Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    20-09-2003
    Περιοχή
    Amsterdam
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    60/40
    ISP
    Surfnet
    Γνωρίζει κανείς, από εμπειρία, πόσο καιρό κάνει η μετατροπή του 2Play Soho σε 2Play ??

    Τηλεφωνικώς στη φόρθνετ, 3 διαφορετικοί υπάλληλοι, δεν μου έλυσαν την απορία.
    and now, what ??

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H108L
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 24(dB)
    Αν θυμάμαι καλά στην 4νετ από την στιγμη που κάνεις αλλαγή υπηρεσείας, η ενεργοποίηση γίνετε στο επόμενο παραστατικό και σου εκδίδουν.Άρα μπορει να σου πάρει μεχρι και 2 μήνες!

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.364
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δεν μπορεί κάποιος να σε διαβεβαιώσει πόσο καιρό θα περιμένεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47/5
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε μου καλησπερα!
    Πριν απο μια εβδομαδα πηγα και γω και εκανα την αλλαγη προγραματος σε καταστημα της forthnet!η υπαλληλος "πολυ εξυπηρετικη οφεικω να ομολογησω" και μιλωντας με πειστικοτητα ειπε οτι θα παρει 20 με 25 εργασιμες μερες και οτι θα ειδοποιηθω με sms για τη αλλαγη!τωρα περιμενω και αν γινει κατι θα σου απαντησω!ελπιζω να ειναι οντως ετσι οπως ειπε!οψωμεθα!
    Η ζωη ειναι μικρη και καθε μερα γινεται μικροτερη!enjoy!

  5. #5
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktiniatros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς, από εμπειρία, πόσο καιρό κάνει η μετατροπή του 2Play Soho σε 2Play ??

    Τηλεφωνικώς στη φόρθνετ, 3 διαφορετικοί υπάλληλοι, δεν μου έλυσαν την απορία.
    Θα γίνει αποσύνδεση, και νέα σύνδεση. Μιλάμε δηλαδή για χρόνο ίσο με κανονικής σύνδεσης από την αρχή σαν να μην είχες σύνδεση σε αυτούς. Επειδή δε έχουμε να κάνουμε με τη forthnet, θα σου έλεγα να αναμένεις ακόμα μεγαλύτερο χρόνο γιατί την έχω ικανή αυτή την εταιρία να αντιμετωπίσει δυσκολίες να σε αποδεσμεύσει ...από τον εαυτό της. Με απλά λόγια να είσαι έτοιμος για το χειρότερο.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-09-2003
    Περιοχή
    Amsterdam
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    60/40
    ISP
    Surfnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα γίνει αποσύνδεση, και νέα σύνδεση. Μιλάμε δηλαδή για χρόνο ίσο με κανονικής σύνδεσης από την αρχή σαν να μην είχες σύνδεση σε αυτούς. Επειδή δε έχουμε να κάνουμε με τη forthnet, θα σου έλεγα να αναμένεις ακόμα μεγαλύτερο χρόνο γιατί την έχω ικανή αυτή την εταιρία να αντιμετωπίσει δυσκολίες να σε αποδεσμεύσει ...από τον εαυτό της. Με απλά λόγια να είσαι έτοιμος για το χειρότερο.

    όντως μπορεί να πάρει πολύ χρόνο αλλά δεν θα γίνει αποσύνδεση..καμμία σχέση. μην πετάτε κοτσάνες όσοι δεν ξέρετε. η αλλαγή είναι καθαρά θέμα μηχανογράφησης στην τιμολόγηση.
    and now, what ??

  7. #7
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Δεν πετάνε κοτσάνες...Και γω είχα μείνει με την εντύπωση ότι ακόμα δεν κάνουν μετατροπές...

    Για ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ χρονικό διάστημα η forthnet αρνούταν να μετατρέψει 2play σε SoHo και το αντίθετο, και ζήταγε διακοπή και εκ νέου ενεργοποίηση γραμμής (που, μαντέψτε, δεν κάνει αν δεν μεσολαβεί ο ΟΤΕ, οπότε ζήταγε Forthnet υπάρχον βρόχος---->ΟΤΕ και κόστη ενεργοποίησης κτλ -----> Forthnet νέα μετατροπή στο νέο πρόγραμμα, άρα πρακτικά εκτός από μαζοχιστικές περιπτώσεις ΔΕΝ γινόταν μετατροπή).

    Αν, επιτέλους, το άλλαξε και γίνεται η μετατροπή λογιστικά / στη μηχανογράφηση, όπως έπρεπε να γίνεται πάντα, πάλι καλά, το κατάλαβαν τουλάχιστον...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #8
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktiniatros Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντως μπορεί να πάρει πολύ χρόνο αλλά δεν θα γίνει αποσύνδεση..καμμία σχέση. μην πετάτε κοτσάνες όσοι δεν ξέρετε. η αλλαγή είναι καθαρά θέμα μηχανογράφησης στην τιμολόγηση.
    Καλό θα ήταν να είσαι λίγο πιο ευγενής από τη στιγμή που ρωτάς μάλιστα για κάποιο θέμα. Αν τα ξέρεις όλα εσύ, κάνε ό,τι νομίζεις.
    Δεν έχει προβλέψει διαδικασία "μετατροπής" η forthnet! Για αυτό φωνάζουμε σε τόσα νήματα! Είναι σαν να κάνεις νέα αίτηση από την αρχή.-
    Πάρε και ένα λινκ:
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...F4%F1%EF%F0%DE
    Και κάνε αναζήτηση και για άλλα παρόμοια, πριν ανοίξεις νέο θέμα που έχει ξανασυζητηθεί. Και όχι, δεν είχε αλλάξει τίποτα μέχρι το Δεκέμβρη τουλάχιστον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 20-01-08 στις 13:45.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-09-2003
    Περιοχή
    Amsterdam
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    60/40
    ISP
    Surfnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν να είσαι λίγο πιο ευγενής από τη στιγμή που ρωτάς μάλιστα για κάποιο θέμα. Αν τα ξέρεις όλα εσύ, κάνε ό,τι νομίζεις.
    Δεν έχει προβλέψει διαδικασία "μετατροπής" η forthnet! Για αυτό φωνάζουμε σε τόσα νήματα! Είναι σαν να κάνεις νέα αίτηση από την αρχή.-
    Πάρε και ένα λινκ:
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...F4%F1%EF%F0%DE
    Και κάνε αναζήτηση και για άλλα παρόμοια, πριν ανοίξεις νέο θέμα που έχει ξανασυζητηθεί. Και όχι, δεν είχε αλλάξει τίποτα μέχρι το Δεκέμβρη τουλάχιστον.

    έχουνε περάσει 8 μήνες από το τότε.....
    η forthnet πλέον έχει τη μηχανογράφηση για να κάνει την αλλαγή. Γι' αυτό και άνοιξα αυτό το thread. επίσης στην αρχή τόνισα να μιλήσουν μόνο όσοι έχουν εμπεiρία(όπως έκανε ο tzerpos ) όχι αυτοί που είναι παραπονεμένοι και σε κάθε thread βρίσκουν ευκαιρία να κράξουν τη forthnet.
    and now, what ??

  10. #10
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδη τωρα γινεται η μεταφορα απο SoHo σε κανονικο 2play... Ομορφα γιατι το σκεφτομουν αναλογα τι λογαριασμος θα μου 'ρθει..

    Αλλα 1-2 μηνες ρε παιδια για μια απλη μεταφορα σε αλλο προγραμμα?

    Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...

    Κατι τετοια ΠΡΕΠΕΙ να τα κοιταξουν και να αφησουν τα iptv και τα ρεστα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 20-01-08 στις 15:24.
    No Justice - No Peace

  11. #11
    Εγγραφή
    20-01-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το λοιπόν, είμαι έως τα τώρα με "in a box" στα 768, τελειώνει η συνδρομή και θέλω να αναβαθμίσω ταχύτητα. Αυτό το double play Soho μοιάζει να είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή μου αφού γλιτώνω το πάγιο ΟΤΕ και δεν κάνω ιδιαίτερα τηλεφωνήματα, ελάχιστα αστικά βασικά. Η διαφορά τιμής με το "full" double play είναι σημαντική 15€ που το θεωρώ απίθανο να το υπερκαλύπτω με την χρονοχρέωση που υπάρχει στο Soho.
    Έχω κάποιο λόγο να μην το προτιμήσω?..

    [είμαι αρκετά ευχαριστημένος με Forthnet, βασικά μου απαντούν απ την τεχνική υποστήριξη -που χρειάζομαι συχνά λόγω σχετικής.. ασχετοσύνης- τις πολύ πρωινές ώρες που το χρειάζομαι & η μόνη αμφιβολία μου είναι μήπως ο ΟΤΕ έχει κάτι πολύ καλύτερο με παρόμοιο κόστος. Με τις άλλες εταιρίες δεν θα θελα να μπλέξω, προς το παρόν τουλάχιστο..]

  12. #12
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktiniatros Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχουνε περάσει 8 μήνες από το τότε.....
    η forthnet πλέον έχει τη μηχανογράφηση για να κάνει την αλλαγή. Γι' αυτό και άνοιξα αυτό το thread. επίσης στην αρχή τόνισα να μιλήσουν μόνο όσοι έχουν εμπεiρία(όπως έκανε ο tzerpos ) όχι αυτοί που είναι παραπονεμένοι και σε κάθε thread βρίσκουν ευκαιρία να κράξουν τη forthnet.
    Κανένας δεν μπορεί να έχει εμπειρία, ακόμα και με το 20ημερο που υποτίθετε οτι θα κάνει.
    Ρώτησα ξανά σήμερα.
    Θέλουν αίτηση 2play , μαζί με ολα τα δικαιολογητικά πάλι, για να γίνει μετατροπή του Soho σε 2play.
    Την εβδομάδα πριν τα Φώτα, δεν υπήρχε τέτοια διαδικασία. Ηθελε ακύρωση και ξανά ενεργοποιήση.
    Οπότε , βάζοντας ακόμα και το 20ημερο που υπόσχονται, δεν βλέπω πως γινεται κάποιος να έχει εμπειρία απο αυτο.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από discaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    το λοιπόν, είμαι έως τα τώρα με "in a box" στα 768, τελειώνει η συνδρομή και θέλω να αναβαθμίσω ταχύτητα. Αυτό το double play Soho μοιάζει να είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή μου αφού γλιτώνω το πάγιο ΟΤΕ και δεν κάνω ιδιαίτερα τηλεφωνήματα, ελάχιστα αστικά βασικά. Η διαφορά τιμής με το "full" double play είναι σημαντική 15€ που το θεωρώ απίθανο να το υπερκαλύπτω με την χρονοχρέωση που υπάρχει στο Soho.
    Έχω κάποιο λόγο να μην το προτιμήσω?..

    [είμαι αρκετά ευχαριστημένος με Forthnet, βασικά μου απαντούν απ την τεχνική υποστήριξη -που χρειάζομαι συχνά λόγω σχετικής.. ασχετοσύνης- τις πολύ πρωινές ώρες που το χρειάζομαι & η μόνη αμφιβολία μου είναι μήπως ο ΟΤΕ έχει κάτι πολύ καλύτερο με παρόμοιο κόστος. Με τις άλλες εταιρίες δεν θα θελα να μπλέξω, προς το παρόν τουλάχιστο..]
    Άμα βρεις στον ΟΤΕ 24αρα με τηλέφωνο στα 25 Ε να μας το πεις να πάμε και εμείς.
    Ψάξε και δες τι σε συμφέρει ανάλογα με τις ανάγκες σου.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47/5
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Αγαπητε ktiniatre
    με χαρα σου ανακοινωνω οτι σημερα μου εστειλαν μηνυμα απο τη forthnet οτι εγινε η μεταβαση στο 2play!και ναι δεν εκανε ουτε 10 εργασιμες καλα καλα!ελπιζω να λυθηκαν οι αποριες στους παραπανω διαφωνουντες και να εχετε ολοι την ευχαριστη εμπειρια να εξυπηρετηθειτε τοσο γρηγορα οσο και γω!(καλα μιλαμε το ξεσκισα το τηλ σημερα!επρεπε να το ειχα κανει απ την αρχη, το 2play, γιατι δυστυχως εχω να πληρωσω μια 100αρα ευρουλακια απο τον προηγουμενο μου λογαριασμο!)Εχω ακουσει ενα σωρο παραπονα για τη forthnet και και καθενας δινει τις δικες του εμπειριες, αλλα δοξα το θεο ειμαι απο τους λιγους που μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και ελπιζω να συνεχισει ετσι!
    (Συγκεκριμενα την αιτηση για αλλαγη την εκανα στις 11/01 και μου εστειλαν μηνυμα σημερα 21/01)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tzerpos : 21-01-08 στις 23:49. Αιτία: διορθωση
    Η ζωη ειναι μικρη και καθε μερα γινεται μικροτερη!enjoy!

  15. #15
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzerpos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε ktiniatre
    με χαρα σου ανακοινωνω οτι σημερα μου εστειλαν μηνυμα απο τη forthnet οτι εγινε η μεταβαση στο 2play!και ναι δεν εκανε ουτε 10 εργασιμες καλα καλα!ελπιζω να λυθηκαν οι αποριες στους παραπανω διαφωνουντες και να εχετε ολοι την ευχαριστη εμπειρια να εξυπηρετηθειτε τοσο γρηγορα οσο και γω!(καλα μιλαμε το ξεσκισα το τηλ σημερα!επρεπε να το ειχα κανει απ την αρχη, το 2play, γιατι δυστυχως εχω να πληρωσω μια 100αρα ευρουλακια απο τον προηγουμενο μου λογαριασμο!)Εχω ακουσει ενα σωρο παραπονα για τη forthnet και και καθενας δινει τις δικες του εμπειριες, αλλα δοξα το θεο ειμαι απο τους λιγους που μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και ελπιζω να συνεχισει ετσι!
    Κι ένας καλός λόγος για forthnet. Που είναι η πλατεία δημοκρατίας κοντά; (είμαι άσχετος σε αυτά)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 21-01-08 στις 23:51.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή απο 2play soho σε 2play
    Από andreasp στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 11:58
  2. Μετατροπή 2play σε 2play soho
    Από mariosgr στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 12:07
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-07, 21:30
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-07, 18:04
  5. Απο 2play σε 2play SoHo
    Από Alex_Under στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-07, 12:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας