Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιος πάροχος ασχολείται περισσότερο με τις βλάβες τω

Ψήφισαν
79. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • OTE

    74 93,67%
  • Άλλοι πάροχοι

    5 6,33%
Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 84
  1. #31
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.946
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Αυτό που θέλω να πω και θα τω πω ξεκάθαρα αυτή τη φορά είναι το εξής:
    ΝΑΙ ο οτε έχει καλύτερη εξυπηρέτηση.

    Την έχει όμως επειδή έπινε το αίμα, για όλη τη ζωή, όλων όσων μπαίνουν στο forum αυτή τη στιγμή.

    Και όλοι εμείς που με τη δική μας ανοχή τόσα χρόνια τον κάναμε αυτό που μπορεί να είναι τώρα, κόβουμε το κεφάλι σε όσους προσπαθούν να σηκωθούν και να τον κοιτάξουν στα μάτια.

    Τι θα κερδίσουμε; Καλή υποστήριξη για λίγους μήνες και μετά να τραβάνε τα παιδιά μας αυτά που τραβάμε εμείς από μικρά παιδιά.
    Μια εταιρία που βάζει 10 φοιτητές να μας "εξυπηρετούν" για 200€, μας πουλάει 2000€ το kilobyte και το υπόλοιπο το δίνει σε 1-2 γενικούς διευθυντές για να βάζουν βενζίνη.

    Δώστε λίγο χρόνο και ανοχή στους εναλλακτικούς.
    Αυτοί έφεραν το ίντερνετ στη χώρα μας, όχι αυτοί που πληρώναμε και παρακαλούσαμε τόσα χρόνια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fadasma : 12-01-08 στις 03:31.

  2. #32
    Εγγραφή
    25-10-2006
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    23826/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    Cisco 1841
    SNR / Attn
    9(dB) / 3,5(dB)
    Δεν μιλω για κανεναν συγγεκριμενα.

    Και για να καταλαβεις τι εννοω βγαινοντας λιγο εκτος θεματος , σε βαζω να φτιαξεις μια τεραστια αλυσιδα απο το σπιτι σου εως το απειρο και σου λεω οτι ΜΟΝΟ ενας κρικος αυτης "ανηκει" σε καποιον απο τους παροχους. Οι υπολοιποι ελπιζω να ξερεις σε ποιον ανηκουν.

    Επιστρεφω στο θεμα.
    Δεκατρεις μερες πολεμουσε ο αδελφος μου να πεισει εναλλακτικο οτι η γραμμη του που λειτουργουσε χρονια με νουμερο ΚΑΝΟΝΙΚΑ δεν ειναι κομμενη καλωδιακα διοτι ετσι την εβλεπαν αυτοι και δεν του εκαναν την συνδεση. Εκαναν μαλιστα και διαμαρτυρια στον ΟΤΕ οτι δεν την φτιαχνει.
    Ασφαλως και το καλωδιο λειτουργουσε, ελα ντε ομως που ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ του παροχου το ειχε συνδεσει σε αλλο οριο? ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ μερες χωρις τηλεφωνο . Ποση ανοχη να δειξει κανεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papakos : 12-01-08 στις 03:44.

  3. #33
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θέλω να πω και θα τω πω ξεκάθαρα αυτή τη φορά είναι το εξής:
    ΝΑΙ ο οτε έχει καλύτερη εξυπηρέτηση.

    Την έχει όμως επειδή έπινε το αίμα, για όλη τη ζωή, όλων όσων μπαίνουν στο forum αυτή τη στιγμή.

    Και όλοι εμείς που με τη δική μας ανοχή τόσα χρόνια τον κάναμε αυτό που μπορεί να είναι τώρα, κόβουμε το κεφάλι σε όσους προσπαθούν να σηκωθούν και να τον κοιτάξουν στα μάτια.

    Τι θα κερδίσουμε; Καλή υποστήριξη για λίγους μήνες και μετά να τραβάνε τα παιδιά μας αυτά που τραβάμε εμείς από μικρά παιδιά.
    Μια εταιρία που βάζει 10 φοιτητές να μας "εξυπηρετούν" για 200, μας πουλάει 2000 το kilobyte και το υπόλοιπο το δίνει σε 1-2 γενικούς διευθυντές για να βάζουν βενζίνη.

    Δώστε λίγο χρόνο και ανοχή στους εναλλακτικούς.
    Αυτοί έφεραν το ίντερνετ στη χώρα μας, όχι αυτοί που πληρώναμε και παρακαλούσαμε τόσα χρόνια.

    Ζούμε και οι δυο στην ίδια χωρα (Ελλάδα) το 2008???
    Ποιος "κοιτάει στα ματια" τον ΟΤΕ σήμερα?
    Οι τυχάρπαστοι που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες? Υπηρεσίες που δεν έχουν και όταν τις έχουν δεν μπορούν να τις υποστηρίξουν?
    Όσο για τους φοιτητές με τα 200e έχεις αλήθεια μιλήσει ποτε σε τεχνική υποστήριξη εναλλακτικού? Έχεις καταλάβει ότι σε έχουν αναμονή 40 λεπτά με 1 ώρα για να σου βγει ένας τύπος που αμφίβολο είναι αν έχει internet σπίτι του για να σου διαβάσει 3 προκατασκευασμένες απαντήσεις που του γραφουν σε καρτελάκι?

    Είχες ποτε βλάβη σε εναλλακτικό να δεις τι δούλεμα πέφτει OOOOTAN πιάσεις γραμμή και ταλαιπωρηθείς ένα πρωινό να την δηλώσεις και τηλεφωνείς και ξανατηλεφωνείς και σπάνε τα νεύρα σου και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν δίνει σημασία?

    Ναι AΘΛΙΟΣ ο ΟΤΕ την δεκαετία του 70 και 80... τώρα όμως έχουμε 2008 και AΘΛΙΟΙ είναι οι εναλλακτικοί (δυστυχώς) χωρίς καμια εξαίρεση. Δεν με ενδιαφέρει αν θα υπάρχουν σε ένα χρόνο από τώρα... ΠΡΏΤΑ όμως θα βελτιωθούν και μετά θα διαφημίσουν και μάλιστα με τόση έπαρση και αλαζονεία "τέρμα ο ΟΤΕ"

    Δεν είναι το πρώτο κρατικό μονοπώλιο που "σπάει" - η κακή Ολυμπιακή γιατί έκλεισε (οσονούπω...) από την Aegean?
    Δεν θυμάμαι τότε να κάναμε υπομονή στις αρχές της Aegean να μην πέφτουν τα αεροπλάνα της και να είναι στην ώρα τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 12-01-08 στις 03:43.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ πληρώνω τον ΟΤΕ και εδώ και μια εβδομάδα περνω τα α--ίδια μου.Με έχουν αφήσει χωρίς internet.
    Τι σου είπαν από τον ΟΤΕ;
    Έχεις ελέγξει την εσωτερική σου καλωδίωση;

    ........Auto merged post: hel added 4 Minutes and 32 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ομως εισουν εσυ στην θεση του φιλου και δεν σου ελυναν το προβλημα θα εβγαζες μυδρους κατα του ΟΤΕ. Εχει και ορια η εμπαθεια.
    Δεν έχεις διαβάσει προηγούμενα posts μου. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Οι χαρακτηρισμοί απαγορεύονται στο forum.

    ........Auto merged post: hel added 3 Minutes and 42 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς...
    Αναφερόμουν στην HOL που κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφω... ήταν άλλωστε και ένας από τους βασικούς λόγους που ξαναγύρισα ΟΤΕ

    Και φαντάζομαι η HOL - ο no2 πάροχος αυτή την στιγμή στην ελλάδα- δεν είναι απλά "δρομολογητής" (ότι και αν σημαίνει ο νεολογισμός)
    No2?
    Στους εναλλακτικούς (llu) πρώτη η tellas με 700 χρήστες διαφορά από forthnet και μετά πάνε οn,hol,vivodi με τη σειρά που τα λέω.

    ........Auto merged post: hel added 1 Minutes and 59 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασφαλως και το καλωδιο λειτουργουσε, ελα ντε ομως που ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ του παροχου το ειχε συνδεσει σε αλλο οριο? ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ μερες χωρις τηλεφωνο . Ποση ανοχη να δειξει κανεις?
    Hλεκτρολόγος του παρόχου έβαλε χέρι σε γραμμή ΟΤΕ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 12-01-08 στις 04:04. Αιτία: auto merged post

  5. #35
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    No2?
    Στους εναλλακτικούς (llu) πρώτη η tellas με 700 χρήστες διαφορά από forthnet και μετά πάνε οn,hol,vivodi με τη σειρά που τα λέω.

    Όχι ότι έχει σημασία αλλα αλλιώς τα ξέρω εγώ... (μπορεί στην μέτρηση που έχω υπόψη μου να προσθέτουν στην HOL και τους vodafone)
    Tελοσπάντων το πρόβλημα δεν αλλάζει αν είναι κάποιος δεύτερος η τρίτος...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 12-01-08 στις 04:12.

  6. #36
    Εγγραφή
    25-10-2006
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    23826/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    Cisco 1841
    SNR / Attn
    9(dB) / 3,5(dB)
    Hλεκτρολόγος του παρόχου έβαλε χέρι σε γραμμή ΟΤΕ;
    Συνδεει το οριο του "κομβου" στον κατανεμητη του που με την σειρα του εχει ζευξη προς τον κατανεμητη του οτε για να βγει στο δρομο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papakos : 12-01-08 στις 04:16.

  7. #37
    Εγγραφή
    14-10-2006
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    συνδρομητης του πΟΤΕ ειμαι μιας και εχω connex και ζηταω εδω και 10 μερες απο τα χιλιαδες τηλεφωνα και επισκεψεις που εχω κανη στο dslam της περιοχης μου να με εξυπηρετηση καποιος στο προβλημα που εχω με την συνδεση μου.εχω 2μβιτ και κατεβαζω με 50.
    28.5 margin
    28.5 att
    και το dslam 3 τετραγωνα απο το σπιτι μου.
    για πια εξυπηρετηση μιλαμε?
    μηπως με καποια αναφορα στην ΕΕΤΤ ιδρωση το αυτακι τους λιγακη? γνωριζη καποιος?

  8. #38
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από italos25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνδρομητης του πΟΤΕ ειμαι μιας και εχω connex και ζηταω εδω και 10 μερες απο τα χιλιαδες τηλεφωνα και επισκεψεις που εχω κανη στο dslam της περιοχης μου να με εξυπηρετηση καποιος στο προβλημα που εχω με την συνδεση μου.εχω 2μβιτ και κατεβαζω με 50.
    28.5 margin
    28.5 att
    και το dslam 3 τετραγωνα απο το σπιτι μου.
    για πια εξυπηρετηση μιλαμε?
    μηπως με καποια αναφορα στην ΕΕΤΤ ιδρωση το αυτακι τους λιγακη? γνωριζη καποιος?
    Απο ποτε αφηνουν ιδιωτες να μπουνε στα dslam? Νεα μοδα αυτη?

  9. #39
    Εγγραφή
    14-10-2006
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pnikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ποτε αφηνουν ιδιωτες να μπουνε στα dslam? Νεα μοδα αυτη?
    ναι ηρθε και στην ελλαδα χθες.τραβα να την δης

  10. #40
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από italos25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ηρθε και στην ελλαδα χθες.τραβα να την δης
    Θα παω σιγουρα γιατι ειμαι τεχνικος και πρωην υπαλληλος του οτε

  11. #41
    Εγγραφή
    14-10-2006
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ..και αν θα μπορουσες να ενημερωνες τους νυν ....ας κανουν και καποιο διαλειμμα και ας σηκωσουν και καποιο τηλεφωνο δεν δαγκωνουμε εμεις οι συνδρομητες τους.δεν ειμασται ενναλακτικοι ...μαζι τους ειμασται

  12. #42
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από italos25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..και αν θα μπορουσες να ενημερωνες τους νυν ....ας κανουν και καποιο διαλειμμα και ας σηκωσουν και καποιο τηλεφωνο δεν δαγκωνουμε εμεις οι συνδρομητες τους.δεν ειμασται ενναλακτικοι ...μαζι τους ειμασται
    Αν ενοεις την τεχνικη υπηρεσια η θα επρεπε το καθε κεντρο ναχει εναν υπαλληλο να απαντα μονο στα τφ η θα εκαναν μια βλαβη-συνδεση την ημερα ειδικα αυτο τον καιρο γινεται ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pnikolo : 12-01-08 στις 05:50.

  13. #43
    Εγγραφή
    14-10-2006
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    τι να σου πω.δεν γνωριζω που να απευθυνθω.ολους τους εχω ενοχληση.αυτο που ζηταω ειναι να μαθω γιατι ενω εγινε αναβαθμιση στα 2βιτ σερνομαι κυριολεκτικα. ας μου πουν να περιμενω 1 χρονο..θα το δεκτω αλλα τουλαχιστον ας με ενημερωση καποιος για να γνωριζω.ειναι αμαρτια να χανω την εργασια μου για να τρεχω στον οτε.ξερω οτι γινεται πανικος αυτο το διαστημα .....τελος παντον.θα δουμε.

  14. #44
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από italos25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να σου πω.δεν γνωριζω που να απευθυνθω.ολους τους εχω ενοχληση.αυτο που ζηταω ειναι να μαθω γιατι ενω εγινε αναβαθμιση στα 2βιτ σερνομαι κυριολεκτικα. ας μου πουν να περιμενω 1 χρονο..θα το δεκτω αλλα τουλαχιστον ας με ενημερωση καποιος για να γνωριζω.ειναι αμαρτια να χανω την εργασια μου για να τρεχω στον οτε.ξερω οτι γινεται πανικος αυτο το διαστημα .....τελος παντον.θα δουμε.
    Συγνωμη δηλαδη, χανεις την εργασια σου για να τρεχεις δεξια αριστερα επειδη δεν κατεβαζεις με το μεγιστο; Λιγο υπομονη δεν εβλαψε κανενα.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  15. #45
    Εγγραφή
    14-10-2006
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη δηλαδη, χανεις την εργασια σου για να τρεχεις δεξια αριστερα επειδη δεν κατεβαζεις με το μεγιστο; Λιγο υπομονη δεν εβλαψε κανενα.
    συμφωνω απολυτα μαζι σου.εχεις δικιο.
    ομωσ επιδη το 50% τησ εργασιας μου αφορα ενα καποιο πιο γρηγορο κατεβασμα σε πολλα αρχεια δορυφορικων δεκτων θα μου ελλυνε τα χερια.ομως το βραδυ το κατεβασμα ειναι γυρω στα 50 ...το μεσημερη εν ωρα εργασιας απλα....το ξεχνας.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-16, 03:04
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-08, 20:35
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-07, 20:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας