Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    14-02-2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    16123/1021
    ISP
    wind
    Router
    speeedtouch 585 v7
    SNR / Attn
    11(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα σε ολους τα νευρα μου εχουν σπασει.
    σημερα εχει ξεσκιστει συνεχεια καθε 5 λεπτα στις αποσυνδεσεις,που ποτε δεν ειχα προβλημα

  2. #2
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Και εμένα τα ίδια με την διαφορά ότι είχα πάντα προβλήματα διάφορων ειδών εδώ και μήνες που συνδέθηκα.
    Σήμερα απο τις 6 το πρωί πραγματικά δίνουν ρέστα στις αποσυνδέσεις.

    Χαμένα λεφτά στην tellas γενικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnkall69 : 14-01-08 στις 14:00.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-02-2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    16123/1021
    ISP
    wind
    Router
    speeedtouch 585 v7
    SNR / Attn
    11(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι να πω με εχει ταραξει σημερα λεμε και ψιλοεχω καλα απο snr10,5 και atten 18,5

  4. #4
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    9998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Εγώ πάλι σήμερα πρώτη φορά απο τότε που έβαλα telllas που δεν έχω συχνές αποσυνδέσεις. Μετά την αλλαγή του speedstream 4200 από το speedtouch χθες το πρωί έμεινα συνολικά 23ώρες online έκανε μια αποσύνδεση κατά τις 12 σήμερα και απο τοτε παλι on ως τώρα. Που μέχρι τώρα με τάραζε στις αποσυνδέσεις όλο το πρωί ανά δεκάλεπτο αλλά μη μιλάω ακόμα γιατί έχει μέχρι τις 4 περίπου που σταματούσαν συνήθως αρκετή ώρα για να με ταράξει. Το snr βέβαια παίζει αρκετά και έπεσε μέχρι το 5 μετά την αποσύνδεση (προφανώς όταν την έκανε θα ειχε γίνει αρνητικό μιας και φτάνει και το -5,5 ) ενώ τώρα ανέβηκε στα 6 πάλι αλλά έπεσε το up snr απο 8 σε 6.
    Αλήθεια το up SNR τι ρόλο παίζει στη γραμμή;; Όπως και το attenuation up γιατί όλοι δίνουμε σημασία μόνο στα down, τα up δε παίζουν κανένα ρόλο;

  5. #5
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Thomson speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Ρε παιδιά τα speedstream είναι για πέταμα!! Ειχα και zyxel,απο τότε που έβαλα speedtouch βρήκα την υγεία μου και με χάλια στατιστικά 6-7 snr.To speedtouch αξίζςι τα λεφτά του.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-02-2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    16123/1021
    ISP
    wind
    Router
    speeedtouch 585 v7
    SNR / Attn
    11(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ε αμα ειναι να το αλλαξω το router πως μπορω να παρω το speedtouch?α και δεν θελω να ειναι ασυρματο και να εχει etenet οπως εχει αυτο που εχω

  7. #7
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Thomson speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aragorncb600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε αμα ειναι να το αλλαξω το router πως μπορω να παρω το speedtouch?α και δεν θελω να ειναι ασυρματο και να εχει etenet οπως εχει αυτο που εχω
    Το δίνει η Tellas με μια χρέωση στον λογαριασμό σου 3ευρώ τον μήνα γιά 12 μήνες,δηλαδή 36ευρώ περίπου.Στην αγορά κάνει 70ευρώ.Εχει 4 θύρες ethernet και φυσικά μπορείς να έχεις απενεργοποιημένο το wirelless.Πάρε αν θέλεις τηλ.στην Tellas και ζήτησε να σου το στείλουν.

  8. #8
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aragorncb600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε αμα ειναι να το αλλαξω το router πως μπορω να παρω το speedtouch?α και δεν θελω να ειναι ασυρματο και να εχει etenet οπως εχει αυτο που εχω
    1. Ρε παιδιά λίγο κατατοπιστικός χάθηκε να είναι ο τίτλος;;; Τι τίτλος είναι πια; «βρε τι ειναι αυτα σημερα»
    Γράψτε κάτι να ξέρουμε τι πρόκειται να διαβάσουμε. Ό,τι νά'ναι γράφει ο καθένας. Εκθέσεις δε γράφατε στο σχολείο; Καταρχάς για τις αποσυνδέσεις υπάρχει ειδικό θέμα.

    2. Το ασύρματο φίλε είτε το έχεις μονίμως απενεργοποιημένο είτε το έχεις ενεργοποιημένο με κωδικό που μόνο εσύ θα ξέρεις είτε το έχεις ελεύθερο για τον καθένα ανοιχτό. Διαλέγεις και παίρνεις. Μη βγάζεις όμως βιαστικά συμπεράσματα γενικά για τα ασύρματα ρούτερ.

    3. Νομίζω ότι τα Speedtouch 585 είναι διαρκώς σε έλλειψη τελευταία. Να ρωτάτε πρώτα γιατί παραγγέλνουν συνέχεια νέα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 14-01-08 στις 19:18.

  9. #9
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκθέσεις δε γράφατε στο σχολείο;

    Θύμισε μου μια φορά να σου στείλω μερικα διαγωνίσματα να δείς τι γράφουν στα σχολεία σήμερα :P

  10. #10
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    πάρτε το χαμπάρι ρε παιδιά!!!!!!!! δεν φταίει κανένα ρούτερ!!!!!!!! Αν οι ρυθμίσεις του κάθε ρουτερ έιναι σωστές τότε δεν υπάρχει πρόβλημα!!!!!!!!!!

    Για τις αποσυνδέσεις φταίει καθαρά η ΤΕΛΛΑΣ και το ότι βρίσκεστε σε διαφορετικές τοποθεσίες!!!

    Έχω βαρεθεί να ακούω ότι το speedstream 4200 είναι για πέταμα και τέτοια!!!!!!

    εγώ δηλαδή γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα;;;;;;;;

  11. #11
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5883/815
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9(dB) / 44(dB)
    Πριν 10 λεπτά πέσαμε 4 άτομα με Zisto, 1 με Tellas πάνω σε γραμμή ΟΤΕ, συν 1 με Otenet. Έπρεπε να κάνω manual disconnect και connect για να ξαναλειτουργήσει το internet, διότι παρ'ό,τι με έδειχνε online δε δούλευε τίποτα.

    Εγώ το Speedstream το θεωρώ καλό router, αλλά για τις ελληνικές γραμμές (ποιότητα υλικών συν προβλήματα παρόχων) δεν μπορεί να κρατήσει πάντα τη γραμμή πάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Davout : 15-01-08 στις 01:15.

  12. #12
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    9998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρτε το χαμπάρι ρε παιδιά!!!!!!!! δεν φταίει κανένα ρούτερ!!!!!!!! Αν οι ρυθμίσεις του κάθε ρουτερ έιναι σωστές τότε δεν υπάρχει πρόβλημα!!!!!!!!!!

    Για τις αποσυνδέσεις φταίει καθαρά η ΤΕΛΛΑΣ και το ότι βρίσκεστε σε διαφορετικές τοποθεσίες!!!

    Έχω βαρεθεί να ακούω ότι το speedstream 4200 είναι για πέταμα και τέτοια!!!!!!

    εγώ δηλαδή γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα;;;;;;;;

    Mα δεν είπαμε ότι δε φταίει το δίκτυο της τελλας απλά το speedtouch μπορώ πλέον να πω κι εγώ με βεβαιώτητα ότι κρατάει τη γραμμή σταθερή. Κάθε πρωί είχα δεκάδες αποσυνδέσεις πρώτη μέρα σήμερα με speedtouch και είχα μόνο μια μέσα 35ώρες περίπου. Απλά το speedtouch θα ρίξει αμέσως τη γραμμή αν πέσει το snr για παράδειγμα. Εσύ απ΄ότι βλέπω συγχρονίζεις στα 8 οπότε σίγουρα δε θα χεις αποσυνδέσεις, κι εγώ όταν το κλείδωνα σε adsl1 και έπεφτε η ταχύτητα στα 7 κάτι δεν είχα, είναι φανερό ότι στα 12 είναι το μεγάλο πρόβλημα της τελλας


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    13. Νομίζω ότι τα Speedtouch 585 είναι διαρκώς σε έλλειψη τελευταία. Να ρωτάτε πρώτα γιατί παραγγέλνουν συνέχεια νέα.
    Ό Οτέ δεν έχει ουτε για δείγμα η τελλας έχει μιας και χθες μου έστειλαν εμένα με κουριερ ένα.
    Στέλνεις απλά φαξ στο 2111201100 γράφεις ονοματεπώνυμο, τηλ και αφμ και γράφεις ότι επιθυμείς να σου σταλεί το ασυρματο ρουτερ, πάρε και σε 2 μερες να επαληθεύσεις ότι το πήραν και όταν σε θυμηθούν θα στο στείλουν μην ανησυχήσεις αν έρθει το Πάσχα μέχρι τότε βέβαια...
    Πότε θα φτιάξει το τηλεπικοινωνιακό τοπίο στην Ελλάδα άραγε;;;
    α)2010
    β)2050
    γ)στη Δευτέρα Παρουσία
    :)

  13. #13
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Davout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 10 λεπτά πέσαμε 4 άτομα με Zisto, 1 με Tellas πάνω σε γραμμή ΟΤΕ, συν 1 με Otenet. Έπρεπε να κάνω manual disconnect και connect για να ξαναλειτουργήσει το internet, διότι παρ'ό,τι με έδειχνε online δε δούλευε τίποτα.

    Εγώ το Speedstream το θεωρώ καλό router, αλλά για τις ελληνικές γραμμές (ποιότητα υλικών συν προβλήματα παρόχων) δεν μπορεί να κρατήσει πάντα τη γραμμή πάνω.
    Kαλά και σύ πάνω απο το router είσαι ολη την ώρα και πατάς F5; Πάρε μισθωμένη

    Anyway, εγώ έτυχε πριν λίγο να αλλάζω και IP και αφού πήρα τη νέα IP μετά δεν άνοιγαν οι σελίδες. Πάτησα disconnect/connect στο speedtouch και ολα ok

  14. #14
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mα δεν είπαμε ότι δε φταίει το δίκτυο της τελλας απλά το speedtouch μπορώ πλέον να πω κι εγώ με βεβαιώτητα ότι κρατάει τη γραμμή σταθερή. Κάθε πρωί είχα δεκάδες αποσυνδέσεις πρώτη μέρα σήμερα με speedtouch και είχα μόνο μια μέσα 35ώρες περίπου. Απλά το speedtouch θα ρίξει αμέσως τη γραμμή αν πέσει το snr για παράδειγμα. Εσύ απ΄ότι βλέπω συγχρονίζεις στα 8 οπότε σίγουρα δε θα χεις αποσυνδέσεις, κι εγώ όταν το κλείδωνα σε adsl1 και έπεφτε η ταχύτητα στα 7 κάτι δεν είχα, είναι φανερό ότι στα 12 είναι το μεγάλο πρόβλημα της τελλας

    Ακριβώς το ίδιο λέμε!!!!!! ότι δεν φταίνε τα ρούτερ!!!!! και όπως λες το μεγάλο πρόβλημα είναι τα 12 της τελλας!!!! αααα και για την ιστορία.....έχει καμμια 10αρια μέρες που μου κατέβασαν τον συγχρονισμο στα 8 μέχρι τοτε ήμουν κοντά στα 12...και οφείλω να το ομολογησω οτι με τα 12 οι διακοπες πηγαιναν συννεφο!!!!
    Πάντως καλυτερα στα 8 και χωρις αποσυνδέσεις! με τα 12 κατέβαζα περιπου με 1252 kb/sec.... ενω τωρα με τα 8 κατεβάζω με 862 περιπου!!!! καλά είναι και έτσι....ακόμα αντέχετε!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Και γω στη Μεταμόρφωση για πρώτη φορά είχα αποσυνδέσεις πριν λίγο. Δυο απόψε. Ο συγχρονισμός δεν έπεσε από τα 11999/1021 και το 1,27 το πιάνω κανονικά από ftp αυτή τη στιγμή και το σερφάρισμα φυσιολογικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kirileman : 15-01-08 στις 01:25.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι είναι αυτά στο gmail μου;
    Από IPL στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 19:34
  2. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!
    Από spyII στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 11:31
  3. Είναι τρελά αυτά τα Usr.....
    Από HateBreeder στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-06, 21:44
  4. Τι είναι αυτά? Bots?
    Από Rajar στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-05, 22:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας