Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΕΥΚΑ
    Router
    Linksys wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Καλησπερα σε ολους! Να πω και εγω το προβλημα μου ρε παιδια μηπως και υπαρχει καποια εκδοχη για την λυση του που το δικο μου μυαλο δεν μπορει να σκεφτει.

    Παρασκευη 21/12 κανω αιτηση στο 134 για αναβαθμηση της γραμμης μου απο 2mbit στα 24mbit.Φυσικα ζητω και connex 24 mbit για την συνδεση μου.Με καλει ενας τυπακος του οτε και μου λεει οτι τους κωδικους του connex για να συνδεθω θα μου τους πουν τηλεφωνικα για να μην περιμενω courier μιας και πεφτουν πολλες αργιες (το πακετο θα ερχοταν καποια στιγμη).Ολα καλα μεχρι εδω.Κυριακη 23/12 ξημερωματα το modem ειχε κλειδωσει στα 22mbit.Ομολογω οτι εγινε πολυ γρηγορα η αναβαθμιση.Δεν θυμαμαι αν πηρα τηλεφωνο την ιδια μερα στο 134 η την επομενη αλλα οπως και να εχει πηρα τηλεφωνο για να ζητησω τους κωδικους και μου λενε οτι δεν υπαρχει αιτηση για connex στο ονομα μου. Ας το καταπιω λεω μερες που ειναι και ας κανω μια αιτηση παλι.Οντως ετσι εκανα και κατα τα λεγομενα της υπαλληλου περιμενα τηλεφωνο για τους κωδικους για ακομα μια φορα. Ε οσο πηραν εσας πηραν και εμενα. Την Πεμπτη 27/12 μετα απο 132.345.312 τηλεφωνα στο 134 καταφερα να μου πουν να παω να παραλαβω το connex μου απο τα κεντρικα του οτε στην Πατρα και οπως εκανα. γυρισα στο σπιτι εκανα την ενεργοποιηση και επιτελους ειχα internet αλλα με χαμηλη ταχυτητα. Ετσι λοιπον δεν εχασα ωρα και δηλωσα βλαβη στο 121.

    Το θεμα λοιπον ειναι οτι ενω η γραμμη μου ειναι 24 η συνδεση μου ειναι 8 (ο θεος να την κανει 8 αλλα τεσπα). Το 134 βλεπει στο συστημα του οτι εχω 24 συνδεση, το helpdesk της otenet βλεπει οτι εχω 8. Το 134 μου λεει οτι δεν μπορει να κανει κατι, και μου λεει να επικοινωνησω με το 1242 (που ειναι για την παραμετροποιηση modem μονο) και με το helpdesk της otenet, το δε τελευταιο μου λεει οτι δεν ευθυνονται αυτοι να μιλησω με το 134.Μεχρι σημερα δεν εχει αλλαξει οτιδηποτε και ουτε προκειτε φανταζομαι.

    Ρε παιδια sorry αν σας κουρασα αλλα επειδη νομιζω οτι εχω εξαντλησει ολα τα περιθωρια επικοινωνιας με ολα τα τρι-τετραψηφια του οτε ειναι κατι που θα μπορουσα να κανω προκειμενου να βρεθει επιτελους μια λυση στο προβλημα μου?

    Απο την μια θα ηθελα να επισημανω οτι οι υπαλληλοι του 134 αν και ασχετοι (καποιες φορες) υπηρξαν ιδιαιτερα ευγενικοι ολες τις φορες που επικοινωνησα μαζι τους. Απο την αλλη θα ηθελα να καταγγειλω απαραδεκτη συμπεριφορα υπαλληλου του helpdesk της otenet (που να του καει το δεντρο του τυπακου)

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Πάρε το 134 και ζήτα κάποιον προϊστάμενο

  3. #3
    Εγγραφή
    09-10-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Thomson 585v.7 ADSL2+
    Path Level
    Interleaved
    Αν συγχρονίζει το modem σου στα 24 τότε ΔΕΝ φταίει ο ΟΤΕ. Αλλιώς ΦΤΑΙΕΙ.
    Αν το πρώτο είναι αληθές τότε
    Αν το site της ΟΤΕΝΕΤ σου δείχνει ενεργοποιημένο το πακέτο S6 είσαι σε προβληματικό DSLAM, η modem. Αλλιώς φταίει η ΟΤΕΝΕΤ που δε σε έχει ενεργοποιήσει ακόμα.
    Αν το πρώτο είναι αληθές επικοινώνησε με ΟΤΕ και δήλωσε βλάβη, Αλλιώς επικοινώνησε με ΟΤΕ και πεστους ότι η ΟΤΕΝΕΤ δεν έχει ενεργοποιήσει τη σύνδεση ακόμα.

    End
    ...H ζωή είναι πολύ μικρή για να την ξοδεύεις "κατεβάζοντας" στο ιντερνετ. Αν έχεις φράγκα πάρε μια μεγαλύτερη σύνδεση :P ...

  4. #4
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΕΥΚΑ
    Router
    Linksys wag200g
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Τελικα ηταν λαθος του 134.Το πιο περιεργο απ ολα ειναι οτι η συνδεση μου αντικατασταθηκε σε s6 σημερα. Μα καλα δουλευουν αυτοι σε επισημες αργιες? Οπως και να εχει τους ευχαριστω.

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα με την αναβαθμιση ταχύτητας
    Από pashos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-07, 23:25
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-07, 23:41
  3. Μηνύματα: 189
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-07, 15:21
  4. Αναβάθμιση ταχύτητας Conn-x
    Από DJDB στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-06, 21:24
  5. Πρόβλημα ταχύτητας με conn-x 1024
    Από Erazer στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-06, 10:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας