Εμφάνιση 1-13 από 13

Θέμα: Rapidshare-Problem

  1. #1
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Από εχτές το απόγευμα (20/11 περίπου 19:00) ενώ κατέβαζα από rs full 900 - 1.1mbps ως συνήθως, ξαφνικά βλέπω το flashget να σταματάει να κατεβάζει
    Στην αρχή νόμιζα ότι limitαρε το account, αλλάζω λοιπόν account και βάζω το 2ο που έχω….. Τα ίδια!!!!! Προσπαθώ να μπω στη σελίδα www.rapidshare.com και μου εμφάνιζε ΛΕΥΚΗ σελίδα. Κάνω restart το pc…. Τίποτα. Κάνω restart το vood….Τιποτα!! Δοκιμάζω και από τα άλλα 2 pc που έχω σπίτι…..τα ίδια!!
    Από ότι διάβασα στο φόρουμ είχαν αρκετοί το ίδιο πρόβλημα πριν κάποιες μέρες αλλά με την TELLAS και με την ΗOL και με έκπληξη βλέπω ότι section της vivodi δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο… Σημειώνω ότι δεν αντιμετοπίζω κανένα προβλημα με καμία άλλη σελίδα, torrent η FTP που δοκίμασα να κατεβάσω, σήμερα κάποιες στιγμές μου άνοιγε τη σελίδα άλλα μόλις επέλεγα να κατεβάσω σερνότανε μέχρι που σταμάταγε……
    Καμία ιδέα (εκτός της *τρομοκρατικής επίθεσης κατά της εταιρίας που έχει δρομολογηθεί)

    *Πλάκα κάνω , το ξεκαθαρίζω γιατί έτσι όπως πάνε αυτοί κάποιος θα την κάνει τελικά, μην την πληρώσω εγώ…

  2. #2
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    Calm down.......Το οτι 1-2-....5 φορές δεν καταβάζεις full από ραπιντ η οτι καποιες φορές είναι πιο αργή από τα συνηθεσμένα η συνδεσή σου ....δεν νομίζω οτι είναι θέμα πρός συζητηση και να ανοίγουμε καινούρια topic.

    Δεν είναι λειτουργικό κύριως, για το φόρουμ, να γεμίζει με "άσκοπα" topic.

    Θα ήταν προτιμότερο να περιμένεις κανα 2-3 μέρες να δείς πώς πάει η συνδεση σου με το ραπιντ, αφού με τα υπόλοιπα λες οτι δεν παίζει πρόβλημα, και μετά πάρε το τεχνικό τμημα της vivodi.

    Φιλικά.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-04-2003
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    THOMSON ST585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpregos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Calm down.......Το οτι 1-2-....5 φορές δεν καταβάζεις full από ραπιντ η οτι καποιες φορές είναι πιο αργή από τα συνηθεσμένα η συνδεσή σου ....δεν νομίζω οτι είναι θέμα πρός συζητηση και να ανοίγουμε καινούρια topic..
    Δεν λέει πως δεν πάει καλά το κατέβασμα ο άνθρωπος. Λέει ότι δεν βλέπει καθόλου το rapidshare.com.

    @Chrisad:
    Μπορεί να είναι πρόβλημα με τους DNS της vivodi, αν το έχουνε και άλλοι το πρόβλημα. Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις σου DNS από κάποιον άλλον πάροχο να δεις τι γίνεται.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chrisad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εχτές το απόγευμα (20/11 περίπου 19:00) ενώ κατέβαζα από rs full 900 - 1.1mbps ως συνήθως, ξαφνικά βλέπω το flashget να σταματάει να κατεβάζει
    Στην αρχή νόμιζα ότι limitαρε το account, αλλάζω λοιπόν account και βάζω το 2ο που έχω….. Τα ίδια!!!!! Προσπαθώ να μπω στη σελίδα www.rapidshare.com και μου εμφάνιζε ΛΕΥΚΗ σελίδα. Κάνω restart το pc…. Τίποτα. Κάνω restart το vood….Τιποτα!! Δοκιμάζω και από τα άλλα 2 pc που έχω σπίτι…..τα ίδια!!
    Από ότι διάβασα στο φόρουμ είχαν αρκετοί το ίδιο πρόβλημα πριν κάποιες μέρες αλλά με την TELLAS και με την ΗOL και με έκπληξη βλέπω ότι section της vivodi δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο… Σημειώνω ότι δεν αντιμετοπίζω κανένα προβλημα με καμία άλλη σελίδα, torrent η FTP που δοκίμασα να κατεβάσω, σήμερα κάποιες στιγμές μου άνοιγε τη σελίδα άλλα μόλις επέλεγα να κατεβάσω σερνότανε μέχρι που σταμάταγε……
    Καμία ιδέα (εκτός της *τρομοκρατικής επίθεσης κατά της εταιρίας που έχει δρομολογηθεί)

    *Πλάκα κάνω , το ξεκαθαρίζω γιατί έτσι όπως πάνε αυτοί κάποιος θα την κάνει τελικά, μην την πληρώσω εγώ…
    Μια χαρά δουλεύει σε μένα και κατεβάζει και γρήγορα. Για τσέκαρε τώρα μήπως ήταν προσωρινό.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpregos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Calm down.......Το οτι 1-2-....5 φορές δεν καταβάζεις full από ραπιντ η οτι καποιες φορές είναι πιο αργή από τα συνηθεσμένα η συνδεσή σου ....δεν νομίζω οτι είναι θέμα πρός συζητηση και να ανοίγουμε καινούρια topic.

    Δεν είναι λειτουργικό κύριως, για το φόρουμ, να γεμίζει με "άσκοπα" topic.

    Θα ήταν προτιμότερο να περιμένεις κανα 2-3 μέρες να δείς πώς πάει η συνδεση σου με το ραπιντ, αφού με τα υπόλοιπα λες οτι δεν παίζει πρόβλημα, και μετά πάρε το τεχνικό τμημα της vivodi.

    Φιλικά.

    όπως αναλυτικότατα προσπάθησα να περιγράψω το πρόβλημα ΔΕΝ είναι η ταχύτητα απλά την αναφέρω μόνο και μόνο σαν μια ένδειξη ιστορικού με το εν λόγω site.
    Δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να το αναφέρω αν απλά έβλεπα μια μετάπτωση στη ταχύτητα με τους server του rapidshare.

    Ο λόγος που το έκανα το topic είναι για να δω αν είναι γενικότερο πρόβλημα της vivodi η εντοπίζετε μόνο σε εμένα, με 2 φίλους που μίλησα δεν είχαν πρόβλημα και τώρα βλέπω ότι και ο kanenas3 (προφανώς και οι 2 προλαλήσαντες ΔΕΝ αντιμετωπίζετε πρόβλημα)

    @moshstef καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση – κατανόηση των όσων έγραψα

    αν ήταν πρόβλημα των DNS δεν θα αντιμετώπιζαν και άλλοι χρήστες το ίδιο πρόβλημα ;

    σαν DNS έχω AUTO μετά από πρόβλημα που αντιμετώπισα πριν 1,5 χρόνο γενικότερα με τη σύνδεση μου και όχι μεμονωμένα με μια σελίδα και μετά από προτροπή τεχνικών της vivodi.

    Ευχαριστώ

  6. #6
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Εξακολουθείς να μη μπαίνει καν στο rapidshare;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kanenas3 : 21-11-07 στις 21:36.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξακολουθείς να μη μπαίνει καν στο rapidshare;

    ποτε μπαινει και ποτε όχι , αλλά δεν κατεβάζει με τιποτα.....

    πηρα την vivo αλλα ακομα περιμένω να με πάρουν τηλ.

    ........Auto merged post: Chrisad added 59 Minutes and 17 Seconds later........

    DNS.... Ηαν το προβλημα τελικά! Έβαλα DNS της Vivo και όλα οκ
    Απορίας άξιον βέβαια το ότι δεν αντιμετοπιζα πρόβλημα με άλλο site παρα μόνο με το rs..

    anyway

    σας Ευχαριστώ όλους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chrisad : 21-11-07 στις 23:24. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    30-05-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Microcom 2636
    Εχθές το βράδυ κατέβαζα από rapidshare χωρίς κανένα πρόβλημα.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chrisad Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποτε μπαινει και ποτε όχι , αλλά δεν κατεβάζει με τιποτα.....

    πηρα την vivo αλλα ακομα περιμένω να με πάρουν τηλ.

    ........Auto merged post: Chrisad added 59 Minutes and 17 Seconds later........

    DNS.... Ηαν το προβλημα τελικά! Έβαλα DNS της Vivo και όλα οκ
    Απορίας άξιον βέβαια το ότι δεν αντιμετοπιζα πρόβλημα με άλλο site παρα μόνο με το rs..

    anyway

    σας Ευχαριστώ όλους
    Ακόμα να τον κάνουν αυτόν τον DNS;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #10
    Εγγραφή
    27-02-2007
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11993/981
    ISP
    On Telecoms
    Router
    on
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από denis1276 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα να τον κάνουν αυτόν τον DNS;
    Και εγω το ισιο προβλημα-δεν μπαινει κανστην σελιδα ,μαλλον ειναι banned καποιοι dns servers. με ontelecoms kai ote που εχω το ιδιο προβλημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pstadex : 19-01-08 στις 19:41.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cronos58 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές το βράδυ κατέβαζα από rapidshare χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Και εγώ τις τελευταίες βδομάδες δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα εκτός απο αυτό των γεμάτων δίσκων.
    Δισκοδάνειο παίζει σε καμία τράπεζα ;

  12. #12
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    οσον αφορα το rapidshare επεσαν οι servers :
    "There are rumors concerning attacks made on the Rapidshare.com servers. There are also rumors that Rapidshare has been shut down by a court order. These rumors are false. We would like to apologize to our users and inform them that no data has been lost. There have been some hardware issues as a result of high bandwidth and server overload. We are doing our very best to resolve the hardware issues, and users should expect uptime by midnight tonight (GMT)"

  13. #13
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εφόσον δείχνει γενικότερο πρόβλημα, η συζήτηση γίνεται εδώ και όχι σε κάθε πάροχο ξεχωριστά.
    Ανυπόγραφος

Παρόμοια Θέματα

  1. Rapidshare problem
    Από pskouras στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 15:25
  2. Zyxel P-660H-D3 Problem 2 pc problem
    Από lepros στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-08, 11:26
  3. rapidshare problem
    Από woody_alex στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-08, 17:08
  4. rapidshare problem
    Από mariosxania στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-07, 17:24
  5. Proxy Vivodi και Rapidshare problem
    Από Garry στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 17:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας