Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Το avatar του μέλους isp
    isp Guest
    Παιδία εγώ που δεν εχω DSl αλλα ISDN εχω μια προκαταληψη για τις ταχύτητες .
    π.χ. τωρα ειτε εχεις pstn ειτε isdn η ταχύτητα δεν ειναι τραγικα διαφορετική εώς και ιδια .

    Αν βάλω dsl θα δώ όντος διαφορα ή απλώς κατι πιο πάνω ?

    Αξίζει τελικά το DSL !!!! ?

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Η διαφορά είναι τερατώδες, τόση ώστε αν βάλεις βάζω στοίχημα ότι θα πεις αυτό που λέω και εγώ.

    "Αυτό είναι ΣΥΝΔΕΣΗ Internet, τα dialup είναι απλά μία πρόχειρη λύση"


  3. #3
    Εγγραφή
    29-01-2003
    Περιοχή
    EUROPEAN UGANDA ΕΛΛΑΔΑρα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    17.143 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    SpeedTouch
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Φίλε μου αφού δεν έχεις καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα στην PSTN και την ISDN και λές ότι είναι μικρή ενώ είναι η διπλάσια τότε γιατί ρώτας για την DSL ;

    δηλάδή δεν μας αρέσει να κάνουμε download με 7,4 ή 7,6 και είναι το ίδιο με το 3,2 τι να πω

    Η δικιά μου απάντηση όσο αφορά το ερωτημά σου είναι μη βάλεις αφού δεν μπορείς να συγκρίνεις εσύ ο ίδιος και να καταλάβεις την διαφορά σε αυτό που έχεις αυτή τη στιγμή τότε δεν πρόκειται να καταλάβεις και την διαφορά με την DSL

  4. #4
    Εγγραφή
    27-06-2003
    Περιοχή
    To proto mu modem itan 1400 musiako komati etsi?
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    [quote="isp"]Παιδία εγώ που δεν εχω DSl αλλα ISDN εχω μια προκαταληψη για τις ταχύτητες .
    π.χ. τωρα ειτε εχεις pstn ειτε isdn η ταχύτητα δεν ειναι τραγικα διαφορετική εώς και ιδια .

    Αν βάλω dsl θα δώ όντος διαφορα ή απλώς κατι πιο πάνω ?

    ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟ ΣΥΝΔΕΣΗ ADSL
    ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ WEB SERVER MAIL SERVER KAI CHAT SERVER KAI AΠO TAXYTΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΟ URL ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΕΥΝΟΙΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ Ο ΑDΜΙΝ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΝΞΕΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ URL TOY SITE ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ADSL ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SΙΤΕ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΚΙΝΙΣΗ ΜΕ FORUM ΚΤΛ....

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Φίλε GS δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα μπορείς να το αναφέρεις, δεν καταλαβαίνω γιατί όχι.

    Για δώσε να το τεστάρουμε!

    Φιλικά.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    Φίλε μου αφού δεν έχεις καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα στην PSTN και την ISDN και λές ότι είναι μικρή ενώ είναι η διπλάσια τότε γιατί ρώτας για την DSL ;

    δηλάδή δεν μας αρέσει να κάνουμε download με 7,4 ή 7,6 και είναι το ίδιο με το 3,2 τι να πω

    Η δικιά μου απάντηση όσο αφορά το ερωτημά σου είναι μη βάλεις αφού δεν μπορείς να συγκρίνεις εσύ ο ίδιος και να καταλάβεις την διαφορά σε αυτό που έχεις αυτή τη στιγμή τότε δεν πρόκειται να καταλάβεις και την διαφορά με την DSL
    Έλα, έλα τρολ, χαζομαρίτσες... Με πιεστιέν κατέβαζα με 4,7-6κ καθαρά (μετρημένα), με αηεσντιέν ανέβηκα στα 5,2-7,1κ, και με εηντιεσέλ απο 10-12κ μέχρι και 36-38κ ανάλογα με τη στιγμή. Η πραγματική διαφορά στην αηεσντιέν φαίνεται και με τα δύο κανάλια ανοιχτά, κάτι που όμως ταυτόχρονα ανοίγει και την τσέπη - και για αυτό λίγοι το κάνουν.
    Φιλικά
    δε κόπανος

  7. #7
    Το avatar του μέλους hippie
    hippie Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eMPiRe
    .... ΣΥΝΔΕΣΗ Internet, τα dialup είναι απλά μία πρόχειρη λύση"
    to dial-up einai aplos SMS...

    paidia, sorry alla taxitites tis taksis tou 3-7 kb/s einai prosvoli gia to epipedo ths texnologias pou einai diathesimo simera...

    katalavaino oti den euthinontai oi xristes gia auto pou tous parexetai (dial-up sindeseis ), alla kapoia stigmi polla pragmata prepei na allaksoun...

    ego eima apo tous tixerous pou den xrisimopoiisa dial-up sindesi (oute prokeitai),alla pistevo h metavasi se taxiteres sindeseis prepei na einai must gia opoindipote serfarei sto diktio...

    PS: me taxitita 3-6 kb/s ena arxeio (px DirectX tis taksis tou 10-12 MB) xreiazesai 40-60 min
    me taxites apo 50-120 kb/s xreiazesai apo 2-4 min (oute tsigaro den prolavaineis na kaneis )

  8. #8
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    σαν να λες "εκει που ειστε (δεν) ημουνα και εδω που ειμαι ποτε σας δε θα ειστε!!"

    μα θα γυρισει ο τροχος θα βαλει dsl και ο φτωχος!!

  9. #9
    Το avatar του μέλους Johny
    Johny Guest
    Kαι εγώ έχω pstn (ελπίζω όχι για πολύ ακόμα) και κατέβαζα drivers για την κάρτα γραφικών μου περίπου στα 18mb με ταχύτητα 1.5-2.1kb. Όταν κατεβάζω με 3kb είμαι πανευτηχής.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-06-2003
    Περιοχή
    To proto mu modem itan 1400 musiako komati etsi?
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eMPiRe
    Φίλε GS δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα μπορείς να το αναφέρεις, δεν καταλαβαίνω γιατί όχι.

    Για δώσε να το τεστάρουμε!

    Φιλικά.
    TO SITE EINAI www.ultima.gr
    και ειναι πανω σε ADSL γραμμη
    και παει μια χαρα
    τεστ για να δειται πως παει μια ADSL γραμμη
    Δεν το εδωσα απο την αρχη μην πουν καπιοι οτι κανω διαφήμηση του site

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2003
    Περιοχή
    EUROPEAN UGANDA ΕΛΛΑΔΑρα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    17.143 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    SpeedTouch
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ducklord
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    Φίλε μου αφού δεν έχεις καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα στην PSTN και την ISDN και λές ότι είναι μικρή ενώ είναι η διπλάσια τότε γιατί ρώτας για την DSL ;

    δηλάδή δεν μας αρέσει να κάνουμε download με 7,4 ή 7,6 και είναι το ίδιο με το 3,2 τι να πω

    Η δικιά μου απάντηση όσο αφορά το ερωτημά σου είναι μη βάλεις αφού δεν μπορείς να συγκρίνεις εσύ ο ίδιος και να καταλάβεις την διαφορά σε αυτό που έχεις αυτή τη στιγμή τότε δεν πρόκειται να καταλάβεις και την διαφορά με την DSL
    Έλα, έλα τρολ, χαζομαρίτσες... Με πιεστιέν κατέβαζα με 4,7-6κ καθαρά (μετρημένα), με αηεσντιέν ανέβηκα στα 5,2-7,1κ, και με εηντιεσέλ απο 10-12κ μέχρι και 36-38κ ανάλογα με τη στιγμή. Η πραγματική διαφορά στην αηεσντιέν φαίνεται και με τα δύο κανάλια ανοιχτά, κάτι που όμως ταυτόχρονα ανοίγει και την τσέπη - και για αυτό λίγοι το κάνουν.
    Φιλικά
    δε κόπανος
    Φίλε κόπανε

    προφανώς θέλεις να πεις ότι ακόμα και το διπλάσιο του 4,7 να πιάσεις εσένα δεν σου αρκεί το ίδιο συμβαίνει και με μένα .. εγώ και με 14 να κατέβαζα πάλί δεν θα ήμον ευχαριστημένος αλλα αυτό που είπα εγώ είναι η πραγματική διαφορά του download είναι στο χρόνο που χριάζεται για να κατέβει ένα αρχείο και σε αυτό παίζει μεγάλη σημασία η σταθερότητα του σήματος και καθαρότητα του έτσι ώστε να μην κολάει ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ Η ISDN ΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ PSTN . Ας με διαψεύσουν οι επιστήμονες του forum.

    Φιλικά απλώς Βασίλης

  12. #12
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    NEED FOR SPEED=ADSL!!!!!!

    Osoi exoun balei gnorizoun thn pragmatikh shmasia tou internet.Oxi me tis taxythtes ton 5 kai 6 KB pou mas edine tosa xronia o ote!!!!
    An mporeis na baleis Adsl mhn to polyskefteis!!!! Tha deis to net apo diaforetikh optikh gonia!!!!

    Se 7 leptakia eixe katebei o 44.03 driver ths nvidia pou gia na ton katebaseis me pstn tha sou parei toulaxiston 50 leptakia!!!

  13. #13
    Το avatar του μέλους Johny
    Johny Guest
    Se 7 leptakia eixe katebei o 44.03 driver ths nvidia pou gia na ton katebaseis me pstn tha sou parei toulaxiston 50 leptakia!!!
    Εγώ πάντος τους drivers της nvidia τους κατέβασα σε 1ώρα και 30 λεπτά. 8O

  14. #14
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Johny
    Εγώ πάντος τους drivers της nvidia τους κατέβασα σε 1ώρα και 30 λεπτά. 8O
    Kai nai exoume ena pagkosmio rekor!!!! Mono 1 1/2 ora xreiasthke gia na katebei o driver!!!
    Pali kala pou den diafhmizoun tis pstn syndeseis opos tis isdn me thn tromerh taxythta....
    Me tis pstn syndeseis mporeite aneta na katebasete to sp4 ton win 2000.Kai mhn anhsyxeitai katholou gia an katebainei kanonika to arxeio.Mporeite aneta na pane se kana clubaki gia 5-6 oritses kai otan erthete an eiste tyxeroi tha einai sthn mesh....

  15. #15
    Το avatar του μέλους Johny
    Johny Guest
    Kai nai exoume ena pagkosmio rekor!!!! Mono 1 1/2 ora xreiasthke gia na katebei o driver!!!
    Πριν από λίγο με πήρε τηλέφωνο ο διευθυντής του βιβλίου Γκίνες γιατί έχω κάνει την περισσότερη ώρα από όλους για να κατεβάσω drivers για την κάρτα γραφικών μου!!!!

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελικά Αξίζει ή 24/1;
    Από hercules_j στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 23:47
  2. αξιζει τελικα?
    Από hydro στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 11:18
  3. αξιζει τελικα???
    Από stratos77 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-05, 10:45
  4. Τελικά αξίζει η 512;
    Από atssssss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-04, 12:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας