Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Ας ανεβασει καποιος το link για το που βρισκεται αυτη η φορμα στο site τους. Πραγματικα δεν εχω καταφερει να το βρω!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    κανονικά τους παιρνεις τηλ και σου στελνουν τη φορμα με μειλ

    http://rapidshare.com/files/66657336..._931__100_.doc


    γιατί διακόπτεις; μη αναμενομενες υπηρεσιες;
    εγω παντως εστειλα αιτηση διακοπής για να με συνδεσουν γρηγορα αλλα ακόμα να δω ενεργοποιηση

  3. #3
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Περιοχή
    Ιλιον-Αθηνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    παρε τη φορμα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails forma diakophs uphresias forthnet.pdf  


  4. #4
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    Ροδόπολη Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    2.9(dB) / 35.0(dB)
    Αληθεια θα μας πεις γιατι διακοπτεις και που πας;

  5. #5
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Παιδιά ευχαριστώ για τη αίτηση! Πηγαίνω ΟΤΕ! Ο λόγος που διακόπτω (τον έχω γράψει σε πολλά ποστ που έχω κάνει!) συνοπτικά είναι τα εξής:

    1. Από τους 2 μήνες 2play τον πρώτο μήνα είχα τηλέφωνο και internet και έκτοτε τηλέφωνο γιοκ και internet που και που, με ταχύτητα ~1Μbps!
    2. Έχω δηλώσει το πρόβλημα 10 φορές τουλάχιστον και ενώ μου λένε ότι μέχρι αύριο θα το έχουν φτιάξει και θα με καλέσουν....με έχουν γράψει στα Edit: [ ] τους!
    3. Λόγω του ότι δεν έχω τηλέφωνο αναγκάστηκα και έκανα αίτηση στον ΟΤΕ και έβαλα καινούργια γραμμή τηλεφώνου αφού είχα απελπιστεί!
    4. Την πρώτη φορά που χάλασε το τηλέφωνο, μετά από μια εβδομάδα αφού μου λέγανε ότι θα με καλέσουν αύριο και αύριο κλπ, με κάλεσε μια τεχνικός όπου αποφάνθηκε ότι έφταιγαν δυο συσκευές σπίτι μου (καινούργιες!!!) και μου είπε να τις βγάλω!!! Την επόμενη μέρα το τηλέφωνο έφτιαξε για 5-6 ώρες και μετά πάλι καπούτ!!! Αυτή τι στιγμή δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ συσκευή συνδεδεμένη!
    5. Άπειρες ώρες στην αναμονή (2-3 ώρες) για να μπορέσω να μιλήσω με κάποιον και τελικά μόλις τον ζόρισα λέγοντας του ότι: 1. τα φίλτρα είναι ΟΚ, 2. το καλώδιο δεν ξεπερνάει το 1 μέτρο, 3. δεν έχω καμία συσκευή τηλεφώνου συνδεδεμένη......άκουσα το γνωστό τουτ-του-τουτ που έχουν ακούσει και πολλοί άλλοι εδώ μέσα!!!!
    6. Έκανα αίτηση 11/4 και μου το συνδέσανε 28/8 αλλά αυτό πες το αντιπαρέρχομαι!

    Δυστυχώς με μεγάλη μου λύπη έχω να πω ότι η εταιρία είναι για τα μπάζα!!!! Μακάρι να κλείσει ή να τις επιβληθεί μεγάλο πρόστιμο μπας και συνέλθει και γλυτώσει και κανένας άλλος όλη αυτή την ταλαιπωρία!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 02-11-07 στις 00:21.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    Ροδόπολη Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    2.9(dB) / 35.0(dB)
    Επεσες στην περιπτωση... Πάντως κι εγω στη θεση σου το ιδιο θα κανα... Οταν συνδεθεις με ΟΤΕ πες μας εντυπωσεις...
    Γιάννης

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fuzzy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να κλείσει ή να τις επιβληθεί μεγάλο πρόστιμο μπας και συνέλθει και γλυτώσει και κανένας άλλος όλη αυτή την ταλαιπωρία!
    να στείλεις καταγγελία με όλες τις αποδείξεις που πιστοποιούν τα λόγια σου στην ΕΕΤΤ

    ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ακόμα και τα στοιχεία (πχ τον αριθμό θέσης) των ανθρώπων που σου έκλειναν το τηλέφωνο

  8. #8
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15000/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Level1 WBR-3407A, USR9112
    SNR / Attn
    ~6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επεσες στην περιπτωση... Πάντως κι εγω στη θεση σου το ιδιο θα κανα... Οταν συνδεθεις με ΟΤΕ πες μας εντυπωσεις...
    Δεν θα το έλεγα αυτό. Αντιθέτως πρόκειται για τυπική περίπτωση της άθλιας συμπεριφοράς της Forthnet προς τους πελάτες της…

  9. #9
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    Ροδόπολη Αττικής
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    2.9(dB) / 35.0(dB)
    Το ειπα γιατι εγω προς το παρων δεν εχω προβληματα με την εξυπηρετηση της Forthnet (Αν εξαιρεσεις την αναμονη μεχρι να πιασω γραμμη...)
    Γιάννης

  10. #10
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επεσες στην περιπτωση... Πάντως κι εγω στη θεση σου το ιδιο θα κανα... Οταν συνδεθεις με ΟΤΕ πες μας εντυπωσεις...
    Να έπεφτα μόνο εγώ καλά θα ήταν!!! Κάνε ένα search στα διάφορα threads και θα δεις ότι είναι γενικό το πρόβλημα με την εν λόγω εταιρία!

    Όσον αναφορά τον ΟΤΕ γνωρίζω ότι είναι πιο ακριβώς, αλλά τουλάχιστον θα έχω τηλέφωνο (είναι αποδεδειγμένο αυτό!), conn-x 4Mbps θα βάλω, έτσι και αλλιώς τόσο είχα (όταν είχα επαναλαμβάνω!!!) πάνω κάτω και με την 4νετ!, και το πιο βασικό θα ξανά βρω την ψυχική μου ηρεμία, πράγμα που έχω χάσει εδώ και ένα μήνα με τους αλήτες που έμπλεξα και με έχουν βάλει σε αυτό το τρυπάκι λες και δεν έχω πιο σημαντικά πράγματα να ξοδεύω τον χρόνο μου!

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15000/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Level1 WBR-3407A, USR9112
    SNR / Attn
    ~6(dB) / 30(dB)
    Και εύχομαι φίλε ΠΟΤΕ να μην χρειαστεί γιατί απλά θα σου σπάσουν τα νεύρα οι τύποι εκεί πέρα…

  12. #12
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    να στείλεις καταγγελία με όλες τις αποδείξεις που πιστοποιούν τα λόγια σου στην ΕΕΤΤ

    ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ακόμα και τα στοιχεία (πχ τον αριθμό θέσης) των ανθρώπων που σου έκλειναν το τηλέφωνο

    Υπάρχει κάποια καταγγελία από άλλον προς την forthnet ουσιαστικά για ελλιπή ή ανύπαρκτη παροχή service και αναφορά στην ΕΕΤΤ που μπορώ να χρησιμοποιήσω ως template φυσικά, για να το κάνω πιο άμεσα και να γλυτώσω τον χρόνο να την συντάξω από την αρχή; Θα με γλύτωνε από πολύτιμο χρόνο πραγματικά αν κάποιος μπορεί να ανεβάσει κάτι παρεμφερές. Ευχαριστω!

  13. #13
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Διακοπη ε?
    Καλυ τυχη σου ευχομαι και το 2008 να σε βρει με αλλο παροχο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Revolution : 01-11-07 στις 13:41.

  14. #14
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Ευχαριστω! Ελπιζω να μπορεσω να παω στον ΟΤΕ και να μην μου δημιουργησει προβλημα η 0thΝετ!

  15. #15
    Εγγραφή
    22-05-2007
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15010/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    U.S Robotics ADSL2+
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fuzzy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να έπεφτα μόνο εγώ καλά θα ήταν!!! Κάνε ένα search στα διάφορα threads και θα δεις ότι είναι γενικό το πρόβλημα με την εν λόγω εταιρία!

    Όσον αναφορά τον ΟΤΕ γνωρίζω ότι είναι πιο ακριβώς, αλλά τουλάχιστον θα έχω τηλέφωνο (είναι αποδεδειγμένο αυτό!), conn-x 4Mbps θα βάλω, έτσι και αλλιώς τόσο είχα (όταν είχα επαναλαμβάνω!!!) πάνω κάτω και με την 4νετ!, και το πιο βασικό θα ξανά βρω την ψυχική μου ηρεμία, πράγμα που έχω χάσει εδώ και ένα μήνα με τους αλήτες που έμπλεξα και με έχουν βάλει σε αυτό το τρυπάκι λες και δεν έχω πιο σημαντικά πράγματα να ξοδεύω τον χρόνο μου!
    Αντε και καλη δυναμη φιλε μου πολυ σοφη η αποφαση σου!αλλα το καλυτερο θα ηταν να συναντιοτουσταν ολοι οι απογοητευμενοι απο τις υπηρεσιες της forthnet να συμπληρωναν απο μια αιτηση διακοπης και να πηγαιναμε στην Ατθιδων να τους παραδιδαμε ενα πακο απο αιτησεις διακοπης υπηρεσιων.και επισης ενα πακο για την ΕΕΤΤ κατι τετοιο ισως τους ταρακουνουσε τους ασχετους....

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αίτηση Διακοπής
    Από fiorentinos στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 22:46
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-08, 18:21
  3. ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ DOUBLE PLAY (FORTHNET)
    Από angelkar στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-08, 15:06
  4. Αιτηση διακοπης
    Από kostass_ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-07, 23:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας