Σελ. 560 από 651 ΠρώτηΠρώτη ... 540550555558559560561562565570580 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.386-8.400 από 9751
  1. #8386
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε?
    5 πτήσεις έφτασαν ταυτόχρονα, είχαν απενεργοποιήσει ΟΛΑ τα μηχανήματα ελέγχου διαβατηρίων ΕΕ (που σαφώς αποσυμπιέζει την κατάσταση) και μόλις 3 αστυνομικούς να ελέγχουν διαβατήρια σε περίπου 500 και βάλε άτομα.

    Το απόλυτο χάος έγινε, υπήρχε κόσμος που έχανε connections, άλλοι ψάχνανε να αλλάξουν ραντεβού με ταξί και οχήματα, 1.5 ώρα αναμονής, βαλίτσες πεταμένες στο πάτωμα γύρω από τους ιμάντες επειδή στο μεταξύ έρχονταν άλλες πτήσεις και έπρεπε να "αδειάσουν" οι ιμάντες, γενικά μια κατάσταση μπ*&$δέλο.

    Και όλα τούτα επειδή - και αυτό από insider και σοβαρό insider - επειδή τα πόστα της αστυνομίας στο Ελ Βελ είναι 100% βυσματικά, κλείνουν τα μηχανήματα αραιά και πού για να δημιουργήσουν "ανάγκη" αναπλήρωσης ή νέων θέσεων αστυνομικών εκεί.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #8387
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όλα τούτα επειδή - και αυτό από insider και σοβαρό insider - επειδή τα πόστα της αστυνομίας στο Ελ Βελ είναι 100% βυσματικά, κλείνουν τα μηχανήματα αραιά και πού για να δημιουργήσουν "ανάγκη" αναπλήρωσης ή νέων θέσεων αστυνομικών εκεί.
    Αν ισχύει αυτό τότε είναι απαράδεκτοι.
    Πάντως μου έχουν τύχει και εμένα παρόμοιες καταστάσεις (πριν βγάλω global entry που σε σώζει πραγματικά) στο immigration Αμερικάνικων αεροδρομίων όπου η αναμονή 2+ώρες στην ουρά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο (για τον ίδιο λόγο, ελάχιστοι officers σε σχέση με τον κόσμο, και τα 3/4 των booth άδεια), και βρίσκεις μετά τις βαλίτσες σου στο πάτωμα. Στο Sydney που ταξίδεψα πριν μερικούς μήνες μια από τα ίδια. Γενικώς το Ελ. Βενιζέλος δεν πάσχει τόσο σε αυτό το θέμα. Ελπίζω βέβαια να μη το ζήσω και εγώ γιατί ταξιδεύω μεθαύριο.

    Σχετικά με το online checkin που συζητάγαμε πριν. Check-in Emirates 48 ώρες προ πτήσης: Βάζω διαβατήρια, στοιχεία όλα, ΚΤΝ, emergency contact blah blah και στο τέλος όταν ολοκληρώνω τη διαδικασία μου βγαίνει μια οθόνη με το μήνυμα: Sorry, you cannot check in online. Please check in at the airport. Άχρηστη διαδικασία εντελώς.

  3. #8388
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει αυτό τότε είναι απαράδεκτοι.
    Ισχύει 100% και μάλιστα από άνθρωπο που γνωρίζει πάρα πολύ καλά

    Μη συγκρίνεις με ΝΥ ή Σίντνεϋ, άλλα μεγέθη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #8389
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη συγκρίνεις με ΝΥ ή Σίντνεϋ, άλλα μεγέθη
    Σίγουρα τα μεγέθη είναι μεγαλύτερα, αλλά η αναλογία officers/επιβατών όταν δημιουργούνται τέτοιες ουρές είναι ίδια και χειρότερη. Επίσης το global entry (αντίστοιχο με τα αυτόματα μηχανήματα ελέγχου) έχει συνδρομή και διαδικασία συνέντευξης, οπότε δε έχουν όλοι την ευκολία του αυτοματοποιημένου ελέγχου. Πάντως αν την έχεις, τουλάχιστον είσαι σίγουρος ότι δε θα κλείσουν τα μηχανήματα επίτηδες.

  5. #8390
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατι να ειναι βυσματικη μια θεση στο αεροδρομιο? Εγω καθε φορα που ειναι να πεταξω, σε καθε αεροδρομιο με πιανει αναγουλα
    They see me postin', they hatin'...

  6. #8391
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να ειναι βυσματικη μια θεση στο αεροδρομιο? Εγω καθε φορα που ειναι να πεταξω, σε καθε αεροδρομιο με πιανει αναγουλα
    Ελ Βελ και θέσεις αστυνομικών εκεί, όχι γενικά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #8392
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ε οκ και στο ελ βενιζελος εχει φασαρια ειδικα το καλοκαιρι. Τεσπα προσωπικα εγω η αποκορυφωση της ταλαιπωριας μου σε αεροδρομιο ηταν στο Μιλανο, προτιμω να πεσω με αλεξιπτωτο στην αδριατικη παρα να προσγειωθω εκει...
    They see me postin', they hatin'...

  8. #8393
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Τα συγκεκριμένα πόστα στο Ελ. Βενιζέλος, ειναι για "ανεπιθύμητους" αστυνομικούς και όχι για βυσματίες.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  9. #8394
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα συγκεκριμένα πόστα στο Ελ. Βενιζέλος, ειναι για "ανεπιθύμητους" αστυνομικούς και όχι για βυσματίες.
    Περίεργο μου φαίνεται αυτό. Κάθεσαι στο γραφείο, πίνεις καφέ, χαζεύεις κόσμο...δεν φαίνονται να παίρνουν και τόσο σοβαρά τη δουλειά τους (όπως έχω δει σε αεροδρόμια του εξωτερικού) για να πεις ότι βγάζουν και άγχος.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #8395
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο μου φαίνεται αυτό. Κάθεσαι στο γραφείο, πίνεις καφέ, χαζεύεις κόσμο...δεν φαίνονται να παίρνουν και τόσο σοβαρά τη δουλειά τους (όπως έχω δει σε αεροδρόμια του εξωτερικού) για να πεις ότι βγάζουν και άγχος.
    όλοι υπόλοιποι αστυνομικοί, κάνουν βόλτες μέσα στο αεροδρόμιο, καυλαντίζουν με τουρίστριες, με τις υπαλλήλους των duty free, ενω αυτοί οι "ταλαίπωροι" στον έλεγχο διαβατηρίων, 8 ώρες στο κουβούκλιο, η σφραγίδα ΄πάνω κατω να σφραγίζει...
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  11. #8396
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει αυτό τότε είναι απαράδεκτοι.
    Πάντως μου έχουν τύχει και εμένα παρόμοιες καταστάσεις (πριν βγάλω global entry που σε σώζει πραγματικά) στο immigration Αμερικάνικων αεροδρομίων όπου η αναμονή 2+ώρες στην ουρά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο (για τον ίδιο λόγο, ελάχιστοι officers σε σχέση με τον κόσμο, και τα 3/4 των booth άδεια), και βρίσκεις μετά τις βαλίτσες σου στο πάτωμα. Στο Sydney που ταξίδεψα πριν μερικούς μήνες μια από τα ίδια. Γενικώς το Ελ. Βενιζέλος δεν πάσχει τόσο σε αυτό το θέμα. Ελπίζω βέβαια να μη το ζήσω και εγώ γιατί ταξιδεύω μεθαύριο.

    Σχετικά με το online checkin που συζητάγαμε πριν. Check-in Emirates 48 ώρες προ πτήσης: Βάζω διαβατήρια, στοιχεία όλα, ΚΤΝ, emergency contact blah blah και στο τέλος όταν ολοκληρώνω τη διαδικασία μου βγαίνει μια οθόνη με το μήνυμα: Sorry, you cannot check in online. Please check in at the airport. Άχρηστη διαδικασία εντελώς.
    Είχα αναφέρει εδώ τη φάση με Emirates πριν 1 μήνα που πετούσα για Μάλτα. Να μην έχεις τίποτα να δηλώσεις και να αναγκάζεσαι να περάσεις έτσι και αλλιώς από το γκισέ τους, απλά για χάσιμο χρόνου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #8397
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Improvise, Adapt, Overcome

    https://www.reddit.com/r/funny/comme...s_and_goes_to/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλοι υπόλοιποι αστυνομικοί, κάνουν βόλτες μέσα στο αεροδρόμιο, καυλαντίζουν με τουρίστριες, με τις υπαλλήλους των duty free, ενω αυτοί οι "ταλαίπωροι" στον έλεγχο διαβατηρίων, 8 ώρες στο κουβούκλιο, η σφραγίδα ΄πάνω κατω να σφραγίζει...
    Μάλιστα, ήταν ακόμα χειρότερο από όσο περίμενα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #8398
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχω βαλίτσα 21.4 κιλά, μόλις μου τη ζύγισαν στο αεροδρόμιο σε άλλη πτήση, και θα τη χρησιμοποιήσω αυτούσια στη μισητή Ryanair σε μία βδομάδα. Επιτρέπουν 20 κιλά, και δεν μπόρεσα να βρω μέσω της κράτησης πως να πληρώσω βαρύτερη βαλίτσα. Δεν έχει η ακατανόμαστη επιλογή 32 κιλών; Πρέπει με το ζόρι να πληρώσω το κερατιάτικο πρόστιμό τους, ή να πετάξω ρούχα; Έχει κανείς εμπειρία με κάτι τέτοιο;

  14. #8399
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω βαλίτσα 21.4 κιλά, μόλις μου τη ζύγισαν στο αεροδρόμιο σε άλλη πτήση, και θα τη χρησιμοποιήσω αυτούσια στη μισητή Ryanair σε μία βδομάδα. Επιτρέπουν 20 κιλά, και δεν μπόρεσα να βρω μέσω της κράτησης πως να πληρώσω βαρύτερη βαλίτσα. Δεν έχει η ακατανόμαστη επιλογή 32 κιλών; Πρέπει με το ζόρι να πληρώσω το κερατιάτικο πρόστιμό τους, ή να πετάξω ρούχα; Έχει κανείς εμπειρία με κάτι τέτοιο;
    Γιατί δεν βάζεις το επιπλέον βάρος στη χειραποσκευή σου;

    Eπισης
    Passenger can also add up to 3kg extra excess baggage allowance to the 20kg check-in bag.
    The pricing for the Excess baggage is €/£9 per each added kilogram, if purchased online during check-in 2 hours before departure.
    *Higher bag fees apply when checked bags are purchased via a Ryanair call centre, at airport ticket desks, during peak periods and on selected routes.
    https://help.ryanair.com/hc/en-us/articles/360017825598

    οπότε στο online checkin προσθεσε επιπλεον 2 κιλα

    If you need to add extra weight, you can add up to 3 extra kg to your bag during check-in online for €/£9 per each added kilogram. Any passenger exceeding their personal check-in baggage allowance will be charged for excess baggage at the rate prevailing on the day of travel. This is currently £/€11 per kilo (or local currency equivalent) if purchased at airport ticket desk/kiosk.

  15. #8400
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν βάζεις το επιπλέον βάρος στη χειραποσκευή σου;
    Γιατί είναι τίγκα, προφανώς ήταν το πρώτο που σκέφτηκα

Σελ. 560 από 651 ΠρώτηΠρώτη ... 540550555558559560561562565570580 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας