Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-56 από 56
  1. #46
    Εγγραφή
    25-06-2006
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    CL-110 - WAG354G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CyberCr33p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω όμως ότι με το που πας να κατεβάσεις ένα αρχείο σου εμφανίζει ότι κατεβάσες όλο το αρχείο. Με άλλα λόγια εάν κατεβάσεις 100kb από ένα αρχείο 100mb τότε θα σου λέει ότι κατέβασες 100mb. Ουσιαστικά άντε να το κάνεις δηλαδή για 50 αρχεία την ημέρα αυτό.
    Καλή η παρατήρηση, μόλις το τσέκαρα κι ευτυχώς δε λειτουργεί έτσι. Έβαλα ένα αρχείο 100mb να κατεβαίνει από rs, το έκοψα λίγο πριν το 1mb και μου έβγαλε στο log ότι κατέβασα 985 kb. Άρα δε συντρέχει τέτοιος λόγος ανησυχίας.

    Αυτό όμως που δεν επιβεβαίωσα και αν μπορούσε κάποιος να το τσεκάρει είναι αν όντως ένα link θεωρείται κατεβασμένο (για τα stats του uploader) μόνο με το ξεκίνημα (δεν απαιτείται ολοκλήρωση) γιατί εκεί βασίζεται η μέθοδος αυτή.

    Σκέψου να εισάγεις 500 link στο IDM, να βάλεις να κατεβαίνουν ταυτόχρονα το πολύ πχ 50 και κάθε 10 δεύτερα περίπου να κλείνεις όσα έχουν ξεκινήσει. Ούτε 10 λεπτά δε θα πάρει η όλη διαδικασία.

  2. #47
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Επίσης κατεβασμένο θεωρείται κάποιο που έχεις πάρει πόντο (δηλαδή να το έχει κατεβάσει free user) ή και εάν το κατεβάσει premium μέλος; Νομίζω μια τέτοια πληροφορία δεν θα την δώσει το rapidshare.

  3. #48
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Κυκλοφόρησε προγραμματακι που φτιάχνει λιστες με την ημερομηνία που κατέβηκαν τα αρχεία τελευταία φορά κλπ

    Spoiler:

    A very short remark from the author:

    This little prog was done as some kind of "quickshot" in the time of one night and shall help you a bit, to avoid deletings of files throught RS.com due to the new rule with the inactivity of files within 90 days.

    As the RS.com-account can only sort your files either by upload-date or by file-name, IMHO it was neccessary, to have a soft, which also generates lists sorted by the date of last download.


    The prog generates the following lists:

    1. Data-list in same sorting-order as on account but all pages (if more than 500 files are stored) in one file
    2. Data-list sorted by last download-date (oldest first)
    3. Data-list sorted by last download-date revers (oldest last)
    4. Link-list of files which will expire in the next five days "Acc#x_Links_less_than_5_days_left_great_Danger"
    5. Link-List of files which will expire in the next two weeks "Acc#x_Links_less_than_2_weeks_left"
    6. Link-List of files which were not downloaded since 31.10.07 "Acc#x_Links_not_refreshed_since_31.10.07"

    The "x" at "Acc#x" is a placeholder for the account-number (the prog can handle up to 9 accounts at once)
    If a list would have no content, it doesn't get generated.

    After you used the program for the first time, you will find a file in the prog-directory named "RS-Data.ini" which contains your account-infos so that you have only to input them once. Feel free, to edit this file in case of giving wrong infos during the input or to add another account.

    example:

    [Account #1]
    User=user1
    Pass=pass1
    [Account #2]
    User=user2
    Pass=user2
    [Account #3]
    User=user3
    Pass=pass3

    Please, be careful with editing because no sysntax check is done - the prog assumes, that everything is as it should be. I even don't check for addititional spaces before or behind the data!

    For security purposes, you can delete this file after you finished your job but then you have to type in your data once more when you need to run the prog the next time. As my time was short, the input of the PW on the screen isn't hidden, so look, who is standing behind you :-)

    When you have generated the lists, you will find them in the same directory where you have putten the program and can view them with any text-editor and can export the links with copy/paste to your favourite downloader if you want avoid the RS-deletings by downloading your own files.

    You will see, that the file-names of the lists contain a date/time-stamp and each time, you start the program, the old lists are moved to the sub-directory "history" so that you can look to them later if needed. If you don't need the history anymore, simply delete some or all files or even the whole DIR - it will be created new if neccessary.


    The prog doesn't need to be installed and also doesn't put anything into the registry. If you don't like it, simply delete it and everything is as before without any remaining tracks.

    Tested here is the soft under WIN98SE and WinXP SP2 and therewith should work under nearly all WIN-versions.

    You have to start it by a double-click on "RS90.exe" ("wget.exe" is a third-party-freeware-prog which is used by "RS90.exe" to get the encrypted data from RS.com).


    Important note:

    Please take care, that the path to the program is not to long. Best choice is, to create a directory "RS90" in the root of any of your drives.


    I hope, that you will be able to use the soft with these few words of explanation. If you have any problems, please send a PM.



    Have fun :-)))


    13 Νοέμβρη φαίνεται να είναι η ημερομηνία που ξεκιναει η "μεγαλη διαγραφη"

    Σκαναρα το αρχειο με δυο διαφορετικα anti-virus (antivir Premium & on line Kaspersky)
    Να πω οτι δουλευει
    Χρησιμοποιήστε το με δικη σας ευθυνη


    http://rapidshare.com/files/68913101/RS90.rar
    mirror
    http://www.mediafire.com/?1vcijnnmlzy
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 8anos : 11-11-07 στις 23:59.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #49
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Fritz!Box 7140
    Δοκίμασε κανείς το RS90.rar ?

    Με πιάνει κι εμένα ο καινούριος όρος του rapid, έχω πάνω από 80GB στο λογαριασμό μου..

  5. #50
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giankyr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε κανείς το RS90.rar ?

    Με πιάνει κι εμένα ο καινούριος όρος του rapid, έχω πάνω από 80GB στο λογαριασμό μου..
    Αστα να πάνε!
    Ψάχνω να βρώ ακρη, γιατι δεν ειναι μόνο αυτο, αντε τώρα να βρώ που και σε ποιο account
    εχω σώσει τι ? ....

  6. #51
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Το προγραμματακι οπως γράφω και στο αρχικό ποστ δουλεύει.
    Το disclaimer ειναι επειδή δεν το έγραψα εγώ και ούτε μπορώ να εγγυηθώ για την πηγή του.
    Σε ξένα φόρουμ πάντως το θεωρούν αξιοπιστο
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #52
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    Belkin N1
    Παιδιά αυτό είναι ένα καλό προγραμματάκι για να βλέπουμε μέχρι πια ημερομηνία έχουν κατέβει τα αρχεία και να μην έχουν πρόβλημα να υπερβούμε τις 90 μέρες...
    http://rapidshare.com/files/81490519...sh1.0.rar.html

  8. #53
    Εγγραφή
    06-08-2005
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Το Mediafire δίνει απεριόριστο χώρο για απεριόριστο αριθμό αρχείων δωρεάν. Επίσης τα αρχεία δεν διαγράφονται ποτέ. Ακόμα με $5 το μήνα μπορείς να αγοράσεις 350GB στο hostgator.



    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xux99 : 05-01-08 στις 23:47.

  9. #54
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Ίσως προσπαθούν να αποφύγουν χρήστες που κάνουν backup στο rapidshare, επιμένοντας στη φιλοσοφία του sharing για την οποία υποτίθεται ότι υπάρχουν οι server τους.
    Εγω παντως αυτο ειχα στο νου μου οταν γινομουν premium....

  10. #55
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xux99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Mediafire δίνει απεριόριστο χώρο για απεριόριστο αριθμό αρχείων δωρεάν. Επίσης τα αρχεία δεν διαγράφονται ποτέ. Ακόμα με $5 το μήνα μπορείς να αγοράσεις 350GB στο hostgator.



    Εάν ανεβάσεις παράνομα αρχεία στο hostgator σίγουρα θα σε διαγράψουν.

  11. #56
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Ξ€.Ξ•. - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    US ROBOTICS 9108
    παιδιά απλά χρειάζεστε ένβα προγραμματάκι που να κατεβάζει 1ΚΒ από κάθε αρχείο στον λογαριαμσό σας
    υπάρχει κάτι τέτοιο

    επειδή δεν ξέρω όμως αν επιτρέπεται να το πω εδώ
    όποιος θέλει μου στέλνει pm

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν ξεκιναει...
    Από antio zoh στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-08, 02:09
  2. δεν ξεκιναει...
    Από jimbrain στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-06, 07:23
  3. δεν ξεκιναει ο x
    Από tera7 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-06, 17:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας