Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 25
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Thumbs down
    παιρνω τηλεφωνο εδω και 2 μηνες τη εταιρια να μοθ την φτιαξουν αλλα τιποτα ολο λενε το θα με ενημερωσουν τηλεφωνικα και ακομα περιμενω!!ο λογαριασμος ηρθε κανονικα να δωσω 43 ευρω για 24mbit ενω εχω 4mbit?????σκεφτομαι να το κοψω και να ωαλω αλλη εταιρια αλλα δεν θα πληρωσω δραχμη στην forthnet ειναι εφικτο? δεν μπορω να δινω λεφτα για κατι που δεν εχω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MariosX : 11-01-08 στις 21:36.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    πληρώνεις για έως 24
    εσύ τι ακριβώς πρόβλημά έχεις? Γιατί δεν το εξηγείς κ απλά γκρινιάζεις?
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το προβλημα μου ειναι οτι εχω 4mbit αντι για εως 24mbit και δεν το φτιαχνουν

  4. #4
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ZyXEL P660H
    Η υπηρεσία λέγεται ADSL μέχρι 24mbit, δεν στο εγγυούνται. Αν κάτσεις και υπολογίσεις πόσοι χρήστες έχουν συνδέσεις 24mbit θα διαπιστώσεις ότι προφανώς είναι εικονικό και το συνολικό bandwidth που διαθέτει προς το εξωτερικό δεν επαρκεί.

    Το όλο πρόβλημα ξεκινάει από τη στιγμή που πολλοί πίστεψαν ότι από τη μια μέρα στην άλλη το ελληνικό internet έγινε ευρωπαϊκό, και πέσανε με τα μούτρα. Το μόνο που αναβαθμίστηκε είναι τα έσοδα των παροχών, καθότι εισπράτουν χρήματα για υπηρεσίες που δεν μπορούν να διαθέσουν αυτή τη στιγμή.

    Όποιος θέλει να είναι θύμα των εταιρειών είναι δικαίωμά του. Όταν όμως διαπιστώσει ότι εξαπατήθηκε γιατί έρχεται και κλαίγεται εδώ αντί να πάει στην εταιρεία να διαμαρτυρηθεί; Όχι ότι πρόκειται να βρει το δίκιο του, αλλά θα καταλάβει με τι ανθρώπους έχει να κάνει.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω κλαψει και στην εταιρια αλλα τιποτααα και ειπα να κλαψω και εδω μπας και βρω λυση

  6. #6
    Εγγραφή
    08-12-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    15790/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SIEMENS CL-110
    ΥΠΟΜΟΝΗ ... υπάρχουν ΚΑΙ ...ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μα ειχα 10mbit και ηταν ολα καλα

  8. #8
    Ρε παιδια...εχουμε μαζευτει παρα πολοι και ειναι λογικο.Το προβλημα ειναι σε ολες τις εταιριες.Μεχρι και η γιαγια μου εβαλε ιντερνετ.Αμα πας μια βολτα στο ΠΛΑΙΣΙΟ [πχ]περιμενεις στην ουρα για να μπεις μεσα.Τι περιμενουμε?Υστερα που λες φιλε οτι εχεις 4 απο 10, εγω στη Θεσ/νικη μου γραφει 12 αλλα στην ουσια αμα το τεσταρω 4-5 ειναι.Εκει που με τα 768 εκανα 2.5 ωρες να κατεβασω μια ταινια[με ραπιντσεαρ] ,τωρα θελω 20-30 το πολυ 35 λεπτα.Δε γ..... μια χαρα ειμαστε.Αντε μην ειμαστε και αχαριστοι και στο κατω-κατω κι αυτοι που μας ταξαν τα 24......θελουν να μας τα δωσουν αλλα μαλλον δεν τους αφηνουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ZyXEL P660H
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα ειχα 10mbit και ηταν ολα καλα
    Κι εγώ έχω 2mbit και κατεβάζω με 8kb/sec και 2000ms ping με τον ISP, ποιος λες να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα; Η λύση δεν είναι να πάω να κλαίγομαι στα forum, αλλά να σταματήσει ο κάθε Έλληνας να σκέφτεται μόνο τον εαυτούλη του και να πιτάρει τα DSLAM.

    Φυσικά θα ορμήξουν αρκετοί από αυτούς να με φάνε τώρα με σχόλια του τύπου "αφού πληρώνω γιατί να μην το πιτάρω" και "φταίει ο ΟΤΕ".

    Κάποτε υπήρχε και φιλότιμο... τώρα άμα το δείτε πουθενά πείτε του ότι το ψάχνω.

  10. #10
    Εγγραφή
    02-06-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14150/1024
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Zantolastixo Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από docthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω 2mbit και κατεβάζω με 8kb/sec και 2000ms ping με τον ISP, ποιος λες να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα; Η λύση δεν είναι να πάω να κλαίγομαι στα forum, αλλά να σταματήσει ο κάθε Έλληνας να σκέφτεται μόνο τον εαυτούλη του και να πιτάρει τα DSLAM.

    Φυσικά θα ορμήξουν αρκετοί από αυτούς να με φάνε τώρα με σχόλια του τύπου "αφού πληρώνω γιατί να μην το πιτάρω" και "φταίει ο ΟΤΕ".

    Κάποτε υπήρχε και φιλότιμο... τώρα άμα το δείτε πουθενά πείτε του ότι το ψάχνω.
    Δηλαδή εσένα σου αρέσει να πληρώνης για κάτι το οποίο δεν πέρνεις δεν θέλεις να κλαφτείς πληρώνεις για 24 πέρνεις απο τα μην σου πω τι και μας λες να γίνουμε ευρωπαίοι αν κατάλαβα καλά?Ωραίος

    ........Auto merged post: jimakos_a35gr added 3 Minutes and 43 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω κλαψει και στην εταιρια αλλα τιποτααα και ειπα να κλαψω και εδω μπας και βρω λυση
    Φιλαράκο μην παραπονιέσαι γίνε ευρωπαίος και κάτσε και πλήρωνε με φιλότιμο για 24 γραμμή και έχε pstn.Και τι έγινε?Νασε καλά εσύ και κάποτε με υπομονή και στοικότητα ίσως θεού θέλοντος να πάρεις και εσυ γύρω στα 15

    ........Auto merged post: jimakos_a35gr added 1 Minutes and 54 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από docthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπηρεσία λέγεται ADSL μέχρι 24mbit, δεν στο εγγυούνται. Αν κάτσεις και υπολογίσεις πόσοι χρήστες έχουν συνδέσεις 24mbit θα διαπιστώσεις ότι προφανώς είναι εικονικό και το συνολικό bandwidth που διαθέτει προς το εξωτερικό δεν επαρκεί.

    Το όλο πρόβλημα ξεκινάει από τη στιγμή που πολλοί πίστεψαν ότι από τη μια μέρα στην άλλη το ελληνικό internet έγινε ευρωπαϊκό, και πέσανε με τα μούτρα. Το μόνο που αναβαθμίστηκε είναι τα έσοδα των παροχών, καθότι εισπράτουν χρήματα για υπηρεσίες που δεν μπορούν να διαθέσουν αυτή τη στιγμή.

    Όποιος θέλει να είναι θύμα των εταιρειών είναι δικαίωμά του. Όταν όμως διαπιστώσει ότι εξαπατήθηκε γιατί έρχεται και κλαίγεται εδώ αντί να πάει στην εταιρεία να διαμαρτυρηθεί; Όχι ότι πρόκειται να βρει το δίκιο του, αλλά θα καταλάβει με τι ανθρώπους έχει να κάνει.
    Απο ότι βλέπω το πρώτο θύμα είσαι εσυ με τις ταχύτητες που κατεβάζεις.Οπότε μην κάνεις κύρηγμα στον φίλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimakos_a35gr : 12-01-08 στις 00:37. Αιτία: auto merged post

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από docthis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω 2mbit και κατεβάζω με 8kb/sec και 2000ms ping με τον ISP, ποιος λες να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα; Η λύση δεν είναι να πάω να κλαίγομαι στα forum, αλλά να σταματήσει ο κάθε Έλληνας να σκέφτεται μόνο τον εαυτούλη του και να πιτάρει τα DSLAM.

    Φυσικά θα ορμήξουν αρκετοί από αυτούς να με φάνε τώρα με σχόλια του τύπου "αφού πληρώνω γιατί να μην το πιτάρω" και "φταίει ο ΟΤΕ".

    Κάποτε υπήρχε και φιλότιμο... τώρα άμα το δείτε πουθενά πείτε του ότι το ψάχνω.
    Μηπώς θα πρέπει να αλλάξεις το dsl info σου, βλέπεις στον κακό ΟΤΕ μια χαρά τα πάνε

  12. #12
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα ειχα 10mbit και ηταν ολα καλα
    Στατιστικά???
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slaughter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στατιστικά???



    ποια στατιστικα τηεσ

    ........Auto merged post: MariosX added 0 Minutes and 47 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slaughter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στατιστικά???



    ποια στατιστικα θες?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MariosX : 12-01-08 στις 12:47. Αιτία: auto merged post

  14. #14
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων

    ποια στατιστικα θες?
    μα της γραμμής σου βέβαια , κ αν έχεις κ αυτά που είχες όταν ήσουν καλά !!!!
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    03-01-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    16784/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    7,4(dB) / 27,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιρνω τηλεφωνο εδω και 2 μηνες τη εταιρια να μοθ την φτιαξουν αλλα τιποτα ολο λενε το θα με ενημερωσουν τηλεφωνικα και ακομα περιμενω!!ο λογαριασμος ηρθε κανονικα να δωσω 43 ευρω για 24mbit ενω εχω 4mbit?????σκεφτομαι να το κοψω και να ωαλω αλλη εταιρια αλλα δεν θα πληρωσω δραχμη στην forthnet ειναι εφικτο? δεν μπορω να δινω λεφτα για κατι που δεν εχω.
    Και εγω αυτο το προβλημα εχω εδω και ενα μηνα που εχω internet απο forthnet. Έχω απειρες αποσυνδέσεις ή μαλλον... οταν συνδεομαι, συνδέομαι μεχρι (το πολυ) 3,5 Mbps. Εχει ερθει ηδη μια φορα τεχνικος και μου κλεισανε ραντεβου για την τριτη να ξαναερθει. Στο ενδιαμεσο ηρθε και τεχνικος του ΟΤΕ να μου αλλαξει επερχομενο ζευγος καλωδιων αλλα τιποτα, απολυτος καμια διαφορα. Σε 15 μερες εχω κλεισει περισσοτερα ραντεβου με τεχνικους παρα με γκομενες!!!! Υπολογιζα, πριν κανω αιτηση, οτι θα πρεπει να πιανω 15-16 Mbps, πριν κανω την αιτηση, γιατι ειχα 26db attenuation. Τωρα εχω 44,5db!!! Και ο τεχνικος που ηρθε μου ειπε οτι μενει λιγο πιο πανω απο εμενα και πιανει οσο υπολογιζα. Το noise margin παιζει απο -2,3 εως 12 db.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsosmi : 12-01-08 στις 23:31.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. conn-x 24mbit vs forthnet adsl economy 24 mbit
    Από utp στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-08, 20:24
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-08, 13:35
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 01:44
  4. Χωρις DSL εδω και 2 μηνες!!!!
    Από limited733 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-07, 19:56
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-05, 16:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας