Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Παιδια ηρθε η ωρα που περιμενα 2 μηνες τωρα!Ληγει το συμβολαιο μου στις 26/01/08 και επιτελους LIBERO..Μετα απο 2 μηνες συνεχων αποσυνδεσεων και επικοινωνιων με την τεχνικη αδιαφορια τους για το προβλημα μου αυτοι συνεχιζαν να μου προσφερουν αποσυνδεσεις-αποσυνχρονισμους καθημερινα.

    Το προβλημα βασικα ξεκινησε απο τις 21 Νοεμβριου 15 μερες μετα την αναβαθμιση μου απο 4 σε 12. Εως τοτε δεν ειχα προβλημα με διακοπες και αποσυνδεσεις και πιστεψα οτι ημουν απο τους τυχερους που δεν ειχαν μπλεξει..Ματαια ομως...

    Απο τις 21 Νοεμβριου το βραδυ παρατηρησα απο το ρουτερ οτι το DSL αναβοσβηνε και μπηκα στον κοπο να δω στι σελιδα του ρουτερ τι συμβαινει ..Το SNR που παντοτε ηταν στο 14,5 με ATTN 21, ειχε πεσει σε μαξιμουμ 8 και ολο και πιο κατω μεχρι που με πεταγε.

    Κατοπιν παρατηρησα οτι ολες οι αποσυνδεσεις ξεκινουσαν απο τις 5 το απογευμα και τοτε ηταν το SNR χαμηλο μαξιμουμ 8. Απο τις 1 το βραδυ το SNR ανεβαινει στο 14,5 και σταθεροτατη η γραμμη μεχρι τις 4 το απογευμα τις αλλης μερας. Βεβαια απο την TELLAS καμια ενημερωση κανεις να με καλεσει για οτιδηποτε. Παρολο που πλεον το προβλημα ειχε παγιωθει απο συγκεκριμενη ωρα και μετα αυτοι συνεχιζαν να σφυριζουν αδιαφορα

    Εως οτου πηρα την αποφαση και εκανα καταγγελια τησ συμβασης μου στην Tellas με κοινοποιηση σε Υπουργειο Αναπτυξης και ΕΕΤΤ. Το Υπουργειο μου απαντησε εγγραφως ζητωντας εξηγηση απο την Tellas για την προβληματικη παροχη υπηρεσιων τους αλλα αυτοι τιποτα. Βεβαιως αμφισβητω καθε χρεωση λογαριασμου μου για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους και την αδιαφορια τους και πλεον ειμαι και ελευθερος να επιλεξω την εταιρεια που θα παω (την επελεξα ηδη και ειναι η ΝΕΤΟΝΕ )

    Γι'αυτο μην αφηνεται τιποτα στην τυχη και μην δινεται το δικαιωμα σε κανεναν να σας εκμεταλευεται. Αν δειτε οτι δεν εισαστε ευχαριστημενοι και χωρις διαμαχες με τα παιδακια στην εξυπηρετηση πελατων που προσπαθουν να κανουν οτι μπορουν χωρις ιδιαιτερες γνωσεις και χωρις να αμοιβονται με σοβαρα λεφτα και επιλεξτε αν θα καταγγειλεται την συμβαση σας αναλογα με το ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα σας. Εμενα να φανταστειτε σκεφτικαν να με κατεβασουν ακομα πιο χαμηλα και απο τα 4mbit!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Και διάλεξες μια άλλη σπουδαία εταιρεία την ΝΕΤΟΝΕ......

  3. #3
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Κοιτα απ'οτι ακουγεται οι περισσοτεροι δεν εχουν παραπονα..Δηλαδη στους 100 οι 70 ειναι ευχαριστημενοι και 30 δυσαρεστημενοι.

    Αλλα το καλο ειναι οτι μπορω να τους δοκιμασω 2 μηνες και αν δεν θελω κανω αιτηση υπαναχωρησης και παω αλλου....το που ειναι ενα θεμα που θελει 2 μηνες για να το λυσω..

    Ειλικρινα εβλεπα σαν σανιδα σωτηριας την NETONE χωρις βεβαια να παραγνωριζω οτι αυτη μπορει να αποδειχτει και χειροτερη..Αλλα εσυ δηλαδη τι κανεις οταν τρως συνεχεια disconect ( 3-4 την ημερα και καμια 40 αποσυχρονισμους ) και δεν μπαινει και κανεις στον κοπο να σου δωσει μια εξηγηγη εδω και 2 μηνες?Κανεις το κοροιδο και λες μακαρι σε 3-4 μηνες θα φτιαξει ανεξαρτητα αν εσυ τους πληρωνεις κανονικα οτι εχεις υπογραψει στο συμβολαιο? Παιρνεις τηλεφωνο και βριζεις τα παιδακια που δεν φταινε σε τιποτα και προσπαθουν να ακουσουν και να κατανοησουν καθε απελπισμενο σαν και μενα? Η στο φιναλε κανεις μια καταγγελια με υπαιτιοτητα του παροχου και ψαχνεις να βρεις μια λιγο πιο αξιοπιστη εταιρεια χωρις φωνες , παρεξηγησεις και καθε αλλο που και λυση δεν βγαζεις και κακος γινεσαι σε καποιους ανθρωπους που προσπαθουν να βγαλουν το ψωμι του?? Ειμαι στελεχος σε ναυτιλιακη εταιρεια αλλα υπηρξα και εγω υπαλληλος σαν και τα παιδια στα τηλεφωνικα κεντρα και παντα ημουν και θα ειμαι υπερ του εργαζομενου.Ποτε δεν μου φταινε ουτε θα φωναζα ποτε σε αυτα τα παιδια.Απλα με ηρεμο και ευγενικο τροπο και τονο παντα τους ενημερωνα οτι θα επρεπε να μεταφερουν τα παραπονα μου στους αρμοδιους τεχνικους και τιποτε αλλο.Ουτε φωνες ουτε ακροτητες σε κοπελιτσες και νεαρους που προσπαθουν να βγαλουν ενα πολυ μικρο χαρτζιλικη για τις σπουδες τους πιθανως οι περισσοτεροι.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toulge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα απ'οτι ακουγεται οι περισσοτεροι δεν εχουν παραπονα..Δηλαδη στους 100 οι 70 ειναι ευχαριστημενοι και 30 δυσαρεστημενοι.

    Αλλα το καλο ειναι οτι μπορω να τους δοκιμασω 2 μηνες και αν δεν θελω κανω αιτηση υπαναχωρησης και παω αλλου....το που ειναι ενα θεμα που θελει 2 μηνες για να το λυσω..

    Ειλικρινα εβλεπα σαν σανιδα σωτηριας την NETONE χωρις βεβαια να παραγνωριζω οτι αυτη μπορει να αποδειχτει και χειροτερη..Αλλα εσυ δηλαδη τι κανεις οταν τρως συνεχεια disconect ( 3-4 την ημερα και καμια 40 αποσυχρονισμους ) και δεν μπαινει και κανεις στον κοπο να σου δωσει μια εξηγηγη εδω και 2 μηνες?Κανεις το κοροιδο και λες μακαρι σε 3-4 μηνες θα φτιαξει ανεξαρτητα αν εσυ τους πληρωνεις κανονικα οτι εχεις υπογραψει στο συμβολαιο? Παιρνεις τηλεφωνο και βριζεις τα παιδακια που δεν φταινε σε τιποτα και προσπαθουν να ακουσουν και να κατανοησουν καθε απελπισμενο σαν και μενα? Η στο φιναλε κανεις μια καταγγελια με υπαιτιοτητα του παροχου και ψαχνεις να βρεις μια λιγο πιο αξιοπιστη εταιρεια χωρις φωνες , παρεξηγησεις και καθε αλλο που και λυση δεν βγαζεις και κακος γινεσαι σε καποιους ανθρωπους που προσπαθουν να βγαλουν το ψωμι του?? Ειμαι στελεχος σε ναυτιλιακη εταιρεια αλλα υπηρξα και εγω υπαλληλος σαν και τα παιδια στα τηλεφωνικα κεντρα και παντα ημουν και θα ειμαι υπερ του εργαζομενου.Ποτε δεν μου φταινε ουτε θα φωναζα ποτε σε αυτα τα παιδια.Απλα με ηρεμο και ευγενικο τροπο και τονο παντα τους ενημερωνα οτι θα επρεπε να μεταφερουν τα παραπονα μου στους αρμοδιους τεχνικους και τιποτε αλλο.Ουτε φωνες ουτε ακροτητες σε κοπελιτσες και νεαρους που προσπαθουν να βγαλουν ενα πολυ μικρο χαρτζιλικη για τις σπουδες τους πιθανως οι περισσοτεροι.
    Όταν έχω απόσυνδέσεις κάνω κυρίως υπομονή ίσως ένα τηλέφωνο στην Τελλάς και κανα πόστ εδώ. Δεν θα ασχολούμαι και συνέχεια με το αν παίζει το νετ. Και τώρα για παράδειγμα οι ταχύτητες κατεβάσματος δεν είναι καλές. Δεν θα σκάσω όμως. Ούτε θα μπω στον κόπο να κάνω αίτηση σε άλλον πάροχο γιατί εκτός από το ότι θα πάρει κανα μήνα το λιγότερο κανείς δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι δεν θα έχω τα ίδια προβλήματα ή και χειρότερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Σε μενα μιλας για τηλεφωνα στην Tellas?Αφου μονο η κοπελα που με πηρε τηλεφωνο για να κανει να αλλαξω αποφαση και να μην διακοψω ( και ηταν ο μονος που με πηρε απο την Tellas ενα χρονο που ημουν συνδρομητης της για ευνοητους λογους ....) , μου ειπε οτι δεν εχει ξαναδει τοσες πολλες κλησεις για προβλημα.Ειλικρινα καθε μερα και 1 κλησει τους εκανα..

    Εχω δορυφορικο δεκτη που συνδεεται με το router και κατεβαζω κλειδια για καποια καναλια και μολις κοβοταν ο δεκτης καταλαβαινα οτι κατι συμβαινει με το router κοιτουσα και ειχα disconection..Οχι 1-2 πιστεψε με παρα πολλα ολη την μερα.

    Αλλα εγω πραγματι ασχολουμε ολη μερα ειδικα τα σαββατοκυριακα με το internet , δεν ξερω εσυ αν ανοιγεις τον υπολογιστη σου 1 φορα στο τοσο και δεν εχεις παρατηρησει κανενα προβλημα η αποσυνδεση αλλα εγωκαθε μερα ειμαι on και εβλεπα αν κατι δεν πηγαινε καλα..Και για 1 διακοπη δεν θα το εκανα καν θεμα θα μου φαινοταν απολυτος λογικο..Αλλα και οι ιδιοι απορουσαν γιατι δεν εχει βρεθει λυση αλλα ως εκει..Λυση δεν βρισκοταν..

    Καταλαβαινεις τωρα νομιζω.Εγω χρειαζομαι το internet ειδικα τα σαββατοκυριακα ολη μερα

  6. #6
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5883/815
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9(dB) / 44(dB)
    Έλα vaggo κόψε την πλάκα που είχες πάθει νευρικό κλονισμό όταν σε πέταγε μια περίοδο, τα ξεχνάς αυτά;

    Η Netone είναι μια σχετικά καλή λύση (με δοκιμή φυσικά) toulge, αλλά στη θέση σου θα είχα δοκιμάσει πρώτα να αλλάξω router και μετά εταιρία (αν όντως έχεις το Speedstream όπως λέει στο profile σου). Το ίδιο πρότεινα στον limassol ο οποίος δε βρήκε μεν το ST585 αλλά πήρε ένα άλλο, φτηνό και από τότε το internet του πετάει όπως λέει. Οι αποσυνδέσεις είναι σίγουρα θέμα Tellas αλλά το τι router έχεις και αν αντέχει παίζει μεγάλο ρόλο. Ένα "μειονέκτημα" της Netone για μένα (πείτε με πρωτόγονο) είναι η VoIP τηλεφωνία, δεν ξέρω αλλά την ψιλοφοβάμαι, αν έχεις κακά στατιστικά γραμμής έχω την εντύπωση πως σου ρίχνει πολύ την ποιότητα της τηλεφωνίας. Καλύτερα PSTN έστω από το σπίτι ως το Κέντρο, παρά VoIP για μένα. Καλή τύχη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Davout : 12-01-08 στις 20:03.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Μεγάλε πέτα το speedstream και βάλε κάποιο άλλο σοβαρό router να ησυχάσεις.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  8. #8
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Davout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα vaggo κόψε την πλάκα που είχες πάθει νευρικό κλονισμό όταν σε πέταγε μια περίοδο, τα ξεχνάς αυτά;

    Η Netone είναι μια σχετικά καλή λύση (με δοκιμή φυσικά) toulge, αλλά στη θέση σου θα είχα δοκιμάσει πρώτα να αλλάξω router και μετά εταιρία (αν όντως έχεις το Speedstream όπως λέει στο profile σου). Το ίδιο πρότεινα στον limassol ο οποίος δε βρήκε μεν το ST585 αλλά πήρε ένα άλλο, φτηνό και από τότε το internet του πετάει όπως λέει. Οι αποσυνδέσεις είναι σίγουρα θέμα Tellas αλλά το τι router έχεις και αν αντέχει παίζει μεγάλο ρόλο. Ένα "μειονέκτημα" της Netone για μένα (πείτε με πρωτόγονο) είναι η VoIP τηλεφωνία, δεν ξέρω αλλά την ψιλοφοβάμαι, αν έχεις κακά στατιστικά γραμμής έχω την εντύπωση πως σου ρίχνει πολύ την ποιότητα της τηλεφωνίας. Καλύτερα PSTN έστω από το σπίτι ως το Κέντρο, παρά VoIP για μένα. Καλή τύχη.
    Το θυμάμαι αλλά δεν τους έπαιρνα κάθε μέρα τηλέφωνο. Σε σένα τους έβρηζα by the way τώρα παιζω στα 8
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaggos_fromhell : 12-01-08 στις 20:07.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Davout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα vaggo κόψε την πλάκα που είχες πάθει νευρικό κλονισμό όταν σε πέταγε μια περίοδο, τα ξεχνάς αυτά;

    Η Netone είναι μια σχετικά καλή λύση (με δοκιμή φυσικά) toulge, αλλά στη θέση σου θα είχα δοκιμάσει πρώτα να αλλάξω router και μετά εταιρία (αν όντως έχεις το Speedstream όπως λέει στο profile σου). Το ίδιο πρότεινα στον limassol ο οποίος δε βρήκε μεν το ST585 αλλά πήρε ένα άλλο, φτηνό και από τότε το internet του πετάει όπως λέει. Οι αποσυνδέσεις είναι σίγουρα θέμα Tellas αλλά το τι router έχεις και αν αντέχει παίζει μεγάλο ρόλο. Ένα "μειονέκτημα" της Netone για μένα (πείτε με πρωτόγονο) είναι η VoIP τηλεφωνία, δεν ξέρω αλλά την ψιλοφοβάμαι, αν έχεις κακά στατιστικά γραμμής έχω την εντύπωση πως σου ρίχνει πολύ την ποιότητα της τηλεφωνίας. Καλύτερα PSTN έστω από το σπίτι ως το Κέντρο, παρά VoIP για μένα. Καλή τύχη.
    Εχεις δικιο Davout αλλα ειλικρινα μιλαω το μονο που σκεφτομουν ηταν οτι θα επρεπε να παρω ενα καλο-σχετικα ακριβω router σαν τα zyxel ή linksys και μετα αν θα αλλαζα τελικα παροχο θα μου εμενε το router γιατι αν πηγαινα στην netone θα επρεπε να χρησιμοποιω μονο το δικο της.

    Δοκιμασα το router του γραφειου μου. Εχουμε forthnet αλλα το crypto που δινει η forthnet στις χαμηλες ταχυτητες δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το siemens και αυτο επαληθευτικε και οταν το δοκιμασα.

    Καποιον γνωστο να μου δωσει προσωρινα ενα καλο-επωνυμο δεν ειχα αρα ημουν σε απογνωση για το εφταιγε το Siemens σιγουρα ή οχι.

    Να ρωτησω ομως κατι??Voip τηλεφωνο ειναι νομιζω το δευτερο νουμερο που δινει η Netone οχι το pstn νουμερο που μεταφερω εγω ετσι δεν ειναι? Η Netone σου δινει εκτος απο το νουμερο που μεταφερεις , ενα ακομα νουμερο που ξεκιναει απο 211χχχχχχ και εχω την εντυπωση οτι μονο αυτο ειναι voip και οχι και το αρχικο της μεταφορας η κανω λαθος?

  10. #10
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toulge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω ομως κατι??Voip τηλεφωνο ειναι νομιζω το δευτερο νουμερο που δινει η Netone οχι το pstn νουμερο που μεταφερω εγω ετσι δεν ειναι? Η Netone σου δινει εκτος απο το νουμερο που μεταφερεις , ενα ακομα νουμερο που ξεκιναει απο 211χχχχχχ και εχω την εντυπωση οτι μονο αυτο ειναι voip και οχι και το αρχικο της μεταφορας η κανω λαθος?
    Και ο αριθμός που θα κάνεις φορητότητα θα γίνει voip απλά θα έχεις την δυνατότητα και 2ου αριθμού της μορφής211....
    Κοίτα αν είναι κάνε την αρχή πήγαινε NetOne κάτσε τους 2 μήνες δωρεάν και μετά γύρνα Tellas πάλι αν δεν είναι καλά και εκεί
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaggoulas : 12-01-08 στις 20:40.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  11. #11
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toulge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δικιο Davout αλλα ειλικρινα μιλαω το μονο που σκεφτομουν ηταν οτι θα επρεπε να παρω ενα καλο-σχετικα ακριβω router σαν τα zyxel ή linksys και μετα αν θα αλλαζα τελικα παροχο θα μου εμενε το router γιατι αν πηγαινα στην netone θα επρεπε να χρησιμοποιω μονο το δικο της.

    Δοκιμασα το router του γραφειου μου. Εχουμε forthnet αλλα το crypto που δινει η forthnet στις χαμηλες ταχυτητες δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το siemens και αυτο επαληθευτικε και οταν το δοκιμασα.

    Καποιον γνωστο να μου δωσει προσωρινα ενα καλο-επωνυμο δεν ειχα αρα ημουν σε απογνωση για το εφταιγε το Siemens σιγουρα ή οχι.

    Να ρωτησω ομως κατι??Voip τηλεφωνο ειναι νομιζω το δευτερο νουμερο που δινει η Netone οχι το pstn νουμερο που μεταφερω εγω ετσι δεν ειναι? Η Netone σου δινει εκτος απο το νουμερο που μεταφερεις , ενα ακομα νουμερο που ξεκιναει απο 211χχχχχχ και εχω την εντυπωση οτι μονο αυτο ειναι voip και οχι και το αρχικο της μεταφορας η κανω λαθος?
    Εμένα μου είχε δανείσει ο davout το speedtouch 585v6 όταν είχα πολλές αποσυνδέσεις στην αρχή. Τις λίγες ώρες που το είχα πάνω στη γραμμή δεν είχα αποσύνδεση. Και πολλοί στο φόρουμ λένε ότι είναι καλό και φτηνό για τις δυνατότητες του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vaggos_fromhell : 12-01-08 στις 20:42.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    8190/1021
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    SPEEDTOUCH 585V6
    SNR / Attn
    20,5(dB) / 32(dB)
    Φιλε μου toulge πετα το speedstream 4200.Δεν κανει για τιποτα.παρε ενα Speedtouch 585v6 απο την tellas να βρειs την υγεια σου.3 euro τον μηνα δινειs μονο για 12 μηνεs.Εμενα απο τοτε που μου το προτεινε ο Davout επαψαν οι αποσυνδεσειs δια μαγειαs και να σκεφτειs οτι και το SNR ανεβηκε και ολα πηρανε τα πανω τουs,δεν το πιστευα με την μπαχατελα που ειχα πριν.Oυτε μια αποσυνδεση δεν εχω εδω και μια εδομαδα.ηθελα να'ξερα γιατι το δινει η tellas.?????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mikeledim : 12-01-08 στις 20:57.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο αριθμός που θα κάνεις φορητότητα θα γίνει voip απλά θα έχεις την δυνατότητα και 2ου αριθμού της μορφής211....
    Κοίτα αν είναι κάνε την αρχή πήγαινε NetOne κάτσε τους 2 μήνες δωρεάν και μετά γύρνα Tellas πάλι αν δεν είναι καλά και εκεί
    Ναι αυτο σκεφτομαι να κανω γιατι για να ειμαι ειλικρινης δεν κανω πολλα τηλεφωνα για να θελω full πακετο που εχει η Netone.Και στην Tellas με Zisto Dsl ειμαι και οχι με full. Ουτε τα 24 mbit που μου ειπε η Netone με παρεσυραν. Εγω θελω σταθερο internet χωρις αποσυνχρονισμους και ας παρεμενε στα 16mbit η και στα 12 που ειναι η Tellas. Οχι ομως λιγοτερα μιας και οι περισσοτερες εταιρειες τα προσφερουν ασχετα αν ειναι πραγματικα ή υπαρχουν οι γνωστοι κοφτες σε ολα τα site.Ξερεις πολλες φορες ψυχολογικα και μονο οταν μια εταιρεια ειναι ικανη να προσφερει καποια mbit παραπανω ασχετως αν ειναι χρησιμα σε καποιον , ειναι κατι το οποιο εμενα προσωπικα μου εμπνεει εμπιστοσυνη οτι μπορει η εταιρεια με τις υποδομες της να προσφερει εστω και σε μελλοντικη χρηση αν καποια στιγμη χρειαστω κατι παραπανω. Με την Tellas παντα ειχα μια αβεβαιοτητα οτι κατι παντα θα συμβαινει - θες λογο υποδομων της με τα μηχανηματα που εχει - και ποτε δεν θα ειναι σε θεσε να προσφερει οτι διαφημιζει. Ισως στο μελλον φτιαξει αλλα ακομα και η κοπελα που προσπαθησε να με μεταπειση να μεινω , παραδεχτηκε οτι πραγματι εχουν προβληματα και οταν επεμενα οτι αν τα προβληματα οφειλονται στα dslam της tellas εμμεσος πλην σαφως το παραδεχτηκε και μου ειπε να κανω υπομονη 2-3 μηνες!!!!!ΕΛΕΟΣ
    Μακαρι να φτιαξει στο δοκιμαστικο μου διμηνο στην Netone και επεστρεψα.

    ........Auto merged post: toulge added 8 Minutes and 31 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeledim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου toulge πετα το speedstream 4200.Δεν κανει για τιποτα.παρε ενα Speedtouch 585v6 απο την tellas να βρειs την υγεια σου.3 euro τον μηνα δινειs μονο για 12 μηνεs.Εμενα απο τοτε που μου το προτεινε ο Davout επαψαν οι αποσυνδεσειs δια μαγειαs και να σκεφτειs οτι και το SNR ανεβηκε και ολα πηρανε τα πανω τουs,δεν το πιστευα με την μπαχατελα που ειχα πριν.Oυτε μια αποσυνδεση δεν εχω εδω και μια εδομαδα.ηθελα να'ξερα γιατι το δινει η tellas.?????
    Τωρα ειμαι σε μεγαλο διλημα γιατι ηδη εχω κανει αιτηση στην Netone και μαλιστα με πηραν προχτες τηλεφωνω οτι την καταθεσανε στον οτε. Θα ηθελα να το δοκιμασω να δω γιατι εχω περασει πολλα και αν παρω την netone και τους δωσω ακυρο και παρω το νεο router και ξανα τα ιδια , τελικα και θα πληρωσω ενα router που δεν θα το χρησιμοποιησω και θα ντρεπομαι να ξαναπαρω την Netone να τους ξαναζητησω να προωθησουν την αιτηση μου.

    Τι να κανω δεν ξερω ..Επρεπε τοσο καιρο να το ειχα δοκιμασει αλλα που να ηξερα?Ενας φιλος διπλα μου εχει Tellas με το ιδιο router και καμια αποσυνδεση αλλα αυτος το πρωτο καιρο ολο καταγγελειες εστελνε ακομα και για την συμπεριφορα της τεχνικης υποστιριξης..Δεν το επικροτουσα αυτο αλλα αυτος εντελει ελυσε το προβλημα του και εχει σταθερη συνδεση με σχεδον καμια αποσυνδεση απ'οτι ειδα στα στατιστικα του router του και snr σταθερο 10.Και να σκεφτει κανεις οτι εχει χειροτερη γραμμη απο μενα. Το λεω γιατι η δικη μου γραμμη στην περιοχη του Πειραια ειναι 42χχχχχ ενω εκεινου 41χχχχχ. Τα 42χχχχχχ ειναι καινουργια νουμερα που εδωσε ο οτε απο τοτε που εγιναν ψηφιακες οι γραμμες και ως εκ τουτου θα πρεπει να ειναι καλυτερα.Και απο τον οτε μου ειχαν πει οταν παλια ειχα κανει αιτηση για το νουμερο οτι αν σκοπευα να το χρησιμοποιησω για υπολογιστη να επιλεξω τα 42χχχχχχ γιατι ειναι οι καινουργιεσ ψηφιακες γραμμες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος toulge : 12-01-08 στις 21:06. Αιτία: auto merged post

  14. #14
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5883/815
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9(dB) / 44(dB)
    Επειδή το ST585v6 είναι πλέον δυσεύρετο (θα βγει το v7 σύντομα), μια άλλη επιλογή (αυτό που πήρε ο limassol) είναι το Ζyxel 660R-61C με 46 ευρώ από το e-shop. Μου είπε πως πάει καλά για την ώρα, δεν έχει αποσυνδέσεις, αν αλλάξει κάτι θα σας πω εδώ (επιφυλάσσομαι για τις επιδόσεις του επειδή δεν το χω δοκιμάσει). Υπάρχουν τέλος Zyxel με 4 ethernet, συν ασύρματο σε τιμές στα 74 και 95 ευρώ αντίστοιχα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Davout : 12-01-08 στις 21:34.

  15. #15
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toulge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ηρθε η ωρα που περιμενα 2 μηνες τωρα!Ληγει το συμβολαιο μου στις 26/01/08 και επιτελους LIBERO..Μετα απο 2 μηνες συνεχων αποσυνδεσεων και επικοινωνιων με την τεχνικη αδιαφορια τους για το προβλημα μου αυτοι συνεχιζαν να μου προσφερουν αποσυνδεσεις-αποσυνχρονισμους καθημερινα.

    Το προβλημα βασικα ξεκινησε απο τις 21 Νοεμβριου 15 μερες μετα την αναβαθμιση μου απο 4 σε 12. Εως τοτε δεν ειχα προβλημα με διακοπες και αποσυνδεσεις και πιστεψα οτι ημουν απο τους τυχερους που δεν ειχαν μπλεξει..Ματαια ομως...

    Απο τις 21 Νοεμβριου το βραδυ παρατηρησα απο το ρουτερ οτι το DSL αναβοσβηνε και μπηκα στον κοπο να δω στι σελιδα του ρουτερ τι συμβαινει ..Το SNR που παντοτε ηταν στο 14,5 με ATTN 21, ειχε πεσει σε μαξιμουμ 8 και ολο και πιο κατω μεχρι που με πεταγε.

    Κατοπιν παρατηρησα οτι ολες οι αποσυνδεσεις ξεκινουσαν απο τις 5 το απογευμα και τοτε ηταν το SNR χαμηλο μαξιμουμ 8. Απο τις 1 το βραδυ το SNR ανεβαινει στο 14,5 και σταθεροτατη η γραμμη μεχρι τις 4 το απογευμα τις αλλης μερας. Βεβαια απο την TELLAS καμια ενημερωση κανεις να με καλεσει για οτιδηποτε. Παρολο που πλεον το προβλημα ειχε παγιωθει απο συγκεκριμενη ωρα και μετα αυτοι συνεχιζαν να σφυριζουν αδιαφορα

    Εως οτου πηρα την αποφαση και εκανα καταγγελια τησ συμβασης μου στην Tellas με κοινοποιηση σε Υπουργειο Αναπτυξης και ΕΕΤΤ. Το Υπουργειο μου απαντησε εγγραφως ζητωντας εξηγηση απο την Tellas για την προβληματικη παροχη υπηρεσιων τους αλλα αυτοι τιποτα. Βεβαιως αμφισβητω καθε χρεωση λογαριασμου μου για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους και την αδιαφορια τους και πλεον ειμαι και ελευθερος να επιλεξω την εταιρεια που θα παω (την επελεξα ηδη και ειναι η ΝΕΤΟΝΕ )

    Γι'αυτο μην αφηνεται τιποτα στην τυχη και μην δινεται το δικαιωμα σε κανεναν να σας εκμεταλευεται. Αν δειτε οτι δεν εισαστε ευχαριστημενοι και χωρις διαμαχες με τα παιδακια στην εξυπηρετηση πελατων που προσπαθουν να κανουν οτι μπορουν χωρις ιδιαιτερες γνωσεις και χωρις να αμοιβονται με σοβαρα λεφτα και επιλεξτε αν θα καταγγειλεται την συμβαση σας αναλογα με το ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα σας. Εμενα να φανταστειτε σκεφτικαν να με κατεβασουν ακομα πιο χαμηλα και απο τα 4mbit!!!!
    Φίλε μου πρώτα σιγουρέψου ότι η ΝΕΤ ΟΝΕ έχει κόμβο στον Πειραιά για να μη γράφεις άλλα μετά από λίγο καιρό.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή συμβολαίου
    Από oxyd στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-08, 15:23
  2. ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ
    Από lucifer στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 05:23
  3. Διακοπή συμβολαίου - Απόδειξη;
    Από sakistsalikis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-07, 04:07
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-06, 22:07
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-06, 01:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας