Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοιτα στην σελιδα της ΗΡ αν εχει οδηγους για τα ΧΡ για το συγκεκριμενο μοντελο (6715ΤΧ βλεπω μονο)
    Κατι δεν εχεις δει καλα μαλον ...

  2. #17
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    DSL-AC68U
    ξερετε εάν ο hp pavilion 9680ev κάνει για αυό τον οδηγό? γιατί ψάχνω να βρώ πληροφορίες για το τι chipset έχει αλλά δεν μπορώ! Ευχαριστώ.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...642382&lang=el

    Απο αυτην την σελιδα κατεβαζεις προγραμματα οδηγησης για τα βιστα ...

    Πρόγραμμα οδήγησης Mobile Intel 965 Express Chipset Family

    Εκει φαινεται καθαρα οτι το συγκεκριμενο μοντελο εχει intel chipset και ναι ο οδηγος αυτος πρεπει να

    κανει και για το δικο σου υπολογιστη.

  4. #19
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.591
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    παιδιά έχει καταφέρει κανείς να περάσει windows xp στον g5055ea?? αν ναι πρέπει να περαστούν με συγκεκριμένη σειρά οι οδηγοί?? βρήκα τους οδηγούς σε αυτήν τη σελίδα...
    χρειάζεται και τίποτα άλλο?? ευχαριστώ...

  5. #20
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να υποθεσω οτι εχεις διαωασει το how to η οχι ?
    Αν ριξεις μια ματια στην σελιδα με τους οδηγους για βιστα θα δεις ενα κατεβατο ακομα ...

  6. #21
    Εκανα τη διαδικασια που περιγραφεται στο τριτο βημα.
    Τα αρχεια που περιλαμβανονται στο floppy image τα ανεβασα στο rapidshare για λιγη περισσοτερη ευκολια.


    http://rapidshare.com/files/86701330/F6_Sata_Driver.zip

  7. #22
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παίδες,

    Αναλαμβάνει η ίδια η HP να κάνει αυτή τη δουλεία υποβάθμισης σε XP?και αν ναί, πόσο στοιχίζει?

  8. #23
    Εγγραφή
    13-12-2008
    Ηλικία
    15
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Exclamation
    γεια και χαρα σας παιδια. εγω εχω ενα pavilion dv6000 και ειχα τρελο προβλημα αφου ηθελα να κανω φορματ και εβαζα το cd των xp-pro ωστε κατα την επανεκκινηση να το κανει με το παραδοσιακο τροπο, αλλα δεν το εκανε κι ετσι εγκατεστησα το partition magic 8 (ο "εξυπνακιας"...), τα εσβησα ολα και επειτα απλα δημιουργησα ενα και μοναδικο partition. φυσικα, ολα αυτα, οπως ξερετε, παιρνουν εφαρμογη με την επανεκκινηση... και μετα εβαζα το cd των xp, αλλα τιποτα... και ειναι απολυτα λογικο, αφου τα διεγραψα ολα!!! μεχρι και τους drivers για ολες τις συσκευες του! αυτο που θελω να δηλωσω ειναι οτι μολις τωρα βρηκα την επιλογη του sata στο BIOS (που ο φιλος rockstarhs εγραψε παραπανω) και την απενεργοποιησα, εβαλα το cd των XP HOME (γνησιο) και εκανα επανεκκινηση... η χαρα ειναι μεγαλη αφου, στην εγκατασταση δεν μου λεει πια οτι δεν βρισκει σκληρο δισκο (οπως μου εκανε πριν-οτι κι αν εκανα) και προχωρησε η εγκατασταση! επιτελους!!!
    το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι δεν εβρισκα το cd της μητρικης ωστε να επαναφερω ολους τους οδηγους και να προχωρησω σαν αρχοντας...
    και ψαχνοντας, βρηκα το site σας και με βοηθησε παρα μα παρα πολυ...

    οποτε, το ηθικο διδαγμα της ιστοριας μας ειναι...
    -ποτε δεν κανουμε φορματ σε ενα λαπτοπ χωρις να εχουμε τα καταλληλα/απαραιτητα cd's (οδηγοι μητρικης, λειτουργικο, backup discs...)
    -να κοιταμε παντα πρωτα μηπως το λαπτοπ περιεχει τη λειτουργια "επαναφορα συστηματος χωρις δισκους", οπως διαθετουν τα περισσοτερα τωρα πια...

    και...
    -ποτε μα ποτε δεν πρεπει να βαζουμε το partition magic "σε λειτουργια" σε ενα λαπτοπ για , ακομα κι ειναι η τελευταια μας επιλογη...

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα! το ξέρω πως είναι παλιό το θέμα αλλά μου έτυχε ένας laptop (δεν είναι δικός μου) hp pavilion DV6000 και είχε windows vista με πολλά προβλήματα όπως να πηγαινει πολύ αργά κτλ. έβαλα windows xp home (οriginal), έλυσα το πρόβλημα να μην βλέπει τον σκληρό με την επιλογή από το BIOS, τα windows παιζουν μια χαρά, αλλά φυσικά και εγώ δεν βρήκα windows xp drivers που να παίζουν! αν και στην επίσημη σελίδα της hp λέει για DV6000 windows xp drivers δεν παίρνει τπτ από αυτά!
    παραπάνω είπε ο 1ος που έψραψε το θέμα αυτό πως κάνουν οδηγοί από τα vista στα xp, ισχύει αυτό? αν ναι από που κατεβάζω και ποιας εκδοσης? της απλής? βρηκα εδώ : http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=2093

  10. #25
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! το ξέρω πως είναι παλιό το θέμα αλλά μου έτυχε ένας laptop (δεν είναι δικός μου) hp pavilion DV6000 και είχε windows vista με πολλά προβλήματα όπως να πηγαινει πολύ αργά κτλ. έβαλα windows xp home (οriginal), έλυσα το πρόβλημα να μην βλέπει τον σκληρό με την επιλογή από το BIOS, τα windows παιζουν μια χαρά, αλλά φυσικά και εγώ δεν βρήκα windows xp drivers που να παίζουν! αν και στην επίσημη σελίδα της hp λέει για DV6000 windows xp drivers δεν παίρνει τπτ από αυτά!
    παραπάνω είπε ο 1ος που έψραψε το θέμα αυτό πως κάνουν οδηγοί από τα vista στα xp, ισχύει αυτό? αν ναι από που κατεβάζω και ποιας εκδοσης? της απλής? βρηκα εδώ : http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=2093
    Αν έχεις όρεξη , δοκίμασε το driverpacks , αν αποφασίσεις να το δοκιμάσεις και χρειάζεσαι βοήθεια στείλε μου pm. Προσωπικά πρώτα περνάω τα post sp3 updates onepiece v5.6.0 με nlite ,κάνω και μερικά tweaks , μετά driverpacks και αν θέλω και το mui και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

    Η διαδικασία αυτή απαιτεί να φτιάξεις το δισκάκι των windows xp σε ένα άλλο μηχάνημα με τους drivers περασμένους από πριν για να μην έχεις προβλήματα μετά. Στην δικιά σου περίπτωση αν έχει μνήμη 2gb+ εγώ μπορεί να έκανα το τελευταίο bios update και να του περνούσα windows 7
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα έχει 1GB αλλά ο κατοχός του μετά σκοπεύει να την πάει στα 2! δλδ λες να αναβαθμισω την μνήμη πρώτα και μετά να πάμε σε windows 7? και για windows 7 εχει drivers? μιλάω πάντα για το hp pavilion DV6000.
    Επειδή ο λαπτοπ δεν είναι δικός μου και θέλω να τελειώνω ωραία τα παραπανω που ειπες αλλα καθως ειμαι linuxas πρεπει να διαβασω και να ασχοληθώ πολύ κάτι που δεν μπορώ να κάνω! εχω εγκαταστησει τα windows xp home και ειναι original γινεται καπως να μπουν drivers να τελειώνω? αν ήταν δικος μου θα έβαζα debian linux θα έπαιζαν όλα και θα καθάριζα bam bam!!!
    εμ...αμα τα λεω! δοκιμασα live dvd ubuntu 11.04 και παιζουν τα παντα!!!! απιστευτο!!!! θα του πω να βαλουμε ubuntu να τελειωνουμε! ελεος με τους windows drivers ποια!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 20-04-12 στις 19:43.

  12. #27
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Από κάτω από το λαπτοπ έχει ένα καρτελάκι που έχει ακριβώς πιο μοντέλο είναι , πχ το dv6001ea κλπ . Πες μας τον κωδικό να δούμε αν υπάρχουν οδηγοί για windows xp και να δούμε τι γίνεται και με τα 7αρια αν και με μεγάλο ποσοστό θα δουλέψουν κατευθείαν εκτός και αν έχει καμιά ati legacy. Για την μνήμη αν είναι ευχαριστημένος και σκοπεύει να το κρατήσει ας δώσει κάτι παραπάνω να πάρει 4gb αφού πρώτα όμως γίνει δοκιμή και δουλεύουν τα 7αρια. Για ubuntu ας περιμένει την 12.04 που είναι και lts , αν δεν παίζει παιχνίδια ή χρησιμοποιεί κάποια συγκεκριμένη windows εφαρμογή και έχει όρεξη να μάθει αλλά αν δεν ας μείνει καλύτερα σε windows που τα γνωρίζει. Για τους drivers επίσης μπορείς να δοκιμάσεις το πρόγραμμα slim drivers (free) ή κάποιο παραπλήσιο , καθώς το driverpacks που ανέφερα είναι για την ενσωμάτωση τους στο δισκάκι των xp.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από κάτω από το λαπτοπ έχει ένα καρτελάκι που έχει ακριβώς πιο μοντέλο είναι , πχ το dv6001ea κλπ . Πες μας τον κωδικό να δούμε αν υπάρχουν οδηγοί για windows xp και να δούμε τι γίνεται και με τα 7αρια αν και με μεγάλο ποσοστό θα δουλέψουν κατευθείαν εκτός και αν έχει καμιά ati legacy. Για την μνήμη αν είναι ευχαριστημένος και σκοπεύει να το κρατήσει ας δώσει κάτι παραπάνω να πάρει 4gb αφού πρώτα όμως γίνει δοκιμή και δουλεύουν τα 7αρια. Για ubuntu ας περιμένει την 12.04 που είναι και lts , αν δεν παίζει παιχνίδια ή χρησιμοποιεί κάποια συγκεκριμένη windows εφαρμογή και έχει όρεξη να μάθει αλλά αν δεν ας μείνει καλύτερα σε windows που τα γνωρίζει. Για τους drivers επίσης μπορείς να δοκιμάσεις το πρόγραμμα slim drivers (free) ή κάποιο παραπλήσιο , καθώς το driverpacks που ανέφερα είναι για την ενσωμάτωση τους στο δισκάκι των xp.
    Θα το δω μετά το Σαββατοκυριακο γιατι θα λειπω! τα 4gb πανε αρκετα ευρω, αν ειναι για 2 μονο, εχει παρει αλλον λαπτοπ τωρα. Οσο για το ubuntu το 12.04 ειναι στην final beta version. Eπειδη ειχα και παλιοτερα ubuntu στον δικο μου πριν το debian δεν υπαρχει προβλημα, εγω παντα debian testing δουλευα! (οταν πηγα σε debian δλδ).
    Τελικά ο κατοχός του συμφώνησε να του περάσω ubuntu! οπότε δεν χρειάζεται να το συζητάμε άλλο για windows, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια πάντως!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 21-04-12 στις 09:00.

  14. #29
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλησπέρα! μου ετυχε και μενα ενα laptop hp pavilion DV6000 που θελω να περασω τα xp. Αρχικα εκανα disable την επιλογη sata στα bios εκανα την εγκατασταση, μετα ομως δεν επαιρνε κανενα driver απο αυτους που ειχα κατεβασει απο το site της hp. Μετα βρηκα αυτο το thread και εκανα νεο cdακι με το nlite και τους sata drivers που βρηκα στο ξεζιπαρισμενο αρχειο του driver. Εκανα παλι την εγκατασταση και τωρα παλι δε δεχεται κανενα driver...λογικα κατι κανω λαθος...;καμια βοηθεια;

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δε νομιζω πως υπαρχουν drivers για xp! εφαγα ποσες μερες!!!! ή θα βαλεις οτι ειχε πριν, ή πας και εσυ για linuxaki και Αγιος ο Θεος!!! ευτυχως βρεθηκε τελεια λυση και είναι πανευτυχης ο ιδιοκτητης του λαπτοπ!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εγκατάσταση windows xp σε hp pavilion dv9680ev.Drivers?
    Από Razorblade στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-08, 11:55
  2. Eγκατασταση Sata
    Από obrax στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-07, 13:22
  3. Eγκατάσταση Κεντρου
    Από blackshadow84 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-07, 21:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας