Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 143
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2004
    Περιοχή
    Αιγαλεω
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια δεν ξερω εαν βλεπει κανεις αυτον τον τυπο που πουλαει βιβλία...

    Εχει διαβάσει κανεις κάποιο απο αυτα ?


    Θα ήθελα να ξερω ....γιατί σκεφτομαι να αγοράσω καποια..

  2. #2
    Το avatar του μέλους HaRRy
    HaRRy Guest
    Ψεκαζουννννν...!!
    Ταχει Πει Ο Λιακοοοοοοοο

  3. #3
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    το τυπακι μπορει να λεει κανα δυο σωστα πραγματα αλλα τα *αμαει με τον τροπο που τα λεει...

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

  4. #4
    Το avatar του μέλους xenbast_
    xenbast_ Guest
    2310-521010 τηλεφωνήστε τώρα

  5. #5
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.261
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ο τύπος είναι γαμάτος! Δεν έχω διαβάσει ακόμα κάποιο βιβλίο του αλλα δεν τον έχω πιάσει να λέει μπαρούφες,κάποιες απο τις "αποκαλύψεις" του είναι πράγματι πετυχημένες! Πάντως την σελίδα του όλο την κατασκευάζει...
    . People like you
    . You live in a dream world
    . You despise the outside
    . And you fear you're the next one

  6. #6
    Το avatar του μέλους HaRRy
    HaRRy Guest
    Οσα λέει είναι μυθεύματα με λίγη δόση εθνικισμού και μπόλικη Ελληνική Σαϊεντολογία...

  7. #7
    Εγγραφή
    04-01-2004
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    777
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    Router
    usr 9108
    κοσμοσφαίρες, κοσμοπίστολα, μοναχοί & προφητείες, ξανθό γένος, Α κενταύρου, suhoi vs f-16, πετρέλαιο στο Αιγαίο, απλά απολαυστικός.

    Ποιός Λούκας & star wars...


  8. #8
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Σου είχα γράψει ολόκληρο κατεβατό, κι δεν πέρασε.....φτου κι από την αρχή λοιπόν!

    Έχω διαβάσει κάποια από τα βιβλία που πουλάει ο Λιακόπουλος μέσω των εκπομπών του, κι έχω τα παρακάτω σχόλια
    1) αρκετά, αν όχι πολλά από τα βιβλία που πουλάει στα πακέτα του δεν είναι των δικών του εκδόσεων αλλά άλλων....οπότε ίσως να συμφέρει οικονομικά να τα αγοράσει κανείς απ'ευθείας από τον εκάστοτε εκδοτικό οίκο
    Παράδειγμα "Οι Προφητείες των Μάγια" το οποίο είναι από τις εκδόσεις ΕΣΟΠΤΡΟΝ, κι το οποίο πρωτοτυπώθηκε στα Αγγλικά με τον ίδιο ακριβώς τίτλο (The Mayan Prophecies) το 1994*, κι το οποίο πρωτοδιάβασα στην ανατύπωση που βγήκε το 1997)
    2) τα βιβλία από τις δικές του εκδόσεις που διάβασα δεν έχουν παραπομπές σε βιβλιογραφικές πηγές για να δει κανείς κι να διαβάσει παραπέρα κάτι που τον ενδιαφέρει σχετικά με τα όσα ισχυρίζεται ο εκάστοτε συγγραφέας
    3) σε αρκετά από τα βιβλία των δικών του εκδόσεων βρήκα λάθη στη σελιδοποίηση/βιβλιοδεσία, τυπογραφικά κι ορθογραφικά λάθη, κι γενικά με ενόχλησε η όλη προχειρότητα του DTP τους
    4) το "Πατρώον Γένος" αποτελεί μια πολύ καλή συγγραφική απόπειρα Έλληνα αν το αντιμετωπίσει κανείς ως έργο επιστημονικής φαντασίας, κι όντως είναι ευχάριστο κι ενδιαφέρον ανάγνωσμα. Αν πιστεύει όμως κανείς ότι θα μάθει "τα μυστικά, τα όσα μας κρύβουν" κλπ ατύχησε, καθώς δεν υπάρχει ούτε 1 βιβλιογραφική παραπομπή, ή παραπομπή σε άλλη πηγή για πληροφορίες, συν ότι δεν είναι γραμμένο ακολουθώντας ιστορική χρονική ακολουθία αλλά πηδάει από το παρόν στο παρελθόν, κι μέσα στο παρελθόν πηδάει σε διάφορες χρονικές περιόδους (ενδιαφέρον αυτό στην πλοκή, αλλά καταντάει κάπου λίγο κουραστικό), κι πάντα χωρίς κάτι απτό σαν επιχείρημα, σαν απόδειξη έστω σαν παραπομπή σε κάποιο έργο της αρχαίας Ελληνικής γραμματείας.
    5) εξαρτάται τι σε έλκει στα βιβλία που παρουσιάζει ο Λιακόπουλος. Αν έχεις άνεση στο να διαβάζεις Αγγλικά βιβλία, τότε μια αναζήτηση στο amazon π.χ. να είναι καλύτερη επιλογή, γιατί απ'ότι έχω παρατηρήσει αρκετά, για να μην πω πολλά κι γίνω κακιά από τα βιβλία που κυκλοφορούν τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα κι τα οποία είναι "γραμμένα" από Έλληνες συγγραφείς/ερευνητές** στην ουσία είναι συρραφή μεταφράσεων κι αντιγραφών ξένων βιβλίων κατά κύριο λόγω Αγγλικών, κι στα οποία δεν γίνεται η παραμικρή αναφορά.

    Θα σου πρότεινα να αγοράσεις τα βιβλία που σ'ενδιαφέρουν, κι να τα διαβάσεις κι να κρίνεις εσύ ο ίδιος.

    Σημ 1. * αν λάβει κανείς υπ'όψην του ότι χρειάστηκε αρκετό χρονικό διάστημα για την ολοκλήρωση συγγραφής του συγκεκριμμένου βιβλίου, ΣΥΝ το χρονικό διάστημα που έχει μεσολαβήσει μέχρι την τωρινή του δημοσίευση στην Ελλάδα, σημαίνει ότι το λιγότερο έχουν περάσει 10-12 χρόνια από την στιγμή που οι συγγραφείς του ξεκίνησαν την έρευνα για το συγκεκριμμένο θέμα.
    Μέσα σ'αυτά τα 10-12 χρόνια, που είναι η συνέχεια που είχαν προαναγγείλει με περαιτέρω στοιχεία που θα αποδείκνυαν την αλήθεια των ισχυρισμών τους? Χρόνια το περιμένω να το διαβάσω.
    Σημ 2. ** ήθελα να'ξερα με ποιά κριτήρια κάποιος δηλώνει ερευνητής!
    Συγνώμη αλλά μοιάζει ο καθ'ένας να έχει βγάλει από ένα βιβλίο κι αναρωτιέμαι εγώ αν είμαι ηλίθια που από τα 12 που άρχισα να διαβάζω τέτοια βιβλία (Ελληνικά κι Αγγλικά) γιατί δεν έχω γράψει κι εγώ ένα

  9. #9
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zouzouni
    κι αναρωτιέμαι εγώ αν είμαι ηλίθια που από τα 12 που άρχισα να διαβάζω τέτοια βιβλία (Ελληνικά κι Αγγλικά) γιατί δεν έχω γράψει κι εγώ ένα
    Ποτε δεν ειναι αργα...

  10. #10
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18209/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Linksys WAG320N
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 19.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zouzouni
    ...γιατί απ'ότι έχω παρατηρήσει αρκετά, για να μην πω πολλά κι γίνω κακιά από τα βιβλία που κυκλοφορούν τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα κι τα οποία είναι "γραμμένα" από Έλληνες συγγραφείς/ερευνητές** στην ουσία είναι συρραφή μεταφράσεων κι αντιγραφών ξένων βιβλίων κατά κύριο λόγω Αγγλικών, κι στα οποία δεν γίνεται η παραμικρή αναφορά.
    Συμφωνώ απολύτως. Ειδικά αν αναλογιστεί κανείς την ταχύτητα με την οποία εκδίδει δικά του συγγραφικά πονήματα!

    Σημ 2. ** ήθελα να'ξερα με ποιά κριτήρια κάποιος δηλώνει ερευνητής!
    Συγνώμη αλλά μοιάζει ο καθ'ένας να έχει βγάλει από ένα βιβλίο κι αναρωτιέμαι εγώ αν είμαι ηλίθια που από τα 12 που άρχισα να διαβάζω τέτοια βιβλία (Ελληνικά κι Αγγλικά) γιατί δεν έχω γράψει κι εγώ ένα
    Ποτέ δεν είναι αργά

    Πάντως η εκπομπή έχει χαβαλέ

  11. #11
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Πάντως υπάρχει κι παλαιότερο thread σχετικά με τα όσα λέει ο Λιακόπουλος
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14554

  12. #12
    Το avatar του μέλους Spyrosss
    Spyrosss Guest
    Tα πάντα είναι ψέματα και φανταστικές ιστορίες.

    Ειδικά για το βιβλίο "Ο καιρός γαρ εγγύς" έχει αποδειχθεί απο έρευνες που έκανε το Εγκληματολογικό Τμήμα της Κυπριακής Δημοκρατίας και η Ιερά Σύνοδος της Κύπρου οτι οι εικονιζόμενες "προφητείες" στους τοίχους οικίας στο Τραχώνι είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα και συγκεκριμένα ελαιόλαδο το οποίο έχει περαστεί πριν βαφτούν οι τοίχοι με αποτέλεσμα μετά απο λίγες μέρες να έρχετε στην επιφάνεια.

    Με λίγα λόγια ο τοίχος "ξερνάει" το ελαιόλαδο που είναι απο κάτω απο την μπογιά!

    Ο τύπος είναι ο νέος Μιχαλόπουλος, μείνετε μακριά. Η επιστημονική αλήθεια βρίσκεται μόνο στα βιβλία διακεκριμένων επιστημόνων που έχουν βάλει τον ποπό τους κάτω και έχουν διαβάσει και διδάξει σε πανεπιστήμια και αναγνωρισμένες σχολές και οχι σε τύπους που το παίζουν ερευνητές και στο σχολείο μένανε στη φυσική!

  13. #13
    Το avatar του μέλους xenbast_
    xenbast_ Guest
    ρε μάγκες τι γαμάτος ο ένας και τέλειος ο άλλος ΟΛΟΙ για τα λεφτά τα κάνουν....πουλάει αυτός ο λιακό και βγάζει και από την κούριερ.... καταλάβετέ το, κανείς δεν είναι στο πλαι σας, δια βάστε και καθόλου olatsaba.tk, τουλάχιστον εμείς δεν θέλουμε να κονομήσουμε στην πλάτη σας..........

  14. #14
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Λοιπόν ακούστε κάτι άλλο που έμαθα. Ο οτές ελέγχεται από τους ισραηλινούς, οι καθυστερήσεις είναι σκόπιμες για να οδηγήσουν σε τεχνολογικο μαρασμό την ελλάδα, και να μπορέσει το ισραηλ ήσυχο να γίνει μια τεχνολογική υπεδύναμη ξεκινώντας από τα βαλκάνια και την ευρώπη. Η δε όμαδα έψιλον, το γνωρίζει αυτό, και πιέζει τους ισραηλινούς να σταματήσουν τα παιχνίδια τους απειλώντας με αντίποινα σε συνεργασία με άραβες εξτρεμιστές. (Γιατί νομίζετε έχουμε φιλικέσ σχέσεις με τους άραβες?). Δυστύχως δεν μπορώ να πω περισσότερα σε δημ. φόρουμ. Πάντως γνωρίζω οτί επειδή ή ισραηλινοί είδαν ότι χάναν το παιχνίδι(κοιτάχτεε πόσοι έχουμε adsl εδώ μέσα) πιάσαν το γέρο Παΐσιο(πως τον λένε) που μας έλεγε τις προφητείες(αυτός τις έλεγε και στο Λιακόπουλο) και αφόυ τον βιάσανε τον εκτελέσανε. Οι ομάδα των ε έχει ήδη σχεδιάσει αντίποοινα αλλά καταλαβαίνετε δεν μπορώ να αποκαλύψω περισσότερα(πάντως έχει σχέση με τον οτε)



    Εσείς καθήστε εδώ και συζητάτε εγώ αλλάζω χώρα. Wow there are many of them!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xenbast_
    ρε μάγκες τι γαμάτος ο ένας και τέλειος ο άλλος ΟΛΟΙ για τα λεφτά τα κάνουν....πουλάει αυτός ο λιακό και βγάζει και από την κούριερ.... καταλάβετέ το, κανείς δεν είναι στο πλαι σας, δια βάστε και καθόλου olatsaba.tk, τουλάχιστον εμείς δεν θέλουμε να κονομήσουμε στην πλάτη σας..........
    Katja Kassin λέμεεεε!
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. J.R.R Tolkien τα βιβλια του
    Από katdoc στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-08, 21:32
  2. Απόψεις για τα βιβλία του Dan Brown [Kώδικας Da Vinci κλπ]
    Από poromenos στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-06, 20:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας