Σελ. 13 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 355
  1. #181
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    AIGALEW
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    εγώ πήγα forthnet. ενεργοποιήθηκε μετά από 2 μηνες. επαιξε για λιγο και μετα σταματισε να δουλευει( δεν συγχρονιζα).Μετα απο 2 μήνες πικρα και συνεχόμενης βλάβης κατάφερα με καταγελλια στην ΕΕΤΤ να μου κανουν διακοπη. ειμαι οτε και ΟΛΑτελεια τωρα!!

  2. #182
    μετα απο 2ετη παραμονη στην HOL χωρις ιδιαιτερα προβληματα μεχρι 10/07(ΑΡΥΣ), εκανα την κινηση και επεστρεψα στο ΟΤΕ γιατι μετα απο αναβαθμιση απο 1024 σε 2048 ξεχασα τι σημαινει ιντερνετ. το φριτζ δεν καταφερνε να μεινει συγχρονισμενο για περισσοτερο απο δυο μερες. αναμονη για 1+ ωρα στην ΤΥ, δηλωση βλαβης, αποκατασταση μετα απο 8-10 ημερες και μετα 2 μερες ξανα βλαβη. Εκεινη την περιοδο, οποτε ειχα νετ μετρουσα snr 6-8 και att 56.
    μια ωραια πρωια λοιπον τους στελνω ενα ωραιο φαξ με αιτηση διακοπης (και μερικα υψηλου επιπεδου γαλλικα), και την ιδια μερα επισκεψη στο oteshop της περιοχης για παραγγελια conn-x talk. Εντος δεκαλεπτου φευγω απο τον ΟΤΕ με τους νεους κωδικους ανα χειρας, επιστροφη στο σπιτι, ενεργοποιηση απο my.otenet.gr και απο τοτε μεχρι σημερα (περιπου 1 μηνα μετα) καμια αποσυνδεση, downloading απο 180-220 ΚΒ/s, λιγοτερο στα p2p (60-120 ΚΒ/s). Δεκα μερες μετα την αιτηση διακοπης μου τηλ απο την HOL για επιστροφη του εξοπλισμου. Τους εστειολα και ενα φαξ με αρση εξουσιοδοτησης χρεωσης της πιστωτικης (για ευνοητους λογους). Πριν δεκα μερες παρελαβα και το speedtouch, αψογες εντυπωσεις. Το συμπερασμα μου ειναι οτι στις χαμηλες ταχυτητες ολοι καλοι ειναι (ποσοι ειχαν προβληματα οταν ειμασταν με 384 ή 768 ; ) αλλα απο τα 2048 και πανω και στις προβληματικες γραμμες (που ειναι και οι περισσοτερες)φαινεται ποιος μπορει και ποιος οχι.
    Απο ιδιοκτητα δικτυα δεν ξερω, στην κρητη δεν εχουμε ακομα, αλλα απο οτι ακουω και μαθαινω οι εναλλακτικοι σκαβουν στα 30 εκ και βαζουν καλωδια, σφραγιζοντας τις οπες με λιγη ασφαλτο και οχι με ασφαλτικη μαστιχη. Κατι μου λεει οτι μετα απο 2-4 χρονια που θα βγαινουν τα καλωδια στον αερα εχει να πεσει πολυ κλαμα.

  3. #183
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmym84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πήγα forthnet. ενεργοποιήθηκε μετά από 2 μηνες. επαιξε για λιγο και μετα σταματισε να δουλευει( δεν συγχρονιζα).Μετα απο 2 μήνες πικρα και συνεχόμενης βλάβης κατάφερα με καταγελλια στην ΕΕΤΤ να μου κανουν διακοπη. ειμαι οτε και ΟΛΑτελεια τωρα!!
    Forthnet 24? To ίδιο και στον ΟΤΕ;

  4. #184
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    AIGALEW
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    οχι..αντιθετα..ειμαι μια χαρα με τον ΟΤΕ. ασε που τωρα οταν εχω βλαβη θα βριζω τους ιδιουσ και δεν θα εχω κανεναν να μου λεει "εχουμε στειλει βλαβη στον ΟΤΕ" οπωσ μου εκαναν στην forthnet kai mε ειχαν τρελανει!!!!!

  5. #185
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Router
    NETGEAR DGN2200
    SNR / Attn
    7.1(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω ακοψα την hol σε double play πυ ειχα και παρολο που εχω περιπου την ιδια ταχυτητα στον οτε ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος διοτι πρωτον μου ολοκληροθηκε μεσε σε 12 εργασιμεμες οπως μου ειχαν πει και οχι 25 και αν με τους αλλους ( προσωπικα 38 εργασιμες στη hol και 2 μηνες αναμονη στη φορθνετ και ποτε δεν εμαθα το ποτε θα γινοταν γιατι το διεκοψα), δευτερον με που τους παρεις το σηκονουν και οχι το λιγοτερο κανα 10λεπτο και τριτον 2 φορες εδωσα προβλημα μπας και ανευει η ταχυτητα και τις δυο με πηραν ηρθαν τεχνικοι και στο σπιτι να μετρησουν τη γραμμη τσαμπα. λοιπον μονο για αυτα εγω προσωπικα αν και ημουν υποστηρικτης των ενναλακτικων παντα ΔΕΝ ξαναγωριζω σε αυτους ποτε γιατι πλεον δεν αξιζουν ετσι οπως εχουν καταντησει.

  6. #186
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Για όσους νομίζουν ότι με τον ΟΤΕ έχουν αγγίξει τον παράδεισο θα σας ευχηθώ απλά να μην σας τύχει...γιατί αν σας τύχει την βάψατε

  7. #187
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους νομίζουν ότι με τον ΟΤΕ έχουν αγγίξει τον παράδεισο θα σας ευχηθώ απλά να μην σας τύχει...γιατί αν σας τύχει την βάψατε
    Δεν βαρέθηκες ακόμα;
    Πάντως εγώ βάρεθηκα να διαβάζω σε κάθε ποστ για τον ΟΤΕ το ότι έχει πρόβλημα, μην σπαμάρεις please

  8. #188
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βαρέθηκες ακόμα;
    Πάντως εγώ βάρεθηκα να διαβάζω σε κάθε ποστ για τον ΟΤΕ το ότι έχει πρόβλημα, μην σπαμάρεις please
    Βαρέθηκες η σε ενοχλεί?

    Εάν θεωρείς την αλήθεια και την ενημέρωση spam έχεις κάθε δικαιδοσία να την διαγράψεις.

    Όσο και να πονάει η αλήθεια είναι πάντα αλήθεια...και αυτό που δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε είναι να την κρύβουμε από τους αναγνώστες...

  9. #189
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Router
    NETGEAR DGN2200
    SNR / Attn
    7.1(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παραδεισος δεν ειναι αλλα απο τα μην πω τι των εναλλακτικων απου παντα φταιει ο οτε για αυτους και ποτε αυτοι αλλα και ποτε να μην σου λενε κατι για το προβλημα σου καλητερα στον οτε που τουλαχιστον κανουν κατι.

  10. #190
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Έχω πάρει την γεύση εναλλακτικών και μη και γνωρίζω την αγωνια των ανθρώπων για κάτι καλύτερο και σοβαρό....για αυτό τον λόγο προειδοποιώ...μην επαναπαύεστε!!!!

  11. #191
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Δεν βαρέθηκες ακόμα;
    Πάντως εγώ βάρεθηκα να διαβάζω σε κάθε ποστ για τον ΟΤΕ το ότι έχει πρόβλημα, μην σπαμάρεις please
    Ας τον άνθρωπο μωρέ. Ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του και την προσωπική του εμπειρία. Και γω βαριέμαι που το βλέπω κάθε φορά αλλά υποθέτω κι αυτός από την πλευρά του βαριέται εμένα. Τι να κάνουμε τώρα.

    ΥΣ Πάντως υπάρχει λύση. Κάθε post για τον ΟΤΕ που θα γράφω θα συμπληρώνω στο τέλος ότι ο φίλος ttsgr διαφωνεί. Όπως έλεγε και ο μεγάλος δικαστής Ρόι Μπιν (για όσους μεγαλύτερους διάβαζαν Λούκι Λουκ) όταν δεν τον βόλευε κάτι '''' και casus belli''' και καταδίκαζε τον κατηγορούμενο.

  12. #192
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαρέθηκες η σε ενοχλεί?

    Εάν θεωρείς την αλήθεια και την ενημέρωση spam έχεις κάθε δικαιδοσία να την διαγράψεις.

    Όσο και να πονάει η αλήθεια είναι πάντα αλήθεια...και αυτό που δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε είναι να την κρύβουμε από τους αναγνώστες...
    Θες δηλάδη να πείς οτι δεν θα έχεις πρόβλημα αν σε κάθε αντι ποστ σου βάζω λινκ για χαρουμερνουν συνδρομητές;

  13. #193
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας τον άνθρωπο μωρέ. Ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του και την προσωπική του εμπειρία. Και γω βαριέμαι που το βλέπω κάθε φορά αλλά υποθέτω κι αυτός από την πλευρά του βαριέται εμένα. Τι να κάνουμε τώρα.

    ΥΣ Πάντως υπάρχει λύση. Κάθε post για τον ΟΤΕ που θα γράφω θα συμπληρώνω στο τέλος ότι ο φίλος ttsgr διαφωνεί. Όπως έλεγε και ο μεγάλος δικαστής Ρόι Μπιν (για όσους μεγαλύτερους διάβαζαν Λούκι Λουκ) όταν δεν τον βόλευε κάτι '''' και casus belli''' και καταδίκαζε τον κατηγορούμενο.

    Ναι έχει ενα πρόβλημα, απολύτα σεβαστό, να το κάνει cross post, Μια, δυο, 13 φορές, εδώ το κάνει σε κάθε νήμα που έχει την λέξη ΟΤΕ

  14. #194
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες δηλάδη να πείς οτι δεν θα έχεις πρόβλημα αν σε κάθε αντι ποστ σου βάζω λινκ για χαρουμερνουν συνδρομητές;

    Δηλαδή?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχει ενα πρόβλημα, απολύτα σεβαστό, να το κάνει cross post, Μια, δυο, 13 φορές, εδώ το κάνει σε κάθε νήμα που έχει την λέξη ΟΤΕ
    Κατόπιν παραπόνων από τον Maik49 έχω σταματήσει να αναφέρομαι στην δικη μου περίπτωση...το ότι όλα τα post μου είναι στα νήματα του ΟΤΕ είναι απλά επειδή είμαι στον ΟΤΕ και προφανώς δεν με απασχολεί τι κάνουν οι άλλες εταιρίες...

    Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν υπάρχουν ευχαριστημένοι πελάτες του ΟΤΕ όμως μπορεί κανένας από εσάς να βγει και να πει ότι δεν υπάρχουν δυσαρεστημένοι η είναι πολύ λίγοι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsgr : 02-02-08 στις 19:20.

  15. #195
    Εγγραφή
    02-01-2007
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-ΑΜΦΙΑΛΗ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13800/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    THOMSON SPEEDTOUCH 585 v7
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω με τον ΟΤΕ ξαναβρικα την ηρεμια μου που ειχα χασει απο τον σεπτεμβριο που ειχα συνδεθει στη ΒΙΒΟΝΤΙ.Οι ανθρωποι εκει δεν παιζονται με τιποτα.Πχ διλωνα βλαβη στο cable tv(που ποτε δεν ειδα τι ειναι αυτο το πραγμα)και η τηλεφωνητρια μου ελεγε : Μισο λεπτο κυριε να δω αν εισαστε ΑΡΥΣ η ιδιοκτητο!Τι να λεμε τωρα.

Σελ. 13 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VPN server πίσω από NAT & Client πίσω από proxy
    Από hedgehog στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-08, 17:03
  2. Από ON πίσω στον ΟΤΕ
    Από gangel στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 17:57
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-07, 19:19
  4. Περιγράψτε εντυπώσεις από 1000άρα οτε...
    Από WAntilles στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-05, 13:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας