Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Please help !!!

  1. #1
    Εγγραφή
    24-07-2005
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παιδιά καλησπέρα, παρακαλώ δώστε λίγο βάση στο παρακάτω πρόβλημα και όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω απελπιστεί .
    Έχω εδώ και δύο χρόνια περίπου μία σύνδεση adsl μέσω του Δίοδος σε γραμμή ΟΤΕ με συνδρομή από ALTEC και χρησιμοποιώ το router FritzBox.
    Η σύνδεση έτρεχε μια χαρά μέχρι και προχθές όπου ξαφνικά και χωρίς να έχει αλλάξει κάτι (συμπεριελαμβανομένου του username & password) στα settings του web interface του router, σταμάτησε να ανάβει το ενδεικτικό φωτάκι ADSL στο router και η σύνδεση με το internet χάθηκε.
    Σε επικοινωνία που είχα με το τεχνικό τμήμα της ALTEC και αφού με διαβεβαίωσαν ότι από τη μεριά τους όλα φαίνονται ο.κ, μεταξύ άλλων μου έδωσαν ένα άλλο (δοκιμαστικό) username & password και αυτομάτως η σύνδεση αποκαταστάθηκε.
    Με την σειρά της η υπάλληλος αφού της υπαγόρευσα γράμμα γράμμα το username & το password μου, δοκίμασε σε κάποιο δικό τους σύστημα και μου είπε ότι μπόρεσε και έκανε login κανονικά.
    Επειδή εάν ακούσω άλλη μια φορά από την αρμόδια υπάλληλο ότι το μόνο που μπορεί να σκεφτεί είναι ότι ξαφνικά δεν μπορώ να πληκτρολογήσω ένα username & password σωστά θα πηδήξω από καμιά ταράτσα σαν τον Ζαχόπουλο, σας παρακαλώ ρίξτε καμιά ιδέα πριν αναγκαστικά καταφύγω στην αλλαγή username & password από την ALTEC η οποία αλλαγή σημειωτέων όπως με ενημέρωσαν εκτός από χρονοβόρα έχει και κόστος…!!! άσε που δέν ξέρω εαν το πρόβλημα θα λυθεί...

    Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Οταν λες φωτάκι adsl , μήπως εννοείς φωτάκι DSL ?

  3. #3
    Εγγραφή
    24-07-2005
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ναι george DSL είναι....μας βοηθάει αυτή η διευκρίνηση...?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tavladoros : 09-01-08 στις 23:14.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας