Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 85
  1. #31
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110092/10998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    (dB) / 4.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τραβα σφαίρα στον οτε να πάρει τη γραμμη σου εκεινος και εσυ κανε τα παρακατω
    1. σωρου +2 νομικη υπηρεσια (ζητα αμεση φορητότητα αριθμου στον οτε+απαγόρευση στο μέλλον αιτησης φορητότητας του αριθμου σου απο την ον+με τσαμπουκα τα 65 ευρα της επανασύνδεσης στον οτε,μπροστα μου 2 κυριες φερανε το 100 και αμεσως τις πηγαν στο 2ο και τους δωσαν τα 65 του εξοπλισμου+τα 65 της επανασυνδεσης στον οτε μετρητα!!Μην δεχτεις καταθεση σε λογαριασμο γιατι δε θα τα βαλουν ποτε.
    2.αν παρακαλεσεις και κλαφτεις στον οτε θα παρουν τη γραμμη σε 10 εργασιμες πισω.την αμεσως επομενη μερα που θα κανεις ολα αυτα στην ον παρε 134 και ρωτα αν φαινεται η φορητοτητα απο ον σε οτε

    δυστυχως χαρη στην ον θα μεινεις 10 μερες+ χωρις τηλέφωνο....και γω τα ιδια επαθα για αυτο πηγα netone και ενω με την ον εκανα 4 μηνες και δε με συνδέανε με την netone μου παν 2 γεναρη και πραγματι 2 γεναρη στις 9 το πρωι ημουν οκ....

    υγ να σου σφραγισουν και να προτοκολησουν στο +2 το χαρτι περι απαγόρευσης στο μέλλον αιτησης φορητότητας του αριθμου σου απο την ον για να είσαι 100 % σιγουρος στο μέλλον....εγω με αυτο το χαρτι τους εκανα και τρέχανε μια μερα που κανανε το λαθος να με παρουν ενω ημουν ηδη netone να μου πουν η γραμμη σας ειναι στο τελικο σταδιο υλοποίησης....

    ο ζαχοπουλος πηδηξε για μια γκομενα απο το μπαλκονι
    εσυ θέλεις να πηδηξεις απο το μπαλκόνι για μια τελειωμένη εταιρια

    Να πηδατε μονο για σοβαρα θεματα κύριοι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sgatz : 09-02-08 στις 05:07.

  2. #32
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια βοηθεια
    εχω κανει την αιτηση εδω και 20 εργασιμες μερες.ΜΟλις τωρα μπηκα στο myon και ειδα οτι εχειολοκληρωθει μονο το 1ο βημα
    θελω να κανω αιτημα υπαναχωρησης και μου ειπε η κοπελα να στειλω fax και 8α ειμαι ετοιμος
    Μηπως ειναι αργα να στειλω το fax τελικα μεινω χωρις τηλεφωνο?Εχει ολοκληρωθει το βημα 1

    ........Auto merged post: panos_mlonas added 63 Minutes and 55 Seconds later........

    παιδια μολις εστειλα fax για να μου ακυρωσουν την συνδεση.δεν εχω ενεργοποιη8ει ακομα απλως ετσιελα οτι δεν με καλυπτει η ON και ζηταω την αμεση διακοπη ενεργοιησης μου.Δεν πιστευω να μλυ πουν τπτ????και να μεινω χωρις τηλ??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panos_mlonas : 11-02-08 στις 20:47. Αιτία: auto merged post

  3. #33
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    45
    Uploads
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια βοηθεια
    εχω κανει την αιτηση εδω και 20 εργασιμες μερες.ΜΟλις τωρα μπηκα στο myon και ειδα οτι εχειολοκληρωθει μονο το 1ο βημα
    θελω να κανω αιτημα υπαναχωρησης και μου ειπε η κοπελα να στειλω fax και 8α ειμαι ετοιμος
    Μηπως ειναι αργα να στειλω το fax τελικα μεινω χωρις τηλεφωνο?Εχει ολοκληρωθει το βημα 1

    ........Auto merged post: panos_mlonas added 63 Minutes and 55 Seconds later........

    παιδια μολις εστειλα fax για να μου ακυρωσουν την συνδεση.δεν εχω ενεργοποιη8ει ακομα απλως ετσιελα οτι δεν με καλυπτει η ON και ζηταω την αμεση διακοπη ενεργοιησης μου.Δεν πιστευω να μλυ πουν τπτ????και να μεινω χωρις τηλ??
    Δεν μπορεις να την σταματησεις

    ........Auto merged post: GRDestroyerH3 added 3 Minutes and 10 Seconds later........

    Τωρα να μπω off η να τραβηξω το λουκι του οτε για να μπω σε καποια αλλη εταιρια?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KIT-XDestroyerGR : 13-02-08 στις 18:03. Αιτία: auto merged post

  4. #34
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GRDestroyerH3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα να μπω off η να τραβηξω το λουκι του οτε για να μπω σε καποια αλλη εταιρια?
    H επιλογή δική σου!Ούτως ή άλλως τα πράγματα βασίζονται στην τύχη.
    Να εύχεσαι να σε βοηθήσει , ό,τι κι αν διαλέξεις.

  5. #35
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GRDestroyerH3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεις να την σταματησεις

    ........Auto merged post: GRDestroyerH3 added 3 Minutes and 10 Seconds later........

    Τωρα να μπω off η να τραβηξω το λουκι του οτε για να μπω σε καποια αλλη εταιρια?
    δεν μπορω??μη μουλετε τετοια.Πηρα τηλ την on και μου ειπε εει λαβει το φαχ μου και η διακοπη θα γινει σε 2 μερες.Τους ειπα μην φυγει κανενα εγγραφο για τον οτε και μου ειπαν οχι.

  6. #36
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aπαντηση της net one για φορητοτητα
    1ον Μπορω να ερτηω στην νετ 1 εννω εχω κανει συνδεση στην hol και περιμενω 3 μηνες?
    ΟΧΙ κυριε γιατι εκκρεμει φορητοτητα τησ προηγουμενης εταιριας !!!!
    Συνδεθειται πρωτα στην hol και μετα μπορειτε
    Και εαν αυτοι κανουν 6 μηνες ?
    Κοιταξτε το συμβολαιο σας κατι τετοιο δεν μπορει να συμβει
    ΑΣ γελασω η vivodi kanei και 8 να σε συνδεσει
    Τι να σας πω κυριε !!!
    Μαλιστα

    Συμπερασμα ο αχρηστος για μενα οτε ειναι το ιδιο οπως ηταν παντα κατω απο νομοθεσιες και διαδικασιες που φτιαχθηκαν υπερ τελικα των εργαζομενων του που πινουν καφε !!!!!!
    Για να μην αναφερω την αθλια υποστηριξη στο 1212 που εππι μερες το καλουσες και κατευθειαν επεφτε η γραμμη !Τουλαχιστον στους αλλους μπορει να κανουν και 2 ωρες να το σηκωσουν αλλα τελικα μιλας με καποιον !!!

    Η γραμμη που μεταφεραμε στην hol ειναι του θειου μου ενεργοποιηθηκε εχθες και τελικα δεν δουλευει γιατι δεν συνχρονιζει το μοντεμ !!!!!! Τους εδωσα περιθωριο μεχρι την Δευτερα , εαν δεν το φτιαξουν καρφι πλεον στην νετονε , και γιατι δεν τον βαζω στην ον που ειμαι εγω? γιατι στην ον παιζεις λοτο , θα μου κατσει δεν θα μου κατσει καλη γραμμη?Επισης στην νετονε απο τι εχω δει εχει τις λιγοτερες καταγγελιες

    Τελος ο ποτε αφησε μια γνωστη 1 μηνα χωρις τηλ για μια υποθεση 15 δευτερολεπτων στον υπολογιστη , η οποια ειχε ενεργοποιηθει στην ον και η καημενη εστειλε την ανηψια της στον ποτε και η απαντηση που πηρε ηταν 'γιατι κυρια μου φηγατε απο τον οτε?' Ελεος με αυτους πια
    Τελικα την βοηθησε και κατι πατησε στον υπολογιστη και αμεσως ηρθε το τηλ μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου

    Να ιδιωτικοποιηθει ο ποτε? Προσωπικα πλεον νομιζω οτι αμα γινει κατι τετοιο , δεν γινεται αμεσως απο την 1 μερα στην αλλη, θα υπαρξουν τεραστια προβληματα στους ενναλακτικους απο αντιποινα εργαζομενων για την αλλαγη

    Παιδες μας εχουν πρηξει με την γραφειοκρατια τους , τα συστηματα τους , τις διαμαχες τους , την αγνοια στο υποτιθεμενα αντικειμενο τους , την ανοργανωσια τους , τις τιμες τους , και πλεον και τις διαφημισεις τους , ΟΛΟΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Κανενας Ευαγγελατος δεν εχει εμφανιστει κι ολας με τις Αποδειξεις του και τις κρυφες καμερες κτλπ να ανοιξει λιγο τα ματια στον κοσμο με οτι συμβαινει με αυτα , οχι οτι θα ταρακουνηθουνε ο ποτε και οι αλλοι , αλλα να μαθει ο κοσμος οτι ουτε τηλ δεν μπορει να εχει σε αυτην την χωρα πια ( για το φαγητο δεν το συζηταω χαλαρα πιο ακριβο και μαπα πλεον ολα τα υλικα)

  7. #37
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια βοηθεια
    εχω κανει την αιτηση εδω και 20 εργασιμες μερες.ΜΟλις τωρα μπηκα στο myon και ειδα οτι εχειολοκληρωθει μονο το 1ο βημα
    θελω να κανω αιτημα υπαναχωρησης και μου ειπε η κοπελα να στειλω fax και 8α ειμαι ετοιμος
    Μηπως ειναι αργα να στειλω το fax τελικα μεινω χωρις τηλεφωνο?Εχει ολοκληρωθει το βημα 1

    ........Auto merged post: panos_mlonas added 63 Minutes and 55 Seconds later........

    παιδια μολις εστειλα fax για να μου ακυρωσουν την συνδεση.δεν εχω ενεργοποιη8ει ακομα απλως ετσιελα οτι δεν με καλυπτει η ON και ζηταω την αμεση διακοπη ενεργοιησης μου.Δεν πιστευω να μλυ πουν τπτ????και να μεινω χωρις τηλ??
    κάνεις άμεσα διακοπή και είσαι ΟΚ
    Μακρυά από ΟΝ σε κάθε περίπτωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tem : 14-02-08 στις 07:39.


  8. #38
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    7(dB) / 26(dB)
    Παρτους τηλ μην μενεις στο φαξ.

  9. #39
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    με πηραν τηλ σημερα και μου ειπαν αν ειμαι σιγουρος για την διαγραφη και τους ειπα ναι και μου ειπαν κανεναν προβλημα θα σας διαγραψουμε

  10. #40
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πηραν τηλ σημερα και μου ειπαν αν ειμαι σιγουρος για την διαγραφη και τους ειπα ναι και μου ειπαν κανεναν προβλημα θα σας διαγραψουμε
    Σιγούρεψέ το και συ ,μη σε ...γράψουν!

  11. #41
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    7(dB) / 26(dB)
    Κρατα το αποκομα απο το φαξ να εχεις αποδεικτικο αν ποτε χρειαστει.

  12. #42
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GRDestroyerH3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεις να την σταματησεις
    Εγω παντος σε σταδιο ενεργοποιησης, εφαγαν την υπαναχωρηση στην μαπα....

  13. #43
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ρε παιδια πως ειναι δυνατον??ειχα στειλει το φαχ με πηρν και τηλ την τεταρτη και μου ειπαν αν ειμια σιγουροσ και ακομα δεν με εχουν διαγραψει.Πηρα τηλ μου ειπεη κοπελα βλεπω το φαχ οτι το εχετε στειλει αλλα ειναι ακομα σε επεξεργασια.φοβαμαι οτι θα στειλουν κανενα εγγραφο στον οτε και μετα δεν θα 3εμπλε3ω με τπτ.Για πειτε καμια λυση το φαχ το εστειλα 11/2 και τηλ με πηραν 13/2 για την επιβεβαιωση.ΕΠισης υπαρχει καποιο τηλ να καλω χωρις χρεωση?

  14. #44
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΠισης υπαρχει καποιο τηλ να καλω χωρις χρεωση?
    2108097400
    2108090900

  15. #45
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παντως πηραωτηλ καιμου ειπε η κοπελα να μην ανησυχω γιατι αν πανε να στειλουν εγγραφο στον οτε θα δουν οτι εχοω στειλει fax και δεν θα κανουν καμια κινηση.Παντως γιατι αφου εχουν παραλαβει το φαχδεν με διαγραφουν δεν μπορω να καταλαβω και ολο μου λενε οτι ειναι σε επε3εργασια.Τι επε3εργασια ??????ελεοςς

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-08, 20:04
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-07, 17:55
  3. Vivodi και διαδικασια ενεργοποιησης...
    Από mafiaboy στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-06, 03:12
  4. Διαδικασία ενεργοποιήσης
    Από bond στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-04, 14:50
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-04, 01:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας