Σελ. 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 287
  1. #31
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 είμαι και εγώ στην vivodi από της αρχές
    2 μιλάς για τεχνική υποστηρίξει..............................................................................
    τυχαίνει να μένω δίπλα στα κεντρικά και να βλέπω τρελλα πράγματα, είμαι μέρα παρά μέρα εκεί κοινός μιλάω στα παιδιά με το μικροτους όνομα εκεί μέσα και πάλι δουλεια δεν γίνετε μερικές φορές
    3 να πούμε για λογιστήριο..............τα λόγια είναι περιττά
    4 10Μbps γραμμή έχω και συμπεριφέρεται σαν 7-8

    5 το upload το έψαχναν 3 μήνες οι τεχνικοί για να το φέρουν στα ισιατου (Μας είχαν με προφίλ 384 αντί για 512 )και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι καλώς που επέμενα τόσο γιατί το θέμα τελικά αφορούσε αρκετές συνδέσεις

    μήπως θυμάσαι και το κόλπο να μαζεψουν συνδρομιτες με το 640 upload

    6 αυτό που λες για την pstn της forthnet δεν το έχω ψάξει απλά ξέρω ότι δουλεύει χωρίς ρεύμα και χωρίς μόντεμ

    η δικιασου γραμμή δουλεύει καλα (δεν είμαστε όλοι έτσι,ούτε έτσι όπως λέω εγώ για εμένα ,υπάρχουν πολλές περιπτώσεις )
    ναι ήμουνα και εγώ ευχαριστημένος συνδρομητής αλλά δεν βλέπω την ώρα να φύγω
    αν δεν φτιάξουν τα πράγματα
    2) Δυο φορές στα 2,5 χρόνια είχα διακοπή και λύθηκε στη μια σε λιγότερο από μια ώρα και στη δεύτερη την άλλη μέρα το πρωί. Πήρα τους εξήγησα το πρόβλημα ήρεμα και πολιτισμένα και την επόμενη με πήρανε να δούνε αν όλα είναι καλα! Προφανώς για λύνεις τα προβλήματα σου δε χρειάζεται να ξέρεις τον Μπομπ τον μάστορα.

    3) Με το λογιστήριο μια χαρά συνεννόησή έβγαλες αλλά χρειάστηκαν και κάποιες απειλές (ΕΕΤΤ) σε δυο περιπτώσεις μια για 60 λεπτά χρέωση για έξοδα λογαριασμού κάθε μήνα και την άλλη για έξτρα email που δεν είχα ζητήσει ποτέ. Στον επόμενο λογαριασμό που πιστώσανε ότι μου είχαν χρεώσει. Το πιο καλό είναι που επιστρέψανε και τις χρεώσεις στο 13880 (κάτι ψιλά ήταν) όταν είχα το θέμα με το τι θα πληρώνω μετά το τέλος του προπληρωμένου.

    4) Ακόμα και τα 7-8 είναι καλύτερα από το να συγχρονίζεις στα 24 και να παίρνεις 4. Άσε που εδώ έχουν μεγάλο περιοθώριο να βελτιωθούν αυξάνοντας τις ταχύτητες στα προγράμματα τους.

    5) Upload 384 δε θυμάμαι να δίνανε ποτέ οπότε πως μπερδεύτηκαν;;;

    6) Δες στο φόρουμ της Forthnet και θα καταλάβεις. Αυτά που λες είναι και τα μοναδικά πλεονεκτήματα που έχει γιατί από εκεί και πέρα συμπεριφέρεται σαν Voip.

    Αυτά πάντως είναι τα καλά της ελεύθερης αγοράς, ο καθένας διαλέγει και παίρνει αυτό που του ταιριάζει. Εσύ Forthnet, εγώ Vivodi οπότε εμείς να να είμαστε καλά!

  2. #32
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.221
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    άλλο το προφίλ άλλο το που συνχρονιζει η γραμμή (αυτό για το 384 upload (αν θες παραπάνω πληροφορίες ρώτα τον μπομπ τον σφουγγαράκι)

    συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λες μου έχουν τύχει και εμένα
    έχω περάσει και καλές και στιγμές και κακες!
    (όμως όταν αρκετοί την βρίζανε στα φόρουμ ενώ εγώ ήμουνα μέλη γάλα καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτούς )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 23-12-07 στις 04:19.

  3. #33
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλο το προφίλ άλλο το που συνχρονιζει η γραμμή (αυτό για το 384 upload (αν θες παραπάνω πληροφορίες ρώτα τον μπομπ τον σφουγγαράκι)

    συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λες μου έχουν τύχει και εμένα
    έχω περάσει και καλές και στιγμές και κακες!
    (όμως όταν αρκετοί την βρίζανε στα φόρουμ ενώ εγώ ήμουνα μέλη γάλα καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτούς )
    Μα όλες τις εταιρίες τις βρίζουν! Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε φάει κόλλημα με τη Vivodi οι οποία σε όσα polls έχουν γίνει και εδώ είναι το αστείο είναι πάντα στις πρώτες εταιρίες με ικανοποιημένους πελάτες. Είναι πρωτοφανές το να έχεις αλλάξει εταιρία και συνεχίσεις να μπαίνεις στο φόρουμ της και να τη βρίζει (δε μιλάω για σένα!). Δικαίωμα όλων είναι βέβαια αλλά για μένα δείχνει κόμπλεξ...

    Μα τα περισσότερα προβλήματα τα είχα και εγώ (λάθη σε λογαριασμούς, αποσυνδέσεις, πρόβλημα μετά τη λήξη του προπληρωμένου κτλ) αλλά τα έλυνα χωρίς πρόβλημα μιλώντας ήρεμα και χωρίς να έχω μπάρμπα εκεί μέσα. Εσύ πες γιατί ενώ τα βγάζε πέρα με τη Vivodi προσπαθώ τρεις μήνες με τη Forthnet και δε γίνεται τίποτα; Τα είπα 1-2 στο φόρουμ της άκουσα διάφορες απόψεις τελείωσε δεν κάθομαι να την βρίζω (το κάνω με τους φίλους αλλά όχι δημόσια )

    Anyway, επειδή έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα...έχουμε κανένα νέο για νέες τιμές και προγράμματα;;;

  4. #34
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Νομίζω ότι το καράβι βουλιάζει ...

  5. #35
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.221
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Οταν κάποιος με ρωτάει τι σύνδεση να κάνει, του απαντώ οτι όπου και να πάει θα έχει προβλημα
    Οπως αντιμετωπίζω κόπια προβλήματα στην vivodi μπορεί να το αντιμετώπιζα κατά μεγάλο ποσοστό σε όπια άλλη εταιρία ήμουνα συνδρομητής (πιθανόν όχι στον πρώην π΄οτε διορθώστεμε αν κάνω λάθος δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αλά έτσι ακούγετε)
    ΑΥΤΗ την στιγμή δεν την βρίζω αναμένω όμως σύντομα να ακολουθήσει της εξελίξεις που αυτή πρώτη και καλά έφερε
    (όχι με λαμογιες του τύπου 640 upload)
    και απαιτώ να πηγαίνουν τα πάντα ρολόι.Πληρώνω στο κάτω κάτω, δεν είναι κοινωνική προσφορά του (Αντ1) να πω δεν βαριέσαι τζαπα είναι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 24-12-07 στις 23:36.

  6. #36
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Ζωγραφου
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Αγαπητοι φιλοι , (ΚΑΙ VIVOVI λατρες ) !!,

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , ποτε θα γινει καποια αναβαθμιση στις γραμμες ??? 2+ χρονια τωρα, μενουμε ολοι παντα 2 βηματα πισω !!! ΤΑ ΛΕΦΤΑ μας ειναι καλα ???

    Οντως, δινει καλες γραμμες(γενικα) ΑΛΛΑ σχεση κοστους/αποδοσης ?? Τριιιχες !!
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΠΟΤΕ θα παμε στο 1+ Upload και 23+ Download ???
    ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ για την...πρωτοποριακη εταιρια σας !!!!!!!!
    ΠΟΤΕ θα δωσει η ...κοπελα συνεντευξη για τα καλα της Vivo ?? Δεν επιασαν οι διαπραγματευσεις για..ΠΩΛΗΣΗ ???

    ΠΕΙΤΕ κατι και εσεις παιδια !!!!!!

    φιλικα
    Νικος

  7. #37
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Μάλλον έχει μπερδευτεί λίγο...

    Με εξαίρεση την Tellas οι υπόλοιποι δεν έχουν κλείσει καν χρόνο που δίνουν 2Play. Να σου θυμίσω ότι πριν δίναν συνδέσεις μέσω ΟΤΕ. Αν είναι πρωτοποριακό αυτό οκ πάσο!

    Όσο για τη σχέση κόστους/απόδοσης δες τι έγραφα στην αρχή και πες μου γιατί θεωρείς ότι είναι χαμηλό; Σίγουρα δεν είναι εκεί που ήταν εδώ και χρόνια αλλά σίγουρα δεν είναι και χάλια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Forthnet: 39.90 (24Mbps)
    HOL: 34 & 37 (6 - 24Mbps)
    NetOne: 37.90 (16Mbps)
    Tellas: 39.90 (12Mbps)
    Vivodi: 35 (10Mbps)

    Το πακέτο που πουλάει τον τελευταίο καιρό είναι σε ανταγωνιστικότατη τιμή και είναι ένα κλικ κάτω στην ταχύτητα. Μη μου πείτε όμως ότι στη Forthnet όλοι συγχρονίζουν στα 24Mbps και μάλιστα κατεβάζουν και με τέτοιες ταχύτητες! Χίλιες φορές να μου δίνουν 10 και να είναι 10 παρά 24 και να σε περνάνε οι 768 του ΟΤΕ

  8. #38
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    Τελευταια νέα από το μέτωπο , από φίλο που δουλέυει στην vivodi σαν τεχνικος κάτι θα κάνουν , κατί ακούγεται αλλά δεν ξέρει ακόμα τιμές και ταχύτητες.
    Όταν έχώ νέα θα ενημερώσω....

  9. #39
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Ζωγραφου
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον έχει μπερδευτεί λίγο...

    Με εξαίρεση την Tellas οι υπόλοιποι δεν έχουν κλείσει καν χρόνο που δίνουν 2Play. Να σου θυμίσω ότι πριν δίναν συνδέσεις μέσω ΟΤΕ. Αν είναι πρωτοποριακό αυτό οκ πάσο!

    Όσο για τη σχέση κόστους/απόδοσης δες τι έγραφα στην αρχή και πες μου γιατί θεωρείς ότι είναι χαμηλό; Σίγουρα δεν είναι εκεί που ήταν εδώ και χρόνια αλλά σίγουρα δεν είναι και χάλια.

    Φιλε, αν αναφερεσαι σε μενα, πεστο καθαρα για να το συζητησουμε !!
    Ειμαι ευχαριστημενος απο Βιβο , ΑΛΛΑ καθε 6μηνο που εκανα αλλαγη . 10 μερες μετα , Αναβαθμιζαν γραμμες και κατεβαζαν τιμες !!!!! ΕΠΙ 2 Χρονια !! Δες τα αλλα σχολια μου και πες !

    @το φιλο με Βιβο απο πανω, τι ακουσες αρχικα για πιθανες αλλαγες? Στο πολυ γενικο πες μας !!

    φιλικα
    Νικος

    ........Auto merged post: nikos76 added 8 Minutes and 8 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpregos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταια νέα από το μέτωπο , από φίλο που δουλέυει στην vivodi σαν τεχνικος κάτι θα κάνουν , κατί ακούγεται αλλά δεν ξέρει ακόμα τιμές και ταχύτητες.
    Όταν έχώ νέα θα ενημερώσω....
    @mpregos :

    Φιλε, ακουσες κατι πιο συγκεκριμενο η' ειναι αλλη μια προσπαθεια της ..Κυριας να ανεβασει την αξια πωλησης ??


    φιλικα
    Νικος

    ΥΓ : Ποσο πιανετε Upload speed μαχ πρακτικα ??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikos76 : 27-12-07 στις 14:59. Αιτία: auto merged post

  10. #40
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    thomson kati
    Nikos το παλικαρι δουλευει σαν τεχνικός στην βιβοδι.
    Ότι μού είπε σας λέω.
    Ότι κάτι θά κάνει με τιμές και ταχύτητες αλλά Τι....γιοκ ακόμα.
    Εννοείται οτι πέσει στο αυτί μου θα ενημέρωσω

  11. #41
    Εγγραφή
    07-07-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Vivodi - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Το να μετονομάσει το MaXx10 σε MaXx24 χωρίς πραγματική αύξηση της ταχύτητας δεν πιστεύω ότι είναι δύσκολο. Έτσι και αλλιώς max. 24 θα υπόσχεται όπως κάνουν όλοι οι υπόλοιποι.
    Τώρα για να μη το κάνει κάτι άλλο ετοιμάζει. Τι;

  12. #42
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Ζωγραφου
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 16v_gsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μετονομάσει το MaXx10 σε MaXx24 χωρίς πραγματική αύξηση της ταχύτητας δεν πιστεύω ότι είναι δύσκολο. Έτσι και αλλιώς max. 24 θα υπόσχεται όπως κάνουν όλοι οι υπόλοιποι.
    Τώρα για να μη το κάνει κάτι άλλο ετοιμάζει. Τι;
    Δε νομιζω φιλε !

    Προβλεπω 2 λογους :

    1. Θα δωσει σχεδον αναγκαστικα 16 / 1 ?? [Οντως ειναι σταθερη στις γραμμες..αλλα...]
    2. ΘΑ ΠΩΛΗΘΕΙ η εταιρια παιδια, ΝΑΙ/ΟΧΙ ??

    Γραψτε σχολια

    φιλικα
    Νικος

    ΥΓ: Τι εχουν να πουν οι...Τορρενταδες ??

  13. #43
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω φιλε !

    Προβλεπω 2 λογους :

    1. Θα δωσει σχεδον αναγκαστικα 16 / 1 ?? [Οντως ειναι σταθερη στις γραμμες..αλλα...]
    2. ΘΑ ΠΩΛΗΘΕΙ η εταιρια παιδια, ΝΑΙ/ΟΧΙ ??

    Γραψτε σχολια

    φιλικα
    Νικος

    ΥΓ: Τι εχουν να πουν οι...Τορρενταδες ??
    1) Το λογικό είναι να πούνε 16 όπως έχουν κάνει τόσοι (On, Net One) αλλά το μάρκετινγκ υπαγορεύει τα 24. Θα δείξει αν και δεν παίζει και τόσο ρόλο επί της ουσίας.

    2) Από τη στιγμή που έχασε το παιχνίδι στο ξεκίνημα και παρότι αυτή το ξεκίνησε δείχνει ότι μάλλον θα πουληθεί. Εκτίμηση μου είναι ότι μετά την αποτυχία τους να την πουλήσουν πριν 6-8 μήνες τους ανάγκασε να βάλουν τα κεφάλια κάτω και κάνουν νέο business plan. Τα αποτελέσματα υποθέτω ότι θα τα δούμε μέσα στο επόμενο 3μηνο. Μετά από μια "δυνατή" περίοδο θα μπορέσουν να διαπραγματευτούν ξανά με άλλον αέρα και επίσης οι συνθήκες θα είναι πιο ώριμες για εξαγορές. Εδώ που τα λέμε όπως είναι τώρα η αγορά πιο πολύ συμφέρει να τραβήξεις νέους πελάτες (Forthnet, Hol) παρά να εξαγοράσεις μια εταιρία για xxx εκατομμύρια με 5-10 χιλιάδες συνδρομητές. Αν παραμείνει έτσι πάντως θα κλείσει μέχρι τα μέσα του 2009 (χλωμό).

    3) Το καλό της Vivodi ήταν πάντα το δίκτυο της και κατά συνέπεια και τα τόρρεντς. Η ταχύτητα μου ανέβηκε το τελευταίο διάστημα, από το πολύ καλό για τα σχεδόν 8Mbps, 650kb/s στα 700-750kb/s. Σχεδόν τέρμα δηλαδή αν υπολογίσεις τις απώλειες. Το upload πάλι φτάνει τα 70kb/s λόγω του ξεκλείδωτου εύρους του dslphone χωρίς όμως να δημιουργεί προβλήματα στο τηλέφωνο. Υποθέτω ότι έτσι θα συνεχίσει και μετά την αναβάθμιση των προγραμμάτων της.

  14. #44
    Εγγραφή
    25-09-2005
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    Router
    ALCATEL 585
    Το να δώσει 24 /1 θεωρητικά δεν κοστίζει τίποτα...ονομαστικές ταχύτητες είναι
    θα πωληθεί αλλά ποιός την αγοράζει ? (δεν συμφέρει να μπλέξεις με άλλα δίκτυα εξοπλισμούς κλπ για κόσμο που μπορέις να τραβήξεις με σωτή πολιτική και τιμές)

  15. #45
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Προσωπικα και στην ταχυτητα που ειμαι να με αφηναν δε θα ειχα προβλημα, αρκει να εριχναν την τιμη κατω απο τα 20 ευρω.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

Σελ. 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-08, 16:00
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-06, 00:43
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-04, 00:24
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-03, 11:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας