

    Αγόρασε καμιά μετοχή της forthnet ή της vodafone μπας και δουλέψει το καπιταλιστικό σύστημα, χωρίς κρατικές παρεμβάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 29-10-07 στις 16:17.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5883/815
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9(dB) / 44(dB)
    Το ξέρω από μια φίλη μου που μένει Δροσιά και της είχαν πει για ιδιόκτητο (Forthnet) από Σεπτέμβρη, μετά πήγε από Νοέμβρη και τώρα δεν ξέρω που έχει πάει. Προσωρινές λύσεις υπάρχουν, υπομονή.

  8. #8
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ζούμε ?

    Έχουμε 2007 και ΔΕΝ έχουμε πλήρη κάλυψη ADSL εναλλακτικών παρόχων ΕΚΤΟΣ ΟΤΕ σε ολόκληρη την ΑΤΤΙΚΗ !!!
    Να γίνω πιο συγκεκριμένος:

    Πρόσφατα μετακομίζω στον Αγ.Στέφανο. Με γειά μου με χαρά μου. Και θέλω να βρώ παροχέα υπηρεσιών Internet + Τηλεφωνίας που να καλύπτει τις ανάγκες μου στην περιοχή. Έχασα

    Πως ??? Ναί έχασα. Σήμερα ΔΕΝ υπάρχει κάποιος, εκτός βέβαια το εθνικού μας (τρομάρα μας) φορέα που να έχει ιδιόκτητα ή καλύτερα (ίδιας χρήσης) κυκλώματα στον Αγ. Στέφανο. Έτσι αν κάποιος θέλει υπηρεσίες τύπου: "Internet + Απεριόριστες Αστικές και Υπεραστικές κλήσεις..." τότε απλά δεν υπάρχει ακόμα λύση.

    Μπορώ να σας πώ και ένα ανέκδοτο αν δεν γελάσατε ακόμα.

    ΖΩ για την μέρα (και δεν είναι μακριά) που θα δώ τους δημόσιους οργανισμούς να κλείνουν ένας - ένας κατεστραμένοι απο την κακοδιαχείριση και την ψηφοκαπηλία, καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.
    Άλλο ενα μ.........ο ποστ.
    Καλλήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ψυχανάλυσηηηηηηηηηηηηηηη.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    xmperop1 δεν μπορείς να βάλεις μυαλό σε όλους....αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις

  10. #10
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    xmperop1 δεν μπορείς να βάλεις μυαλό σε όλους....αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις
    Καλησπέρα,αλλά κατάντησε κουραστικό και ανευ ουσίας.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Thumbs down
    Tι να σας πω και γω ο κακόμοιρος!!!!!!!
    πέρασα στην πόλη των Σερρών στο τμήμα πληρ και επικ τρομάρα μου!!! έκανα ερευνά αγοράς και μαντέψτε τι βρηκα!!!!αν δεν το μαντέψατε μην κουράζεστε ναι καλά διαβάζετε ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ για παροχο ιντερνετ!!!!!!ελεος 15 ευρω νταβατζιλίκι για την γραμμή τηλ και αλλά τόσα για να έχω τις προκοπής ιντερνετ!!!!!!!!!φοιτητης είμαι όχι ΩΝΑΣΗΣ!!!!!!!!!αντε με το καλό να έρθουν τα ιδιόκτητα μπας και δούμε καμία άσπρη μέρα!!!!!!!(όχι ότι και τα ιδιόκτητα τα πάνε καλύτερα αφού μίλησα με άτομο της forthnet και μου είπε ότι μόνο 500 θύρες θα δώσουν για ολοκρηρες Σέρρες τουλάχιστον για αρχή είναι ελεεινοί.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mias : 30-10-07 στις 01:38.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ζούμε ?

    Έχουμε 2007 και ΔΕΝ έχουμε πλήρη κάλυψη ADSL εναλλακτικών παρόχων ΕΚΤΟΣ ΟΤΕ σε ολόκληρη την ΑΤΤΙΚΗ !!!
    Να γίνω πιο συγκεκριμένος:

    Πρόσφατα μετακομίζω στον Αγ.Στέφανο. Με γειά μου με χαρά μου. Και θέλω να βρώ παροχέα υπηρεσιών Internet + Τηλεφωνίας που να καλύπτει τις ανάγκες μου στην περιοχή. Έχασα

    Πως ??? Ναί έχασα. Σήμερα ΔΕΝ υπάρχει κάποιος, εκτός βέβαια το εθνικού μας (τρομάρα μας) φορέα που να έχει ιδιόκτητα ή καλύτερα (ίδιας χρήσης) κυκλώματα στον Αγ. Στέφανο. Έτσι αν κάποιος θέλει υπηρεσίες τύπου: "Internet + Απεριόριστες Αστικές και Υπεραστικές κλήσεις..." τότε απλά δεν υπάρχει ακόμα λύση.

    Μπορώ να σας πώ και ένα ανέκδοτο αν δεν γελάσατε ακόμα.

    ΖΩ για την μέρα (και δεν είναι μακριά) που θα δώ τους δημόσιους οργανισμούς να κλείνουν ένας - ένας κατεστραμένοι απο την κακοδιαχείριση και την ψηφοκαπηλία, καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.
    χωρις παρεξηγηση φιλε μου μερικες παρατηρησεις.

    για την καλυψη που λες εχεις δικιο εν μερη αλλα κανονικα μην ξεχνας οτι δεν επρεπε να εχουμε ADSL γιατι δεν εχουμε την υποδομη ακομα (βρεφονηπιακο σταδιο).

    οσο για την περιοχη που αναφερεις δεν μπορω να το πιστεψω γιατι ρε γμτ εκει ειναι ολα τα "DATACENTERS" ειναι δυνατον.?

    μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις?

    οσο για αυτο που λες για τους δημοσιους οργανισμους κτλ. νοιωθω οτι με προσβαλεις και θελω να σου απαντησω οτι κανεις λαθος στην αποψη σου διοτι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι εκει μεσα που δουλευουν.

    επειδη ειμαι και εγω δημοσιος υπαλληλος ο οποιος δουλευει 8-14 ωρες για να μαθαινουν καποιοι ανεργοι χρησιμα πραγματα πανω στους υπολογιστες και πιστεψε αν και μονιμος για τα χρηματα που παιρνω θα μπορουσα να κανω κατι αλλο πιο χρησιμο για μενα απο αυτο.

    να παρουν ποδι οι χασομεριδες και διαφοροι ασχετοι που ειναι εκει μεσα συμφωνω το θεμα ειναι ποιος θα τους πληρωσει που ειναι 20 χρονια εκει μεσα αν καταλαβες τι εννοω.

    οσο για το αν κλεισει το δημοσιο δεν νομιζω φιλε μου διοτι το ονειρο της νεολαιας απο οσα δειχνουν ειναι μια θεση στο δημοσιο για σιγουρη δουλεια εκτος αν θες να ζεις με την αβεβαιοτητα του ιδιωτικου τομεα που σημερα ειναι αυριο οχι.

    για τον ΟΤΕ που λες δεν θα πω κατι αν και ευχαριστημενος πελατης τους αν και ακριβοι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο ενα μ.........ο ποστ.
    Καλλήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ψυχανάλυσηηηηηηηηηηηηηηη.
    αν σου τυχει και εσενα κατι θα ηθελες να σου απαντησει καποιος ετσι...μαλλον οχι αρα φιλε μου οπως καταλαβες εχουμε δημοκρατια αν δεν θες δεν απαντας απλα πραγματα αλλιως αν απαντησεις θα πρεπει να σεβαστεις μερικους κανονες δεοντολογιας στο ιντερνετ που λεει οτι σεβομαστε την αλλη αποψη οσο "αστεια η ακραια" ειναι και δεν ειρωνευομαστε.

    καλο σου βραδυ.

    Υ.Σ και να προσεχεις γιατι εχει η ζωη ασχημα γυρισματα αυτα που κοροιδευεις και ειρωνευσαι (μπορει να κανω λαθος αλλα ετσι το παιρνω εγω) γυρνανε μπουμεραγκ καμια φορα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι να σας πω και γω ο κακόμοιρος!!!!!!!
    πέρασα στην πόλη των Σερρών στο τμήμα πληρ και επικ τρομάρα μου!!! έκανα ερευνά αγοράς και μαντέψτε τι βρηκα!!!!αν δεν το μαντέψατε μην κουράζεστε ναι καλά διαβάζετε ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ για παροχο ιντερνετ!!!!!!ελεος 15 ευρω νταβατζιλίκι για την γραμμή τηλ και αλλά τόσα για να έχω τις προκοπής ιντερνετ!!!!!!!!!φοιτητης είμαι όχι ΩΝΑΣΗΣ!!!!!!!!!αντε με το καλό να έρθουν τα ιδιόκτητα μπας και δούμε καμία άσπρη μέρα!!!!!!!(όχι ότι και τα ιδιόκτητα τα πάνε καλύτερα αφού μίλησα με άτομο της forthnet και μου είπε ότι μόνο 500 θύρες θα δώσουν για ολοκρηρες Σέρρες τουλάχιστον για αρχή είναι ελεεινοί.)
    απλα κανεις υπομονη να ερθουν και αλλοι ωνασηδες εκει περα μηπως και ερθει κανεις εναλλακτικος.

    εδω στην αθηνα και δεν εχουν καλυψη πληρη ακομα.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.104
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzarot Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΖΩ για την μέρα (και δεν είναι μακριά) που θα δώ τους δημόσιους οργανισμούς να κλείνουν ένας - ένας κατεστραμένοι απο την κακοδιαχείριση και την ψηφοκαπηλία, καθώς επίσης και τους χαραμοφάηδες αυτής της χώρας (ποιούς να εννοώ άραγε ?) να περιφέρονται άνεργοι και άχρηστοι (γιατί άχρηστοι είναι) στην αγορά εργασίας.
    Δυστυχώς πριν έρθει εκείνη μέρα όλοι εμείς στον ιδιωτικό θα το έχουμε πιει το ποτό χρόνια πριν καθώς οι πιο προστατευμένοι είναι οι δημόσιοι.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Παρόμοια Θέματα

  1. 17 ημέρες απόλυτο τίποτα
    Από jog στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 01:11
  2. απόλυτο αποθηκευτικό μέσο
    Από point456 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-06, 02:49
  3. TFT: Το ΑΠΟΛΥΤΟ μαύρο
    Από -21grams στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-06, 12:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας