Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-64 από 64
  1. #61
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    πινελο για τα χοντρα και για να ξεκολλησει η σκονη και μετα αερας με κομπρεσερ αν εχεις αλλιως το πας σε
    βενζιναδικο

  2. #62
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά Εγώ ξεσκονίζω εξωτερικά μια φορά τον μήνα όλο το δωμάτιο και πάλι έχω γκρίναι.... Ένας μήνας περασε και δεν ξεσκόνισες.
    Πως τα καταφέρνεις χωρις γκρίνια; Θα ήθελα να ήξερα τον τρόπο να απαλλαγώ από την γκρίνια, και την φασαρία μια φορά τον μήνα.
    θα σου λείψει!!!!
    Αμα έχεις γκρίνια, μόνο μια φορά τον μήνα, τότε είσαι μια χαρά!

  3. #63
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Μπα, απλά παρακαλά να του πει τον τρόπο ώστε να έχει γκρίνια ΜΙΑ φορά λιγότερη

    Αν και νομίζω πως τσάμπα παρακαλάει, ο ipo απλά κρατά τη γυναίκα του και τον υπολογιστή του σε διαφορετικά σπίτια
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #64
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Μα γιατί ρε παιδιά τόσο πολύ καθάρισμα το keyboard; Ακούω για μπανιέρες για νερά κτλ. Τι κάνετε δηλ πάνω από το keyboard και λερώνεται τόσο πολύ;

    Εγώ για το keyboard - mouse ακολουθώ το εξής απλό. Καθάρισμα ανά 2 περίπου εβδομάδες με ελαφρύ χτύπημα του keyboard στο γραφείο για να πέσουν τυχόν διάφορα και μετά καθάρισμα με υγρό αντιμικροβιακό πανάκι πολύ προσεκτικά. Για το mouse απλά καθάρισμα με αντιμικροβιακό πανάκι.

    Γιατί μη ξεχνάμε ότι το πληκτρολόγιο είναι από τα πιο βρώμικα parts ενός pc. Ειδικά όταν κάθονται σε αυτό φίλοι, φίλων κτλ.

    Απλά είμαι της λογικής του ποτέ δε τρώμε μπροστά στο keyboard.

    Για τις οθόνες μου / γραφείο, ανα δύο μέρες καθάρισμα με swifer και ανα μία εβδομάδα έλεγχος για διάφορα στίγματα στο panel τους και προσεχτικό καθάρισμα τους με απλό χνώτο.

    Για το πύργο μου, ολοκληρωτικό καθάρισμα κάθε Χριστούγεννα / Πάσχα. Όταν λέω ολοκληρωτικό εννοώ άνοιγμα του πύργου και προσεκτικό καθάρισμα όλων των parts. Δυστυχώς μόνο τότε έχω χρόνο (ένα απόγευμα μ παίρνει περίπου).
    Από εκεί και πέρα, ακολουθώ κάποιες απλές συμβουλές (που τις επιννόησα εγώ ):
    1) Σχεδόν καθημερινό καθάρισμα των φίλτρων εισαγωγής / εξσαγωγής αέρα με ένα βρεγμένο πανί (συνήθως βρέχω ένα κομμάτι χαρτί και απλά το περνώ πάνω από το μέρος εισαγωγής / εξαγωγής αέρα του CM 690 μου).
    2) Σκούπισμα - σφουγγάρισμα του σπιτιού τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα. Έχω παρατηρήσει ότι επειδή το tower ακουμπά στο πάτωμα, ρουφά πιο εύκολα σκόνη αν το σπίτι είναι ασκούπιστο / ασφουγγάριστο.

    Αυτά τα λίγα

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Πώς καθαρίζουμε τον Firefox ;
    Από Τοξότης στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-07, 21:40
  2. Την τετάρτη καθαρίζουμε τις παραλίες μας
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-07, 02:23
  3. Βοήθεια! Πώς κάνω τον υπολογιστή αθόρυβο;
    Από panoszaza στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-07, 17:28
  4. Πως να επαναφερω τον υπολογιστη?
    Από clyde στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-06, 23:03
  5. Πως καθαρίζουμε το πληκτρολόγιο μας
    Από Patentman στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-06, 04:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας