Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Fritz!Box 7140
    Φίλε ωραία η λίστα, τα ίδια ισχύουν απ' ότι είδα και για το 370.

    Όμως υπάρχει ένα πρόβλημα. Είχα το Nokia BH-800 και δυστυχώς δεν κατάφερα να ακούσω ήχο απ' αυτό στισ 5-6 δοκιμές που έκανα..

  2. #17
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys Wag200g
    Μολις κανεις μια κληση πατησε το πληκτρο Int ( το bluetooth πρεπει να εχει ενεργοποιηθει και να εχει βρει το ασυρματο ακουστικο ) οπου θα πρεπει να σου βρισκει το ακουστικο της siemens αλλο και αυτο της nokia. Αν εχει μονο το ακουστικο της siemens τοτε κανε ενα τηλεφωνο στην τεχνικη υποστιριξη της εν λογω εταιριας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Droidlock : 24-02-08 στις 15:59.

  3. #18
    παντως με νοκια bh700 και με jabra 2010 δεν καταφερα να ανοιγω την γραμμη απο το bluetooth....μονο οταν με παιρνουν ανοιγει η γραμμη....ξερει κανεις τιποτε?

  4. #19
    Εγγραφή
    19-09-2005
    Περιοχή
    Δήμος Αγίας Βαρβάρας
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38 / 5
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    Post
    Η αλήθεια είναι ότι κάπου έχω χάσει... τη μπάλα!
    Το θέμα ξεκίνησε για το SL370 και τελικά μιλάμε σχεδόν περισσότερο για το SL560 και μάλιστα χωρίς να το πολυξεκαθαρίζουμε για το πότε μιλάμε για ποιο!

    Τεσπα!

    Πάντως για την ιστορία, οι βασικότερες διαφορές μεταξύ τους δείχνει να είναι ότι το 560 έχει πολύ πιο ευχάριστη οθόνη λόγω μεγαλύτερου μεγέθους με πιο ωραία εικονίδια και πιο ομαλούς χαρακτήρες (εξού και το μεγαλύτερο ύψος και βάρος της συσκευής) ενώ στο 370 έχει σημαντικά μεγαλύτερη διάρκεια η η μπαταρία (λόγω της μικρότερης οθόνης του), περισσότερες πληροφορίες στον τηλεφωνικό του κατάλογο, πληρέστερη επικοινωνία από bluetooth και ευκολότερη μεταφερσιμότητα σε τσέπη.
    Για το θέμα κατασκευής δεν έχω άποψη.

    Άρα για άλλη μια φορά, ο ζυγός θα πρέπει να λειτουργήσει με υποκειμενικά βαράκια (κριτήρια).
    ..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...

  5. #20
    Εγγραφή
    10-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    830
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7390
    SNR / Attn
    10(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CosmosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι κάπου έχω χάσει... τη μπάλα!
    Το θέμα ξεκίνησε για το SL370 και τελικά μιλάμε σχεδόν περισσότερο για το SL560 και μάλιστα χωρίς να το πολυξεκαθαρίζουμε για το πότε μιλάμε για ποιο!
    Εμ, αφού είναι ίδια τηλέφωνα πάνω κάτω.

    Η ποιότητα κατασκευής στα "πλαστικά" είναι μέρα με τη νύχτα. Το 370 τρίζει όταν πατάς κουμπιά ενώ το άλλο είναι πιο στιβαρό. Κανένα δεν συγκρίνεται με το παλιό καλό 3010micro όμως, στην ποιότητα κατασκευής
    ------- In the Flesh? -------


  6. #21
    Εγγραφή
    19-09-2005
    Περιοχή
    Δήμος Αγίας Βαρβάρας
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38 / 5
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από strider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα δεν συγκρίνεται με το παλιό καλό 3010micro όμως, στην ποιότητα κατασκευής
    Μιας κι έχει αναφερθεί επανειλημμένα εδώ και το 3010 micro, η αλήθεια είναι ότι τυχαίνει και το έχω κι εγώ καθώς και το μεταγενέστερό του SL1!
    Συμφωνώ ότι η ποιότητα του 3010 micro στα ζητήματα της κατασκευής του εξωτερικά (πλαστικά, εφαρμογή κλπ) αλλά και το όλο look του καθώς και το πόσο βολικές διαστάσεις έχει είναι από τα καλύτερα που έχω συναντήσει σε φορητές συσκευές ως τώρα!
    Δε είμαι το ίδιο σίγουρος και για τα ηλεκτρονικά του μιας κι ενώ εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα άσχημο εδώ και τόσα χρόνια, σε φιλικό μου πρόσωπο που το έχει αντίστοιχο χρονικό διάστημα, του έχει βγάλει διάφορα προβληματάκια.
    Εκεί που θεωρώ απαίσιο όμως το 3010 micro, είναι στο τελείως προτόγωνο μενού του! Δηλαδή, πολύ πίσω από πολλά άλλα της δικιάς του εποχής που ήταν και πολύ φθηνότερα μάλιστα!
    Για τη μικρή μονόχρωμη και μη γραφική του οθόνη καθώς και τη μπαταρία νικελίου δε μπορώ να πω τίποτα δεδομένου ότι στην εποχή του αυτά περίπου ήταν τα στάνταρς.

    Το SL1 πάλι, επίσης πολύ καλό γενικά και πιο σύγχρονο, αν και σε άσπρο που το έχω δείχνει λίγο σα... "παιχνιδάκι"!
    ..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...

  7. #22
    Εγγραφή
    05-06-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είναι ενα πολύ καλό τηλεφωνο και αξιόπιστο, κατάληλλο για σπιτική & εργασιακή χρήση.
    Το είχα εδώ και 4 χρόνια, και δεν με απογοήτευσε ούτε μια φορά.
    Σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα..........

  8. #23
    Το avatar του μέλους [DSL]MANOS
    [DSL]MANOS Guest
    Το 680 και το 685 το έχει δοκιμάσει κανείς??? Λέω να πάρω και τα 2 για το σπίτι. Το κακό είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω κάνα φτηνό, καλό και συμβατό headset για τα συγκεκριμένα.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΡΟΔΟΣ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wag160n
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 40.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανένα δοκιμασμένο Bluetooth ακουστικό που να λειτουργεί κανονικά και σε εισερχόμενη κλήση και σε εξερχόμενη με το SIEMENS SL370 υπάρχει παιδιά; Έχω απογοητευτεί πλήρως από αυτή τη συσκευή, δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο τα λεφτά της.
    Έχω δοκιμάσει ένα το plantronics 915 που έχω στο κινητό αλλά δεν δουλεύει με τίποτα. Αγόρασα απo eshop και το jabra 2010 που σύμφωνα με το site της Siemens είναι συμβατό με το τηλέφωνο αλλά μόνο στην εισερχόμενη κλήση μπορώ να το σηκώσω από το Bluetooth, σε εξερχομένη δεν μεταφέρετε με τίποτα στο Bluetooth.

  10. #25
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Fritz!Box 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimkrom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα δοκιμασμένο Bluetooth ακουστικό που να λειτουργεί κανονικά και σε εισερχόμενη κλήση και σε εξερχόμενη με το SIEMENS SL370 υπάρχει παιδιά; Έχω απογοητευτεί πλήρως από αυτή τη συσκευή, δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο τα λεφτά της.
    Έχω δοκιμάσει ένα το plantronics 915 που έχω στο κινητό αλλά δεν δουλεύει με τίποτα. Αγόρασα απo eshop και το jabra 2010 που σύμφωνα με το site της Siemens είναι συμβατό με το τηλέφωνο αλλά μόνο στην εισερχόμενη κλήση μπορώ να το σηκώσω από το Bluetooth, σε εξερχομένη δεν μεταφέρετε με τίποτα στο Bluetooth.
    Καλησπέρα, χρησιμοποιώ επιτυχώς το Motorola H350 εδώ και αρκετούς μήνες. Το κύριο πρόβλημα είναι η μονογαμία του Βluetooth του SL370. Δηλαδή αν κάνεις pair το ακουστικό με κάποια άλλη συσκευή (πχ το κινητό σου για να το χρησιμοποιείς όταν είσαι έξω) τότε δεν το ξαναβρίσκει με τίποτα - χρειάζεται να το ξανακάνεις pair!

    Όπως καταλαβαίνεις το έχω αποκλειστικά για το σπίτι αυτό το ακουστικό. Για να καλέσω λοιπον, το ανάβω, πληκτρολογώ τον αριθμό στο SL370 και πατάω το κουμπί του ακουστικού αντί για το πράσινο! Έτσι κανονικά καλεί και μεταφέρει τον ήχο άμεσα στο ακουστικό. Αν δεν ξεκινήσει να καλεί, καταλαβαίνω ότι δεν είναι συνδεδεμένο και απλά (!) το σβήνω και το ξανα ανάβω..

    Όσον αφορά τις εισερχόμενεσ κλήσεις, δεν έχω πολλά παραδείγματα γιατί κυρίως καλώ. Αλλά θα κάνω μία περιγραφή της διαδικασίας που ακολουθώ έγώ. Πρέπει να το έχεις αναμμένο πρίν έρθει η κλήση, περιμένεις να χτυπήσει 3-4 φορές και έπειτα ξεκινάει να χτυπάει το handsfree. Τότε απαντάς με του κουμπί του.

    Εγώ τα περισσότερα προβληματα τα είχα όταν χρησιμοποιούσα ένα multipoint Plantronics και το συνέδεα παράλληλα και με το κινητό. Ήταν το φαινόμενο μονογαμίας που ανέφερα στην αρχή, ήθελε συνέχεια pair και ξαναpair!

  11. #26
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΡΟΔΟΣ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wag160n
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 40.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παρήγγειλα σήμερα το motorola h350 από eshop, περιμένω να έρθει να δούμε τι θα γίνει.

  12. #27
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Fritz!Box 7140
    Είχαμε κανένα νέο?

  13. #28
    Εγγραφή
    16-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    siemens cl-110
    παιδια, αναφερατε εντυπωσεις γιατι ενδιαφερει κ εμενα το θεμα.

  14. #29
    Έχει κανένας καταφερει να κανει το SL370 να δουλεψει με Bluetooth Nokia?
    'Εχω ενα Nokia BH803 και ενω μπορω οταν δεχομαι μια κλήση στο SL370 να την μεταφερω στο Bluetooth πατωντας το κουμπι που βρισκεται πανω στο Bluetooth, δεν ισχυει το ίδιο οταν κάνω κλήση απο το SL370 ...δεν μεταφέρεται στο Bluethooth..

    Έχει κανένας καμία ιδέα??

  15. #30
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    zte
    Στίς αναπάντητες κλήσεις το SL370 εκτός απο τον αριθμό η το όνομα δείχνει και την ώρα η την μέρα πού έγινε η κλήση;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. μια ερώτηση για το Siemens Gigaset SL1
    Από iJohnnyCash στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 01:05
  2. [Siemens] ερώτηση για Siemens gigaset SE587
    Από ZackNV στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-08, 14:01
  3. Siemens Gigaset SX675 isdn
    Από DjBac στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-08, 14:03
  4. Siemens Gigaset SL370 - απόψεις
    Από patrickdrd στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-07, 15:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας