Σελ. 56 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 364651545556575861 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 826-840 από 918
  1. #826
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tangelit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 11 το πρωϊ στο γραφείο μου, Ομόνοια, νεκρά όλα..Μετά από μισής ώρας αναμονή από κινητό, κατά τις 3 το μεσημέρι, κατάφερα και δήλωσα βλάβη..Ρώτησα το παλλικάρι αν είναι γενικό το φαινόμενο στο κέντρο και μου είπε πως όχι. Πάντως είναι η πρώτη φορά εδώ και μήνες που γίνεται αυτό.
    Στο σπίτι μου πάντως, από όπου και σας γράφω τώρα, όλα τέλεια..Ναι, έχω βάλει και στο σπίτι και στο γραφείο..
    Και ρε παιδιά, έλεος δηλαδή, τόσο γκρίνια πια, έλεος.. Είπαμε, κάποια προβλήματα θα εμφανίζονται που και που..
    Αν έχετε τόσο πρόβλημα πια, γυρίστε στον ΟΤΕ, τώρα που θα μανατζάρεται και από γερμάνο, άλλο τίποτα σας λέω..
    Και μην αρχίσετε όλοι το πέσιμο μαζί, για το ότι πληρώνουμε κλπ κλπ μπλα μπλα μπλα, ένας ένας...
    Λοιπόν, με απλά λόγια. Μεσημέρι δήλωσα τη βλάβη όπως έγραψα, σήμερα στις 12 ήρθαν οι τεχνικοί της Νetone, Edit: [ ... ], και μου διόρθωσαν την βλάβη, την οποία είχε προκαλέσει ένας φοβερός υπάλληλος του ΟΤΕ τελικά..Με είχε αποσυνδέσει ο απίστευτος...
    Βρείτε τώρα εσείς άλλη εταιρεία με αυτό το επίπεδο εξυπηρέτησης και το συζητάμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 16-05-08 στις 02:15. Αιτία: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων τρίτων

  2. #827
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tangelit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, με απλά λόγια. Μεσημέρι δήλωσα τη βλάβη όπως έγραψα, σήμερα στις 12 ήρθαν οι τεχνικοί της Νetone, Edit: [ ... ], και μου διόρθωσαν την βλάβη, την οποία είχε προκαλέσει ένας φοβερός υπάλληλος του ΟΤΕ τελικά..Με είχε αποσυνδέσει ο απίστευτος...
    Βρείτε τώρα εσείς άλλη εταιρεία με αυτό το επίπεδο εξυπηρέτησης και το συζητάμε...
    δηλαδη με εμενα που με γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια φιλε μηνες τωρα
    εχουν προσωπικα?
    θα τρελαθω εδω μεσα
    πως γινεται να ερχονται σε σενα την ιδια μερα και εμενα να μου λενε θα το δουμε και θα το δουμε και θα σας παρουμε και να μην με εχουν παρει ποτε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 16-05-08 στις 02:15. Αιτία: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων τρίτων από quote

  3. #828
    τι να σου πω ρε φίλε,ίσως έχει να κάνει με το τι είδος πρόβλημα αντιμετωπίζεις, απλά εγώ έμεινα μακάκας με την ταχύτητα εξυπηρέτησής τους, και όφειλα να το αναφέρω και στο φορουμ.

  4. #829
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ για άλλη μια φορά στη Netone.
    Επιστρέφω στο σπίτι μου μετά από ταξίδι και τι βλέπω?
    Απαράδεκτες ταχύτητες download, σπαστή τηλεφωνία, χάλια ποιότητα...
    Παίρνω τηλέφωνο και ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ, ΦΤΑΙΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ SNR ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ 6 ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟ FULL ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΜΟΥ (500m από το κέντρο) ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ (ψέματα δούλευε) ΑΨΟΓΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 1/2 ΜΗΝΑ!!
    Δηλαδή ΕΛΕΟΣ πλέον.

    Μία το SNR.
    Μία το Interleaved mode.
    Μία το μειωμένο MRU.

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΕΡΗΦΑΝΕΥΕΣΤΕ?

  5. #830
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.136
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εμένα μου είπανε να τους πάρω τηλ από το κινητό, όταν πάω σπίτι και να με πάρουνε πίσω αυτοί, τελικά έμπλεξα εδώ με τον κόμβο μου στο awmn και τώρα πριν λίγο μπήκα στην σελίδα του router πατάω connect εκεί στο broadband connection και ως δια μαγείας συνδέθηκε! και μιά χαρά από ταχύτητες! μέχρι και χτες δεν συνδεότανε έτσι πάντως, μάλλον το έφτιαξαν. Ας ελπίσουμε να μην ξαναδούμε τέτοια προβλήματα!

  6. #831
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Δλδ τι μπορει να φταιει 12.30 το βραδυ και η γραμμη απο τα bandwidth files δεν μπορει να κατεβασει με 1,6μβ/ς οπως εκανε παλια αλλα εχει ασταθεια μεταξυ 700κβ/ς και 1,2μβ/ς.

    Τα bandwidth files θυμιζω ειναι εσωτερικο δικτυο,σερβερ της ΝετΟνε.Δεν παρεμβαλλεται ιντερνετικη κινηση, Seabone, εξωτερικο ή κατι αλλο.

    Αρα κατι εχει μπουκωσει σε επιπεδο dslam-bbras. Μαλλον το εσωτερικο μπουρι για την διασυνδεση των κεντρων δεν επαρκει ή εχει καποια βλαβη.

    Με το να μην μας λενε ομως κατι κανουν τα πραγματα χειροτερα. Αληθεια η ΝετΟνε εχει "νοικιασει" δικτυο οπτικων ινων απο τις Αττικες??? Αν ναι μπορει να εχει συμβει κατι με αυτες τις νοικιασμενες οπτικες (βλαβη-μπουκωμα) και να επηρεαζει οσους πεφτουμε σε αυτες???

  7. #832
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7450/900
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΡΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ τι μπορει να φταιει 12.30 το βραδυ και η γραμμη απο τα bandwidth files δεν μπορει να κατεβασει με 1,6μβ/ς οπως εκανε παλια αλλα εχει ασταθεια μεταξυ 700κβ/ς και 1,2μβ/ς.

    Τα bandwidth files θυμιζω ειναι εσωτερικο δικτυο,σερβερ της ΝετΟνε.Δεν παρεμβαλλεται ιντερνετικη κινηση, Seabone, εξωτερικο ή κατι αλλο.

    Αρα κατι εχει μπουκωσει σε επιπεδο dslam-bbras. Μαλλον το εσωτερικο μπουρι για την διασυνδεση των κεντρων δεν επαρκει ή εχει καποια βλαβη.

    Με το να μην μας λενε ομως κατι κανουν τα πραγματα χειροτερα. Αληθεια η ΝετΟνε εχει "νοικιασει" δικτυο οπτικων ινων απο τις Αττικες??? Αν ναι μπορει να εχει συμβει κατι με αυτες τις νοικιασμενες οπτικες (βλαβη-μπουκωμα) και να επηρεαζει οσους πεφτουμε σε αυτες???
    Οποιαδηποτε βλαβη σε οπτικες ινες αποκαθισταται εντος 2 ημερων το πολυ!

  8. #833
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gladiatorgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιαδηποτε βλαβη σε οπτικες ινες αποκαθισταται εντος 2 ημερων το πολυ!
    Aυτό συμβαίνει στην πράξη ή μένουν στα λόγια μόνο;

  9. #834
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gladiatorgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιαδηποτε βλαβη σε οπτικες ινες αποκαθισταται εντος 2 ημερων το πολυ!
    Αρα το γεγονος οτι παρατηρειται τεραστια ασταθεια στο εσωτερικο δικτυο (bandwidth files) απο το Σαββατο και μετα δλδ 7 μερες τωρα, δεν ειναι βλαβη στις οπτικες???

    Εκτος και αν εχουμε μισθωμενα απο τις Αττικες οι οποιες αργουν στην αποκατασταση.

    Παντως το γεγονος οτι το browsing παει καλα αλλα το κατεβασμα ειναι απελπιστικο ακομα και απο bandwidth files, σημαινει πως κατι δεν παει καλα στον εσωτερικο κορμο της ΝετΟνε και σιγουρα δεν ειναι θεμα δρομολογησης εξωτερικου.

    Μαλλον αρχισαμε να πιταρουμε.Θα θυμηθουμε τις ωραιες εποχες της 384 και 768 του ΟΤΕ που ειχαν πιταρει τα dslam και σερνοταν το συμπαν και εβλεπες την φουλ ταχυτητα των 40 και 78kb/s αντιστοιχα μετα τα μεσανυχτα.

    Πρεπει οπωσδηποτε να κανουν κατι γρηγορα.Το λεω για αλλη μια φορα οτι το δυσκολο δεν ειναι να αποκτησεις νεους πελατες αλλα να κρατησεις τους ηδη υπαρχοντες.

    Και πιστευω οτι αρκετοι απο τους πρωτους που κλεινει το 12μηνο τους σε λιγοτερο απο μηνα, θα σκεφτουν να φυγουν αν δεν στρωσουν τα πραγματα.

  10. #835
    Εγγραφή
    27-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11500/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    8(dB) / 33.5(dB)
    ... χμ ... σαν να θυμάμαι συζήτηση προ μηνών με άνθρωπο της NetOne, μου είχε πει ότι από Μάϊο-Ιούνιο θα περάσουν οι εταιρικοί πελάτες στο ιδιόκτητο δίκτυο (ως τώρα είναι μέσω ΑΡΥΣ) ...

    Λέτε να έχει σχέση με τα φαινόμενα που παρατηρούμε τελευταία;

  11. #836
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    18.317/983
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    10(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σημερα παντως ειναι η πρωτη φορα που αργουν η δεν μου ανοιγουν καθολου σαιτ...
    Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα
    Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει
    Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει
    Να κλέψει να σου δώσει
    Να σε στείλει να σε νοιώσει...

  12. #837
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Σήμερα ένας σωρός website δεν ανοίγουν. Ανοιγοκλείνοντας τον router, όσα δεν έπαιζαν .. παιζουν και άλλα (νεα) δεν παιζουν.

    Αυτό συμβαίνει από το πρωι στις 8. Αλλάζοντας DNS δεν βοηθάει, άλλο πρόβλημα υπάρχει.

    ΕΛΕΟΣ κυριοι της ΝετΟνε. ΕΛΕΟΣ.


  13. #838
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Ωραια!!!!

    Δλδ κανενα με εμας τα προβατα ενα χρονο δοκιμη στο ιδιοκτητο και αφου ολα δουλευαν οκ, ειπαν να φερουν μεσα και τους εταιρικους.

    Γιατι αν κανανε δοκιμες και πειραματα στο ιδιοκτητο με τους εταιρικους,θα τους ειχαν σουταρει προ πολλου.

    Ας ελπισουμε μονο τα προβληματα να ειναι λογω της μεταβασης και οχι λογω της ενταξης των εταιρικων.

    Αν και εγω ανησυχω ενα λογο παραπανω καθως ειμαι Νεο Φαληρο και ειχε αναφερθει οτι παρα πολλοι εταιρικοι πελατες τους ειναι ναυτιλιακες.Αν εχουν την εδρα τους κατα Πειραια μερια και ενταχθηκαν στο ιδιοκτητο δικτυο απο ΑΡΥΣ που ηταν εξηγει πολυ καλα γιατι σερνομαστε απο τις 9 το πρωι μεχρι τα μεσανυχτα περιπου και φτιαχνει καπως ξημερωματα με 8 το πρωι.

  14. #839
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Tώρα, δείχνει να πηγαίνει καλά ,στο σερφάρισμα και στο κατέβασμα.

  15. #840
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110092/10998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    (dB) / 4.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ έχω να πώ τα εξής...η 10αρα γραμμή μου εκει που κατέβαζε με με 0.990 κολλημενο από rapidshare premium τώρα μετά τις αλλαγές κατεβάζει με 1,14....Οι σελίδες χθες που μπήκα γιατί τώρα είμαι στη δουλειά ανόιγαν σφαίρα....Εχω να κάνω όμως την εξής παρατήρηση προσωπικά στον διευθυντή της εταιρίας...Στη συνάντηση που είχαμε πάνω σε μια κουβέντα για τα επιστρεφόμενα ρούτερ μας κούνησε το χαρτί με τη διάφανη διαφημιση της netone περί ξακάθαρης στάσης....Εδώ και 5-6 μέρες πήρα στο support να μάθω γιατί δεν ενημερώνεται το ebill και είπα στην υπάλληλο να μην μου πεί μπαρούφες γιατί την απάντηση θα την ποστάριζα στο adslgr για να ενημερώσω και τους συμφορουμίτες....Πανικοβλήθηκε,μετά αφου ρώτησε διάφορους με έκλεισε λέγοντας μου θα σας πάρουμε στο κινητό...ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝΕ...ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΚΥΡΙΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΑ ΤΗΣ ΝΕΤΟΝΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΣ...Το ebill απο 29/4 μέχρι 9/5 τις έφαγε τις κλήσεις...ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ?Καιρός να αλλάξετε στάση και να τιμήσετε τις αρχές με τις οποίες ξεκινήσατε αυτή την εταιρία...

    Οι απόψεις μας είνια καλοπροαίρετες και πιστεύουμε θα εισακουστουν...Πληρώνουμε ενα σεβαστο ποσο και θέλουμε αντίστοιχα ξεκαθαρες και σωστές υπηρεσίες.....

    ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ EBILL ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

Σελ. 56 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 364651545556575861 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνεχή disconnect τις τελευταίες 2 μέρες;
    Από nrg_polini στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-07, 22:53
  2. Τι παίχτηκε τις τελευταίες μέρες?
    Από panos13 στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-05, 05:26
  3. tellas suckage τις τελευταίες 2 μέρες
    Από Cs|bomberman στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-04, 01:51
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-03, 22:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας