Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 48
  1. #31
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι από την πρώτη στιγμή, απλά μετά την πώληση της εταιρίας Γερμανός ο ομώνυμος επιχειρηματίας αγόρασε μερίδιο στο eshop και είναι στα δικαστήρια με τους άλλους μετόχους.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #32
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να κάνεις!
    Να φωνάξεις! Ετσι καταλαβαίνουν!
    Απαράδεκτοι, αν το έχουν 1 μήνα.
    Τι να καταλάβουν..., δεν έχω πιέσει νομίζεις...;
    Παίρνω στο κατάστημα που το άφησα και μου λένε περιμένουν απάντηση από Αθήνα, δεν μπορούν να κάνουν κάτι από εκεί...
    Αθήνα κοιμούνται απ'ότι φαίνεται, θα είναι και το φαί από τις γιορτές...
    Εννοούσα αν υπάρχει κάτι πιο "επίσημο" που θα μπορούσα να κάνω...

  3. #33
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει και το Πλαίσιο δεν είναι <<άγιο>>.Μου έχει κάνει αρκετές στραβές, Έχω αγοράσει κάρτα μνήμης αξίας 45.05€ για εξαδέλφη και της χρεώνουν 6€ μεταφορικά. Αγοράζει πελάτης μου κάρτα Τv εξωτερική την επόμενη μέρα την πάω πίσω γιατί είναι λάθος τύπου, και με στέλνουν στο service για check λες και την έχω χρησιμοποιήσει. Γίνεται 1 πανικός και τελικά μου δίνουν τη σωστή.
    Εχω μια απορία.
    Πάς κάτι πίσω στο Πλαίσιο.

    Αν EINAI χαλασμένο, σου κόβουν πιστωτικό.
    Αν ΔΕΝ ειναι χαλασμένο, ας το έχεις και ανοιχτό, σου κόβουν πάλι πιστωτικό.

    Για ποιον λόγο πρέπει να περιμένω 4 ώρες, αφου είτε έτσι , είτε αλλιως, θα κόψουν πιστωτικό?

  4. #34
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Πρόσφατα (και πριν δω το παρόν νήμα) αγόρασα το εν λόγω κουτί και τοποθέτησα έναν SATA WD 0,5TB.

    Έκανα το τεστ με το RapidCRC σε 26 αρχεία (12 .srt μεγέθους ~60ΚΒ + 1 80ΚΒ και 12 .avi μεγέθους ~350ΜΒ + 1 712ΜΒ)

    Οι δοκιμές και στον εξωτερικό αλλά και στην επαναφορά στον εσωτερικό δεν έδειξαν κανένα πρόβλημα.

    Ίσως να είναι θέμα παρτίδας...


    _
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  5. #35
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Περιοχή
    St Pennyless
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    κατεβα κατω να σπρωξουμε
    Δεν ξερω nnn απλα το κουμαντο εχει αυτος που εχει και τα Multirama...

  6. #36
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antio zoh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω nnn απλα το κουμαντο εχει αυτος που εχει και τα Multirama...
    Αν θυμάμαι καλά έχει το 32% αλλά η πολιτική ανοίγματος eshop point σε κάθε πόλη μάλλον αυτό δείχνει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #37
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Ποιος Γερμανος ρε παιδια?
    Του Μαυροειδη ειναι το eshop.

  8. #38
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάς κάτι πίσω στο Πλαίσιο.

    Αν EINAI χαλασμένο, σου κόβουν πιστωτικό.
    Αν ΔΕΝ ειναι χαλασμένο, ας το έχεις και ανοιχτό, σου κόβουν πάλι πιστωτικό.
    Και κλειστο να ειναι ή και ανοικτο να ειναι παιρνεις αμα θελεις και τα λεφτα σου πισω.

    Αμαν πια!
    Αγορασα εναν δισκο πλην ιντερνετικης παραγγελιας. Τον πληρωσα +8€, λεω δεν βαριεσε...
    Παω στο e-shop -μιας και δεν ημουν διατεθιμενος να δωσω αλλα +8€ επιπλεον- να παρω αλλον εναν ιδιο για Raid 0, ειχαν μεταγενεστερης κατασκευης με νεο κωδικο παραγωγης.
    Λεω ευχαιστω δεν θελω και παω στο πλαισιο, δινω τον δισκο πισω (σφραγισμενο) και μου δινουν πισω τα λεφτα μου (δευτερη φορά που το απαιτω).

    Παω παιρνω δυο δισκους απο το e-shop 15,8€ φθηνοτερα...
    Οχι θα κατσω να σκασω ή για περιπου 50σεντς βενζινη να χασω 15.8€...δεν σφαξανε.

    Και τα δυο καταστηματα πασχουν. Το ενα απο τιμες (ιντερνετ και μπουρδες) και το αλλο απο εγγυηση/επιστροφη.


    Γι`αυτο και το γυρισα και προς τριτα μαγαζια με σουπερ τιμες.

    Και ας τους να κουρευονται.
    Οποτε με συμφερει αγοραζω απο το ενα ή απο το αλλο ή απο το τριτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 09-01-08 στις 01:44.

  9. #39
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κλειστο να ειναι ή και ανοικτο να ειναι παιρνεις αμα θελεις και τα λεφτα σου πισω.
    Πρέπει να τσακωθείς για να στα δώσουν.
    Οταν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, δεν κάθομαι να τσακωθώ ΚΑΙ εκεί!

  10. #40
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kubiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατα (και πριν δω το παρόν νήμα) αγόρασα το εν λόγω κουτί και τοποθέτησα έναν SATA WD 0,5TB.

    Έκανα το τεστ με το RapidCRC σε 26 αρχεία (12 .srt μεγέθους ~60ΚΒ + 1 80ΚΒ και 12 .avi μεγέθους ~350ΜΒ + 1 712ΜΒ)

    Οι δοκιμές και στον εξωτερικό αλλά και στην επαναφορά στον εσωτερικό δεν έδειξαν κανένα πρόβλημα.

    Ίσως να είναι θέμα παρτίδας...
    _
    kubiak απλά έχε υπόψη σου, ότι το πρόβλημα κι εγώ και ο galeanatur το εντοπίσαμε με IDE δίσκο.
    Οπότε ίσως να είναι θέμα του IDE controller.
    Αν έχεις κάποιον IDE δίσκο πρόχειρο θα σου πρότεινα να τον δοκιμάσεις


    Στο μεταξύ έχω κλείσει μήνα που έχω επιστρέψει το κουτί και ακόμα περιμένω από το e-shop...
    Σκέφτομαι να κάνω καταγγελία...
    Απλά επειδη δεν έχω υπόψη μου ακριβώς τι και πως μήπως μπορεί να με κατευθύνει λίγο κάποιος ώστε να την κάνω όσο καλύτερα γίνεται;
    Που να την στείλω, τι να γράψω περίπου κτλ...
    Ευχαριστώ

  11. #41
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Τελικά χθες το βράδυ έστειλα το παρακάτω e-mail στο e-shop, με κοινοποίηση στο νέο Ινστιτούτο Καταναλωτών (νέο ΙΝΚΑ), στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, στην Ένωση Καταναλωτών η Ποιότητα της Ζωής (Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ) και στα περιοδικά PC Magazine, PC World και RAM.
    Αν και στο Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ και στο RAM το e-mail δεν έφτασε ποτέ...

    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ E-SHOP.GR.

    Ονομάζομαι ********************.
    Με την παρούσα επιστολή θα ήθελα να δηλώσω την εντονότατη δυσαρέσκειά μου για την αντιμετώπισή μου από την εταιρεία E-SHOP.GR.
    Μέχρι σήμερα Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2008 η εταιρεία δεν έχει εκπληρώσει τις υποχρεώσεις της απέναντί μου.
    Ας τα πάρουμε από την αρχή.
    Στις 7/8/2007 παρήγγειλα από το κατάστημα www.e-shop.gr μία εξωτερική θήκη σκληρού δίσκου (PER.802150) INNOVATOR BY AKASA 3.5'' SATA+USB 2.0 COMBO ENCLOSURE BLACK αξίας 29,95 Euro (αριθμός παραγγελίας 070807185908857267210).
    Μετά από λίγους μήνες λειτουργίας διαπίστωσα ότι η συγκεκριμένη θήκη παρουσίαζε ένα ιδιαίτερο πρόβλημα στην ανάγνωση δεδομένων, το οποίο δεν είχα αντιληφθεί όσο καιρο χρησιμοποιούσα την θήκη.
    Απευθύνθηκα σε έναν γνωστό μου με την ίδια ακριβώς θήκη και ύστερα από ελέγχους διαπίστωσε και ο ίδιος το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
    Πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να αναφερθώ περαιτέρω στην ακριβή φύση του προβλήματος, απλά το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι γίνεται δύσκολα αντιληπτό από τον χρήστη, σε ειδικές περιπτώσεις μόνο.
    Στις 8/12/2007 επέστρεψα την θήκη στο e-shop.gr (κατάστημα Πατρών) και τους εξήγησα το πρόβλημα ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ.
    Λόγω και της περίπτωσης του γνωστού μου που είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, ζήτησα να μου χρεωθεί κάποιο πιστωτικό εάν ήταν εύκολο, κάτι το οποίο δεν έγινε δεκτό.
    Μου είπαν ότι θα το στείλουν για τεχνικό έλεγχο στην Αθήνα και θα γίνει λογικά αντικατάσταση με το ίδιο μοντέλο.

    Στις 17/12/2007 και ώρα 15:45 έλαβα το ακόλουθο sms στο κινητό από το e-shop.gr:
    E-SHOP.GR ΤΜΗΜΑ SERVICE:
    ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΑΤΕ ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ

    Προσπάθησα να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς με το e-shop.gr κατάστημα Πάτρας, αλλά χωρίς αποτέλεσμα όσες φορές προσπάθησα.

    Στις 19/12/2007 και ώρα 09:22 έλαβα το ακόλουθο sms στο κινητό από το e-shop.gr:
    E-SHOP.GR - ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΑΤΡΑΣ. ΤΟ SERVICE ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ

    Απαράδεκτη συμπεριφορά κατ'εμέ, να επιστρέφεται το προϊόν ως άρτιο, χωρίς να έχει προηγηθεί καμία επικοινωνία με τον πελάτη.
    Εφόσον οι "τεχνικοί" του E-SHOP.GR είναι ανίκανοι να εντοπίσουν το πρόβλημα που έχει εντοπίσει ο πελάτης, θα έπρεπε τουλάχιστον να μην είναι εξίσου "ανίκανοι" στην επικοινωνία με τον πελάτη, ώστε να κάνουν το αυτονόητο, να ρωτήσουν τον πελάτη που ακριβώς εντόπισε το πρόβλημα.
    Επικοινώνησα τηλεφωνικά με το κατάστημα Πάτρας του e-shop.gr ζητώντας εξηγήσεις, χωρίς όμως να λάβω κάποια υπεύθυνη και ικανοποιητική απάντηση.
    Μου είπαν ότι θα έπρεπε να ξαναστείλουν την θήκη στην Αθήνα για τεχνικό έλεγχο πάλι.
    Δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος φυσικά από αυτή την απάντηση και αποφάσισα να περάσω ο ίδιος από το κατάστημα Πάτρας, ώστε να τους υποδείξω πιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα.
    Ζήτησα πάλι να μου δοθεί πιστωτικό, καθώς δεν ήθελα να λάβω προβληματικό προϊόν πάλι.
    Ενημερώθηκα από τον υπεύθυνο του καταστήματος Πατρών ότι θα επικοινωνούσε ο ίδιος με τα κεντρικά στην Αθήνα και πως θα με καλούσε στο κινητό να με ενημερώσει.
    Δεν υπήρξε καμία απολύτως επικοινωνία από πλευράς του e-shop.gr, γεγονός που κρίνεται επιεικώς ανεύθυνο.
    Στις 23/12/2007 και ώρα 11:15 έλαβα το ακόλουθο sms στο κινητό από το e-shop.gr:
    E-SHOP.GR - ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΑΤΡΑΣ. ΤΟ SERVICE ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ

    Επικοινωνώ τηλεφωνικά με το κατάστημα Πάτρας πάλι ζητώντας εξηγήσεις.
    Η απάντηση που πήρα ήταν ότι το προϊόν επέστρεψε ξανά από τον τεχνικό έλεγχο χωρίς να διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα πάλι.
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά από μέρους του e-shop.gr. Για άλλη μία φορά πήρα την ίδια ανεύθυνη απάντηση.
    Μου είπανε ότι θα γινόταν επικοινωνία με τα κεντρικά στην Αθήνα και θα με παίρνανε ένα τηλέφωνο στην συνέχεια να με ενημερώσουν.
    Δεν υπήρξε καμία ενημέρωση μέσω τηλεφώνου ή κάποιου άλλου είδους επικοινωνία από μέρους του e-shop.gr.
    Έκτοτε έχω επικοινωνήσει πολλάκις με το κατάστημα Πάτρας και κάθε φορά ακούω το ίδιο ακριβώς πράγμα, ότι δεν γνωρίζουν κάτι, θα πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά στην Αθήνα και θα με ενημερώσουν με τηλεφώνημα.
    Όλες τις φορές δεν έχει υπάρξει κανενός είδους επικοινωνία από μέρους του e-shop.gr.

    Αναφέρω εδώ επιπρόσθετα ότι αν οι τεχνικοί είναι ανίκανοι να εντοπίσουν το πρόβλημα σε ένα προϊόν, και με δεδομένο την περίπτωση του γνωστού μου με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, πιθανολογώ ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να πωλείται ελαττωματικό προϊόν από το e-shop.gr ως τεχνικά άρτιο.
    Καλώ τους αρμόδιους φορείς να εξετάσουν το ενδεχόμενο μαζικής εξαπάτησης των καταναλωτών από το e-shop.gr, που προκύπτει από την εν γνώση ή εν αγνοία πώληση ελαττωματικού προϊόντος.
    Επιθυμώ άμεση επιστροφή χρημάτων από το e-shop.gr, καθώς με τον εμπαιγμό, την ανευθυνότητα και την μέχρι τώρα απαράδεκτη αντιμετώπιση προς το πρόσωπο μου, είναι σαφές ότι δεν υπολογίζουν τα δικαιώματα μου ως πελάτη/καταναλωτή, μου έχουν κοστίσει σε κόπο, χρόνο και χρήμα πολλά περισσότερα από τα 29,95ευρώ της αξίας του ελαττωματικού προϊόντος, επομένως δεν μπορώ να τους εμπιστευτώ με τα χρήματά μου.

    Καταγγέλλω τη μέχρι τώρα αντιμετώπιση της εταιρείας E-SHOP.GR απέναντί μου καθώς και την ολιγωρία της όσον αφορά στην άμεση εξυπηρέτηση και αποζημίωση ως προς το ελαττωματικό προϊόν που μου πούλησε και ζητώ την άμεση εκπλήρωση των υποχρεώσεων της απέναντι μου διότι δεν με αφήνει να απολαύσω τα δικαιώματά μου ως αγοραστής και νόμιμος / έντιμος πολίτης.

    Η παρούσα επιστολή κοινοποιείται στο E-SHOP.GR, στο νέο Ινστιτούτο Καταναλωτών (νέο ΙΝΚΑ), στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, στην Ένωση Καταναλωτών η Ποιότητα της Ζωής (Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ) και στα περιοδικά PC Magazine, PC World και RAM.

    Με εκτίμηση
    ***************

    ΤΗΛ.: **********
    e-mail: ************
    Ναι οκ θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, αλλά η ουσία είναι η ίδια νομίζω.
    Επειδή δεν έχω ξαναγράψει κάτι παρόμοιο, πήρα αυτό σαν οδηγό.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=153729
    Έπεσε και λίγο copy-paste, ελπίζω να μην σε πειράζει udt71

    Για να δούμε την συνέχεια...

  12. #42
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Σήμερα λαμβάνω sms στο κινητό μου από το e-shop.gr.
    Λέω για να δούμε, λογικά θα είδαν την καταγγελία και θα μου στείλανε κάτι καινούριο.
    Αμ δε...
    Το μήνυμα:

    Ε-SHOP.GR ΤΜΗΜΑ SERVICE: ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΑΤΕ ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ


    Καταφέραμε το 3 στα 3
    Δεν την παλεύουν εκεί στο e-shop...
    Θα πάρω τηλ από Δευτέρα ΙΝΚΑ και Γενική Γραμματεία Καταναλωτή να δω τι θα κάνω

  13. #43
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρε φίλε είναι τραγικό αυτό που σου συμβαίνει!!!Δηλαδή εγώ νευριάζω μόνο που τα διαβάζω και έχω να σου πώ ένα τεράστιο μπράβο για την φοβερή αυτοσυγκράτηση που δείχνεις!!!Μόνο με έναν τρόπο θα φτιάξουν αυτές οι κοροιδίες και δυστυχώς συνήθως δεν φτάνουν οι καταγγελίες.ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ από καταστήματα που μας δουλεύουν!ΤΙΠΟΤΑ!Μόνο όταν δούν μείωση κερδών θα αναθεωρήσουν.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  14. #44
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Thanks for the support Doxaios!

    Δυστυχώς το να μην αγοράζει κανείς τίποτα από εκεί είναι πρακτικά μάλλον αδύνατο...
    Τουλάχιστον να γράφανε στο site εκεί που λέει εγγύηση σε κάθε προϊόν "άμε θέλουμε" ή κάτι τέτοιο...

    Βασικά θέλω να ρωτήσω στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή αν μπορώ να τους κάνω κάτι (στο e-shop εννοώ).
    Δεν το βλέπω να υπάρχει κάτι, αλλά είναι τραγικό να σε εμπαίζει ένα κατάστημα για ένα μήνα, να καταπάτα τα δικαιώματα σου ως καταναλωτή και να μην προβλέπονται κάποιες κυρώσεις γι'αυτό...
    Τι να πω...

    Στο e-shop αυτή την στιγμή πάντως δεν σκοπεύω να ξαναπάρω τηλέφωνο.
    Ας προσπεράσουμε το γεγονός ότι κάθε φορά μου λέγανε ότι θα με πάρουν αυτοί τηλέφωνο όταν έχουν κάποια ενημέρωση και δεν με πήρανε ποτέ...
    Πάλι τα ίδια πράγματα θα μου λένε, να το ξαναστείλουν Αθήνα να το ξανακοιτάξουν κτλ...
    Και το ωραίο είναι ότι έχω πάει από εκεί και τους το έχω δείξει το πρόβλημα, ο τεχνικός του καταστήματος στην Πάτρα το επιβεβαίωσε δηλαδή...
    Τι να κοιτάξουν δηλαδή...; Μου λένε έτσι λειτουργούμε πρέπει να το κοιτάξουνε οι τεχνικοί κτλ...
    "τεχνικοί", λέμε τώρα...
    Ίσως πάρω την Δευτέρα ξανά, μόνο και μόνο για να τους ενημερώσω για την καταγγελία, τίποτα άλλο...

    Τηλέφωνο από Δευτέρα στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και φαντάζομαι θα υπάρξει από εκεί κάποια εξέλιξη...

  15. #45
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το ωραίο είναι ότι έχω πάει από εκεί και τους το έχω δείξει το πρόβλημα, ο τεχνικός του καταστήματος στην Πάτρα το επιβεβαίωσε δηλαδή...
    Eιναι τραγικοτατο αυτο το πραγμα!Και ντροπη στον τεχνικο του καταστηματος της Πατρας που ενω επιβεβαιωσε το προβλημα δεν κανει καμια κινηση!Φιλε μου τι να σου πω,υπομονη;Αστειο θα ειναι,ελπιζω να βρεις το δικιο σου

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με WD Scorpio 120GB και Innovator case
    Από petergr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-07, 20:35
  2. Πρόβλημα με external case hdd
    Από CRAzYMiLK στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-05, 00:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας