Σελ. 62 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 916-930 από 1280
  1. #916
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Μην ακουω σαχλαμαρες για μαλακωμα των αρβυλων με βερνικι κλπ ....

    Πριν φορεσεις τα αρβυλα, τα βαζεις κατω, τα σπας με πατημα παντου σε καθε νοητη γωνια ζουπηγματος, τα φορας με πατους μαλακους και τελειωσε το ζητημα.
    Οσο περισσοτερο τα φορεσεις, οσο περισσοτερο περπατησεις, οσο περισσοτερο τα συνηθισεις, τοσο καλυτερα θα περασεις μαζι τους.
    3 ζευγαρια αρβυλα φορεσα στους 16 μηνες δοκιμος...
    Γυαλισμα με το βερνικι του ΕΣ (οχι σωληναριο, το αλλο που το ζεσταινες για να γινει αλοιφη) μια φορα στις 2 μερες... το αρβυλο γυαλιζε μονο με σκληρη βουρτσα και τριψιμο! Πολυ τριψιμο!
    Ουτε τα camel, ουτε τα γυαλιστικα για να γινεται σαν λουστρινι ουτε τιποτα.
    Βρωμια να μην εχει επανω και δε θα σου πει ποτε και κανεις τιποτα αρκει σε ολα τ'αλλα να εισαι καθωσπρεπει.

    Φορας, τη λιωνεις στο περπατημα κανοντας υπομονη και σε 2 - 3 μηνακια, θα ειναι σαν αθλητικο παππουτσι.

  2. #917
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το άρβυλο γυαλίζει με την μαλακή βούρτσα
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  3. #918
    Εγγραφή
    14-02-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Ας γράψουμε έναν μικρό οδηγό:
    Κατά την ημέρα κατάταξης σου συμβουλεύω να ετοιμάσεις μια βαλίτσα με τα ακόλουθα:

    1. 5-6 Φανελάκια Στρατιωτικά (στο Κεντρο θα σου δώσουν 2). Αν καταφέρεις και λερώσεις 8 φανέλες σε 12 μέρες, σε αρκετά κέντρα έχει και πλυντήριο εντός στρατοπέδου
    2. 8-10 ζευγάρια κάλτσες, ψηλές και αρκετά χοντρές.
    3. 8-10 εσώρουχα (βρακι + φανέλα-αν κρυώνεις)
    4. Ενα σετ πετσέτες (πρόσωπο+χερι+σώμα)
    5. Ενα ζευγάρι χακί σεντόνια.
    6. Πλήρες σετ ξυρίσματος
    7. Πάρε περί τα 10-15 λουκέτα. Υπολόγισε ένα για κάθε τσέπη της τσάντας (συν 3-μία κεντρική και 2 πλαϊνές θήκες- ο σάκος του ΕΣ),ένα για άρβυλα,ένα για το όπλα.Το λουκάνικο θα έχει πάνω αλλά έχε κανένα καβάτζα γιατί μπορεί να χάσεις κάποιο ή να πέσει στο φοριαμό.
    8. Ξυραφάκια/Ξυριστική μηχανή και After save που να σου μαλακώνει το δέρμα. Θα ξυρίζεσε σχεδόν κάθε μέρα...
    9. Αποσμητικό καλύτερα roll on που δεν ερεθίζει τόσο.
    10. Πάτους για τις αρβύλες
    11. Μπογιά μαύρη για τα άρβυλα. Υπόψην μπορεί να πάρεις 2 ζευγάρια αλλά μόνο το ένα θα χρησιμοποιήσεις. Αλλιώς θα πρέπει να μαλακώνεις 2 ζευγάρια και όχι 1.
    12. Λίπος για παπούτσια που τα μαλακώνει.
    13. Τηλεκάρτα/χρονοκάρτα και κάρτες για το κινητό. Αν δεν έχεις Whatsup, τα καρτοτηλέφωνα θα σε σώσουν
    14. Σαπουνάκι. Έχει και υγρό σαπουνάκι τσέπης. Καλό.
    15. Υγρά μωρομάντηλα αντιβακτηριδιακά και μη. Μπορείς να τα έχεις και για την τουαλέττα.
    16. Γάντια χειρουργικά, για την Καλλιόπη, το πλοίο της αγάπης κλπ
    17. Αν το κέντρο είναι κοντά μην πάρεις εξτρα πολιτικά ρούχα (μόνο αυτά που θα φοράς). Αν είναι μακριά, ή αν ιδρώνεις εύκολα, πάρε ακόμη 1 αλλαξιά. Υπόψιν, ότι την ημέρα της ορκομωσίας θα πάρεις 3 ημέρες άδειας. Σε κάποια κέντρα, σε υποχρεώνουν να βγεις με στρατιωτικά ρούχα.

    Συμβουλές:

    • Στο γιατρό τα λέμε ΟΛΑ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μην ξεχάσεις να αναφέρεις τα εμβόλια που σου έχουν κάνει (αν και θα φας ενα τουρλουμπούκι με αντιτετανικό, διφθερίτιδα κλπ + μαντού+αιμοληψία), πιθανές ασθένειες, σπασίματα, αλλεργίες, ελλειψη ενζύμου κλπ. Εκεί πας για να επιτελέσεις το έργο που ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις. Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα, γιατί να το επιδεινώσεις;
    • Αν δικαιούσαι μειωμένη θητεία, να εξασφαλίσεις έγκαιρα τα απαιτούμενα χαρτιά απο δώ
    • Επειδή γενικώς ο στρατός θα βγει ακριβός για την τσέπη σου, να φροντίσεις να πάρεις κατάσταση επιβίβασης. Για ποιο λόγο να πληρώσεις στο ΚΤΕΛ κλπ; Πήγαινε στο φρουραρχείο με το σημείωμα κατάταξης για να πάρεις το δωρεάν εισητήριο που δικαιούσαι (Κατάσταση επιβίβασης). Επίσης την προηγούμενη και την τρέχουσα ημέρα κατάταξης δωρεάν μετακίνηση στα αστικα/μετρό/τραμ/προαστιακό (με μπαγάζια και το σημείωμα κατάταξης) [ Το 2009 πλήρωσα περίπου 60 ευρώ για να πάω Θεσ/νικη-Καλαμάτα]
    • Την ακτινογραφία, μπορείς και να μην τη βγάλεις πριν παρουσιαστείς. Ούτως ή άλλως, τις 2-3 πρώτες μέρες, το μεγαλύτερο ποσοστό των νεοσύλλεκτων, περνάει από το πλησιέστερο Στρατιωτικό Νοσοκομείο (χάνοντας αντίστοιχα 1-2 μέρες "εκπαίδευσης").
    • Τις πρώτες ημέρες οι αρβύλες θα σε χτυπήσουν, με πιθανότητα p >90%. Σε μερικά κέντρα, οι 2-3 φαντάροι-γιατροί που θα υπάρχουν θα έχουν πάρει ρητές εντολές. Κόψε κίνηση τις 2-3 πρώτες μέρες. Αν δεις ότι είναι αυστηροί, μην πάς στο γιατρό αν δεν βγάλουν αίμα τα πόδια σου.
    • Μέχρι την ορκομωσία, δεν έχει καμπάνες. ΑΛΛΑ, μην το παίζεις έξυπνος, γιατί οι ανλχγοί θα σε σταμπάρουν και μετά ...... καλά κρασιά. Προσπάθησε να μην μάθουν το όνομά σου μέχρι να φύγεις. Όσο μεγαλύτερος ο λόχος, τόσο πιο εύκολα το επιτυγχάνεις αυτό.
    • Η απάντηση στα περισσότερα ερωτήματα που θα σου προκύψουν εκει μέσα είναι μία από τις ακόλουθες: "Γιατί έχει αθηναϊκές πινακίδες", "Γιατί ΜΠΑΟΚ" κοκ
    • Η γραφειοκρατεία την μέρα της κατάταξης είναι απίστευτα υπερβολική. Αν το κέντρο δεν έχει λάβει τα μέτρα του, ετοιμάσου για τρελλή ταλαιπωρία. Για αυτό το λόγο, καλύτερα να πας νωρίς (9-10 το πρωί), για να τελειώσεις κατά τις 10 το βράδυ......

    Επίσης, τις πρώτες ημέρες θα περάσουν όλοι εκείνοι που θέλουν να σε "προσυλητίσουν", δηλαδή:

    • Να πάς για δόκιμος
    • Να πας Κύπρο
    • Να πας στις Ειδικές Δυνάμεις
    • Να πας Τσολιάς
    • κοκ

    Αν είσαι από Αθήνα, έχεις τα απαιτούμενα προσόντα (παραστατικό κλπ) και αντέχεις ακινησία, πήγαινε Τσολιάς.
    Αν έχεις σκοπό να μπεις σε Σώμα Ασφαλείας, πάνε Δόκιμος ή (αν αντέχεις) ειδικές δυνάμεις
    Γενικά θα πέσει πολύ ψηστήρι για αυτά, αλλά μη μασάς. Θα σου λένε διάφορα, έχει καλό φαγητό, έχει περισσότερα χρήματα, κοκ. Δες τα συν και τα πλην.

    Δεν συστήνω Κύπρο, αν σου γυαλίσουν οι άδειες. Και εντός, θα πάρεις επίσης άγραφες απο αρκετούς Διοικητές.


    Τέλος,
    Από το στόμα σου θα βγαίνουν 3 λέξεις
    ΜΑΛΙΣΤΑ-ΟΧΙ-ΔΙΑΤΑΞΤΕ!

    Καλή θητεία

  4. #919
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.Ειχα πάρει την Gillette Powerfusion (αυτη χωρις μπαταρια,ετσι τη λενε?) πριν αν δω τα ποστ και ξυριστηκα ήδη χθες.Για 6+ χρονια διάλειμμα ,το ένα κοψιμο που ειχα πιστευω πως ηταν καλός απολογισμός .Θα παρω και after shave βεβαια,γιατί δεν πηρα και ειχε ψιλοερεθιστει το δέρμα μου.

    Με τα φανελάκια με μπερδεψατε,γιατι δεν καταλαβα πόσα χρειάζομαι τελικά.Αν αλλάζω καθε μερα,να παρω καμια 15αρια?ή ειναι υπερβολη τα 15? τωρα δροσιζει και ο καιρός (βλεπω στο meteo καιρό στη Θηβα 15-22 βαθμους).Γενικα όσα εχετε πει τα εχω στη λιστα και τα πιο πολλα τα εχω ηδη προμηθευτει.Θελω να ρωτησω μόνο πώς να μαλακωσω τις αρβυλες.Με το βερνικι το υγρο με σφουγγαρακι?να ποτίζει την αρβυλα?μαυρη ειναι,ετσι?ένα Camel βερνικι εχω με σφουγγαράκι,κάνει?
    Ισως και να μην εισαι σε θεση να κανεις μπανιο καθε μερα...
    Της αρβυλες μου εγω τις περναγα 2 φορες την ημερα με camel βερνικι (ξεβαφει-αλλα κανει απιστευτη δουλεια στο μαλακωμα)
    Worlds are conquered, galaxies destroyed -- but a woman is always a woman.

  5. #920
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 27 @ Πυροβολικό.
    Πυροβολικό ήμουν και εγώ (σχετικά πρόσφατα). Πήγαινε να καταταγείς νωρίς το πρωί. 8 το πρωί να είσαι έξω από την πύλη για να μην ταλαιπωρηθείς αργότερα.

    Πάρε μερικά λουκέτα μαζί σου, κυρίως για το όπλο που θα σου δώσουν κάποια στιγμή και για τον φοριαμό. Εκεί θα σου δώσουν και ένα λουκέτο για το λουκάνικο.

    Ψιλοχαλαρά είναι τα πράγματα στην Θήβα. Εγώ είχα μείνει και 3 μέρες αξύριστος και δεν με πείραξε κανείς. Αν είσαι τυχερός και σε πάρουν στα γραφεία μπορεί να γλυτώσεις και καμιά υπηρεσία (παίρνουν περισσότερο άτομα με πανεπιστημιακές σπουδές αλλά είναι περισσότερο θέμα τύχης. Από την άλλη μπορεί να χάσεις κάποιο τμήμα της εκπαίδευσης και να αισθανθείς κάπως μειονεκτικά γι αυτό)

    Για τις αρβύλες υπάρχουν κάποιες αυτογυάλιστες πάστες στα super-market που κάνουν γρήγορη δουλειά. Πάντως στην Θήβα δεν πρόκειται να ασχοληθούν ιδιαίτερα τα στελέχη με τις αρβύλες των φαντάρων. Τις πρώτες μέρες μπορεί να γίνουν κάποιες παρατηρήσεις για την εξωτερική εμφάνιση των φαντάρων αλλά μετά δεν πολυασχολούνται.

    Την πρώτη βδομάδα, μέχρι να προσαρμοστείς στο νέο περιβάλλον, ίσως αισθανθείς λίγο άσχημα αλλά μετά θα συνηθίσεις. Σχεδόν όλοι οι φαντάροι όταν φύγαμε για τις μονάδες μας αναπολούσαμε την περίοδο που είμασταν στην Θήβα (το θετικό ήταν οτι επειδή υπήρχαν πολλά άτομα μπορούσες να περάσεις απαρατήρητος και να μην πέσει μεγάλη πίεση πάνω σου. Επίσης είχες πολλά άτομα να κάνεις παρέα). Η μόνη περίπτωση να μην περάσεις καλά είναι να έχεις μεγάλα προβλήματα προσαρμοστικότητας. Σε τέτοια περίπτωση μην διστάσεις να απευθυνθείς στον ψυχολόγο του κέντρου. Κάποιο τρόπο θα βρει να σε βοηθήσει.

    Μην πάρεις πολλά πράγματα μαζί σου. Πάρε μερικά φανελάκια, σώβρακα, κάλτσες, σαμπουάν, ξυριστικα κτλ. Αρκετά πράγματα έχει και το ΚΨΜ. Εγώ για παραδειγμα είχα αγοράσει από εκεί υπνόσακο με 20 ευρώ. Επίσης μετά από λίγες μέρες θα πάρετε 3ήμερη άδεια λόγω της ορκομωσίας οπότε γυρίζοντας σπίτι σου θα δεις τι σου λείπει. Θα σου δώσουν εκεί 3 πετσέτες, 3 παραλλαγές (μην πάρεις μόνο χειμερινές), 2 ζευγάρια άρβυλα(μπορεί και 1) , 3 φανελάκια, 5 ζευγάρια κάλτσες, τζάκετ, το λουκάνικο, ένα σακ βουαγιάζ κτλ. Δεν επιτρέπονται τα κινητά με κάμερες. Πάρε ένα απλό κινητό μαζί σου. Μετά από κανά-δυο βδομάδες μπορείς να φέρεις και το κινητό με την κάμερα αλλά να κρατάς τις προφυλάξεις σου.

    Μετά την Θήβα θα σε στείλουν σε κάποια μονάδα (Έβρο, νησιά, Κύπρο). Το πόσο καλά θα περάσεις εκεί είναι θέμα τύχης. Στην δικιά μου ΕΣΣΟ είχαν λίγα άτομα στις μονάδες στα νησιά οπότε είχαν λίγες εξόδους και πολλές υπηρεσίες. Στον Έβρο υπήρχαν περισσότερα άτομα οπότε ήταν πιο χαλαρά. Αυτά αλλάζουν με τα χρόνια. Αλλά και πάλι είναι θέμα μονάδας. Και στην Κύπρο πάλι είναι θέμα τύχης. Υπάρχουν μερικές χαλαρές μονάδες Πυροβολικού (π.χ. Πάφος) και άλλες (π.χ. Τσέρι) που είναι δύσκολα τα πράγματα. Και πάλι όμως είναι σχετικό καθότι είναι και θέμα διοικητή (άλλοι είναι χαλαροί, άλλοι αυστηροί κτλ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 20-09-11 στις 21:58.

  6. #921
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Για τα αρβύλα πάντως, πραγματικά βερνίκι στρατού απλά
    Το βάζεις απο το βράδυ με την μικρή βούρτσα, και απλά το πρωί περνάς λίγο με την μεγάλη, μετά έχεις και καθρευτή τζάμπα , πάρε πάτους όχι πολύ μαλακούς όχι πολύ σκληρούς
    Πάρε κάτι για να πλένεις τα ρούχα στο χέρι, καθώς και σεντόνια για να μην βγάζεις σπυράκια (στην μονάδα είναι ποιο χαλαρά τα πράγματα συνήθως μετά απο κάποιο διάστημα, εκεί πας με υπνόσακο), και πάνω από όλα χαλαρά.
    Σκέψου οτι εσύ είσαι περαστικός απο εκεί (είδικα στο κέντρο και στους πρώτους μήνες στην μονάδα)

    Ξυραφάκι θα έλεγα gillete, αν βρεις sensor excel, με bic όσες φόρες δοκίμασα, έγινε θρίλερ

    Ρούχα κλπ, εμάς μας είχανε δώσει δυο παραλλαγές, οι οποίες λιώσανε λόγω ειδικότητας στους 6 μήνες, το μόνο που άντεξε ήταν οι κάλτσες και το μπουφαν
    Πιστεύω οτι το παν είναι να μην πας με υφάκι, τότε θα θελήσουν να σε σπάσουν.
    ΥΓ αν σου αρέσει ο φράπες, πάρε προμήθειες, καφέ, ζάχαρη, σεικερ
    ΥΓ2 μην πάρεις μαζί σου κάτι που δεν θα ήθελες να χάσεις
    ΥΓ3 αν είσαι με οπλό, τότε ετοιμάσου να σε πονέσει άσχημα ο αριστερός ώμος

  7. #922
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για όσους πάνε στην Κύπρο :

    'Ακούω, ακούω τουρμπίνες και δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες (x2)
    Βάλε μαμά κιμά στα μακαρόνια, και στρώσε τα καλύτερα σεντόνια
    Βάλε βενζίνη στ' αυτοκινητό σου, γιατί-επανάπατριζεται ο γιός σου'

  8. #923
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους πάνε στην Κύπρο :

    'Ακούω, ακούω τουρμπίνες και δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μήνες (x2)
    Βάλε μαμά κιμά στα μακαρόνια, και στρώσε τα καλύτερα σεντόνια
    Βάλε βενζίνη στ' αυτοκινητό σου, γιατί-επανάπατριζεται ο γιός σου'
    Βάλε όμως και χρονολογία
    Πχ ο πατέρας μου που ακούει κύπρο βγάζει σπυράκια

  9. #924
    Εγγραφή
    14-02-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Προσωπικά, με βάση την τρέχουσα επικαιρότητα,
    δεν θα ρίσκαρα να πάω Κύπρο.

  10. #925
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε όμως και χρονολογία
    Πχ ο πατέρας μου που ακούει κύπρο βγάζει σπυράκια
    Ούτως ή άλλως δεν έχει σημασία. Αν επιλεγείς (και είναι θέμα τύχης από την στιγμή που είσαι Ι1 αν θα σε επιλέξουν ή όχι) να πας στην Κύπρο, δεν έχεις περιθώριο να αρνηθείς. Υπήρχαν άτομα που δήλωσαν οτι θέλουν να πάνε Κύπρο και δεν τους έστειλαν, και άτομα που δήλωναν ψυχολογικά προβλήματα για να το αποφύγουν και τελικώς τους έστειλαν.

    Οι επιλογές γίνονται με μεγάλη προχειρότητα. Είχα μαζί μου άτομο στην Κύπρο με προβλήματα υγείας (με τα οποία θα έβγαινε Ι4) το οποίο για τους δικούς του λόγους δεν τα είχε δηλώσει στους γιατρούς. Η επιλογή να πάει κάποιος στην Κύπρο γίνεται τελείως στην τύχη και όσο και να κοπανιέσαι μετά, μόνο αν έχεις ισχυρό βύσμα το αποφεύγεις.

    Το καλό είναι οτι πληρώνεσαι κάθε μήνα (κάπου 250 ευρώ πρέπει να ήταν πριν λίγο καιρό).
    Αν πέσεις και σε χαλαρή μονάδα κάνεις και τα μπάνια σου (από τον Απρίλιο είναι μια χαρά η θάλασσα για μπάνια στην Κύπρο)

  11. #926
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μόνο αυτό χρησιμοποιούσα... Μια χαρά δουλειά έκανε τότε.
    Spoiler:

    Το 1997
    Και το '98 - '00 μιά χαρά ήτανε επίσης

    ........Auto merged post: frap πρόσθεσε 11 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξυραφάκι θα έλεγα gillete, αν βρεις sensor excel, με bic όσες φόρες δοκίμασα, έγινε θρίλερ
    [...]ΥΓ3 αν είσαι με οπλό, τότε ετοιμάσου να σε πονέσει άσχημα ο αριστερός ώμος
    -Μάθε να ξυρίζεσαι με κάθετες κινήσεις.
    -Το όπλο το "κοπανάμε" στο στέρνο, όχι στην κλείδα/ώμο. Στην ανάγκη πάμε ΛΥΒ για να πάρουμε Α4.



    ........Auto merged post: frap πρόσθεσε 3 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, με βάση την τρέχουσα επικαιρότητα,
    δεν θα ρίσκαρα να πάω Κύπρο.
    Ναι, γιατί αν εξελιχθεί η τρέχουσα επικαιρότητα εδώ δε θα μας πάρουν τα σκάγια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frap : 20-09-11 στις 22:59. Αιτία: auto merged post
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  12. #927
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σας ευχαριστώ παιδιά.Πήρα το βερνικι που είπε ο Sovjohn και θα'χω και του στρατού.Πήρα και ένα άλλο (90 λεπτά) που ειναι αυτογυαλιστική βούρτσα για υπερ-γρηγορο περασμα δευτερολεπτων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για τα φανελάκια ρε συ δεν ξέρω γιατί μπερδεύεσαι τόσο. Όχι δεν είναι τόσο υπερβολή τα 15 αν αλλάζεις συνέχεια, αλλά αν το κάνεις για την όποια σιχαμάρα νιώθεις, πίστεψε με, it will get old real fast. Με το "cocktail" εμβολίων που θα φας, μην ανησυχείς τόσο πολύ για τη μπίχλα (χωρίς να φτάνεις φυσικά και σε υπερβολές). Δεν θα πάθεις απολύτως τίποτα και για αρκετά χρόνια αργότερα θα έλεγα, σου δίνουν από το..καλό stuff. Επίσης ένας ακόμα λόγος για να μην ανησυχείς για τις φανέλες είναι ο προφανής. Αν πας Κω (που μάλλον κατά 99% εκεί θα πας ), θα μπορείς να βγαίνεις, αν όχι κάθε μέρα, έστω και με υπηρεσιακό, οπότε σπίτι σου θα είσαι, αφήνεις, πλένεις, ξαναπαίρνεις
    Καλα,θα πάρω 6-7, συν τα 2 του στρατου,οπότε θα αλλάζω κάθε δευτερη μέρα (δε θα μας αφηνουν να κανουμε ντους καθε μερα?ελεος,πώς να μη βρωμάς μετά? ) συν 1-2 καβατζα.Αν ξεμεινω και μυριζω σ'όλο το θάλαμο,θα φταις εσύ .

    @ tham
    Πολύ επεξηγηματικός οδηγος.Τα εχω όλα αυτα πάνω-κατω.Σε ευχαριστώ.

    @VasP
    πάνω που ηθελα να ρωτησω κανενα με εμπειρία από τη Θηβα,σε ευχαριστώ πολύ.


    Δύο ερωτησεις:

    α)οι καλτσες πρέπει να είναι χακί?
    β)πώς πάνε μέχρι το Κέντρο στη Θηβα?ΚΤΕΛ και μετά ταξί ή σταματαει το ΚΤΕΛ καπου εκει κοντα?πχ απ'έξω?

  13. #928
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ παιδιά.Πήρα το βερνικι που είπε ο Sovjohn και θα'χω και του στρατού.Πήρα και ένα άλλο (90 λεπτά) που ειναι αυτογυαλιστική βούρτσα για υπερ-γρηγορο περασμα δευτερολεπτων.



    Καλα,θα πάρω 6-7, συν τα 2 του στρατου,οπότε θα αλλάζω κάθε δευτερη μέρα (δε θα μας αφηνουν να κανουμε ντους καθε μερα?ελεος,πώς να μη βρωμάς μετά? ) συν 1-2 καβατζα.Αν ξεμεινω και μυριζω σ'όλο το θάλαμο,θα φταις εσύ .

    @ tham
    Πολύ επεξηγηματικός οδηγος.Τα εχω όλα αυτα πάνω-κατω.Σε ευχαριστώ.

    @VasP
    πάνω που ηθελα να ρωτησω κανενα με εμπειρία από τη Θηβα,σε ευχαριστώ πολύ.


    Δύο ερωτησεις:

    α)οι καλτσες πρέπει να είναι χακί?
    β)πώς πάνε μέχρι το Κέντρο στη Θηβα?ΚΤΕΛ και μετά ταξί ή σταματαει το ΚΤΕΛ καπου εκει κοντα?πχ απ'έξω?
    Εμάς μας πήγανε μια φόρα να κάνουμε ντουζ υποχρεωτικά, ήταν χειμώνας, δεν είχε θερμοσίφωνα, κόντεψα να μείνω παγάκι, (αυτό στο κέντρο)

    Δεν είναι ανάγκη να είναι χακί, ότι δεν φαίνεται δεν χρειάζεται να φαίνεται
    όσο για τον θάλαμο μην ανησυχείς, δεν θα είσαι ο μόνος που μυρίζει

  14. #929
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μα,κανονικά, δε μυρίζω .Το καλοκαιρι κάνω ντους 7-8 φορες τη βδομαδα (δεν έχω κλιματιστικό ) και το χειμώνα 5-7 φορές τη βδομάδα.Αυτό το "μερα παρα μέρα" δε μ'αρεσει .

    Πήρα από τ'αδερφια μου 10 ζευγαρια χακί κάλτσες που είχαν στο στρατό (Πυροβολικό Τοπογραφος 1994, Τεθωρακισμενα οδηγός άρματος 1996 και Τεθωρακισμενα αρχηγός πληρώματος 2003 οι 3 αδερφοί) .Οπότε να κοτσαρω και άλλα 8 ζευγάρια δικές μου μαύρες (μόνο μαύρες έχω) και θα'μαι κομπλέ?

  15. #930
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα,κανονικά, δε μυρίζω .Το καλοκαιρι κάνω ντους 7-8 φορες τη βδομαδα (δεν έχω κλιματιστικό ) και το χειμώνα 5-7 φορές τη βδομάδα.Αυτό το "μερα παρα μέρα" δε μ'αρεσει .

    Πήρα από τ'αδερφια μου 10 ζευγαρια χακί κάλτσες που είχαν στο στρατό (Πυροβολικό Τοπογραφος 1994, Τεθωρακισμενα οδηγός άρματος 1996 και Τεθωρακισμενα αρχηγός πληρώματος 2003 οι 3 αδερφοί) .Οπότε να κοτσαρω και άλλα 8 ζευγάρια δικές μου μαύρες (μόνο μαύρες έχω) και θα'μαι κομπλέ?
    Αν αλλάζεις κάλτσες 3 φόρες την μέρα μια χαρά
    Πάρε απορρυπαντικό για πλύσιμο στο χέρι

    Στην μονάδα το ντους είναι σε καλύτερη φάση, στο κέντρο, επειδή υπάρχει πολύς κόσμος και λίγος χρόνος υπάρχει θέμα.

Σελ. 62 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας