Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Το avatar του μέλους hlapatsas
    hlapatsas Guest
    Αυτό είναι πραγματικά ντροπή για τον πΟΤΕ.
    Και καλά έχει το πιο αξιόπιστο δίκτυο και κουραφέξαλα.Την πιο αξιόπιστη τηλεφωνία έχει και αυτό επειδή είχε την ευκαιρία να αναπτύξει το τηλεφωνικό του δίκτυο σε εποχές που οι εναλλακτικοί απουσίαζαν...

  2. #17
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~12500/ ~900
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    SNR / Attn
    (dB) / 33,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από penetrator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και οι περισσότεροι, διαφωνώ κάθετα με την λήψη οποιονδήποτε μέτρων. Εμείς είμαστε οι πελάτες. Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να κάνουμε θυσίες για να βελτιωθεί η ποιότητα των υπηρεσιών που μας παρέχονται. Ο αποκλειστικά υπεύθυνος είναι ο οτε. Και ο μόνος τρόπος για να βελτιώσει τις υπηρεσίες του, είναι αναβάθμιση υποδομών και bandwidth. Τα ίδια έχω πει και για άλλους παρόχους και φυσικά για όλους. Αν δεν μπορείς να προσφέρεις 24άρες, μη το κάνεις μόνο και μόνο για να χτυπήσεις τον συναγωνισμό.
    @dslamaniac: Εσύ ας πούμε ότι θέλεις porche, αλλά αυτό που σε νιάζει περισσότερο είναι να κάνεις πολλά χιλιόμετρα καθημερινά, είτε για δουλειές, είτε για διασκέδαση, είτε λόγο τρόπου ζωής. Έστω ότι και εγώ θέλω porche. Εγώ όμως δεν πολύ χρησιμοποιώ το αυτοκίνητο. Το πέρνω μια στο τόσο να κάνω μια βολτίτσα για την μόστρα και το ξαναφήνω στο garaz. Πως θα σου φαινόταν τώρα, επειδή εγώ κάνω 2 χιλιόμετρα την εβδομάδα, να πρότεινα να πάει η τιμή της βενζίνης 15 ευρώ το λίτρο, για να πέσει η τιμή της porche στα 5.000 ευρώ και να μπορέσω να την αγοράσω;!
    Αυτά είναι εξυπνάδες. Με αυτή τη λογική να πληρώνει τα ίδια διόδια αυτός που κάνει δυο χιλιόμετρα την εβδομάδα και αυτός που κάνει 500. Εγώ τουλάχιστον δεν μίλησα για κατάργηση του flat rate. Όσοι θέλουν απεριόριστα download να τα έχουν χωρίς κανέναν περιορισμό. Αλλά γιατί εκτός από από αυτά να μην υπάρχουν παράλληλα και πακέτα με limit? Η Οτενετ π.χ. δίνει Ondsl economy αλλά είναι ασύμφορα και οικονομικά και γιατί είναι πολύ χαμηλά το limit και μικρές οι ταχύτητες. Αν βάλουν ένα limit αξοπρεπές (50 γίγα π.χ.) και δώσουν πακέτο με 24άρα σε αρκετά φνητότερη τιμή από το flat rate, τότε τί πρόβλημα υπάρχει?

  3. #18
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ste25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι καλος που ειναι οτι ΟΤΕ, θελει να μου θυμιζει τις παλιες εποχες τα απογευματα και τα σαββατοκυριακα.Τα απογευματα στις καθημερινες μου θυμιζει πως ειναι να εχω συνδεση 2-3mb και τα σαββατοκυριακα εκει πια με παει στο παρελθον.Αυτη τη στιγμη κατεβαζω απο το rapidshare με 28kb/sec, oυτε καν 384 συνδεση δηλαδη.
    Δεν ντρεπονται λεω εγω οι ξεφτυλες μου διαφημιζουν 24μβ και υψηλες ταχυτητες!!! Θα βαζω δηλαδη αφυπνηση 5 το πρωι για να πιανω το 1,4 mb/sec,γιατι παραπανω σταθερο ουτε τα πρωινα δεν ποιανει.Μετα λεμε για αποστασεις απο dslam και βλακειες , αμα ο οτε δεν εχει ταχυτητες με τοσο κοσμο και 500μ να εισαι απο το κεντρο τι να το κανεις!!
    Τι να πω κι εγώ ρε παιδιά που εν έτη 2008 είμαι ακόμα με dialup!?!
    Και το τραγικό ποιο είναι? Πληρώνω όσα θα πλήρωνα για adsl (ίσως και περισσότερα) για ταχύτητες dialup και χρονοχρέωση (ΕΠΑΚ).
    Το προηγούμενο 2μηνο πλήρωσα για χρήση ιντερνετ 70 ευρώ……… για DIALUP!!!

  4. #19
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Ζyxel Prestige p-660r
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Μαλλον κατηγορησα τσαμπα τον ΟΤΕ.Το προβλημα τελικα ειταν στο rapget εβαλα τον free download manager και ακομα και τωρα 6 το απογευμα κατεβαζω με 1700kb/sec απο το rapidshare ενω πριν μεσω rapget κατεβαζα το απογευμα με 200-300-400kb.Θα το δοκιμασω και σαββατοκυριακο που εκει ειταν ακομα πιο χαμηλες οι ταχυτητες αλλα προς το παρον με αυτα τα δεδομενα ειμαι ευχαριστημενος ,οποτε μακρυα απο το rapget.

  5. #20
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ste25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον κατηγορησα τσαμπα τον ΟΤΕ.Το προβλημα τελικα ειταν στο rapget εβαλα τον free download manager και ακομα και τωρα 6 το απογευμα κατεβαζω με 1700kb/sec απο το rapidshare ενω πριν μεσω rapget κατεβαζα το απογευμα με 200-300-400kb.Θα το δοκιμασω και σαββατοκυριακο που εκει ειταν ακομα πιο χαμηλες οι ταχυτητες αλλα προς το παρον με αυτα τα δεδομενα ειμαι ευχαριστημενος ,οποτε μακρυα απο το rapget.
    Ειδες αμα βιαζομαστε? Δε φταιει παντα ο οτε
    Εγω κατεβαζω απογευμα οταν δουλευει σωστα (γιατι εχω σοβαρα προβληματα απο επαγωγες στο καφαο) 2450kb/s.
    Που ακριβως εισαι στο Παγκρατι? Εγω ειμαι Φρυνης και το καφαο στη Δαμαρεως

  6. #21
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Ζyxel Prestige p-660r
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pnikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδες αμα βιαζομαστε? Δε φταιει παντα ο οτε
    Εγω κατεβαζω απογευμα οταν δουλευει σωστα (γιατι εχω σοβαρα προβληματα απο επαγωγες στο καφαο) 2450kb/s.
    Που ακριβως εισαι στο Παγκρατι? Εγω ειμαι Φρυνης και το καφαο στη Δαμαρεως
    Τα 2450 μου τα ειπες για να σε μισησω φανταζομαι
    Στη πλατεια βαρναβα ειμαι και το modem συγχρονιζει στα 16,500 γι αυτο δεν πιανω και πανω απο 1700-1750 kb/sec σταθερα.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ste25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 2450 μου τα ειπες για να σε μισησω φανταζομαι
    Στη πλατεια βαρναβα ειμαι και το modem συγχρονιζει στα 16,500 γι αυτο δεν πιανω και πανω απο 1700-1750 kb/sec σταθερα.
    Εγω οταν δεν εχω προβλημα συγχρονιζω 24.574
    οταν εχω? 13-14,5Μ

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. 2048 kbps --> Πάντα περίπου στα 500 kbps
    Από koubaros στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-07, 11:35
  2. adsl συνδεση στα 28,8 kbps?γιατι?
    Από a3nima στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:54
  3. Πρόβλημα με DSL Cube...256 kbps !!
    Από DoS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-06, 19:56
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-05, 13:05
  5. Σύνδεση με 384 kbps σε DSLnet 256 Shared LLU ?????
    Από Oionos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-04, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας