Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια ή ποιες τεχνολογίες ευθύνονται αποδεδειγμένα για

Ψήφισαν
636. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • κινητό τηλέφωνο GSM

    359 56,45%
  • κινητό τηλέφωνο UMTS κλπ (3G)

    300 47,17%
  • κεραία GSM

    330 51,89%
  • κεραία UMTS κλπ (3G)

    277 43,55%
  • WiFi - ασύρματο Internet

    176 27,67%
  • WiMAX - ασύρματο Internet

    157 24,69%
  • BlueTooth

    89 13,99%
  • υπέρυθρες

    52 8,18%
  • κεραία τηλεόρασης

    53 8,33%
  • κεραία ραδιοφώνου

    48 7,55%
  • κεραία TETRA

    91 14,31%
  • καλώδια ρεύματος στο σπίτι (κοντά στο κρεβάτι)

    97 15,25%
  • καλώδια ρεύματος στις κολώνες (διαμερίσματα 2ου ορόφου)

    131 20,60%
  • πιστολάκι μαλλιών

    58 9,12%
  • φούρνος μικροκυμάτων μπροστά

    170 26,73%
  • φούρνος μικροκυμάτων πίσω

    165 25,94%
  • τηλεφωνικά καλώδια και οπτικές ίνες

    10 1,57%
  • μετασχηματιστές ρεύματος σε κολώνες ΔΕΗ

    302 47,48%
  • όλες οι παραπάνω

    74 11,64%
  • όλες εκτός της 17 και της 8

    55 8,65%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 59 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 394954575859
Εμφάνιση 871-880 από 880
  1. #871
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Ασύρματα τηλέφωνα, φούρνοι μικροκυμμάτων, wifi, κινητά τηλέφωνα, ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, βασικά δεν ξέρω πως γίνεται και ζω. Θα είναι από θαύμα.

    [action=BlindG]πάει να γράψει τη διαθήκη του γιατί δεν βλέπει εαυτόν καλά... Τη βγάζω δεν τη βγάζω μέχρι αύριο.[/action]

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  2. #872
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασύρματα τηλέφωνα, φούρνοι μικροκυμμάτων, wifi, κινητά τηλέφωνα, ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, βασικά δεν ξέρω πως γίνεται και ζω. Θα είναι από θαύμα.

    * BlindG πάει να γράψει τη διαθήκη του γιατί δεν βλέπει εαυτόν καλά... Τη βγάζω δεν τη βγάζω μέχρι αύριο.

    http://www.baboulas.gr/FANIS%20BABOU...20%20%20PALLS/
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #873
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.528
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    bla bla ...
    Καμιά απόδειξη ότι η ακτινοβολία από κινητή τηλεφωνία κάνει και καλό έχεις;
    ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ μάι φρεντ.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  4. #874
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Εγω θα ξαναβαλω σαν απλη ερωτηση,αυτο που παρατηρησα στην προστατευομενη μου,ατομο εντελως λογικο,(ας ειμαι καλα και εγω,που ετσι τη μεγαλωσα),με υποτροφιες και μεταπτυχιακα στην Αγγλια,οτι δηλαδη,μετα απο μεγαλη χρηση του κινητου λογω δουλειας,αρχισε να εχει πονοκεφαλους και απωλεια μνημης.
    Υστερα απο δικη μου επιμονη,και αφου της αγορασα ενα ΒΤ,και αρχισε να το χρησιμοποιει,οι πονοκεφαλοι κοπηκαν μαχαιρι,και η μνημη επανηλθε.
    Τιποτ'αλλο.

  5. #875
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πάρω αυτό με το συρταρωτό καπάκι και θα τους πω να γράψουν Babis Vovos. Του ταιριάζει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά απόδειξη ότι η ακτινοβολία από κινητή τηλεφωνία κάνει και καλό έχεις;
    ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ μάι φρεντ.
    Δεν θέλω να εμπλακώ στη συζήτηση, αλλά -με το συμπάθειο κιόλας- ο Νικαετός ουδέποτε είπε οτι κάνει και καλό. Αυτό που προσπαθεί εδώ και τόσα posts να πει, είναι οτι δεν υπάρχει καμία απόδειξη οτι η ελαχιστότατη ακτινοβολία που εκπέμπει ένα οικιακό ασύρματο router/access point, συνδέεται με οποιαδήποτε επιβάρυνση της υγείας μας.

    Προς Νικαετό:
    Η χρέωση της εκπροσώπησης σας αποστέλλεται με πμ.
    Η εξώφληση παρακαλώ να γίνει στα συνημμένα στοιχεία του λογαριασμού στην Bank of Seychelles.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  6. #876
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα ξαναβαλω σαν απλη ερωτηση,αυτο που παρατηρησα στην προστατευομενη μου,ατομο εντελως λογικο,(ας ειμαι καλα και εγω,που ετσι τη μεγαλωσα),με υποτροφιες και μεταπτυχιακα στην Αγγλια,οτι δηλαδη,μετα απο μεγαλη χρηση του κινητου λογω δουλειας,αρχισε να εχει πονοκεφαλους και απωλεια μνημης.
    Υστερα απο δικη μου επιμονη,και αφου της αγορασα ενα ΒΤ,και αρχισε να το χρησιμοποιει,οι πονοκεφαλοι κοπηκαν μαχαιρι,και η μνημη επανηλθε.
    Τιποτ'αλλο.
    Aν μιλάς με τις ώρες και στο κανονικό, ενσύρματο τηλέφωνο, και πιέζεις το ακουστικό στο αυτί/κεφάλι σου, τα ίδια συμπτώματα θα σου παρουσιαστούν.

  7. #877
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα ξαναβαλω σαν απλη ερωτηση,αυτο που παρατηρησα στην προστατευομενη μου,ατομο εντελως λογικο,(ας ειμαι καλα και εγω,που ετσι τη μεγαλωσα),με υποτροφιες και μεταπτυχιακα στην Αγγλια,οτι δηλαδη,μετα απο μεγαλη χρηση του κινητου λογω δουλειας,αρχισε να εχει πονοκεφαλους και απωλεια μνημης.
    Υστερα απο δικη μου επιμονη,και αφου της αγορασα ενα ΒΤ,και αρχισε να το χρησιμοποιει,οι πονοκεφαλοι κοπηκαν μαχαιρι,και η μνημη επανηλθε.
    Τιποτ'αλλο.
    Τheodore, χωρίς καμιά πρόθεση να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου (είναι πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό που περιγράφεις) και πάλι δεν είναι η αιτία η ΗΜ ακτινοβολία. Και με σταθερό τηλέφωνο αν μιλούσε πιθανότατα (το ίδιο άτομο) θα είχε παρόμοια προβλήματα.

    Να εξηγήσω τι εννοώ. Πριν από μερικά (αρκετά) χρόνια λόγω διαφόρων οικογενειακών και επαγγελματικών πιέσεων έπαθα αυτό που περιγράφουν οι νευρολόγοι "κρίση άγχους" (όχι δεν υπήρχαν τότε ούτε κινητά, ούτε Wi Fi). Μέσα στη νύχτα ξυπνούσα με εντονότατες ταχυκαρδίες και με διάφορα άλλα συμπτώματα. Οι γιατροί με μπούκωσαν με ηρεμιστικά φάρμακα στην αρχή και με βαριά αγχωλυτικά/αντικαταθλιπτικά φάρμακα στη συνέχεια, χωρίς αποτέλεσμα. Ανακάλυψα με τον καιρό ότι απέναντι από το διαμέρισμα που έμενα υπήρχε ένα συνεργείο μοτοσυκλεττών. Κάθε νύχτα λοιπόν γύρω στις 4-4.30 έπαιρνε μπροστά το κομπρεσέρ παράγοντας έναν ανεπαίσθητο μεν αλλά οξύτατο ήχο από το μοτέρ του. Συνέδεσα λοιπόν όλο το θέμα με τον θόρυβο των ηλεκτροκινητήρων. Ε, αυτό ήταν. Πολύ γρήγορα τα συμπτώματα άρχισαν να εμφανίζονται ακόμα και δίπλα στο ηλ. ψυγείο, πιστολάκι στο...τρόλευ και πάει λέγοντας.

    Δεν χρειάστηκε πολύ για να καταλάβω ότι αν συνέχιζα έτσι θα τρελλαινόμουν. (Κυριολεκτικά όμως). Πέταξα τα φάρμακα (καθόλου εύκολο σε διαβεβαιώ), πήρα ένα αερόθερμο το έβαζα δίπλα στο κρεβάτι μου και κοιμόμουν με τον ήχο του κινητήρα του ΟΛΗ τη νύχτα. Μετά από δύο βράδυα όλα τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν. Προφανώς δεν ήταν το πρόβλημα ο ήχος των κινητήρων αλλά άλλο. (Το στρες). Απλά στο μυαλό μου είχα συνδυάσει όλο αυτό με τους ηλεκτροκινητήρες και τον ήχο που παρήγαν.

    Για να καταλήξω. Το πρόβλημα βρίσκεται αλλού. Η ακτινοβολία του κινητού είναι απλά "η σκανδάλη" για να εμφανιστούν τα συμπτώματα.


    Τελειώνοντας να ευχηθώ ΚΑΛΕΣ γιορτές και Χρόνια πολλά σε όλους σας.

    (Ιδιαίτερα στον Κονένας, τον οποίο ειλικρινά συγχαίρω για τον κόσμιο τρόπο που υποστηρίζει τις απόψεις του - με τις οποίες φυσικά και διαφωνώ - αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν του αναγνωρίζω εξαιρετικό ήθος. Σε αντίθεση με εμένα, που παρασέρνομαι αρκετές φορές...)

    Και πάλι χρόνια πολλά λοιπόν.

    Νέες μάχες από το νέο έτος...Μέχρι τότε κλείστε τα wi fi σας. Μπερδεύετε το δικό μου.

  8. #878
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.528
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάλι μπλα μπλα...
    Άστα αυτά Νίκο, δεν με ρίχνεις.
    Αν είναι μπορώ να σου πω και γω ιστορίες ...

    ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΘΕΛΩ ΟΤΙ Η ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ.


    Πάντως το wifi δεν εκπέμπει τόση ακτινοβολία όση εκπέμπει το κινητό. Παρ' όλα αυτά επειδή εκπέμπουν πάνω από 15 ασύρματα δίκτυα συνέχεια, μπορώ να πω πως και αυτά έχουν την συνεισφορά τους αν συνδυαστούν με τις κεραίες κινητής και τη χρήση κινητών και bluetooth.
    Οι εταιρίες θα έπρεπε να προσκομίζουν αποδείξεις για το αβλαβές των προϊόντων τους και να μην περιμένουν να προσκομίσουν άλλοι το αντίθετο.
    Πάντως επειδή και εγώ ζω Αθήνα, δεν περιμένω να μηδενιστούν οι εκπομπές, αλλά ελπίζω να μειωθούν τα όρια επικινδυνότητας και έτσι να μειωθούν οι εντάσεις των ακτινοβολιών που μας περιτριγυρίζουν.

    Βρε κουβέντα που πιάσαμε Χριστουγεννιάτικα ...

    Καλά Χριστούγεννα σε όλους. Με υγεία και ευτυχία (μιας και από λεφτά, άστα να πάνε)
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #879
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Θα επικαλεστώ την Αρχή της προφύλαξης της ΕΕ η οποία:
    Θεωρεί ότι όταν υπάρχουν ενδείξεις πιθανών βλαπτικών για την υγεία επιπτώσεων, ακόμα κι αν παραμείνουν αβέβαιες, οι κίνδυνοι από τη μη λήψη μέτρων μπορεί να είναι πολύ πιο μεγάλοι από τους κινδύνους εκ της λήψης μέτρων για τον έλεγχο της έκθεσης σε αυτούς τους κινδύνους. Μεταφέρει δε την υποχρέωση της απόδειξης του πιθανού κινδύνου από αυτούς που τον ισχυρίζονται σε αυτούς που τον απορρίπτουν.
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  10. #880
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.528
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manual2100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα επικαλεστώ την Αρχή της προφύλαξης της ΕΕ η οποία:
    Θεωρεί ότι όταν υπάρχουν ενδείξεις πιθανών βλαπτικών για την υγεία επιπτώσεων, ακόμα κι αν παραμείνουν αβέβαιες, οι κίνδυνοι από τη μη λήψη μέτρων μπορεί να είναι πολύ πιο μεγάλοι από τους κινδύνους εκ της λήψης μέτρων για τον έλεγχο της έκθεσης σε αυτούς τους κινδύνους. Μεταφέρει δε την υποχρέωση της απόδειξης του πιθανού κινδύνου από αυτούς που τον ισχυρίζονται σε αυτούς που τον απορρίπτουν.
    Προσθέτω:
    • Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ (Ιανουάριος 2010)
      http://www.nomosphysis.org.gr/articl...ang=1&catpid=2
    • Αρχή της προφύλαξης
      Η αρχή της προφύλαξης, ως δεσμευτικός κανόνας του διεθνούς δικαίου, αποτέλεσε αντικείμενο έντονου επιστημονικού διαλόγου από το 1982 μέχρι την ενσωμάτωσή της στη Διακήρυξη του Ρίο για το Περιβάλλον και την Ανάπτυξη (1992). Η αρχή 15 της Διακήρυξης του Ρίο αναφέρει τα εξής : «Προκειμένου να προστατευθεί το περιβάλλον, η προσέγγιση βάσει της προφύλαξης πρέπει να εφαρμόζεται ευρέως από τα κράτη, ανάλογα με τις ικανότητές τους. 'Όπου υφίσταται απειλή για σοβαρή ή αμετάκλητη ζημία, η έλλειψη πλήρους επιστημονικής βεβαιότητας δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ως λόγος για την αναβολή λήψης μέτρων αποτελεσματικών ως προς το κόστος, προκειμένου να προληφθεί η υποβάθμιση του περιβάλλοντος» [ΣτΠ].
      http://www.dsi.gr/antennas/panattikh.htm
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 59 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 394954575859

Παρόμοια Θέματα

  1. Βρήκα την υγειά μου!Ουστ Microcom
    Από vaniasgr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-06, 20:15
  2. Wi-Fi: Είναι ασφαλές για την υγεία μας??
    Από alexis2044 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-05, 01:52
  3. ACN+NETCARTA+JETSPEED 500 = ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ
    Από tabak στο φόρουμ Pre-Paid Κάρτες
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-03, 10:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας